ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS Jarocin Wielkanoc A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Zauważył dziwne światła na niebie. Też to widzieliście?

› Aktualności 22 dni temu    15.03.2020
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 472 ocen 54 / 100%
A A A
 fot. Czytelnik

Niecodzienne zjawisko zauważył wczoraj po powrocie z pracy nasz Czytelnik.

 

To było ok. 18.20. Przez około 10 minut na zachodniej części nieba widać było rząd gwiazd - obiektów, które przemieszczały się płynnym ruchem jedna za drugą w idealnej odległości.

Po naszej publikacji piszą do nas mieszkańcy z całej Polski, którzy również zaobserwowali zjawisko i szukali informacji w sieci. I nie tylko z Polski.

 

R E K L A M ASchronisko 1% 04_2020

Mieszkam obecnie w Niemczech. Dziś 22.02.2020 o godzinie 4.55 . Pijąc kawę na balkonie. Zauważyłem ok 18-20 obiektów. Lecących w idealnych odległościach. Na 100% nie były to samolotu ani również satelity. Ok 5.13 ponownie się pojawiły. Lecz teraz naliczyłem ich ok 26-27. Próbowałem nagrać telefonem. Ale bez szans. Może ktoś w to nie wierzy. Ale nagrywając te obiekty komentowałem to co widziałem. Pozdrawiam Krzysztof z Bawarii

 

- Gdyby były to samoloty, zapewne by mrugały różnymi kolorami, ale tu obraz tych świateł był idealnie taki sam jak i takich samych rozmiarów jak gwiazdy, które widać w tle (...) Może także ktoś zaobserwował to niezwykle zjawisko? - pyta Czytelnik, który napisał do nas i przesłał zdjęcia.

 

 

ZOBACZ TEŻ - W środku nocy spojrzała przypadkowo w niebo nad Jarocinem [TUTAJ] 

 

O tym, co zobaczył, poinformował telefonicznie swoich znajomych - wyszli zobaczyć i też się zdziwili.

 

CO O TYM MYŚLICIE?

 

Zdjęcia zostały wykonane w Wolicy Pustej (gmina Nowe Miasto nad Wartą).

 

Co na to specjaliści? Czekamy na opinie.

[AKTUALIZACJA 11:50]

Osoby, które amatorsko zajmują się obserwacją nieba sugerują, że obiekty sfotografowane przez naszego mieszkańca, to może być satelita Starlink.

 

"Elon Musk rozpoczął budowanie konstelacji satelitów Starlink, które to mają umożliwić połączenie z internetem z dowolnego miejsca na Ziemi. Satelity zaraz po wypuszczeniu uformowały sznur świateł widocznych z różnych miejsc" - czytamy w opisie filmu nadesłanego przez pana Damiana.


[AKTUALIZACJA - 13.30]

 

Takie wyjaśnienia zjawiska zaobserwowanego przez naszego Czytelnika otrzymaliśmy z Fundacji Nautilus

 

Nie spotkaliśmy się z niczym podobnym, aby obiekty UFO były ułożone w formacji „pionowej”. Owszem, one czasami są widywane w dużej ilości, ale raczej są ułożone poziomo lub w luźnej grupie.

Czym w takim razie mogą być te obiekty? Niezwykle jest to, że świadek widział je gołym okiem, a nie dostrzegł po przeglądaniu zdjęć na monitorze, co zdarza się najczęściej. Tezy o UFO nie jesteśmy w stanie zweryfikować. Film w bardzo dobrej jakości i zbliżenie obiektywem tych obiektów dałoby jakąś wiedzę, czym były te obiekty. Lekko mgliste i niewyraźne trzy zdjęcia to trochę za mało.

Jest jeszcze jedna możliwość, która jest prawdziwą zmorą „polskiego nieba” od 2-3 lat. Na weselach, zabawach i spotkaniach towarzyskich jest moda na puszczanie podświetlanych balonów.

Można założyć, że ktoś mógłby powiązać takie balony i wypuścić w sposób, aby utworzyły taką właśnie pionową linię, ale… nie jesteśmy tego zweryfikować. Pamiętamy jednak chwilę, kiedy latem ub. roku patrząc na niebo, dosłownie nas zamurowało z wrażenia, a były to właśnie takie weselne balony.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 54 głosów: 54 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (473)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ANNA S
5 minut temu 473
Wczoraj o godz.22.30 latał helikopter wojskowy krążył i krążył w koło aż do 23.DZIWNE PO CO TAK KRĄŻYŁ W KOŁO ??A O GODZINIE 3.25 ZAUWAŻYŁAM ZNOWU TE DZIWNE OBIEKTY NA NIEBIE.tym razem było ich mniej niż wczoraj nie wiem co to latające drony czy starlink ???? wątpię o 4.40 jakoś tak przestało latać i potem samolot lub rakieta nie jestem do końca pewna dużo dymu zostawiła za sobą i to wyglądało na końcu jak by się zatrzymała w miejscu i znikło został ślad chmury i potem helikopter wojskowy leciał w te stronę rakiety bo to chyba była rakieta.BARDZO DZIWNE RZECZY SIĘ DZIEJĄ TERAZ.LUDZIE PATRZCIE W NIEBO BO COŚ SIĘ SZYKUJE !!!!NIE WIEM CO CZY COŚ ZŁEGO ??CZAS POKARZE ....MIEJMY OTWARTE OCZY I USZY !!!A NIE TV WIADOMOŚCI OGŁUPIAJĄ NAS TYLKO !!!!!!! Z ŁODZI AS.POZDRAWIAM WSZYSTKICH NAWET TYCH CO ZAWSZE KRYTYKUJĄ ŹLE PISZĄ JEDZIEMY NA TYM SAMYM WÓZKU POŁĄCZMY SIŁY.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ANNA S
wczoraj 19:34 472
TEŻ WIDZIAŁAM DZISIAJ O GODZINIE 4 RANO ŁÓDŹ. jeden po drugim a nawet leciały niektóre podwójnie dziwne bardzo nie umiem tego opisać na pewno to nie samoloty i nie gwiazdy tak precyzyjnie leciały co to jest ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asicaa
wczoraj 17:51 471
Hej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewa
wczoraj 12:06 ocena: 100%  470
Mieszkam w woj. łódzkim. Widziałam to tydzień temu o godzinie ok. 20.00. Leciały ze wschodu na zachód. Niestety nie zdążyłam nagrać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol
wczoraj 00:16 ocena: 100%  469
Mieszkam w powiecie radzyńskim (woj. lubelskie). Wczorajszej nocy ok. 03.45-04.05 widziałem podobne zjawisko. Rząd obiektów świecących jak gwiazdy na niebie poruszał się w równych odstępach w kierunku wschodnim. Nie udało mi się tego nagrać (zbyt słaba kamera).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nasielsk
2 dni temu ocena: 100%  468
Nasielsk, od 3:30 do 4:30 leciały z dwóch stron na wschód. Jeden rząd pojedynczych obiektów, drugi pojedyncze i podwójne (te jakby wyskakiwały z jakiegoś portalu). Obiekty z dwóch szyków spotkały się w jednym punkcie i leciały równolegle w idealnym odstępie. Około godz 4:00 pojedyncze obiekty w dużej odległości od siebie co jakieś 30 sek. Wszystkie leciały na wschód jak po sznurku:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mlody770
wczoraj 18:41 467
Widziałem dokładnie to samo. Pisałem nawet tutaj o tym. Myślisz że to Starlink? Ja szczerze wątpię bo widziałem Starlink i wygląda zupełnie inaczej. Jest jedna za drugą a nie, że niektóre lecą obok siebie. Co to mogło być?
~ Rocco
2 dni temu ocena: 100%  466
Dzisiaj rano godzina 3.20 około 40 obiektów mam film nagranie może słabej jakości ale komentarz mojej narzeczonej i mój sam mówi za siebie. Obiekty leciały pionowo w dół po czym kierowały się na wschod. 797.546.449 mój tel kontaktowy gdyby ktoś chciał o tym pogadac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ natalia
2 dni temu ocena: 100%  465
elbląg widziałam ok 50 obiekty o godz 4 i leciały zachodu na wschód jeden po drugim a jeden wymijał leciały w jednym szyku odstepy były rózne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OLINKA
2 dni temu ocena: 100%  464
Pleszew druga noc z kolei i widać te same obiekty lecące w jednym kierunku jeden po drugim.. ciekawe co to
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Es jey
3 dni temu 463
Starlinki...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kania
4 dni temu ocena: 100%  462
Mysłowie o 21:25 kilkanaście obiektów jeden po drugim w odstępach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kris
4 dni temu ocena: 100%  461
o 4,25 nad Radomiem zaobserwowałem też około 40 sztuk i niektóre leciały obok siebie z zachodu na wschód
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XXXXX
4 dni temu ocena: 71%  460
02,04 2020 Zaobserwowałem od godz 4,40 do godz 4,52 około 80 obiektów Od godz 4.52 do 4.58 był spokój ale od godz 4.58 do 5.06 zaobserwowałem jeszcze około 30 Wszystkie leciały na wschód z zachodu Razem około 110 objektów ile przeleciało przed 4,40 to nie wiem Piękny widok 1 raz coś takiego widziałem 1 za drugim nie koniecznie w jednej lini pojawiały się w odstępach 10 sek Mowy nie ma aby to były samoloty ponieważ ruch jest wstrzymany
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
4 dni temu ocena: 50%  459
1.04.2020 godzina 20.45. Naliczyłem około 30 obiektów. Nie wyglądały na samoloty. Próbowałem zrobić zdjęcia dużym teleobiektywem i zdązyłem zobaczyć kulisty kształt bez żadnych świateł lokacyjnych , które mają inne statki powietrzne. Niestety zdjęcia brak. Widać że to sztuczne obiekty odbijające światło (odbijał się księżyc). Wysokość lotu nieco wyższa niż korytarze powietrzne lotów pasażerskich więc raczej o satelitach nie mozna mówić. Poza tym trzy obiekty leciały równolegle do siebie w bliskiej odległości. co także wyklucza satelity. Zachowana odległość , szyk i prędkość oraz kierunek raczej w kierunku ENE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ toodpowiedz
4 dni temu ocena: 50%  458
https://www.satflare.com/track...
~ Uu
4 dni temu ocena: 71%  457
Dziś rano, około godziny 4:30 widziałam w Sudetach, około 50sztuk leciało jednym rządkiem z zachodu na wschód
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co to
4 dni temu ocena: 67%  456
Dalborowice godzina 18.40 naliczyłem 37 sztuk w tych samych odstępach 01.04
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alusia
4 dni temu ocena: 75%  455
Również widziałam dzisiejszej nocy (4:40)sznur gwiazd i na pewno nie były to balony weselne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czarna2251
wczoraj 18:16 454
Dobrze widzicie .. ja to widzę już od roku jak codziennie latają tak po 3.30 nie są to balony ... miałam tą przyjemność zobaczyć to cos z bliska dzieliło nas zaledwie 300m przygladalismy się sobie chwilę i odleciało....
~ Hell
4 dni temu ocena: 60%  453
1 04 2020 Bełchatów. Przed 21ą obok wenus naliczylem 22 idealnie w lini prostej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ayshell
4 dni temu ocena: 75%  452
Dzisiaj godz. 4:35-45 nad Sosnowcem naliczyłam 21 latających obiektów raz leciały 3 jeden za drugim co dość dziwne raz po dwa ale co mnie zamurowało kiedy dwa leciały lotem kolizyjnym i tak po prostu się minęły. Nie były to żadne mrugające światła jak na samolot ani też nic nie było słychać (była noc) i jeszcze dodam że jakiś tydzień temu też to zaobserwowałam razem z narzeczonym tylko było to ok godz 22. Wtedy naliczyliśmy ich 18 a 6 leciało jeden obok drugiego. I ja mam uwierzyć, że to jakieś satelity??? Jasne i mam teleskop w oczach xD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxxxx
4 dni temu ocena: 75%  451
Leciały aż do 5.06 ja naliczyłem 110 od 4.40
~ Rafał
4 dni temu ocena: 67%  450
01.04.2020r. w godzinach: 20:20 - 20:40 wysoko nad Nowym Tomyślem bezpośrednio nad Kauflandem naliczyłem przeszło 50 obiektów przemieszczających się w linii prostej, jeden za drugim w równych odstępach kierujących się z zachodu na wschód. Wyłaniały się po kolei z tego samego punktu, co przyprawiało o dreszczyk emocji. Nigdy w życiu nie widziałem czegoś podobnego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Philip eM
5 dni temu ocena: 75%  449
Wołów. 01.04.2020. Godzina 20.33. Naliczylem 8 obiektów. Gdy przelatywaly obok Wenus kazdy z nich sie rozswietlał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antoni
5 dni temu 448
Komisja?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ela owieczka kiełbus
5 dni temu ocena: 75%  447
dziś nad Będzinem leciały ok 20 godz .za póżno zauważyłam . naliczyłam ok 12
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz.
5 dni temu ocena: 33%  446
To są satelity do internetu jakiegoś Starlinga
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antomari
5 dni temu ocena: 67%  445
Też dzisiaj to widziałem . Obiekty leciały w idealnej linii . Najlepsze było to jak rozświetlały mocniej przelatując obok Wenus. Okolice Pabianic woj łódzkie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz.
5 dni temu ocena: 75%  444
Dzisiaj 01.04.2020 o godzinie 20:30 koło Jeleniej góry,to nie żart,zauważyłem na niebie na wysokości małego wozu te dziwne obiekty naliczyłem ich 30sztuk leciały w równej linii i równej odległości od siebie,pod koniec leciały dwa koło siebie a następne osobno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ iw
5 dni temu ocena: 67%  443
Też to dzisiaj widzialam , woj lubelskie. Dziwne uczucie
~ Rafał M
5 dni temu ocena: 83%  442
Ja też z Jeleniej jestem ... Dlatego chyba każą nam siedziec w domu bo dla mnie jak w takie UFO itp nie wierzę dziś mówię to jakaś gruba historia się dzieje na naszych oczach A korona virus ma nam zamydlić oczy
~ Arthur
5 dni temu ocena: 100%  441
Dokładnie też je dziś widziałem hmm ciekawe co to może być
~ Michał
5 dni temu ocena: 100%  440
Dzisiaj (1 04 2020)ok 20:40 zauważyłem je nad Kaliszem po raz pierwszy. po dziewiątym przestałem liczyć ale w pewnym momencie jaśniały. Leciały w jednym kierunku w nierównych odległościach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ michal
5 dni temu ocena: 100%  439
Podobnie ok 200 km na zachód od Kalisza
~ pioter
5 dni temu ocena: 100%  438
01.04.2020 o godz 20.50 widziałem w Stalowej Woli. Przemieszczały się z zachodu na wschód. Jak je zauważyłem to doliczyłem się 12szt.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Margaret
5 dni temu ocena: 100%  437
Jestem z okolic Dzierzoniowa i również je widziałam około godziny 20. Tez widzialam ich 12 z tym ze po 10 jednego brakowalo i kolejne 2 sie pojawiły
~ M.s
5 dni temu ocena: 100%  436
Dokładnie 10min. Temu zakończył się pokaz nad Sulejowem woj łódzkie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rafał M
5 dni temu ocena: 100%  435
Jelenia góra właśnie przed chwilą miała taka sytuacja miejsce ... Jeden wielki świecący punkt przemieszczał się po czym zatrzymał się w bez ruchu ,stoję już tak od pół godziny i obserwuje Tak jakby był obserwatorem A następnie w jednej linii punkty świecące w idealnej linii okolo 20
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Blady kris
5 dni temu ocena: 100%  434
Przed chwila nad Wrocławiem 78 obiektów jednainia stała odległość oraz prędkość zadzwoniłem do żony bo myślałem że mam schize.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mixi
5 dni temu 433
Ja córkę zawołałam bo też myślałam że mam schize :) swoją drogą jest to podejrzane bardzo
~ Krzysiek
5 dni temu ocena: 100%  432
zaobserwowałem je właśnie lecące w pobliżu Sandomierza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
5 dni temu ocena: 0%  431
Satelity telekomunikacyjne Starlink, też widziałem teraz na Warszawą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PIT
5 dni temu ocena: 100%  430
Własnie mineły Warszawę:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ulla
5 dni temu ocena: 100%  429
Też to widziałam, dlatego to zainteresowanie. Naliczyłam około 30.
~ Iza
5 dni temu ocena: 100%  428
Nad Poznaniem 5 minut temu, od momentu jak to zauważyłam naliczyłam 14 obiektów przemieszczających się w linii prostej, jeden za drugim,w równych odstępach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Konradf3422
5 dni temu ocena: 100%  427
Dokładnie to samo , wyszliśmy z tatą i patrzeliśmy jak koło wenus przeleciało ich kilkanaście i leciały po całej długości nieba
~ J.
5 dni temu ocena: 100%  426
w nocy tj.31.03/01.04 o ok 1:50 pod Poznaniem tj wsie Kamionki itd przez niecałą sekundę (widziane z okna dachowego) widoczne były w szyku zwartym czworoboku (rombu) albo 4 obiekty po 4 "światła" lub 16 obiektów pędzących z zachodu na wschód pułap paru km lub dużo wyżej,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łukasz
5 dni temu ocena: 100%  425
Wczoraj (tj. 31.03.2020) godz. 21:00 ok 50 szt. nad Olpuchem (pow. kościerski).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Emi Lia
5 dni temu ocena: 100%  424
Witam, dzis tj,01,04,20 ok, 05.45 z mezem wychodzilismy do pracy i widzielismy 2 raz takie zjawisko ,gwiazdy w szyku po 2 w linii poruszaly sie dosc szybko , chcielismy nagrac,ale nie wyszlo, bo zaslabe kamerki.....szkoda. mieszkamy w DE kolo Osnabruck. Nie wiemy co to,ale cieszy nas to ,ze nie jestesmy sami .pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Primoultimo
5 dni temu ocena: 100%  423
Wczoraj to jest 31 03 2020 21:32 z zachodu na wschód około 20 sztuk w różnych odstępach od siebie z ta sama prędkością jak by satelity nad środa Śląska
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Życiołek!+
5 dni temu ocena: 100%  422
......pozaziemski spektakl rozpoczął się po godzinie 20 czasu Polskiego-na BOŻYM Niebie pojawił się-"sznur"- kilkudziesięciu świateł przemieszczających się od zachodu w kierunku wschodnim-nad Polską-na Nieboskłonie!+
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Po-GOD-NIK!+
4 dni temu ocena: 100%  421
Dziękuję za Spostrzegawczość!+Z PANEM BOGIEM!+AMEN!+
~ Obserwacja
5 dni temu ocena: 100%  420
Wczoraj nad Kędzierzynem-Koźle ok 50 sztuk z Zachodu na wschód między 20 a 21:20 ( pod wielkim wozem) co najmniej 50 sztuk większość w symetrycznych odległościach, po pewnym czasie leciły inne jakby dolatywały za tamtymi z innej strony. Robiło wrażenie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kl
5 dni temu ocena: 0%  419
Ja też 30.03. około 21 zaobserwowałam to zjawisko. Zastanawiałam się z córką, jak to wytłumaczyć naukowo. Samoloty to nie były, na 100%. Stwierdziłyśmy, że to satelity telekomunikacyjne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jantriak
5 dni temu ocena: 100%  418
jantriak no przyznam,że dość dziwne zjawisko myślę że NASA ustawiła satelity w celu dokładnym sfotografowaniu jakiegoś terenu.Było ich około 50-ciu nie wiem nic mądrego nie wyczytałem na postach Bytnica 31.03.20 około godz.21:00
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kaska
5 dni temu ocena: 100%  417
Ok skoro to wypuściła firma Space X to czemu tyle dziennie od dłuższego czasu jest ich puszczanych po co az tyle?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paulina
5 dni temu ocena: 100%  416
Dziś w nocy doświadczyłam dziwnego zjawiska. O 1:30 lezac juz w łóżku odkręciłam sie w strone okna i spojrzałam w niebo - to co zobaczyłam wbiło mnke w osłupienie. Widziałam coś czego nie potrafię wytłumaczyć. Było bezgłośne, tak jakby koło z wieloma światełkami od dołu, lecące dosc nisko. Minsk Mazowiecki. Mąż oczywiście mi nie wierzy, myśli, ze to dowcip na 1 kwietnia. A ja jestem przerażona.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maniek
5 dni temu ocena: 100%  415
proszę powiedzieć mężowi że niestety ---- to prawda miałem przyjemność oglądac to zjawisko w łodzi 30 03 2020 razem z żoną to była fascynacja i strach zresztą do tej pory o tym rozmawiamy dzis też będziemy patrzeć w niebo ---do tego ta pandemia pozdrawiam was
~ dusia.27
5 dni temu ocena: 100%  414
Ja w tej chwili godz 5:45 01.04.2020r widziałam takie samo zjawisko w Niemczech okolice Aachen. już drugi raz z kolei. przez kilka minut przemieszczające się nie zawsze w jednym równym odstępie, ale w jednej lini takie światła, jakby samoloty, tylko nie migały światłami leciały dość gęsto i przez kilkanaście minut. Poprzednim razem takie same zjawisko zaobserwowałam kilka tygodni wcześniej , była to niedziela ok. godz. 21. Próbowałam nagrać kamerką telefonu, ale niestety się nie dało. Też mnie to zastanawia co to jest. Moim zdaniem to nie satelity, bo w jakim celu tak duża ilość i tak dość gęsto?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jagodka
5 dni temu 413
Cytuję "Firma SpaceX umieściła na orbicie już 360 satelitów telekomunikacyjnych serii Starlink. Docelowo tysiące statków ma krążyć na niskiej orbicie okołoziemskiej, aby dostarczać usług dostępu do Internetu. Wysłane satelity tworzyły widoczne na niebie na całym świecie jasne pociągi. Tak wyraźna widoczność satelitów zaniepokoiła niektórych astronomów. SpaceX chwali się jednak postępami w technice przyciemniania swoich statków."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lubelskie
5 dni temu ocena: 100%  412
Wylatywały z czystego nieba z jednego punktu trwało to kilkanaście minut tyle ile widziałem bo niewiem ile wcześniej się zaczęło jedno po drugim chociaż byly trzy które leciały w formacji trójkąta wszystkie w idealnych odstępach i ta samą prędkością wyglądało to dosłownie jak na jakimś filmie sci fi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jagodka
5 dni temu ocena: 100%  411
Równo o 21ej widziano w Holandii te obiekty, naliczyłam ich 42 sztuki, płynęły w jednej linii , w rowniutkich odstępach, ale z czasem w różnych kierunkach. Kogo nie zapytam tu w Holandii to nikt nie wie co to jest, po za domysłami, że to satelity Spacex'a... ale one jakby gęściej się rozkładają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dusia.27
5 dni temu ocena: 100%  410
też to zjawisko zaobserwowałam ponad 40 swiatełek ok godz. 21 w marcową niedzielę w okolicach Aachen. Dzisiaj 01.04.20r. ok . godz 5:45
~ toytoy
5 dni temu ocena: 0%  409
space x? a wyjasnszł po co my to mamy widziec w nocy.po co to swieci. pomalowac od spodu na czarno i nie zawracac ludziom dupy
~ Elvis
5 dni temu ocena: 100%  408
Takie obiekty dziś ok.21-szej leciały nad naszą miejscowośią. Kierunek wschód, świecące, za nisko jak na satelity siedem po sobie w prawie tych samych odległościach. Ostatni dużo niżj i bardzo jasny.Wielkie nasze zdziwienie .Nie zaobserwowałem nic takiego wczesniej a śledzę czesto co na niebie się dzieje. Pozdro.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maciek1973
5 dni temu 407
widziałem
~ Mario.
6 dni temu ocena: 100%  406
https://www.satflare.com/track... Jeżeli na tej stronie prześledzicie trajektorię lotów satelitów Muska, to dojdziecie do wniosku, że to nie one przelatywały nad naszym niebem. Wobec tego, czyje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ona
6 dni temu ocena: 100%  405
Potwierdzam. To wygladalo inaczej i nie znajdywalo sie tak blisko jak satelity muska...
~ Damjan
6 dni temu 404
dokładnie.patrząc na tą stronę tak to rozumiem ale nie znam się.
~ d
6 dni temu ocena: 100%  403
każą na całym świecie siedzieć w domu,może to jakaś inwazja..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ona30
6 dni temu ocena: 100%  402
Zafacynowalo mnie to bardzo . Myśle ze to nie satelity nie bo one nagle pokazywaly sie z jednego miejsca ciemnego jak by z mgly wychodzily . Jeden leci potem za max 20 sekund wylatuje 2 i tak caly czas..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ User
6 dni temu ocena: 67%  401
Warszawa, ok. godz. 21:15. Z balkonu zauważyłam i naliczyłam kolejno 33 obiekty lecące w sporej i tej samej odległości od siebie po linii prostej. Obiekt 17 i 18 leciały obok siebie tą samą prędkością co pozostałe. Obiekt 23 był znacznie większy i leciał dalej z boku taką samą prędkością co inny kolejny w linii pozostałych obiektów (statek matka? jeśli to Obcy?) . Obiekty leciały dalej. Kolejne obiekty pojawiały się na niebie jak okiem sięgnąć i przelatywały nad moim blokiem. Trwało to ok. 10-13 minut. Każdy obiekt leciał ruchem lekko zygzakowato-falującym z lewej znosiło je zygzakiem a z prawek bardziej opływowym ruchem (silniki może tak działają). Szczerze mówiąc nie jestem pewna co to było. Wyglądały jak gwiazdy ale poruszały się zdecydowanie. Często patrzę w niebo co zalicza się do moich zainteresowań. Charakter tych obiektów może wskazywać na satelity ale nie do końca, bo chyba, że o czymś nie wiemy. Z doniesień wynika, że takich sznurów obiektów było więcej. To jakaś inwazja?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dsssffg
6 dni temu ocena: 100%  400
Widziane nad Mielcem około godz 21 , w tych samych odległościach , z bardzo dużą prędkością , nie było ich słychać , ponad 25 obiektów, mam filmik .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ albert
5 dni temu 399
Tez widziałem o tej porze w okolicy Chęcin,z zachodu na wschód,z dużą prędkością, w równych odległościach około 30 ( gwiazd !!!!!!!! ) obiektów lecących.
~ Olga
6 dni temu ocena: 100%  398
Też to widzieliśmy z moim chłopakiem w Niemczech nad Hamburgiem 31.03.2020 o godzinie 21:30 przez ponad pół godziny okolo 40 obiektów w rzędzie jeden za drugim.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz
6 dni temu ocena: 100%  397
Widziane było nad Krosnem Odrzańskim o godzinie 21:30 leciało około 30 w takich samych odległościach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sf35
6 dni temu 396
21.40 Elbląg około 20 obiektów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Romix
6 dni temu ocena: 100%  395
Srokowo (Warmia-Mazury) Moja żona jak była na spacerze z psem po godzinie 20 widziała sznur świateł na niebie.Jeden leciał bardzo szybko i wyprzedzał pozostałe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dimension5
6 dni temu ocena: 100%  394
Przed chwilą doświadczyłem tego samego tak jak w opisie leciały gęsiego w równych odstępach to nie samolot ani satelita nie wiem co to było ale robi wrażenie mam filmik
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ona30
6 dni temu 393
Dziś 21.30 w Międzyrzeczu woj.lubuskie podobne zjawisko zaoobserwowalam z duzego ukladu gwiazd przypominajacych kopniety duzy trojkat wylatywalo doliczylam 13 punktow ,lecialy tym samym torem jedna za druga mysle ze w odstępie 1km wylatywaly z ciemnego miejsca z nieba .. to nie byly lampiony na pewno ani samoloty. Światło bylo jasne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ damjan
6 dni temu 392
szczecin naliczylem 8 wlasnie polecaly w cholere z zachodu na wschód/trzebiatów tez widział..pozdro pozdro !poobserwuje jeszcze jesli karku nie skręce od patrzenia w niebo!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ona30
6 dni temu 391
U mnie wlasnie napisalam pojawily sie takze woj.lubuskie jedna za druga 13 , jednym torem bez żadnego halasu ,swiatlo ciagle ale niesamowite bylo to skad wylatywaly z jednego miejsa z duzego ukladu gwiezdego.
~ ZStek
6 dni temu 390
Szczecin 30.03.2020 widziane ponad 17 sztuk z Zawadzkiego około 21. i 8 sztuk o 5.25 rano następnego dnia. Kierunek przemieszczania z południa na północ. Ani to samoloty, drony czy helikoptery. Bezszelestne lecące w jednej lini. czasem kilka, czasem 2 za sobą. Siedźcie w domu, będziecie zdrowi i nie zobaczycie tego:D Polecam stanąć z dala od latarni. Widok idealny przy bezchmurnym niebie, a niektórym szczęki opadają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Black
6 dni temu ocena: 100%  389
Leszno (Wielkopolska) Widziane około 21:25 Kierunek lotu: wschód Kilkanaście, jeden za drugim w równych odstępach, na odległość palca wskazującego trzymanego przed sobą. Po nich kolejne, ale w innych odległościach, na końcu 2 lecące równolegle, z czego jeden szybciej. Dziwne uczucie, mając świadomość, że to pewnie satelity Muska, ale nie mając pewności. Google -> lecące punkty na niebie. No i tak tu trafiłem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maniek
6 dni temu 388
łódż --- wyszliśmy wczoraj dużo (pisałem wczoraj) dziś już po wszystkim końcówka tylko cztery-- po wczorajszej sesji tej parady świateł to strach i ciekawość czy będą dzisiaj ---
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cober
6 dni temu 387
O 21 00 dzis nad Warszawa 20 obiektow
~ gref
6 dni temu 386
Widac teraz nad Swinoujsciem....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kia
6 dni temu 385
wirus = korea pn
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja13
6 dni temu 384
Dzisiaj rj.31.03.2020 ok. 20.00 lecialo 9 takich nad kromołów woj slaskie a po nich jeden duzo większy jasniejszy...nie wiem ale xos sie swieci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolo
6 dni temu ocena: 0%  383
To sa satelity w listopadze zostaly wypuszczone przez space x
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Józef
6 dni temu ocena: 0%  382
W necie można znaleźć że to instalacja STARLINK - pomysł Elona Muska... (niemniej efekt jest niesamowity....). Aż trudno uwierzyć, że to sztuczne satelity (widziałem obiekty, ale te nie blisko siebie tylko w równych odstępach szybko przemieszczające się po wieczornym niebie). Chyba świat czeka kolejna rewolucja technologiczna. Nie wiem czy ten koronawirus w jakiś sposób jej nie sfinansuje... Jakoś takie mam wrażenie. To tylko wrażenie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ toytoy
5 dni temu 381
space x? a wyjasnisz po co my to mamy widziec w nocy.po co to swieci. pomalowac od spodu na czarno i nie zawracac ludziom dupy
~ Ewa
6 dni temu 380
Suwałki 20,15 to samo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Józef
6 dni temu 379
Potwierdzam nad Otwockiem 5-8 minut temu leciały obiekty z wyglądu jak gwiazdy przesuwające się po niebie. Początkowo myślałem, że to samoloty, ale z całą pewnością to nie były samoloty. Za duża prędkość kątowa, samoloty nie są zdolne takiej osiągnąć. Aż zawołałem żonę by to zobaczyła. W równych odstępach obiekty leciały. Trudno by były to satelity (one są małe i trudno by je było widać, musiałyby się spalać i byłaby smuga a to coś było punktami jak gwiazdy na niebie). Za równo leciały...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
6 dni temu 378
Konin 20 godz z zachodu na wschód naliczyłem 12 wczoraj 5
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja13
6 dni temu 377
Zawiercie 20 9obiektow plus 10ty duzo wiekszy jasniejszy....moim zdaniem cos sie swieci
~ Piotrek
6 dni temu 376
Przed chwilą widziałem to samo co opisują inni naliczyłem około 30 szt
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciej
6 dni temu 375
Dziś pięć obiektów okolice Białej ppdlaskiej lecialy z polodniowego zachodu na wschód
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolo
6 dni temu ocena: 0%  374
To satelity które zostały wypuszczone w listopadzie 2019 roku starliki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rafal
6 dni temu 373
Mazowsze okolice Ostrowi mazowieckiej ponad 30 obiektów lecących jeden za drugim około godziny 20:00 30 marca i dzisiaj 31 marca o godzinie 20:00 patrzę z żoną leci ponad 30 takich obiektów nadal lecą idealna odległość
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ IM
6 dni temu ocena: 100%  372
Widziałam takie cosie jak byłam mała. Czyli ok 35lat temu. Bardzo dobrze to pamietam. Pokazałam mamie. Mama spokojnie wygoniła mnie spać. Wrażenie pamietam do dziś.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WW
6 dni temu 371
https://www.satflare.com/track...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ona
6 dni temu 370
To satelity Muska tak?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ damjan
7 dni temu ocena: 100%  369
nie wiem jak wy ale kiedy mi już wszystko znikło prawie z pola widzenia to całe niebo sie jakby zadymiło,,wyglądało jak nawiane chmury tylko w ogóle przez ten cały czas gdy stałem na balkonie wiatru nie było.wcale bym sie nie zdziwił gdyby to miało jakis związek z tą rozchodzącą się wszędzie zarazą. i tak się nie dowiemy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maniek
7 dni temu 368
jezeli teraz jest w Toruniu to jest wszędzie bo w łodzi było 20-21 --- ludzie co to jest !?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Damjan
7 dni temu 367
różne rzeczy na niebie widziałem ale to co zobaczyłem dziś jest niepokojące,myślałem ze ktos nas zaatakował.teraz juz niebo tylko z gwiazdami w Szczecinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maniek
7 dni temu ocena: 100%  366
to samo odczucie spac sie odechcialo
~ Ona
7 dni temu 365
Tez widzialam na Podkarpaciu, Debica. To byl jeden obiekt, tzn jakby jeden ciagnacy za soba drugi wiekszy i jasny. Co to jest? Bo jestem zaniepokojona...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja13
6 dni temu 364
To co ro jest nie dowiemy sie chyba raczej...dzwonilem do ABW i mnie zbyli...
~ Dawid Łódź
7 dni temu 363
Czy ktoś to jeszcze obserwuje czy moze jakoś nie dawno to było widać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maniek
7 dni temu 362
juz nie ma --lecialo od południowego zachodu na północny wschód ---
~ paki
7 dni temu 361
30.03.2020 okolice Grójca. leciał jeden troche jasniejszy lekko w bok, za nim leciało 5 jeden za drugim idealnie i z zachodu na wschód, a na końcu jeszcze jeden lekko z boku. poza pierwszym jasniejszym wszystkie wyglądały jak gwiazdy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dawid
7 dni temu 360
Właśnie od godziny to oglądam w Toruniu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Natalia
7 dni temu 359
30 marca 2020 okolice Stalowej Woli . Jasna duza jak by gwazda i wypuszczala chyba z 40 szt od zachodu na wschod .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maniek
7 dni temu ocena: 100%  358
hej w Lodzi między 20-21 dzis tj 30 03 2020 to samo leciało ich mnóstwo myslałem ze to dron ale od strony księzyca się wynurzały na wschód dokładnie tak jak opisujecie równo w odstępach jeden za drugim jeden rozświetlony ale na krótko w którymś momencie leciały dwa obok siebie trzeci z boku zrobilo sie strasznie zimno a miejsce skąd wylatywały zaciągło się dziwnymi obłokami ---- często patrzę w niebo pierwszy raz coś takiego zobaczyłem ---eskadra gwiazd bo tak to wyglądalo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jeee
6 dni temu 357
wczoraj o godzinie 20:50 okolo widzialem 20 obiektow liczylem i ostatnie 2 lecialy obok siebie identyko jak piszesz musialem odpisac bo sytuacja byla identyczna nagle obloki i nic nie bylo widac
~ Lech
6 dni temu 356
były to zapewne śmieci wyrzucone ze stacji kosmicznej, która leciała kilka minut później.
~ Karol
7 dni temu ocena: 100%  355
To nie samoloty, przy tak niskim pułapie byłoby słychać silniki , leciały dużo szybciej niż samoloty pasażerskie, poza tym one nie latają w tak małych odległościach od siebie. poza tym pomimo jednego kierunku ich ruch był , tak jak pisałem chwile wcześniej lekko" drgający"- co wygląda na ich zdalne sterowanie i dlatego uważam, że to były statki bezzałogowe kierowane zdalnie. Skoro latają nad teren całego kraju i Europu, to znaczy ,ze ktoś nam robi jakąś niespodziankę. Skoro o tym nic nie wiemy-to nie jest to dla nas dobre.I to od kilku miesięcy. Wnioski pozostawiam czytelnikom.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja13
6 dni temu 354
Dzisiaj 31.03.2020 godz 20....20:15 Zawiercie na slasku 10 obiektow z czego ostatni wiekszy jasniejszy....to nie satelity...cos sie święci
~ zdziwiony
7 dni temu 353
Warszawa, ok. godz. 20:30
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jb
6 dni temu 352
30.03 ok 21 nad lomza tez widzialem sznur obiektow w rownej odleglosci lecacych z poludnia na polnoc jeden byl znacznie wiekszy a pozostale identyczne -lot obserwowalem ok 30min
~ Seb
7 dni temu 351
Dziwnie zjawisko w tych czasach morze byś powiązane z tym wirusem ufo lub jakieś obserwacje? Zbadanie tylko teleskopem by wyjaśniło
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ igor45
7 dni temu 350
Białystok przed chwilą ok 21.30 akurat rozładowywałem zakupy z samochodu i popatrzyłemw niebo i zauważyłem kilkanaście obiektów na początku myślłem że to satelita ale później następny i następny nie liczyem nawet ale w rrównej linii szły
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Damjan
7 dni temu 349
dzis w Szczecinie z jakies 20 minut temu kilkanascie takich obiektów o ktorych tu wzyscy piszecie.dziwnie to wygladalo,gwiazdy w równym odstepie,lecące gwiazdy bez dzwięku.po wszystkich białe ogromne kłęby ktore wydawały sie być chmurami.widziane w tym samym czasie w Trzebiatowie,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
7 dni temu ocena: 100%  348
To samo było widoczne dzisiaj nad Zielonka k/Warszawy , tak od ok. 20:45 do 21: 30 nawet , po około 25 przestałem liczyć. leciały w równej linii , chociaż jak się przyjrzałem, to tor był lekko sinusoidalny. Nadlatywały z tego samego miejsca, w tym samym kierunku - na Pln. W pewnym momencie leciał jeden , a obok dewa, widać było że coś je trzyma razem, że są ze sobą jakoś zespolone. To nie były żadne balony , bo nikt nie jest w stanie puścić balonów przez 30 minut w idealnej linii. Poza tym one leciały poniżej pułapu chmur,( co prawda nielicznych , ale jednak.) co też było widoczne. Żadne balony nie lecą z taką prędkością nad ziemią na równej wysokości, to bzdura. Najpierw leciały w bliższej odległości, potem rzadziej. Skoro jest widoczne na cała Polską i Europą, to sprawa dla mnie nie jest przypadkowa- władze musza o tym wiedzieć- ale nam tego nie mówią. Jest to zastanawiające. nie jest możliwe,żeby nad obszarem kraju leciało tyle obiektów i służby lub wojsko o tym nie wiedziały.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ www
7 dni temu 347
Widziano 30.03.2020 w Częstochowie około godziny 21.00
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janusz-21
7 dni temu ocena: 100%  346
30 marca 2020 roku godz 21- 21.20 nad Police z zachodu na wschód przelot tym samym kursem, w równych odległościach przelot jak by gwiazd, w równej linii , naliczono ok 30 gwiazd?, punktów świetlnych? 15 punkt miał podwójne światło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dawid Łódź
7 dni temu 345
Przedtym podwójnym naliczyłem 37
~ Kb Myszyniec, mazowieckie
7 dni temu 344
Około 21.00 widziałem około 8 - 10 obiektów lecących z zachodu na wschód. Nie słychać było żadnych szumów silników i gdyby miały być to samoloty to leciały z ogromną prędkością. Było jeszcze coś, gdy każdy z obiektów przelatywał nad jednym punktem zapalały się w nim światła, po czym za chwile gasły. Opisuję to co widziałem okiem laika.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XxPredatorx
7 dni temu ocena: 100%  343
Z zachodu na wschód również obserwowałem kilka minut temu 3 obiekty lecące w trójkącie, w trakcie zmieniały trochę jego kształt, a następnie za nimi w równej odległości od siebie rozmieszczone oraz w idealnej linii obiekty. Bardzo szybko się przemieszczały, po dalszej obserwacji widać było również inne obiekty (pojedyncze lub po kilka), które leciały również w tym samym kierunku, ale już nie po tej samej linii, niektóre ledwo dostrzegalne na baardzo dużej wysokości. Lecz nie wszystkie leciały tylko i wyłącznie z zachodu na wschód, ponieważ zauważyłem również obiekt przemieszczający się z południa na północ.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pozaświatem
7 dni temu 342
3 lata temu widziałem coś takiego już tylko to był strasznie duży trójkąt po czym nagle 3 boki trójkąta zaczynały się powiększać i robić w takie duże kule i zrobiło się nagle w tym miejscu strasznie jasno i nagle odleciały każdy w inną stronę dla zasady była to 24 godzina
~ gosia
7 dni temu 341
godz 21 sznur swiatełek z zachodu na wschod leciały naliczyłam 20 Mierzewo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ michal
7 dni temu 340
pól godziny temu nad grojcem tez lecialy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pozaświatem
7 dni temu ocena: 100%  339
dziś 30.03.2020 około 2 godzin temu widziałem lecące za sobą świecące obiekty po dłuższym wypatrywaniu na nich leciały w jeden cel a dokładnie do 3 obiektów które były ułożone w trójkąt boki trójkąta zaczynały się powiększać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dawid D.
7 dni temu ocena: 100%  338
W okolicach Wagrowca tez bylo widac te obiekty o godz. 21:00 zaobserwowalem okolo 20 takich świateł szybko przemieszczajacych sie dwa obiekty obok siebie byly a reszta w jednej linii leciała
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciekawski3
7 dni temu 337
Też widziałem te dwa blisko siebie nawet mam to nagrane.
~ Renata
7 dni temu 336
Dzisiaj o godzinie 20:58 zauważyłam z miejscowości Pszczyna, sznur światełek w równych odstępach,poruszających się z zachodu na wschód.Przy Coronawirusie i tym co się dzieje na całym świecie,było to niepokojące,ale były to satelity UF!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robson
7 dni temu 335
Potwierdzam, w Grotnikach koło Łodzi widziałem kilkadziesiąt takich obiektów kilka minut temu i również nie byłem w stanie zarejestrować tego telefonem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OsKy
7 dni temu 334
Chwile temu przelatywały nad moją miejscowością,niedaleko Bydgoszczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OsKy
7 dni temu 333
Ponad to po 8 które przeleciały leciały następne 3 w trójkącie a za nimi, jedna mocniej świecąca w całkiem innym kierunku.
~ Krzysiek
7 dni temu 332
Wrocław. 15 minut temu ok 10 obiektów lecących, ale nie tworzyły lini, leciały w różnych miejscach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
7 dni temu 331
W tym momencie są widoczne w Szczecinie. 21:00 30.03.2020. Lecą w równych odstępach, nie kończą sie. Od strony Kołbaskowa. Dziwne zjawisko, wydaje się że lecą szybciej niż pasażerskie, czyli może niżej ale nic nie słychać. Świecą identycznie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciekawski
7 dni temu ocena: 100%  330
Dziś 30.03.2020 te świecące obiekty było widać w Łodzi, Zgierzu i Konstantynowie w godzinach 20.50 - 21.10
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciekawski2
7 dni temu 329
Telefonem to próbowałem nagrać, słabo widać niestety https://www.youtube.com/watch?...
~ Grzegorz Bydgoszcz
7 dni temu 328
dziś widziałem ich około 50 z zachodu na wschód widziałem te obiekty już chyba 8-9 raz idealne odstępy gadanie o satelitach to bzdura
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rr
7 dni temu 327
Witam ! Około tydzień temu, także zobaczyłam coś niecodziennego na niebie. Ktoś tu wspominał o równo oddzielonych niby gwiazdach. Ułożone były na niebie w idealnej linii prostej, pionowej. Widoczne przez około pół godziny. Także je widziałam, nie tylko ja. Zrobiłam zdjęcie. Nie wiem co to było, w każdym bądź razie, to nie należało do naszego nieba.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ deni
7 dni temu 326
15 minut temu, przelatywało 22 sztuki, to są satelity leciały z zachodu na wschód, woj. śląskie i Zagłębie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
7 dni temu 325
Dzisiaj od godz 20; 30 do godz 21: 10 lecialy obiekty w linii prostej jeden za drugim w odległości 5 km z południa na północ. W jednym przypadku tylko były dwa obiekty lecące blisko siebie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Seb
7 dni temu 324
Przed chwilą dosłownie to samo zjawisko sznur gwiazd jedna za drugą co to
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
7 dni temu 323
Też właśnie widziałem kilka przecinało te linie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krasnobród
7 dni temu 322
Właśnie się przemieszczają z południowego zachodu na północny wschód, już od jakichś 30min. Wyglądają jak satelity, nie wydają dźwięku, są rozmieszczone w równej odległości od siebie. Lecą szybciej niż samoloty pasażerskie. Jednolite światło
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
7 dni temu 321
Identycznie to samo widziałem
~ As
7 dni temu 320
Też widziałem
~ ww
7 dni temu 319
Moja córka z Gorzowa Wlkp. przedzwoniła do mnie, że z moim wnukiem na spacerze widziała dziwne znaki w Orionie. Tylko niemcy i polacy widzieli. Francuzi nie, anglicy nie, hiszpanie nie, anglicy nie itd. Nie znamy info od białorusinów i rosjan. Z zachodu na wschód. Szykuje się nowe "drang nacht osten?" Dziesiątki balonów (piosenkarka Nena śpiewała o balonach), a satelitów telekomunikacyjnych ile można na raz wystrzelić i żeby tak się pięknie w równiutkim szeregu ustawiły? Ile rakiet na raz można wystrzelić. Bez sensu myśl piszących. Był smerf mądrala i mówił: myśleć,myśleć, a nie bzdurne domysły snuć. To zjawisko jest dla nas może raz w życiu widziane , niezrozumiałe więc wodze wyobraźni puściły. I może za naszego pokolenia nie wyjaśnione. Może ktoś nas widzi i próbuje uratować nas przed zagładą? Jak Noego albo Mojżesza podczas przejścia przez morze? PS. Jestem katolikiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marek
7 dni temu 318
Sugestia że mogły to być balony jest nie na miejscu ponieważ wielokrotnie obserwuję nocą na niebie samoloty i satelity.Prędkość tych obiektów była większa niż samolotu czy satelity i skupienie takie niespotykane,balony niesie wiatr a nie lecą po prostej trajektorii.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
7 dni temu 317
Też widziałem
~ marek
7 dni temu 316
29 marca około godz. 20.30 w Gdańsku widziałem około 10-u obiektów lecących po równej trajektorii ale w różnych odstępach z południowego zachodu na północny wschód.Nigdy nie widziałem takiej formacji takich obiektów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta
8 dni temu 315
Witam. Zjawisko dziś zaobserwowane w Rodenberga w De. Właśnie niedawno. Około 22. 15/20 pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tadzik
8 dni temu ocena: 100%  314
Czytałem kiedyś, że przy każdej prawie globalnej katastrofie ufo manifestowało się na ziemi częściej niż zwykle. Tak działo się za czasów wojen. Wielu ludzi zaobserwowało w tamtych czasach ogromną ilość manifestacji obcych. Czyżby w obliczu pandemii również to się dzieje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ww
7 dni temu ocena: 100%  313
Moja córka z Gorzowa Wlkp. przedzwoniła do mnie, że z moim wnukiem na spacerze widziała dziwne znaki w Orionie. Tylko niemcy i polacy widzieli. Francuzi nie, anglicy nie, hiszpanie nie, anglicy nie itd. Nie znamy info od białorusinów i rosjan. Z zachodu na wschód. Szykuje się nowe "drang nacht osten?" Dziesiątki balonów (piosenkarka Nena śpiewała o balonach), a satelitów telekomunikacyjnych ile można na raz wystrzelić i żeby tak się pięknie w równiutkim szeregu ustawiły? Ile rakiet na raz można wystrzelić. Bez sensu myśl piszących. Był smerf mądrala i mówił: myśleć,myśleć, a nie bzdurne domysły snuć. To zjawisko jest dla nas może raz w życiu widziane , niezrozumiałe więc wodze wyobraźni puściły. I może za naszego pokolenia nie wyjaśnione. Może ktoś nas widzi i próbuje uratować nas przed zagładą? Jak Noego albo Mojżesza podczas przejścia przez morze? PS. Jestem katolikiem.
~ Tobiasz
7 dni temu ocena: 100%  312
Witam. 30.03.2020 godz. 5:09 Trasa Zgorzelec Lubań leciały obiekty z zachodu na wschód. Było ich około 20. Leciały jeden za drugim w mniej więcej równych odległościach. Zdarzały się, że niektóre leciały obok siebie. Nie był to Starlink bo wiem jak wygląda. Owszem mogły to być satelity ale nigdy nie widziałem czegoś takiego. Proszę o wytłumaczenie bo szukam w internecie i nic na ten temat a dość wyraźnie i dość długo było je widać
~ Tadzik
8 dni temu 311
Dzisiaj 29.03.2020 o godzinie około 20:00 widziałem sznur świateł , leciały z połud-zachod na pólnoc- wschodni kierunek, było ich około 10 w równych odstępach. Mieszkam w Bygdoszczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grzesznik
7 dni temu 310
Od 3 dni lecą z zachodu na wschód pojedyncze obiekty. Dzis pierwszy raz widziałem 3 obok siebie w trójkącie. Obiektow pojedynczych było ok 20 każdy w jednakowych odległościach od siebie. Miało to miejsce o godzinie 20:54-21:01
~ Henryk
7 dni temu 309
Dwa dni temu i wczoraj prawie to samo w Toruniu. Wczoraj w równych odstępach, 2 dni temu w różnych, czasem obok siebie.
~ Alex
8 dni temu 308
28 marzec ok 20.30 jasne punkty z zachodu na wschód jedne same inne w szyku równoległym obok siebie jedno zawsze nieco za drugim ok 20 widziałem . Stary Ujazd koło strzelec opolskich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ saxon01
8 dni temu 307
W styczniu 23 koło 20 wieczorem identyczne zjawisko zaobserwowałem,około 50 przelotów w idealnym (patrząc z perspektywy ziemianina)odstępie i tej samej prędkości, wczoraj było tak samo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arekipies
8 dni temu ocena: 100%  306
wczoraj( w sobotę ) pomiędzy godziną 20:20 a 20:35 spacerowałem z psem w miejscowości Krzykosy koło boiska. Moją uwagę przykuły poruszające się ze stałą prędkością jasno poruszające się obiekty w jednej linii , jeden za drugim na kierunku z zachodu w stronę wschodu. mogło ich być ponad 20. wyglądało to jak jasne satelity. W pewnym momencie rozświetlały się tak jakby odbijały światło słoneczne jak wielkie lustra. A najciekawsze było to, że 2 obiekty wracały w stron zachodnią ok 20:34 .Zadzwoniłem do zony i ona tez to widziała. Jestem ciekaw czy inni to tez zaobserwowali..? Arek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Parapet
9 dni temu ocena: 50%  305
To satelity telekomunikacyjnych serii Starlink firmy SpaceX krążące na niskiej orbicie okołoziemskiej, które służą rozbudowie sieci 5g.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ww
7 dni temu ocena: 100%  304
Ile rakiet i ile satelitów na raz w równym czasie można wystrzelić? Jest tyle wyrzutni na świecie? A 5G to masz w ........
~ Aga
9 dni temu 303
Ooo ja widziałam te światełka z moim chłopakiem. Wrocław tak od godziny 18 do 20. Byliśmy nad Odrą ryby łowić. A tu zamiast ryb to głowy w górę. Bardzo dziwne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sylwia
9 dni temu 302
Dzisiaj ok 20:00 - 20:30 w Berlinie obserwowalam niebo z moim chlopakiem i lecialo ich mnostwo. W rzedzie, jedna po drugim, co jakis czas lecialy parami. Tak jasne lub nawet jasniejsze niz gwiazdy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaga.
3 dni temu 301
Mieszkam w Mettmann (Niemcy)również widziałam owe światła lecące od zachodu na wschód. Było ich około 30 może więcej ponieważ w trakcie wołałam męża by zobaczył. Dziwne , ale od razu pomyślałam o czymś złym co jest jeszcze przed nami. Było to w sobotę około 22.30
~ nona
9 dni temu ocena: 100%  300
Emsdetten ..Niminuemcy ,,28.03.2020 --godz 20.20 nieznane obiekty poruszające z zachodu w kierunku wschodnim lecące w równych odstępach przypominały jasno świecące gwiazdy było ich około setki .i w czasie piętnastu min.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
9 dni temu 299
Nad Bydgoszczą to samo koło 21.00. Więcej jak dwadzieścia widzieliśmy siedząc na balkonie. Leciały wszystkie w jednym kierunku, z zachodu na wschód.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mateo
9 dni temu ocena: 100%  298
Częstochowa 28.03.2020 r. pomiędzy godziną 20:10 a 20: 35 obserwowałem to samo leciały z zachodu na wschód. w 1 rzędzie potem w dwóch a nawet trzech równoległych rzędach. Co to jest ? Co się dzieje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PWNP
7 dni temu 297
zapytaj Rydzyka, ci nawciska ciemnoty jak innym
~ Dana :)
9 dni temu ocena: 100%  296
Dana z Siegen - Niemcy My również widzieliśmy nietypowe zjawisko na nocnym niebie. Dzisiaj ok. 20:00 godziny zaobserwowaliśmy sznur gwiazd lecących w tym samym kierunku,w równych odstępach. Wszystkie pojawiały się pod Orionem i znikały przed Wielkim Wozem. Pierwszy raz widzieliśmy coś takiego. Ciekawe, czy ma Ktoś na to, rozsądne wytłumaczenie. Pozdrawiam :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Diana
9 dni temu 295
Jestem w Niemczech w okolicach Kolonii też widziałam ten rząd świetlistych punktów podobnych wielkością do gwiazd poruszających się po niebie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arek Poznań
9 dni temu 294
Nienawiszcz. To samo, nie liczyłem, ale min 30 szt, jeden za drugim, często parami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iwona
9 dni temu ocena: 100%  293
Od kilku dni co wieczór ok Godz 20-21ej w Częstochowie widzę na niebie też coś dziwnego, napewno nie samoloty jeden za drugim w idealnej odległości leci coś jeden po drugim, naliczylam 18sztuk bez migajacych swiatelek, bardzo szybko się poruszało to coś, kurcze i tak od kilku dni to widzę i ciekawi mnie to do bolu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ malinnaApple
9 dni temu 292
Zebrzydowice,to samo dzis po 20.20 po ok 20 sztukach przestalam liczyc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kojot
9 dni temu 291
Mieszkam w Holandii i dziś zauważyłem od godz 20 do 20:30 naliczyłem 98 obiektów w równych odległości ciekawe co to???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fortel
9 dni temu 290
W Sosnowcu naliczyłem 32 sztuki,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bea
10 dni temu 289
siedzielismy z mézem na tarasie,,w przeciágu ok 30 min nadlatywaly z jednego miejsca i w jednej arei znikaly,,w równych odstépach 50 szt i w jednej linii,,przemieszczaly sié jak typowe satelity ogólem ogromny ruch na niebie pod Warszawá
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lucjan
10 dni temu 288
właśnie miało to samo miejsce nad Bielskiem Białą przestałem liczyć po 20
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JK
10 dni temu 287
też dzisiaj widziałem,też przestałem liczyć po około 20,nie wiem czy było potem więcej bo poszedłem z balkonu,Tyszowce niedaleko Zamościa.Co to było?,virusa zrzucają?
~ mox
10 dni temu 286
Dzisiaj leciały przed 20 .00
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~ Saymon
10 dni temu 285
~ Saymon Też zaobserwowałem to zjawisko wraz z sąsiadem liczyliśmy do 50 szt potem zaczęły lecieć w dużo większych odstępach a my zastanawialiśmy się czy to satelity Elona Muska czy może coś innego. Mieszkam w okolicy Łodzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
10 dni temu ocena: 100%  284
Ogladlaem dzis patrzyle mna niebo , widzialem 1 obiekt myslalem ze samolot pozniej lecialy kolejne w jednej lini , niedawno gosc obserwowal naliczyl 50 nagle sie zatrzymaly i uciekly pod katem z przestrzen. cos jest na rzeczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tysia
10 dni temu 283
Dziś o godzinie 19.50 również zaobserwowałam to zjawisko przemieszczały się w równych odstepach naliczylam ich dość sporo okolo 40 dalej nie liczyłam. Przypominały gwiazdy były tej samej wielkości. Mieszkanka Chorzowa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mała
14 dni temu 282
Ja również to zaobserwowałam. 20 marca, około godz.20 - około 30-ści świetlnych punktów. Leciały w równych odstępach i jednakowym tempie. Cudownie to wyglądało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Padiiboy
14 dni temu ocena: 100%  281
Widzialem to samo na początku marca obiety poruszały sie w jedna strone w równych odstępach. Dziwną sytuacja a bylo to rano przed godzina piąta wyszedlem z psem przed praca i widzialem podobne obiekty szkoda ze ze soba nie mialem telefonu zeby nagrac lub zdj zrob. W pracy pytalem sie znajomych czy czehos podobnego nie widzieli ale niestety nikt nic nie zauważył jeszcze zostałem wyśmieny. Ufo widziałeś powiedzieli nie zostałem porwany przez nich. Haha śmieszna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kola
15 dni temu 280
Właśnie to obserwowałam pod W-wa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiki
16 dni temu 279
Ja również widziałam dziwne zjawisko 19 marca, gdy niebo było już ciemne i świeciły gwiazdy. Od strony zachodniej leciały w równej odległości 8-10 punktów. Leciały równym tempem w równych odstępach. Mało tego w jednym miejscu, obok którego przelatywały te zjawiska był punkt świetlny, który był bardzo jasny w porównaniu z innymi gwiazdami. Gdy obiekty przelatywały obok tego punktu to stawały się jaśniejsze i większe, gdy przeleciały ten punkt to wracały do stanu pierwotnego. Było to bardzo dziwne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ikar
9 dni temu 278
Witam, dziś widziałem to samo właśnie około 20:30 w Żarach koło Zielonej Góry. Ciekawe co to może być?
~ iju
16 dni temu 277
Te co leciały to satelity. Ten punkt jasny to planeta Wenus. Ta zmiana jasności to wynik działania gałki ocznej.
~ Tompo
17 dni temu 276
Niemcy,Frankfurt nad Menem tez wczoraj widzialem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Darek
17 dni temu 275
Satelity telekomunikacyjne Starlink. Wypuszczają po 60 sztuk ostatnio kilka dni temu, póki się nie rozlokują lecą jeden za drugim w "małych" odległościach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ toytoy
5 dni temu ocena: 100%  274
a gdzie zgoda suwerennych państw na przelot tego gówna
~ Witek
17 dni temu ocena: 0%  273
Czy nikomu nie przyszło do głowy, że to samoloty transportowe, latające na wysokim pułapie? To obserwowałem trzy razy od 12 marca. USA zawarło rozejm z Afganistanem, Iran jest na kolanach, popatrzcie Państwo na mapę świata, zaznaczcie Afganistan , Japonię , Koreę Południową , Tajwan, Australię. Aha, Tramp był dwa tygodnie temu w Indiach, a Hindusi zapowiedzieli zwiększenie współpracy i handlu z USA. To też zaznaczcie Indie. I co zostaje w środku? Obym się mylił, okaże się do końca roku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JK
10 dni temu ocena: 100%  272
Jakie samoloty transportowe,na takiej wysokości z tak widoczną szybkością?,i znikały w tym samym obszarze?,albo zmień albo zacznij nosić okulary,czy ty masz jakieś poczucie rzeczywistości?
~ skąd to zdziwienie
18 dni temu ocena: 0%  271
Czy w szkołach podstawowych jest jeszcze fizyka? Trygonometrii już nie ma to może i fizyki też.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
18 dni temu ocena: 100%  270
Tez widzielismy najpierw 9 ,a nastepnie 19 sztuk w świętokrzystkim. Dzisiaj ok.19
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radek85
18 dni temu 269
Hej widziałem te punkty potwierdzam!!! 15 sztuk leciało po ukosie na niebie z zachodu na południowy-wschód w ròwnych odstepach o godz 19.07 w dn.19.03.2020 Kolejne widziałem około 20-30 szt leciało w takich samych odstępach po ukosie z zachodu na północny-wschód leciały nad chmurami i nic nie było słychać.Potwierdzam widziałem ja i moja mama. woj.świetokrzyskie miejscowość Pawłòw
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rebel
18 dni temu 268
Hej. Potwierdzam ok. 19:45 też widziałem około 15 szt. Okolice Rybnika woj.śląskie. Bardzo ciekawe.... Pozdrawiam
~ Kamila
18 dni temu 267
Właśnie wróciliśmy ze spaceru, i od razu szukaliśmy co to jest. Prezentowało się super
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tadeusz
18 dni temu 266
Wczoraj czyli 18 marca dowiedziałem się od pracownika planetarium w Chorzowie że to są sputniki wystrzelone przez Amerykańskiego multimiliardera który produkuje samochody elektr. TESLA . Wystrzelonych jest 2 razy po 60 satelitów które przelatują nad Ziemią regularnie przelatują w linii prostej w dwóch turach po 60 szt a pod koniec marca mają być wystrzelone kolejne 60 satelitów
~ inko
18 dni temu 265
19-03-2020 ok 19:20 Wrocław
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gs
18 dni temu 264
Właśnie przed chwilką widzielismy w okl Sycowa. Po 20 przestaliśmy liczyć. Wszystkie w rownych odległościach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cekla192
18 dni temu 263
19.03.2020 godzina 19:35 Kilkanaście przelatywało nad Miastkiem w województwie pomorskim.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tadeusz
18 dni temu 262
Wczoraj czyli 18 marca dowiedziałem się od pracownika planetarium w Chorzowie że to są sputniki wystrzelone przez Amerykańskiego multimiliardera który produkuje samochody elektr. TESLA . Wystrzelonych jest 2 razy po 60 satelitów które przelatują nad Ziemią regularnie przelatują w linii prostej w dwóch turach po 60 szt a pod koniec marca mają być wystrzelone kolejne 60 satelitów
~ Tadeusz
18 dni temu 261
Wczoraj czyli 18 marca dowiedziałem się od pracownika planetarium w Chorzowie że to są sputniki wystrzelone przez Amerykańskiego multimiliardera który produkuje samochody elektr. TESLA . Wystrzelonych jest 2 razy po 60 satelitów które przelatują nad Ziemią regularnie przelatują w linii prostej w dwóch turach po 60 szt a pod koniec marca mają być wystrzelone kolejne 60 satelitów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Endriu
18 dni temu 260
Widziałem przed wczoraj nie wiem ile bo nie liczyłem ale 4 czy 5 leciały obok
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
19 dni temu 259
Dzisiaj 18.03 koło godziny 20 w okolicach Zgorzelca(dolnośląskie) również były widoczne obiekty na niebie w takich samych odległościach od siebie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr
19 dni temu ocena: 100%  258
Dzisiaj 19:55 Żurawica woj.podkarpackie nadal widać obiekty lecące obok siebie w tej samej linii
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odyn
19 dni temu ocena: 100%  257
wczoraj wieczorem z zachodu na wschód, 9 obiektow, nie wygląda to jak starlink, odległości miedzy nimi byly takie że od 1-9 obiektu rozciągało sie na mniej wiecej 1/3 widocznego nieba, rowna prędkość, równa odległośc i znacząca szybkość, w momecie jak każdy obiekt dolatywał mniej wiecej do połowy widzialnego nieba to znikał w tym samymmiejscu, często obserwuje niebo i nie spotkałem sie z czymś takim, conajmniej dziwne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Killer
19 dni temu ocena: 100%  256
Doczytałem się że to satelity Starlink których, bagatela!, docelowo ma być ok. 40 000! Niby mają zapewnić internet w każdym miejscu na Ziemi ale jak to bywa z nowoczesną technologią zwykle obraca się to przeciwko ludziom. Smartfony już teraz śledzą każdy nasz krok. W przeszłości większość wynalazców którzy stworzyli np. generator darmowej energii, metodę leczenia raka itp. ginęli w tajemniczych okolicznościach. Musk ma się dobrze więc sądzę że to wszystko jest na rękę rządowi USA, który przecież doskonale umie uciszać niewygodne osoby.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Woytek
19 dni temu ocena: 100%  255
W Małopolsce okolice Oświęcimia również zaobserwowalem te obiekty 17. 03. Godz.19.25 przemieszczajace się z zachodu na wschód prostolinijnie z taką samą prędkością, kilka z nich rozblysnelo kilkukrotnie mocnym blaskiem,z wrażenia nie liczyłem.Udało mi się jednak nagrać jeden wlasnie w momencie takiego rozblysku jakość może nie powala na kolana ale widać to zjawisko hmm
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartek
19 dni temu 254
prawdopodobnie to to satelity stralink
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nowy świat
20 dni temu ocena: 100%  253
Wszystko co piszecie się zgadza jestem z Zabrza zaobserwowalem to samo zjawisko. Dosyć ciekawe... obserwowałem to tak długo aż nie znikło. Zaobserwowalem dosyc ciekawe zachowanie (nie wiem jak to nazwać). Na niebie był maly-duży wóz, te poswiaty ktore leciały w tym samym kierunku zaczęły przed tym wozem znikać. Ale przed tym jak znikały przed tym wozem miały WGL inny kierunek leciały po prostu dalej. Boziuu ile bym oddał za jakieś informacje od osób ktore to już badaja. Powodzenia i pozdrawiam :) ps sory za byki i sposób pisania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam.
7 dni temu 252
Rydzyk ci wyjaśni bo podobno ma kontakt z boziom katolików MB.
~ Renata
20 dni temu ocena: 100%  251
Witam. Widzieliśmy z rodziną Około 50 "obiektów" lecących w stronę Warszawy.. po upływie mniej więcej pół godziny niebo zrobiło się czarne. serio może oni coś puszczają? Jesteśmy zszokowani, nie raz oglądaliśmy niebo i nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy. Jakoś nie chce mi się wierzyć że to jakieś satelity.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pit
20 dni temu ocena: 100%  250
Zwoleń. Ok 19:15 duża ilość punktów w równych odległościach w prostej linii, a po chwili trafiały się tak jakby obok tej prostej, ale lecące w tym samym kierunku i z taką samą prędkością.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radek
18 dni temu 249
Hej.Dzis tj.19.03.2020 o godz.19.07 widziałem to samo najpierw 15 leciało z zachodu na południowy-wschód kierunek na Ostrowiec Świetokrzyski a potem kolejne z zachodu na północny-wschod..
~ Nat
20 dni temu ocena: 0%  248
Słuchajcie przed chwilą zobaczylam,że na niebie nie ma ani jednej gwiazdy a dzisiaj niebo było całe gwiazdziste. Całe niebo jakby pociemniało. Dla mnie i dla mojej rodziny która specjalnie wyszła na zewnątrz wygląda to jakby coś rozpylali w powietrze. Proszę obserwujcie dalej !!!Niemożliwe żeby nagle przestały świecić gwiazdy !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radek
18 dni temu 247
Może rozpylają coś na Koronawirusa????
~ Fasola
20 dni temu 246
Lutoma, Dolny śląsk 9 obiektów w równych odległościach od siebie. Leciały w odległości ok. 10 sekund od siebie w lini prostej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Julia
20 dni temu 245
Siemianowice Śląskie. Przez prawie godzinę obserwowałam i nie mogłam się doliczyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
20 dni temu ocena: 100%  244
Olkusz 17.03 godz 20.00 Kilkanaście obiektów przeleciało z zachodu na wschód w równych odstępach ze stałą prędkością.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ryszard
20 dni temu ocena: 100%  243
10 minut temu okolice Brennej także widziałem i aż wyprowadziłem rodzinę wszyscy widzieli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Killer
20 dni temu ocena: 100%  242
Okolice Puław (lubelskie). Ok. 20tej 17 marca. Doliczyłem się 13 sztuk lecących z zachodu na wschód
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jack
20 dni temu ocena: 100%  241
W chwili obecnej przelatują nad Śląskiem. Ktoś wie co to jest? Sznur białych punktów na niebie w równych odstępach ze stałą prędkością.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paula
20 dni temu ocena: 67%  240
Potwierdzam jesteśmy z okolic Wrocławia Legnicy 10-15min temu wrocił mąż z dworu i powiedział ze widzieli dziwne satelity 7 lub 9 szt nie mogli policzyć dokładnie leciały w równych odległościach i bardzo szybko jakby z prędkością światła. Co to jest? Na tapecie koronawirus a tu kurcze coś się szykuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bart
19 dni temu ocena: 100%  239
Z prędkością światła?
~ gali
20 dni temu ocena: 100%  238
wadowice dolne kolo mielca 19:24 ok 30 obiektow od zachodu na wschod wysoko na niebie jebna predkosc i odleglosc obiektow od siebie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bogs
20 dni temu ocena: 100%  237
Ja też je widziałem o tej godzinie w okolicy Staszowa,leciały od strony Kielc na Rzeszów.
~ Nat
20 dni temu ocena: 100%  236
Co to może być? Widziane z Płocka koło Warszawy!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr
20 dni temu ocena: 100%  235
Ciekawe co to się odpierdal... bez wiedzy ludzi ...
~ Piotr
20 dni temu ocena: 100%  234
Na Podkarapciu właśnie naliczyłem 60
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacq
20 dni temu ocena: 100%  233
Ja też na północnym Podkarpaciu sporo naliczyłem przed chwilą
~ Artur_t
20 dni temu ocena: 100%  232
Dzisiaj około 19:30 około 20-30 takich obiektów przeleciało nad Wrocławiem w kierunku Opola
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciężki 1982
20 dni temu 231
Dzisiaj godzina 19.30 woj. Świętokrzyskie okolice Małogoszcza, około 30 obiektów leciały z zachodu na wschod
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radek85
18 dni temu 230
Kolego dziś też leciały o godz.19.08 pierwsze 15 sztuk z zachodu na wschód kierunek jak na Rzeszów. Po około 10 min 30 sztuk z Kielc na wschód kierunek Ostrowiec Świetokrzyski. woj.swietokrzyskie miejscowość Pawłòw.
~ Tomasz
20 dni temu ocena: 100%  229
Na Opolszczyźnie też je widać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grill
20 dni temu ocena: 100%  228
Teraz te lecą. Ogromna ilość w takich samych odstępach. G. 19.20
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kld
20 dni temu ocena: 100%  227
Wczoraj między godziną 19-20 w woj opolskim na niebie widziałam ponad 10 obiektów lecących jeden za drugim, w równych odległościach. Jedynie dwie maszyny lecące w środku kolumny, leciały blisko obok siebie. Co to bylo?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fififo
21 dni temu ocena: 100%  226
dzisiaj tj.16.03.2020 godzina koło 20.30 widziałem takie lecące punkty w równych odstępach okolice Hamburga Niemcy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ VAMPYREQ
21 dni temu ocena: 100%  225
No właśnie... ja też widziałem takie światła... jechałem rano do pracy, to była ok 05:45 z zachodu na wschód, naliczyłem 18 jak się zatrzymałem, ile już wcześniej przeleciało?, nie wiem...Niemcy, NRW...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MłodyJarociniak
22 dni temu ocena: 100%  224
Jarocinska czemu wypuszczacie materiał który był ponad miesiąc temu? Na prawde już nie macie o czym pisać to wypuszczacie stare materiały?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ skąd pośpiech ?
21 dni temu ocena: 100%  223
wrzutka pomiędzy "artykułami partnera", tłumaczącymi po co nam (oj sorry, wam) to wszystko co drogie ?
~ Starlink
22 dni temu 222
https://spacex.com.pl/starlink... Technologia a nie ufo...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bos
22 dni temu ocena: 80%  221
wg mnie to koronawirus, dalej nie napisze co mam na myśli bo nigdy nie wiadomo kto czyta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dmmdkd
22 dni temu ocena: 50%  220
karuzela śmiechu którą wywołałeś tym wpisem nigdy się nie zatrzyma
~ Nie wierze
22 dni temu ocena: 0%  219
Teraz na niebie jest dziwne światło , napewno nie helikopter ani samolot po powiększeniu wygląda jak spodek kosmiczny. Czy ktoś też to zaobserwował? Czarnków
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczecinek zachodniopomorskie
22 dni temu 218
Widzialem to samo myslalem ze nikt więcej . To był miesiąc grudzień -styczeń sznur świateł lecących z zachodu na wschód w tej samej trajektorii. Pamietam że wtedy pomyślałem sobie że USA szykuje jakąś prowakcje(za dużo teorii spiskowych :D) ale stąd wiem ze zachodu na wschod.Gdyby to były powiązane lampiony to w powietrzu nie miały prawa lecieć po tej samej trajektori .W powietrzu połączone lampiony nie powinny się obkrecać jak np smiglo ? Szczególnie na takiej wysokości gdzie wiatr jest bardzo silny i zmieniający kierunki? Wydaje mi się że lampiony dają światło żółte od płomienia który się w nim pali (Chyba ze ktoś ledy tam wsadzil xD) a nie białe niedrozniajace się od koloru gwiazd (chyba że jakiś Janusz inzynier ledy w lampionach zamontował). Trafiłem na to forum szukając wyjaśnienia sytuacji z dzisiejszego wieczora. Paląc papierosa przez okna mojego pokoju i podziwiając przy tym gwiezdzistą noc zauważyłem kątem oka że coś migło po moje lewej stronie wiec spojrzałem się tam i w pierwszej chwili nic nie zauważyłem.Mniej więcej po sekundzie zauważyłem migniecie biały malutki punkcik .Porównać mogę je do światła samolotu . Po czym zgasł i pokazał się ponownie jako bialy punkt , tylko ze za drugim razem nie zgasł po chwili jak na początku, tylko zaczął się powiekszac i zmieniac postać na planaca kule. Rósł tak poruszając się w w strone zachodu przez dwie sekundy i i potem znikł jakbyby się rozplynoł. ( Byłem trzeźwy nie mam wady wzroku ani nie siedze w psychiatryku) Po prostu widziałem i chcę sie dowiedzieć czy ktoś moze wytłumaczyć racjonalne Z gory dziekuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ile można tłumaczyć
22 dni temu ocena: 0%  217
To są satelity na niskiej orbicie, mają rozłożone panele słoneczne, wychodząc z cienia ziemi (ziemia jest kulą) padają na nie promienie słoneczne i po odbiciu Ty je widzisz
~ Andrzej
23 dni temu ocena: 100%  216
Leciały 10,11, 13 i dzisiaj w godz. 18:50 do 19:15 z południowego zachodu na północny wschód z tą różnicą, że 11 znikały pod gwiazdą polarną a dzisiaj tj. 14 go część znikała przed dyszlem dużego wozu a część leciała dalej. Odległości między obiektami są równe z tym, że 10 go te odległości były dwa lub trzy razy mniejsze niż 14 go. Przemyśl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ usz
24 dni temu ocena: 100%  215
Jestem z Ustrzyk Dolnych. Dzisiaj około 19 obserwowałem te obiekty wraz z żoną . Wyglądały jak gwiazdy lecące jeden za drugim w idealnym porządku. Naliczyłem kilkanaście. To było niesamowite. Co to kur.. było???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DONIU
24 dni temu ocena: 100%  214
Tż to widziałem ok 19 okolice Rzeszowa i co to może być ktoś coś wie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RADOM
24 dni temu ocena: 100%  213
Przed chwilą około 19.00 widziałem te obiekty w Radomiu leciały na wschód ukraina lub rosja ale na poczatku leciały 2 sztuki przed nimi. Nie były to samoloty bo nie migały na kolorowo. Aż mnie ciary przeszły.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radek85
18 dni temu 212
Dziś i ja je widziałem okolice Starachowic. Ja widziałem szyk 1szt zaraz za nią 2 obok siebie i potem kilkanaście jedna za drugą z Zachodu na Wschód...
~ hahahah
24 dni temu ocena: 0%  211
otwórz sszybe w aucie a zobaczysz ze magicznie zniknie, wrózka zembuszka zabierze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ St
24 dni temu ocena: 100%  210
11.03.2020 około godziny 19:30 w Radomiu nad oczyszczalnią ścieków widziałem przemieszczające się dość szybko gwiazdy z kierunku zachodniego przez ponad godzinę. Czy ktoś widział to zjawisko?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bea
25 dni temu 209
Wczoraj pod wieczór widzieliśmy to w Szczecinie. Niemożliwe, że to były balony. Za wysoko i świeciły jak gwiazdy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MSK
25 dni temu 208
wczoraj widziane w Lublinie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MadMax2
25 dni temu ocena: 0%  207
To satelity Starlink. Tu można zobaczyć gdzie i kiedy się znajdują te satelity. https://www.heavens-above.com/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
25 dni temu 206
Obserwowałem to zjawisko 10 i 11.03.2020 z tą różnicą, że 10 go leciały po całym nieboskłonie a 11 znikały w jednym punkcie w okolicy małego wozu pod gwiazdą polarną. Przemyśl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niki
26 dni temu 205
Tez to widziałam dzisiaj...Lubon
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Greg
26 dni temu 204
To jest chyba dokładnie to samo: https://bystrzycaklodzka.nasze...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Greg
26 dni temu ocena: 100%  203
Witam , dziś ok 19.30 w Mierzynie, obok szczecina również zaobserwowałem podobne obiekty. Leciały w jednej linii w takich samych odstępach. Wyglądały jak małe gwiazdy, satelity gdyż świeciły jednostajnym światłem, nie mrugały. 10-15 sztuk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mario
26 dni temu ocena: 100%  202
dziś o godz 19.30 też zaobserwowałem dziwne światła poruszały się w jednym ciągu i w pewnym punkcie znikały było ich około 15
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mirka
26 dni temu 201
Widziane o tej samej porze Grodzisko,powiat strzelecki, woj.opolskie. Wyszliśmy na spacer z psem.
~ karolina
26 dni temu ocena: 100%  200
tez widzialam, dokladnie tak jak opisane 19.45 zator
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zuzia
25 dni temu ocena: 100%  199
Ja również widziałam, o tej samej porze - Bełchatów
~ Karol
26 dni temu ocena: 100%  198
Ufo Polska dziwne światła pojawiły się ponownie ! 11-03-2020 FILM -> https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartek
26 dni temu ocena: 100%  197
Ufo Polska dziwne światła pojawiły się ponownie ! 11-03-2020 FILM -> https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
26 dni temu ocena: 100%  196
Ufo Polska dziwne światła pojawiły się ponownie ! 11-03-2020 FILM -> https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dreamclub
26 dni temu ocena: 100%  195
ok 19:40 nad Warszawa też
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łukasz
26 dni temu ocena: 100%  194
11-03-20 godz 19:47 Rzeszów też zauważyłem takie zjawisko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arko
26 dni temu 193
Podobna pora _ pilzno to samo
~ jarek
26 dni temu ocena: 50%  192
tak 30 minut temu widziałem przelatujące gwiazdy jedna za drugą Malbork
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szymon
26 dni temu 191
asubskrybuj i kliknij w dzwonek aby dostawac powiadomenia!
~ Szymon
26 dni temu ocena: 100%  190
film -> https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Al-ninio
26 dni temu 189
Przed 15 minutami w okolicy Miechowa obserwowałem lecące satelity. Naliczyła 27 ale nie od początku przelotu je obserwowałem. W pierwszej chwili ten widok mnie zaniepokoił, ale jak przeczytałem, że to satelity Starlink, uspokoiłem się.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Durant
24 dni temu 188
chłopie uważnie słuchałeś Sterling ma dopiero w planach
~ Szymon
26 dni temu ocena: 100%  187
film -> https://www.youtube.com/watch?...
~ M.gazeta.pl
26 dni temu ocena: 0%  186
Dołączę do forum. Dzisiaj jest 11.03.2020r. Ok godziny 19.30 córka poszła do sklepu. Idąc do niego i patrząc w niebo, stwierdziła po rozmowie że spadają gwiazdy. Ale gdy się zatrzymała tych spadających gwiazd naliczyła ok 15. Wszystkie są takie same. Jedne były zawieszone a drugie się przemieszczały po niebie za wolno jak na spadający kamień . Ciekawe zjawisko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ julka
26 dni temu ocena: 100%  185
Szczecin-widziałam to !!!!! i szukam odpowiedzi co to jest ?
~ corsair79
26 dni temu 184
Wyjaśnienia fundacji Nautilus doprowadziły mnie do łez. P.S. Obiekty obserwowane przez nas dziś 11.03 ok. 19.30 (Radom).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szymon
26 dni temu 183
film -> https://www.youtube.com/watch?...
~ Ailemik
26 dni temu 182
Cześć, jestem z gdyni i gdy wracałam z angielskiego to też widziałam takie kropki przypominające gwiazdy. Jestem pewna, że to nie są samoloty. Pojawiały się z nikąd, a potem znikały tak samo jak się pojawiły.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szymon
26 dni temu 181
film -> https://www.youtube.com/watch?...
~ Krzysztof
26 dni temu 180
Niemcy Tak samo. 19.45
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szymon
26 dni temu ocena: 0%  179
film -> https://www.youtube.com/watch?...
~ Marcin
26 dni temu ocena: 100%  178
Jestem z jawora i kilka min temu tez zauwarzylem 4 gwiazdy ruwnolegle po niebie. Bylo to ogodz 19.40 i po chwili znikaly jedna za druga
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szymon
26 dni temu 177
film -> https://www.youtube.com/watch?...
~ Kaja
26 dni temu ocena: 100%  176
Także widziałam o 19:35 w Warszawie..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MadMax
26 dni temu ocena: 100%  175
Dzisiaj 11.03.2020 o 19:30 w Gdańsku. Też to samo. To Starlink. https://www.heavens-above.com/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edek
26 dni temu ocena: 100%  174
11.03.2020 Witam jestem z Mazowsza i dosłownie 10minut temu zauważyłem te same zjawisko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mackowiok
26 dni temu ocena: 100%  173
Na ZYWO TERAZ Luboń
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewciak
26 dni temu ocena: 100%  172
19:38 Kłodawa wlkp
~ Aga
26 dni temu ocena: 100%  171
Witam jestem z Pruchnika na Podkarpaciu i wczoraj byłam z mężem wieczorem na otwartej siłowni i też to samo widzieliśmy punkty które świeciły w jednakowej odległości i się przemieszczały. Chcieliśmy zrobić zdjęcie nagrać ale się nie dało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tadeusz
27 dni temu ocena: 100%  170
Dziś o godz 18.50 znowu widziałem to zjawisko przelatywało ponad 40 obiektów poruszających się z południowego zachodu na północny wschód
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Endriu
27 dni temu ocena: 100%  169
Widziałem dokładnie to samo dziś 10.03.2020 naliczyłem około 40 obiektów i to raczej nie były samoloty około 19 obiekty w równych odstępach z jednakową prędkością okolice Baranowa sandomierskiego
~ Sinsiad
27 dni temu ocena: 100%  168
09.03.2020 około 19bgodziny płynnie poruszające sie obiekty w równych odległościach . Było jednocześnie widać 9 sztuk przyczym pierwszy znikał a pojawiał się następny . Po krutkiej przerwie naliczyłem około 50 sztuk. Balony to nie były.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Star
28 dni temu ocena: 100%  167
Nowy Sącz 09.marzec 20020r 18.40 z zachodu na wschód około 30 jeden za drugim w tej samej odległości jeden był tylko o połowę bliżej od innych .Na pewno te satelity od internetu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek S.
miesiąc temu ocena: 100%  166
Widziałem te obiekty dwu krotnie w ciągu dwóch tygodni dzisiaj naliczylem około 20 szt między 4 a 5 rano lecialy w tym samym kierunku co ostatnio tylko w innym punkcie na niebie Stary Dwór gmina Wierzbno woj. Mazowieckie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamila
miesiąc temu ocena: 100%  165
4:50 Niemcy, Waldröl . Widziałam 4 takie obiekty jak w opisie powyżej poruszające się jeden za drugim w równych odstępach, czwarty był tylko trochę bardziej oddalony
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin uk
miesiąc temu 164
26.02.2020 5:55 Centrum Anglii, 11 obiektów lecących z zachodu na wschód 10 w idealnych odstępach w linii prostej, jedynie obiekt numer 2 był jak by lekko wysunięty na północ i z zachowaniem mniejszego dystansu do obiektu pierwszego niż 3. pozostałe w "idealnych odstępach"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LPL15
miesiąc temu 163
25.02.2020r o 6.30 w północnej Holandi wyjeżdżając do pracy również zauważyłam takie samo zjawisko. Rząd obiektów/gwiazd w jednakowych odległościach i tempie zmierzały jedna za drugą z zachodu na wschód. Nie wiem ile ich było, nie liczylam ale końca nie było widać. Byłam ciekawa co to było dlatego zaczęłam szukać informacji na ten temat gdyż było to ciekawe zjawisko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Binks
miesiąc temu 162
Światła o których mowa w artykole to z pewnoscia satelity misji starlink które można obserwować już od pewnego czasu na naszym niebie których date i czas przelotu można speawdzić na stronie heavens-above.com
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ R11L
miesiąc temu ocena: 50%  161
Są ważniejsze rzeczy bo jeśli w aptekach nie można kupić maseczki.a niektóre pielęgniarki już się boją ,że nie dadzą rady.. oswiadczenie https://ruch11listopada.pl/waz...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kosmonauta
miesiąc temu ocena: 50%  160
Pan Krzysztof z Bawarii pijąc o 4.55 kawę na balkonie 22 lutego musiał być nieźle zjarany. Prosimy żeby Pan nie wracał do Polski!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracuś
miesiąc temu 159
czekając na autobus do pracy z kolegą w Jarocinie widzieliśmy to samo , więc niema się z czego śmiać
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 67%  158
A po co ma tu wracać
~ czapka pana Krzysztofa
miesiąc temu ocena: 100%  157
Przy temperaturze +2st pan Krzysztof siedział na dworze 20 min i pił kawę.
~ Jano
miesiąc temu 156
Widziałem je 20.02 o 5.20 było ich 8 sztuk kierunek z Raciborza w stronę Krakowa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2137
miesiąc temu 155
BUZIE BUZIE, WIDZIALEM BUZIE. ^^
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tadeusz
miesiąc temu ocena: 0%  154
W dniu 22.02 ponownie widziałem to zjawisko około 4.20 i kolejne o 5.10 było tych obiektów ponad 30 idealnie i w równych odległościach przesuwały się po niebie z zachodu na wschód
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mariusz
miesiąc temu ocena: 100%  153
przez przypadek spojrzałem w niebo po pracy i też naliczyłem około 30 jeden za drugim w równej odległości. Dosyć szybko się przesuwały i dziwne że nie wiedzą co to było.
~ Sławek
miesiąc temu ocena: 0%  152
https://encrypted-tbn0.gstatic... możę kiedys będzie UFO :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sławek
miesiąc temu ocena: 0%  151
te punkty to starlink...satelity chińskie..nazywa się to "pociąg starlink: wyjaśnił mi to zaprzyjaźniony badacz i ufolog...czyli jednak nie "obcy"...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ toytoy
5 dni temu 150
a wyjasnił po co my to mamy widziec w nocy.po co to swieci. pomalowac od spodu na czarno i nie zawracac ludziom dupy
~ Sławek
miesiąc temu 149
była chyba 5.00 wyszedłem z psem do ogrodu i zauważyłem 9 lecących świetlnych punktów w jednej lini i w takich samych odstępach. Wygladało to tak jak by poruszały sie gwiazdy...coś niesamowitego...nie miałem telefonu zeby zrobic zdjecia...mieszkam na obrzeżach Rzeszowa...obiekty leciały z zachodu na wschód....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ andy.ch@interia.eu
miesiąc temu 148
Jestem mieszkańcem Tarnowa.Wczoraj tj.6 marca 2020r około godz.5-tej rano patrząc w niebo ,zauważyłem "poruszającą się gwiazdę ".Nie byłoby to nic dziwnego ,bo obserwowałem to wielokrotnie,ale tym razem za nią była następna i następna .Łącznie około 30 może 35 obiektów lecących w nieregularnych odstępach .Poruszały się z kierunku południowo -zachodniego na północny wschód .
~ Kasitka
miesiąc temu ocena: 50%  147
Ja również dziś około 5.20 rano widziałam te obiekty.Okolice Sandomierza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kaspawn
miesiąc temu ocena: 50%  146
Będąc na przedporannym (między 5.10 a 5.30) spacerze zaobserwowałem sznur obiektów, myślę, że ponad setkę nad Kutnem lecących z zachodu na wschód w prawie równych odstępach, jednocześnie widziałem wiele obiektów przecinających główny sznur z południa na północ, nie umiem sobie wytłumaczyć co to było.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klausha
miesiąc temu ocena: 50%  145
Właśnie przed chwilą w Chorzowie widziałam z narzeczonym coś takiego. Szokkk nie dało się jednak zrobić zdjęcia bo jest zbyt ciemno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piter n
miesiąc temu ocena: 100%  144
Jedrzejow wlasnie to widze leci tego mnostwowydaje soe ze jedna predkoscia na wschod
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alicja
miesiąc temu ocena: 50%  143
Dzisiejszy widok , też mnie zszokował . 21.luty 2020 rano 6.30 wyszlam na balkon widział sznur obiektów szybko poruszających się. Mieszkam w Belgii , w Internecie szukałam informacji na ten temat. Nie jestem sama widzę że inni też to widzieli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Magda
miesiąc temu ocena: 0%  142
Również to widziałam. Malbork
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamil
2 miesiące temu ocena: 0%  141
Tez to widzialem z tym ze w jednym momencie jedno swiatlo przelecialo z wieksza predkoscia niz inne obok. Naliczylem ich chyba z 18
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szwagier
2 miesiące temu ocena: 0%  140
Witam, widziałem wraz z dwoma świadkami dokładnie to samo. Zauważyłem to około godziny 18 dnia 22 stycznia 2020r. W miejscowości Nowa Łuka woj. Podlaskie. Obiekty leciały bardzo szybko, jeden za drugim. Były one wyraźne i widzialne gołym okiem... Uważam że należy ta sprawę nagłośnić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
2 miesiące temu ocena: 0%  139
Takie same obiekty w liczbie ok 60 w równych odstępach z zachodu na wschód . Niektóre poruszały się szybciej 28-01-2020. Kiełczygłów godz 18.05
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jakub
miesiąc temu 138
Opanuj sie :D starlinki sa widoczne kilka dni, te silniki jonowe pracuja chyba do 4, i to te swiatelka widzimy :P
~ opanuj się
2 miesiące temu ocena: 0%  137
mamy godzinę 17.30 dnia 28-01-2020 r ...
~ czytając poniższe nie dziwie się już ludziom sprzed 2020 lat
2 miesiące temu 136
"W tym dniu tak świętym trzy cuda wysławiamy dziś gwiazda przywiodła mędrców do żłóbka; dziś podczas godów woda stała się winem; dziś Chrystus dla naszego zbawienia przyjął od Jana chrzest w Jordanie"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hubert
2 miesiące temu 135
27.01.2020 nad Żernicą też było widać sznur swieconcych coś jak gwiazdy zlecone od wschodu na zachód od godz 18 do 18:19 .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agnkeszka
2 miesiące temu 134
Witam Dziś widziałam to samo, miasto Koło. Około 18, leciały z zachodu na wschód. Nie mogłam stać i patrzeć, naliczylam 14,wciaz leciały nowe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bogusia
2 miesiące temu 133
poniec to samo swiatła na niebie , wielkopolska poniec/leszno
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sechu
2 miesiące temu 132
https://www.heavens-above.com/...
~ Wg
2 miesiące temu 131
Witam dzisiaj 27-01-2020 widziałem to samo około godz 18:15 trwało to ok. 20minut.okolice kalisza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sechu
2 miesiące temu 130
https://www.heavens-above.com/...
~ fan ufo :)
2 miesiące temu ocena: 100%  129
dzis 27.01.2020 po 18 tez były widziane 4 swiatełka nie tylko ja widziałem znajomi tez, 4 swiatełka wrzędzie . wielkopolska ,drzewce
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sechu
2 miesiące temu 128
https://www.heavens-above.com/...
~ cukiernik
2 miesiące temu ocena: 100%  127
Dąbrowa Górnicza 27,01 2020r, godz 18,15 obikty wielkości satelitów . przemieszczały się z zachodu na wschód. iłość > 100 w równych odstępach. Co kilka szt 1 obikt wolniejszy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sechu
2 miesiące temu 126
https://www.heavens-above.com/...
~ draftman855@gmail.com
2 miesiące temu 125
Identyczna formacja 27.01.2020 okolice Torunia ok 18:05 6 obiektów 4 w rzędzie idealne odstępy, + jeden z boku, przy drugim obiekcie i + jeden z tyłu, zauważony ok 20 sek po wcześniejszych. Pokuszę się o teorje że te dwa to eskorta jeden z boku drugi zamykający. :) Pozatym dziś ogromny ruch na niebie światełek. No chyba że to satelity ale nigdy się z czymś takim wcześniej nie spotkałem pozdrawiam :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sechu
2 miesiące temu 124
https://www.heavens-above.com/...
~ Dziękujemy PiS-owi za SUPER PODWYŻKI wszystkiego!!!!!
2 miesiące temu ocena: 0%  123
Dziękujemy PiS-owi za SUPER PODWYŻKI wszystkiego!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tobias
2 miesiące temu 122
Idealnie takie same zjawisko zaobserwowałem w miejscowości Polska Cerekiew około godziny 18:00 również 21.01.2020r. Obiekty przemieszczały się z dużą prędkością w kierunku północnym bezgłośnie i z idealnymi odstępami od siebie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sechu
2 miesiące temu 121
https://www.heavens-above.com/...
~ Biggo
2 miesiące temu 120
Ale się podniecacie. Wyjaśnienie macie w tekście. To satelity Starlink. Tu macie artykuł: https://wiadomosci.radiozet.pl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grzegorz
2 miesiące temu 119
Witam. Mieszkam w okolicy Lublińca (miejścowość Kośmidry ) Około godziny osiemnastej widziałem dokładnie to samo o czym pisze autor. Kilkanaście jak nie kilkadziesiąt takich obiektów przelatywało na niebie w równych odstępach. Wszystkie idealnie w tej samej linii. W równych odległościach, bez zmiany odległości względem siebie. W porównaniu z samolotami poruszały się bardzo szybko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mis
2 miesiące temu 118
Dzisiaj koło Krakowa też około 18.20 widziałem sznur świateł około 30 szt jedno za drugim w jednej lini kierowały się w stronę Rosji i były widoczne tak jak gwiazdy nic nie mrugało i były bezdzwiekowe. Też odpowiedziałem znajomym ale niestety nie widzieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aga
2 miesiące temu 117
Dziś w Ostrowcu też widziałam z koleżanką to samo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aga
2 miesiące temu 116
Dziś w Ostrowcu też widziałam z koleżanką to samo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aneta
2 miesiące temu 115
Dokładnie to samo zjawisko godz. 18.05 obiekty znikły w połowie nieba widoczne w Werbkowicach woj. Lubelskie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biały
2 miesiące temu ocena: 100%  114
Dosłownie przed chwilą obserwowałem to zjawisko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wong
2 miesiące temu 113
dzisiaj 23 stycznia również zauważyliśmy takie zjawisko w okolicach Suwałk. Cały rząd "gwiazd" światełek lecący idealnie równo w lini w jednym kierunku ze stałą prędkością i ze stałymi odległościami od siebie. Odbijały światło słoneczne i w "połowie" nieba znikały. Czy ktoś może to wyjaśnić? bo nie wiem czy się bać :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agix
2 miesiące temu 112
Te niby gwiazdy w Jarocinie też były widoczne . One leciały jedna za drugą. Niektóre z rzędu skrecaly w bok i gasly. Inne w połowie nieba wygasaly. Na bank to nie były latające lampiony nie w takim ustawieniu , dosłownie linia. A niedaleko nich świeciła bardzo jasna gwiazda która okazała się planetą Wenus po sprawdzeniu w aplikacji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mrt
2 miesiące temu 111
Okolice Ostrołęki 22 styczeń to samo. Od zachodu - sznur"gwiazd" koło 19tej wieczorem. Bardzo dziwne zjawisko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Art
2 miesiące temu ocena: 100%  110
22.01.2020 identyczne światła widoczne w okolicach Bydgoszczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
2 miesiące temu ocena: 100%  109
22.01.2020 około godziny 19.00 . Światełka widoczne w Sierpcu na Mazowszu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gwiazdka
2 miesiące temu 108
21.01.2020 po godzinie 18 w miejscowości Kolonia Obory k. Gizałek również widoczny był opisany wcześniej pas gwiazd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arek
2 miesiące temu 107
Witam dziś tj 22.01 około godziny 18:30 również widziałem to zjawisko 6 lub 7 identycznych obiektów podobnych do gwiazd równych wymiarach i odległościach przemieszczających się jeden za drugim po czym po koła mi zaczęły znikać zjawisko to zauważyłem w miejscowości Murzynowko na niebie patrząc w kierunku sremu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Meteorolog
2 miesiące temu ocena: 100%  106
Dzisiaj około godziny 19 podczas wieczornych obserwacji na mojej stacji meteorologicznej widziałem to zjawisko i obserwowałem przez 15 minut.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ piotr
2 miesiące temu 105
sznur świateł z kierunku północno-zachodniego obserwowałem między 19 a 19.20 w miejscowości Obkas
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aga
2 miesiące temu 104
Witam w okolicach Krajenki też to widziałam ale niestety nie zrobiłam zdjęć, bo jechałam autem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kurde
2 miesiące temu 103
Dziś po 19tez widziałem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fakty
2 miesiące temu 102
Dzisiaj około godziny 19 tez widziałam to zjawisko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
2 miesiące temu 101
Właśnie to obserwowałem przed chwilą nad Maszewem. godz. 19.00 - 22.01.2020
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paula
2 miesiące temu 100
Piła wielkopolskie. Przed chwilą też zaobserwowalam takie coś. Niestety słaba jakość zdjęcia. Godzina 19:00 22.01.2020
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ricardo
2 miesiące temu 99
Bardzo dobrze widziane w Sulmierzycach. Czytałem trochę o Starlinku i nie pasuje mi to do tego a tym bardziej do balonów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ medyk
2 miesiące temu 98
Ja również widziałem kolo 18.20 okolice Piotrkowa wszystko w jednej lini około 35 obiektów jeden bardzo duży jakby stał i obserwował wszystko z lewej strony
~ lola
2 miesiące temu 97
w Śremie też było widać o 18.30
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ts
2 miesiące temu 96
Widać to było także w okolicy Gostynina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Magda
2 miesiące temu 95
Tez widzialam okolice Radomia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nita
2 miesiące temu 94
Również to widziałam wczoraj na trasie z Poznania do Buku. Około godz. 19.00
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ p.o.p
2 miesiące temu 93
ja to wczoraj w Wielkiej Kozie widzialem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nygus
2 miesiące temu 92
widziałem wczoraj (21.01) to samo w Łodzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziękujemy PiS-owi za super podwyżki wszystkiego
2 miesiące temu ocena: 83%  91
Dziękujemy PiS-owi za super podwyżki wszystkiego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Max
2 miesiące temu 90
Potwierdzam, w dniu wczorajszym ok 18.30 widziałem ten "sznur" świateł, Borek Wlkp
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edziu
2 miesiące temu ocena: 100%  89
misja pokojowa?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jepis
2 miesiące temu ocena: 100%  88
to diabelski orszak po kaczyńskiego, całą dojną zmianę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jankos136
2 miesiące temu ocena: 100%  87
Nad Wschową patrzyłam z Leszna z lewej strony, lekko w gorę nad najjaśniejszą gwiazdą na niebie, na południowym zachodzie też było ich dużo widać . Leciały równo jak: gwiazdy, meteoryty, rakiety, samoloty, satelity dość szybko przez +- około 10 minut . 10-15 minut przed godz.18. Brat zadzwonił do mnie mocno podekscytowany , również zdzwonił do brata gdzie akurat była córka z zięciem, który zaczął filmować, wszyscy wybiegli i widzieli jeszcze dokładniej dokładnie nad podwórkiem w miejscowości Siedlnica 2 km od Wschowy. Leciały jak wystrzelone równo satelity jedna odbijała Lekko w bok, ale po chwili wyrównała . po przeleceniu 3/4 nieba zaczęły znikać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ IP
5 dni temu 86
Dzisiaj 01.04.2020r.ok.20.30 mąż zauważył 30 poruszających się jednostajnie i w równych odległościach od siebie obiektów. Jak doczytalismy są to satelity.m.Mochy
~ kdkdkd
2 miesiące temu ocena: 38%  85
Nie zesraj się z tej ekscytacji
~ Disko Bartek z Wiatszyc
2 miesiące temu ocena: 83%  84
Obserwują naszą wysoko rozwiniętą technologię macania kur.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chrisit
2 miesiące temu ocena: 100%  83
Nie 15 szt ale przez min 15 min cięgiem w jednej lini. Nad Chojnowem koło Legnicy tez to było . Nie były to na pewno żadne weselne balony :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grzegorz
2 miesiące temu ocena: 100%  82
Ja dzisiaj widziałem około 18stej te same światła okolice Ostrowa Wlkp
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mateusz
2 miesiące temu ocena: 100%  81
Gmina Dobrzyca też było widać 15 pkt w jednej linii
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fan matematyki
2 miesiące temu ocena: 100%  80
Na wysokości orbity 550km pas obejmujący zasięgiem tych satelit to 5000km. Po 2500km po każdej ze stron. Satelity lecą w linii miasta Seattle i przelatują na widoczności nad Polską. Pas obejmuje więc pięknie Rosję i bliski wschód. Nie żaden Madagaskar. Tak więc to są satelity szpiegowskie, a nie jakieś internety na Madagaskarze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fan nieba
2 miesiące temu ocena: 100%  79
Przy czystym bezchmurnym niebie kolejne przeloty beda widoczne nastepujaco środa 17.15 czwartek 17.35 piątek 17.58 i sobota 18.15
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kurde
2 miesiące temu 78
Dziś była 19 i co?
~ Marcin
2 miesiące temu 77
Dzisiaj koło 18:40 też widziałem Dobrzyca
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktosiek :)
2 miesiące temu ocena: 100%  76
Dzikie gęśi z latarkami leciały
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~ Juliaa
2 miesiące temu 75
dzisiaj w jarocinie był widoczny o około 18:00-19:00
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
2 miesiące temu ocena: 100%  74
Wszędzie w tv i Internecie już dawno pisali, że tak wygląda "kosmiczny pociąg" satelit Starlink, a w Jarocinie się zastanawiają czy to UFO... zaścianek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
2 miesiące temu ocena: 100%  73
Paaanie. Od czasu, kiedy to ustrojstwo się pokazało na niebie, krowy nie chcą dawać mleka i cba zjechało do miasta.
~ Metka
2 miesiące temu ocena: 100%  72
Znaki nadchodzącej Apokalipsy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Metka
2 miesiące temu 71
Znaki nadchodzącej Apokalipsy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Metka
2 miesiące temu 70
Znaki nadchodzącej Apokalipsy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Metka
2 miesiące temu 69
Znaki nadchodzącej Apokalipsy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
2 miesiące temu 68
Zbąszyń. Również widziany był sznur tych "gwiazd". Niesamowite to było.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Big
2 miesiące temu 67
Bachorzew 18.20 też zaobserwowano
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jawo
2 miesiące temu 66
Też to widziałem mam film dolnośląskie Dziadowa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 05-R
2 miesiące temu 65
ze 2 tygodnie temu też leciały nie ma powodów do obaw
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mercedes
2 miesiące temu 64
Krystianowo gm. Kuślin teraz widzieliśmy. Myślę że więcej niż kilkadziesiąt.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SW
2 miesiące temu ocena: 0%  63
W Cielczy koło Jarocina też zostało zauważone
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bj
2 miesiące temu ocena: 100%  62
Dzisiaj 18.40 widziałem to samo zjawisko ok 20 sztuk miejscowość Czermin koło Pleszewa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agata
2 miesiące temu 61
I zaraz f16 dwa leciały
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hhygiuiu
2 miesiące temu ocena: 100%  60
cztery F 16........
~ Han
2 miesiące temu 59
Cxiam nad Poznaniem przed 19:00 widzieliśmy, zaraz F_y latały, dziwne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dominik wiatrowski
2 miesiące temu 58
Jest 21 stycznia dziś po godzinie 18 widzieliśmy z mamą takie same obiekty na niebie lecące w równej linii i tej samej odległości od siebie , leciało ich bardzo dużo i znikały w jednym miejscu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rusek
2 miesiące temu 57
To są starlink inaczej kosmiczny pociąg
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ meg
2 miesiące temu 56
Karkonosze. Też widziałam przed 19 stą sznur świateł w równych odstępach. Potem powoli znikały i widać było niewielki ruch na niebie. Dokładnie tak jak opisał ~MarKos
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
2 miesiące temu 55
To starlink, aktualnie ich trasa wiedzie nad polską
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jh
2 miesiące temu 54
Dzisiaj też widziałem przed ok. 18.40 Nowe Miasto n/w
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
2 miesiące temu 53
To satelity Starlink
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MarKos
2 miesiące temu ocena: 100%  52
Jestem ze Wschowy i widziałem również o godzinie 18.40 . 21.01.2020r . Przemieszczały się z zachodu na wschód , jeden punkt za drugim i w połowie nieba powoli zanikały . Wyglądało to tak , jak by gwiazdy ustawiły się gęsiego i jedna za drugą zaczęły się przemieszczać i w połowie nieba zanikały . Pierwszy raz coś tak niesamowitego widziałem !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yet
2 miesiące temu 51
Dzisiaj przed 19tą koło Rawicza również to samo zjawisko. Jeśli to lampiony to czy z tak odległych od siebie miejsc byłyby widoczne?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łowicz@nin
2 miesiące temu 50
Też to widzieliśmy.,może gdzieś są manewry wojskowe?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hubert
2 miesiące temu 49
Również widziałem takie same zjawisko, lubuskie olszyniec, całe moje sąsiedztwo wyszło zobaczyć te obiekty i nikt do teraz nie znalazł odpowiedzi co to może być
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ joanna
2 miesiące temu 48
Tak w okolicach Żagania też oglądaliśmy to zjawisko ok.18.25 wczoraj.
~ joanna
2 miesiące temu 47
Tak w okolicach Żagania też oglądaliśmy to zjawisko ok.18.25 wczoraj.
~ joanna
2 miesiące temu 46
Tak w okolicach Żagania też oglądaliśmy to zjawisko ok.18.25 wczoraj.
~ Tomasz
2 miesiące temu 45
okolice Pabianic 18.40 widziałem to samo , w pewnym momencie znikały
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dortron
2 miesiące temu 44
Właśnie widziałem te obiekty z Radlina koło jarocina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fk
2 miesiące temu 43
Widzieliśmy z mezem przed chwilą, około 18.40 się skończyło. Kilkadziesiąt!!! świateł, przemieszczają uch się z zachodu na wschód, w połowie sklepienia znikały, w równych odległościach większość, choć zdarzały się wyjątki. Prędkość podobna do ISS.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarek
2 miesiące temu 42
Koło Leszna, 15 minut temu to samo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AdasW
2 miesiące temu ocena: 100%  41
Dziś przed momentem nad Gostyniem około 20szt
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PrZmK
2 miesiące temu 40
Czempiń, również widziane.
~ Maras
2 miesiące temu 39
Wlaśnie przed chwila widzialem identyczne zjawisko i zaczolem szukac w internecie co to moze byc.Puki co nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Walker
3 miesiące temu ocena: 100%  38
Tez widziałem w niedzielę 05-01-2020 ok 17:30 leciały w kierunku sobótki - góry Ślęza. ok 15 szt później jeszcze kilka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zelek
3 miesiące temu ocena: 0%  37
To normalne ja zauważyłem kule światła krura z nikot się wziola swiecila przez około 30 poczym zgasla (nagle zniknęła) posiadam teleskop i znam się na astronomi badam też dziwne przypadki pogodowe na ziemi i to nie była flara to był obiekt ktury świeci na pomarańczowo zulto planeta to też nie była bo mocno pulsowalo co dziwne większość ludzi nie zwraca uwagi ja byłem nad debina Dębiec godzina około 18 30 czekałem na autobus więc i tak większość nie uwierzy więc to tyle
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xd
2 miesiące temu ocena: 100%  36
Jeśli znasz się na astronomii, to polecam też poduczyć się z języka polskiego
~ Dzina666
3 miesiące temu 35
Wczoraj okolice Mikołowa też widziałem dwadzieścia i później sześć w równych odstępach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzych
3 miesiące temu 34
Widziałem sznur punktów na niebie 1 stycznia wieczorem.Lecialy jeden za drugim w identycznych odstępach było ich ok 20. Poruszały się z duża prędkością. Raczej to nie były samoloty czy balony. Tyle że ja jestem z lubuskiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
3 miesiące temu 33
Też to widzieliśmy, było ich około 20, okolice Suwałk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert
3 miesiące temu ocena: 100%  32
Witam,dzisiaj ok.18 widziałem taki sznur świateł zaobserwowałem na niebie w okolicy Międzyrzecza.Były w równych odstępach i przesuwały się z zachodu na wschód.Niesamowite zjawisko !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daniel
3 miesiące temu 31
I ja to widziałem dzisiaj dokładnie o 17.45 leciały z północnego zachodu na południowy wschód. Pojawiały się tak na wysokości najniższych gwiazd na sklepieniu i w okolicach środka nieba znikały z widzenia. 7 świateł widocznych na raz, gdy jedno nikło, z dołu wyłaniało się nowe. Tak jak mówisz w równych odstępach, oprócz dwóch ostatnich, te były bliżej siebie niż reszta. Okolice Rajgrodu
~ Tak przypuszczam
3 miesiące temu ocena: 100%  30
Jakiś inwestor z Marsa przyleciał żeby uruchomić fabrykę w Jarocinie :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Apis
3 miesiące temu ocena: 70%  29
To był wigilijny pierd kaczyńskiego dla lidy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jak
3 miesiące temu ocena: 80%  28
ciemnogród nie słyszał o drugim rzucie starlinkow w zeszlym tyg :D ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lud
3 miesiące temu ocena: 25%  27
Ale paaaanie, nad miastem helikoputr przelecial...
~ Krol
3 miesiące temu ocena: 100%  26
Czyżby Mikołaj wracał po świętach?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hhggh
3 miesiące temu ocena: 100%  25
sołtyska w Wolicy wieszała lampki na topoli stąd te światła w pionie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aga
3 miesiące temu 24
Tez to widziałam w Cerekwicy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
3 miesiące temu ocena: 100%  23
Kiepsko z wyobraźnią po świętach są trzy scenariusze :_) 1 https://www.youtube.com/watch?... 2 https://www.youtube.com/watch?... 3 https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sruuu
3 miesiące temu ocena: 60%  22
Dokładnie, Sruuu z takim mieszkańcem. Pewnie właśnie jest na etapie picia mleka i jeszcze mleko ma pod nosem, a komentarz kazał napisać dorosłym XD hahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twój stary
3 miesiące temu ocena: 20%  21
Starlinki to są. Jak ludzie są głupi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ..
3 miesiące temu ocena: 43%  20
Starlinki gołym okiem nie powinny już być widzialne. Więc Ty jesteś glupio-mądry.
~ MłodyJarociniak
3 miesiące temu ocena: 80%  19
To moze nie gwiazdy a Millenium Falcon z Gwiezdnych Wojen?:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ufo
3 miesiące temu ocena: 100%  18
Znaki na niebie koniec bliski
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~To
3 miesiące temu ocena: 67%  17
Koło Jaraczawa też było widać to zjawisko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mm
3 miesiące temu ocena: 25%  16
We Wziachowie też było widać...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
3 miesiące temu ocena: 83%  15
No i jaki wniosek z artykułu? Nic konkretnego on nie wnosi. Piszecie o czymś a nie macie pojęcia co to. To tak jak by napisać, że mleko jest w płynie ale czy może być pod inną formą tego się kiedyś dowiemy. Bez sensu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sru z takim mieszkańcem!
3 miesiące temu ocena: 40%  14
A ty idź się utop skoroś ciągle niezadowolony
~ SpaceX
3 miesiące temu ocena: 75%  13
Prawdopodobnie to konstelacja 60 satelitów starlink firmy SpaceX lecz muszę zweryfikować to bo zostały one wystrzelone dość dawno i raczej nie powinny być już widoczne w tym okresie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SpaceX
3 miesiące temu ocena: 100%  12
Masz rację, to nie mógł być starlink, nie jest widoczny gołym okiem. Więc co? Balony? możliwe, ale dziwi mnie że w tak idealnej linii lecą.
~ xd
3 miesiące temu ocena: 100%  11
to nie to
~ Natalia2244
3 miesiące temu ocena: 100%  10
Napewno to było UFO
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antek
3 miesiące temu ocena: 100%  9
Chińska latarka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
3 miesiące temu ocena: 100%  8
W Roszkowie też to zjawisko było widziane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AMJ
3 miesiące temu ocena: 75%  7
Kosmici przylecieli porwać Pawlickiego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner-Hejter
3 miesiące temu ocena: 63%  6
Ale on im zaproponował ROZWÓJ z dużą stopą zwrotu i w planach mają budowę łączników z Marsa na Wenus. Łączniki zbuduję Andrzejek. Oczywiście w przetargu.
~ Gregor
3 miesiące temu ocena: 100%  5
To na pewno było UFO! W dzieciństwie też widziałem kiedyś ale jak komuś o tym opowiedziałem to nikt mi nie wierzył..a ja wiem że kiedyś ujawnią się i przybędą..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hhhgg
3 miesiące temu ocena: 80%  4
zmniejsz dawkę, szkodzi ci
~ Yaro
3 miesiące temu ocena: 100%  3
Kosmici albo ZSRR
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lucek
3 miesiące temu ocena: 60%  2
Też to widziałem miesiąc temu
R E K L A M A