R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Złodzieje podstawiają fałszywe bankomaty

› Aktualności 7 miesięcy temu    11.06.2018
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Fotolia

W jaki sposób złodzieje mogą nam się włamać na konto bankowe? Czy jesteśmy w stanie uchronić się przed kradzieżą pieniędzy z konta? Jak te kradzieże są dokonywane?

 

Na te i na wiele innych pytań odpowiada w rozmowie przeprowadzonej przez "Gazetę" ekspert, praktyk bezpieczeństwa informatycznego. - Złodzieje podstawiają fałszywy bankomat, ale nie urządzenie, które waży tonę czy półtorej, tylko na rzeczywistą klawiaturę albo kieszonkę do wkładania karty nakładają po prostu jej imitację - mówi Paweł Ciągło. - Nieświadomy użytkownik wkłada kartę nie do rzeczywistego czytnika, tylko do czytnika złodziei i na fałszywej klawiaturze podaje PIN. W tym momencie najczęściej taka karta albo transakcja jest odrzucana, ale złodzieje już mogą się nią posłużyć w realnym świecie. Zanim użytkownik pójdzie do innego bankomatu, rzeczywistego, są w stanie wykonać jedną lub kilka transakcji.

R E K L A M A

Czy można więc w ogóle mówić o bezpieczeństwie konta bankowego? - Żaden system nie jest w 100 % bezpieczny. Bezpieczeństwo jest to zawsze stan historyczny. Jeżeli ktoś mówi, że jest bezpieczny, to znaczy, że nie wie, o czym mówi. Ja mogę się ubezpieczyć przed 100 % przypadków, ale na dziś. Na sekundę temu. Na minutę temu - podkreśla ekspert. - Nigdy nie mam pewności, czy ktoś obok, w innym miejscu, nie wymyślił już czegoś nowego, czy nie powstał nowy sposób ominięcia/pokonania aktualnie stosowanych zabezpieczeń lub czy nie została ujawniona jakaś słaba strona aktualnie użytkowanych metod zabezpieczających. Projektanci zabezpieczeń powinni mieć tego świadomość.

Jak kradzione są pieniądze przy terminalach? Jak to się dzieje, że nasza karta może zostać sczytana przez złodzieja? O tym również w rozmowie w aktualnym wydaniu "Gazety"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bucik
7 miesięcy temu 4
przede wszystkim zrezygnować z urządzeń z androidem jeżeli chodzi o operacje bankowe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ crimestory
7 miesięcy temu 3
Dobrze ze podejmujecie się takich zagadnień jak złodziejstwo, oszustwa dotykajace szarych ludzi. Po to jest np CBA żeby takie i inne sprawy badać i tropic. :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ am
7 miesięcy temu 2
złodzieje mogą nas wszystkich okraść także ustawiając przetargi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sułtan
7 miesięcy temu 1
tak, bo to tzw. legalne przestępstwo i nie ma na to mocnych, bo poszkodowanych jest wielka grupa i nie ma komu upomnieć się o swoje
R E K L A M A
R E K L A M A