ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona
R E K L A M A

Zniżka na groby i nowa forma pochówku na cmentarzu komunalnym

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    11.02.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

Radni miejscy w Jarocinie jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie wysokości opłat za miejsca grzebalne na Cmentarzu Komunalnym w Jarocinie. Nowe ceny, a wraz z nimi możliwość pochowania urny z prochami w ziemi, zaczną obowiązywać od połowy lutego. Decyzją rady wprowadzono także 50-procentową ulgę dla opiekunów grobów weteranów wojen i powstań.

 

 

- Zapis został wprowadzony na prośbę mieszkańców. Wielu posiadających groby na cmentarzu komunalnym w roku poprzednim, gdy obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zwracało się do nas z prośba o możliwość zmniejszenia opłaty za przedłużenie ważności grobu – informuje Marcin Leśniak, prezes Zakładu Usług Komunalnych.

Aby opiekunowie grobów weteranów wojen i powstań mogli skorzystać z ulgi, będą musieli uzyskać zgodę specjalnej komisji powołanej przez burmistrza Jarocina. – W jej skład na pewno wejdą przedstawiciele Muzeum Regionalnego w Jarocinie i wydziału kultury. Chcemy też zaangażować do tego osoby, które społecznie zajmują się ochroną grobów Powstańców wielkopolskich. Chociażby Wojciecha Talagę, który szereg tych grobów ustalił i zinwentaryzował. Bardzo wiele grobów, dzięki jego inicjatywo, zostało już wyremontowanych i odrestaurowanych – mówi Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.

[ZOBACZ TEŻ] Zbierają pieniądze co roku na cmentarzu, żeby odnowić mogiły powstańców

Przy okazji obniżki cen za dochowanie grobu na cmentarzu komunalnym w Jarocinie, Zakład Usług Komunalnych wprowadził nową możliwość grzebania zwłok - w niszach urnowych ziemnych. - Do tej pory mieliśmy nisze urnowe w kolumbarium, Mieszkańcy, którzy chcieli dokonać pochówku swoich bliskich w niszach urnowych ziemnych nie mogli tego zrobić, ponieważ nie było takiej opłaty w obowiązującej uchwale - mówi Marcin Leśniak. Teraz taki pochówek jest możliwy.

 

[ZOBACZ TEŻ] Miał być kurnik, będą mieszkania i większy cmentarz?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ar
6 miesięcy temu ocena: 75%  2
Ja tam pomnika nie chcę... Po śmierci ciało do spalenia i prochy rozsypane na dworze... I tyle :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
6 miesięcy temu ocena: 50%  1
Na to na razie nie pozwalają polskie przepisy.
R E K L A M A