R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Jacek Kmieć
R E K L A M AB1 - Kandydaci - Szymkowiak
R E K L A M A

Zginęły trzy osoby. Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

› Aktualności› Na sygnale 11 miesięcy temu    19.11.2017
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Śmiertelny wypadek w Cielczy - luty 2017Śmiertelny wypadek w Cielczy - luty 2017 fot. Bartek Nawrocki

Niestety każdego dnia w wypadkach drogowych na całym świecie ginie kilkaset osób.
 

Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

R E K L A M ASRT - Szymkowiak

Z policyjnej analizy wynika, że główną przyczyną są: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieprawidłowe wymijanie. Są i takie zdarzenia, które były wynikiem zmęczenia kierowcy.

- Przejeżdżają kilkaset kilometrów, zasypiają, uderzają w drzewo czy inny pojazd i dochodzi do tragedii – mówi podkomisarz Marcin Puzicki, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

W tym roku na drogach powiatu jarocińskiego zginęły trzy osoby. W powiecie średzkim życie na drogach straciło aż 11 osób, w tym 4 mieszkańców powiatu jarocińskiego.

Jak średzka policja zamierza poprawić bezpieczeństwo?

 - Policjanci codziennie pełnią służby na trasie katowickiej. Prowadzimy działania międzypowiatowe na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Wtedy „jedenastka” jest obstawiona przez funkcjonariuszy w pięciu miejscach. W ostatnim czasie pan komendant wystąpił za pośrednictwem naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z wnioskiem do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym o utworzenie odcinkowego pomiaru prędkości pomiędzy Murzynówkiem a Krzykosami. Jestem przekonany, że to poprawi bezpieczeństwo. Osobiście uważam, że ograniczenia prędkości nie rozwiążą problemu jej przekraczania przez kierujących. Rozmawiając o bezpieczeństwie nie można pominąć edukacji, która ma ogromne znaczenie. Jeżeli nie będziemy edukować młodych ludzi, to tym starszym nie wyperswadujemy np. wyprzedzania na podwójnej ciągłej – uważa szef średzkiej drogówki.
 

R E K L A M AAR1 - PSL_kandydaci
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ Joanna
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Zwiększają patrole, które mają kontrolować prędkość?? Ciekawe gdzie.. Jeżdżę bardzo często drogą Jarocin-Poznań i jakość nie widać tam stojących radiowozów.. A stawianie kolejnych fotoradarów nic nie daje bo ludzie i tak wiedzą, kiedy i gdzie mają wyhamować.. Zwiększyć liczbę punktów i kwotę za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej to się może zastanowią nad tym czy wyprzedzić..
R E K L A M A
R E K L A M A