R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M A

Zjechali się z całego województwa. Rozmawiali o pieniądzach

› Aktualności 8 miesięcy temu    8.02.2018
Anna Konieczna
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
od lewej: Teodor Grobelny, Lech Janicki i Agnieszka Pachciarzod lewej: Teodor Grobelny, Lech Janicki i Agnieszka Pachciarz fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

- Większość naszych rozmów dotyczyła ciągle zbyt małych pieniędzy przeznaczanych na służbę zdrowia. Wszyscy wiemy, że to jest od wielu lat największa bolączka wszystkich, począwszy od lokalnych samorządów, aż po szczebel ogólnopolski - stwierdza Stanisław Martuzalski, etatowy członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

 

R E K L A M A

Rozmowy na te i inne tematy odbywały się w pałacu w Witaszycach, gdzie odbył się Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego.

[o protestach ratowników medycznych domagających się podwyżek przeczytasz TUTAJ]

W spotkaniu uczestniczyli między innymi Lech Janicki, starosta ostrzeszowski, Piotr Kasprz, starosta średzki i Maciej Wasilewski, starosta pleszewski. Gościem specjalnym była Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. W konwencie wzięli udział także prezesi szpitali powiatowych z regionu wielkopolskiego.

- Obrady były bardzo owocne. Od ostatniego posiedzenia konwentu nagromadziło się mnóstwo tematów. Tematów dotyczących przede wszystkim prowadzonych przez powiaty szpitali i te zagadnienia były motywem przewodnim naszego spotkania. Poruszyliśmy też temat cyfryzacji w szpitalach i związanych z tym przepisów, które wchodzą w życie w tym roku - informuje starosta jarociński Teodor Grobelny, który był gospodarzem spotkania.

Podczas konwentu omawiana była między innymi sytuacja wielkopolskich szpitali powiatowych, a zwłaszcza z tym związanych kwestii finansowych. Dyskutowano również nad stanem realizacji projektu EDM, czyli wprowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w szpitalach.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ do powiatowego kmiota
8 miesięcy temu ocena: 71%  7
A ty burolu poreferendalny zabłysłeś inteligencją ?
~ do opalonego bełkotu
8 miesięcy temu ocena: 56%  6
głupszego bełkotu jak w tych komentarzach to jeszcze nie słyszałam, no cóż ciemne buraki z czarnej opalonej ziemi w tych swoich łbach nie mają nic!!! wypełnieni nienawiścią prostactwo i jarocińskie buractwo
~ dfdfdf
8 miesięcy temu ocena: 91%  5
Spotkali się po to aby stwierdzić fakt, że brakuje pieniędzy na szpitale powiatowe? Ciekawe ile to spotkanie nas kosztowało...
~ Michu
8 miesięcy temu ocena: 93%  4
Teodór trzyma rękę na pulsie
~ Andrzej
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
Panowie w kominiarkach i w radiowozach jak przyjadą to także rozmawiają o ,,pieniądzach,,
R E K L A M A
~ der
8 miesięcy temu ocena: 73%  2
Można to skwitować moim zdaniem tak" BAJU baju będziemy dzięki temu w raju" A kasa starostom leci do kieszeni. Już zachowują się jak magnaci w pałacu się spotykają - w ramach oszczędności na służbę zdrowia?
~ Przemowa członka
8 miesięcy temu ocena: 80%  1
Członek prezesa wygłosił spostrzeżenie nad którym długo rozmyšlał . Brakuje mu pieniędzy :)))
R E K L A M A
R E K L A M A