ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 Intermarche 09-16.12.19

Zespół "Snutki" Ambasadorem Wielkopolskiej Kultury na festiwalu w Bułgarii

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    12.08.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potarzycy wystąpił podczas 25. Bałkańskiego Festiwalu Folklorystycznego w Warnie w Bułgarii.

 

R E K L A M ALombard sródtekstowy 06-14.12.2019

 

Na przełomie lipca i sierpnia Zespół Folklorystyczny „Snutki” odbył swoją 54. podróż zagraniczną. Tym razem głównym celem wyjazdu był udział w 25. Bałkańskim Festiwalu Folklorystycznym w Warnie, w Bułgarii. Festiwal ten trwa przez całe lato, tylko zmieniają się występujące zespoły.

 

Razem ze „Snutkami” prezentowały się zespoły z Bułgarii, Rumunii, Serbii i Bośni i Hercegowiny. W tym wyjeździe brali udział przedstawiciele trzech grup tanecznych „Snutek” oraz kapela. Grupa dziecięca zaprezentowała tańce i zabawy wielkopolskie, grupa młodzieżowa tańce rzeszowskie a grupa dorosłych - wielkopolskie.

 

W drodze do Bułgarii „Snutki”, na zaproszenie zaprzyjaźnionego zespołu, zatrzymały się w Ecsedzie na Węgrzech. Oba zespoły wystąpiły na wspólnym koncercie.

 

Poza występami "Snutki" miały dużo czasu na rekreację, przede wszystkim w Złotych Piaskach nad Morzem Czarnym, gdzie były zakwaterowane podczas festiwalu. W drodze powrotnej zatrzymali się nad Balatonem.

 

Koszty tego wyjazdu, poza wpłatami uczestników, zostały częściowo pokryte przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Ambasador Wielkopolskiej Kultury.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A