R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

ZOBACZ Nie miał kamizelki odblaskowej. Zginął na drodze [FILM]

› U sąsiada› Krotoszyn ponad rok temu    11.02.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.krotoszynska.pl

UWAŻAJCIE. Wciąż bardzo szybko zapada zmrok. Jeśli towrzyszą mu trudne warunki pogodowe, może być naprawdę niebezpiecznie.

R E K L A M A

Funkcjonariusze krotoszyńskiej komendy policji przygotowali film, który obrazuje w jakim niebezpieczeństwie jest pieszy spacerujący poboczem po zmierzchu - informuje portal krotoszynska.pl

Osoba, która nie ma kamizelki lub elementów odblaskowych jest praktycznie niewidoczna dla kierowcy.

- Piesi mają obowiązek posiadania elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym. Zachęcamy również do używania kamizelek i odblasków po zmroku w mieście. To znacząco poprawia naszą widoczność na drodze - podkreśla mł.asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

I - ku przestrodze - przypomina tragiczne skutki wypadku, który miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku w Bożacinie.

80-letni mieszkaniec Ostrowa Wlkp. podróżował samochodem. W pewnym momencie zjechał w boczną drogę, włączył światła awaryjne i wyszedł z pojazdu. Poruszał się poboczem drogi krajowej nr 15. Trasa była nieoświetlona, a mężczyzna nie miał na sobie kamizelki odblaskowej. Został potrącony przez jadący samochód. Po kilku godzinach zmarł w szpitalu.

- Apelujemy do kierowców, by w samochodzie mieli ze sobą kamizelki odblaskowe. Jeżeli dojdzie do awarii, będziemy musieli wysiąść z auta poza terenem zabudowanym, po zmroku, to wtedy będziemy widoczni dla innych kierowców. To może uratować nam życie - podkreśla Piotr Szczepaniak.

 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A