ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Zmarł Stanisław Godniak - życzliwy nauczyciel, oddany młodzieży

› Aktualności› Wydarzenia 8 dni temu    13.08.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 3 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. Archiwum ZSP nr 2 w Jarocinie

Zmarł Stanisław Godniak, emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie. Uroczystości pogrzebowe w środę 14 sierpnia.

 

 

 

Urodził się 25 kwietnia 1945 roku w Piaskach koło Gostynia. Naukę rozpoczął w Szkole Podstawowej w Wojciechowie, a kontynuował ją w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. W 1963 roku zdał egzamin maturalny. W 1967 roku ukończył Studium Nauczycielskie. Zdobył wówczas kwalifikacje do nauczania geografii oraz wychowania fizycznego.

 

Od 16 sierpnia 1966 do 31 sierpnia 1967 roku pracował jako nauczyciel geografii oraz wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie. 1 września 1967 roku został zatrudniony w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie (wówczas Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Pracujących), gdzie przepracował 30 lat jako nauczyciel wychowania fizycznego. 1 września 1997 roku przeszedł na emeryturę.

 

Jak wspominają go współpracownicy, Stanisław Godniak był nauczycielem życzliwym, oddanym młodzieży. Rozwijał uzdolnienia sportowe uczniów podczas zajęć pozalekcyjnych oraz zajęć rekreacyjnych. Był popularyzatorem kolarstwa i pływania. Jego podopieczni odnosili sukcesy sportowe w zawodach rejonowych i wojewódzkich.

Za swoją pracę dydaktyczną oraz wychowawczą wielokrotnie otrzymywał nagrodę dyrektora, dwukrotnie został wyróżniony nagrodą Kuratora Oświaty. Za swoje dokonania w zakresie popularyzacji sportu otrzymał medal "Za zasługi dla Ziemi Jarocińskiej". Zmarł w piątek 9 sierpnia.

 

Uroczystości żałobne odbędą się w środę 14 sierpnia. Rozpoczną się o godz. 10.00 mszą św. w kościele św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. Pogrzeb o godz. 11.00 na cmentarzu parafialnym w Jarocinie.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A