ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona

Zrób z nimi Noc Naukowców w Jarocinie

› Aktualności ponad rok temu    25.05.2018
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
II Noc NaukowcówII Noc Naukowców fot. redakcj

Grupa pasjonatów nauki i nowych technologii chce zorganizować II Noc Naukowców w Jarocinie. Szuka osób, szkół i firm , które chcą pomóc.

 

 

 

Noc Naukowców organizuje w Jarocinie FabLab, który powstał przy Fundacji „Ogród Marzeń”.

Projekt realizowany jest od ubiegłego roku. Fundacja stworzyła warsztat, w którym jest drukarka 3 D, laser oraz narzędzia potrzebne do tworzenia różnych rzeczy. W ramach projektu organizowane są również zajęcia dla dzieci i młodzieży z nowych technologii: budowania robotów, nauki programowania, mechatroniki, projektowania 3D, pracy z laserem, filmowania.

W październiku FabLab będzie organizował II Noc Naukowców. Wydarzenie przyciągnęło w ubiegłym roku tłumy. Można było zobaczyć roboty, wziąć udział w wielu doświadczeniach, poznać technologię druku 3D.

W ubiegłym roku Noc Naukowców pomogły przygotować szkoły: ZSP-B w Tarcach, Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie, ZS nr 5 w Jarocinie. Swoje stanowisko miał wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego oraz PWiK w Jarocinie.

 

- Mamy nadzieję, że w tym roku dołączy do nas więcej szkół, firm i osób prywatnych. Zachęcamy do współpracy. Razem stworzymy jeszcze ciekawsze wydarzenie – mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji „Ogród Marzeń”

 

W tym roku FabLab chce zorganizować wydarzenie z większym rozmachem i szuka partnerów: firm, szkół oraz osób prywatnych, które chciałyby pomóc w organizacji, stworzyć jakiś projekt, przeprowadzić doświadczenia.

Organizatorzy zapraszają na zebranie, które odbędzie się we wtorek, 29 maja, o godz. 15.30 w siedzibie Fundacji „Ogród Marzeń”, Jarocin, ul. Kasprzaka 1a

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w zebraniu, a chciałyby pomóc mogą skontaktować się telefonicznie 508-318-924

Wszyscy, których interesuje tematyka nowych technologii oraz działalności FABLABU w Jarocinie zachęcamy do obserwacji profilu https://www.facebook.com/MinifablabJarocin

Warsztat FabLabu w Jarocinie mieści się na ul. Kasprzaka 1 w Jarocinie (Kotłownia Veolia)

II NOC NAUKOWCOW organizowana jest w ramach projektu „FabLab w działaniu”, który współfinansuje Gmina Jarocin.

Fablab wspierają: Gmina Jarocin, Veolia, Polwos, AT, Drobud

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Vico
ponad rok temu ocena: 100%  1
Fajne są te noce.W piątek w Tarcach odbyła się NOC Z PRZYRODĄ dla dzieci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A