R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

"Zapnij pasy - żyj dłużej" - jarocińscy policjanci w akcji

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    10.01.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Materiały Wielkopolskiej Policji

Jarocin. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. WORD. Akcja Pasy. Zapnij pasy - żyj dłużej.

R E K L A M A

 

 

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie przeprowadzili na drogach powiatu działania o kryptonimie "Pasy". Akcja ma na celu ukształtowanie właściwych postaw wśród podróżujących samochodami.

 

Podczas realizowania akcji, funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy oraz pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Sprawdzali także czy dzieci są przewożone zgodnie z obowiązującymi normami.

 

Należy pamiętać, iż zgodnie z przepisami kierujący samochodem, który nie będzie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 zł. i 2 punktami karnymi. Jeżeli pasów nie będzie miał zapięty pasażer, wówczas karę ponosi zarówno on jak i kierowca. W przypadku przewożenia dziecka niezgodnie z przepisami, kierowca może liczyć się z grzywną w wysokości 150 zł. i 6 punktami karnymi.

 

[CZYTAJ TAKŻE]Właściciel nie zdążył zgłosić kradzieży roweru, a policjanci już go odzyskali[KLIK]

 

W trakcie działań policjanci stwierdzili ogółem 29 przypadków naruszeń prawa, w tym 17 dotyczących niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących - informuje Wielkopolska Policja.

 

 

Funkcjonariusze wręczali kierowcom zawieszki zapachowe, ufundowane przez WORD w Kaliszu, z napisem "Zapnij pasy - żyj dłużej", mające przypomnieć o obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Magqyr
ponad rok temu ocena: 100%  7
Niech sie wezmą za szajke nielegalnego tytoniu na ulicy wolność i Paderewskiego cały powiat kupuje a policja nic nie widzi Tylko biednych kierowców, dlaczego nie zatrzymują tych co ruskie fajki przywożą do jarocina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miro$ławny i $pólka
ponad rok temu ocena: 100%  6
Wczoraj miro$ławny pogrążył zeznaniami witaszycka maline $zymczoka w cba dzień wcześniej na spotkaniu w klubowej ustalili wspólne zeznania żeby była spójność bo przecież byli w zarządzie do wspólnych zeznań naklaniał także innych członków zarzadu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie tędy droga
ponad rok temu 5
nasi "stróże prawa" znów robią sobie reklamę w gj jacy są wspaniali, a na zgłoszenia na mapie zagrożeń ..., nie reagują, ile razy trzeba to powtarzać Wam!!! "stróże prawa", nie tędy droga ..., nie propaganda, a rzetelna robota, profilaktyka, zacznijcie widzieć to, co stanowi problem w tym mieście, a co Wy, "stróże prawa" macie zapisane w swoich obowiązkach ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PROBIERZ TRZEŹWOŚCI
ponad rok temu ocena: 63%  4
PROSZĘ ZBADAĆ TRZEŹWOŚĆ PISIORÓW CHLAJĄCYCH DO BIAĘLGO RANA W KLUBOWEJ NA SPOTKANIU OPŁATKOWYM LUDZI NAJGORSZEGO SORTU
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
ponad rok temu ocena: 83%  3
Ten przepis jest absurdalny. Dlaczego narzuca mi się, że mam jeździć w pasach?! Moje życie i moje zdrowie - dla mnie powinno to być priorytetem, a nie dla kontrolującego mnie policjanta!! Skoro państwo dba o mnie do tego stopnia, że każe mi dla mojego dobra zapinać pasy, to dlaczego to samo państwo nie zapewni mi należytej opieki medycznej jak zachoruję na coś poważniejszego, niż grypa? Kolejki na NFZ do lekarzy specjalistów potrafią być kilkumiesięczne, a szereg zabiegów, leków NIE JEST refundowanych przez NFZ i jeżeli mnie na to nie stać z własnej kieszeni to umrę. Mandaty za brak pasów są TYLKO I WYŁĄCZNIE po to, by nabijać kasę państwa, bo na tym najłatwiej kogoś przyłapać. Uważam, że jedynie dziecko powinno mieć obowiązek jazdy w pasach. Jak ktoś jest pełnoletni to niech sam decyduje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Roman
ponad rok temu ocena: 60%  2
Bzdury opowiadasz. Bierzesz pod uwagę sytuację modelową, w której dana osoba MA UBEZPIECZENIE zdrowotne. Jeśli nigdzie nie pracujesz (bo np. cię zwolnili, a jeszcze nie znalazłeś nowej pracy, a do PUP-u nie poszedłeś po ubezpieczenie) i będziesz miał wypadek samochodowy to nawet w pasach jak będziesz ranny to szpital wystawi ci rachunek za leczenie. Więc może wprowadźmy jednak tu trochę logiki - zapinanie pasów nie służy zabezpieczeniu interesów państwa w zakresie kosztów opieki zdrowotnej, bo to samo państwo nie zmusza mnie do tego, bym był gdziekolwiek zatrudniony i opłacał składki NFZ.
~ do Roman
ponad rok temu ocena: 40%  1
Po pierwsze masz jeździć w pasach, ponieważ przy niewielkich kolizjach wyjdziesz bez z tego bez uszczerbku na zdrowiu a bez pasów w najlepszym przypadku połamany i będziesz narażał skarb Państwa na wydatki na Twoje leczenie. Jak się zgodzisz pokrywać pełne koszty swojego leczenia i akcji ratowniczej przy najdrobniejszej kolizji to można by samemu decydować ale na to akurat przepisów brak żeby ludzie płacili za swoją głupotę. Po drugie to kierowca odpowiada za pasażera, bo pasażer powierza mu swoje życie to tego może nie być świadomy zagrożeń jakie to ze sobą niesie. Kierowca przynajmniej w teorii na kursie prawa jazdy powinien być zaznajomiony z zagrożeniami. Po trzecie jak pasażer jadący z tył nie zapnie pasów to w razie wypadku przy 70km/h to zabije osobę siedzącą z przodu nawet jeśli ta zapnie pasy. Także ja nie chciałbym jechać z Tobą z tyłu bo ty masz kaprys się nie zapinać bo chcesz ryzykować. Ja chcę żyć i nie ruszę z miejsca jak w samochodzie się wszyscy nie pozapinają.
R E K L A M A
R E K L A M A