ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGAZETA online 03 G1
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Zaczyna brakować krwi. Przyjdź i oddaj. W niedzielę w kościele lub we wtorki w klasztorze

› Aktualności› Wydarzenia 28 minut temu    29.03.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 7 ocen 2 / 100%
A A A

Zapasy w bankach krwi zaczynają gwałtownie topnieć. A jest to jedna z takich substancji, której nie da się zastąpić niczym innym ani wyprodukować w sposób sztuczny. Stąd apele do dawców, aby zgłaszali się do punktów i dzieli się tym, co mają najcenniejszego. Najbliższa akcja w Jarocinie akcja już w niedzielę 29 marca. 

 

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA SRT

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zwraca się z prośbą do honorowych dawców oraz wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o udział w akcjach oddawania krwi. W trakcie zachowywane są wszystkie procedury medyczne, dlatego jest ono bezpieczne.

 

W Jarocinie punkt już od wielu lat czynny jest w jednym z pomieszczeń w klasztorze franciszkanów. Ekipa z kaliskiego RCKiK przyjeżdża w każdy wtorek i pracuje w godz. 8.00-11.00. Ten punkt funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.

 

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy zarządzie rejonowym PCK w Jarocinie dodatkowo organizuje w niedzielę 29 marca jednodniową akcję. Krew w salce dolnego kościoła franciszkanów można będzie oddać w godz. 9.00-12.00.

 

 

Apel, szczególnie do młodych - Twój dziadek, babcia, a może rodzice mają problem z kupnem Gazety? Kupcie dla Nich to wydanie. Naprawdę WARTO!

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

 

Na stronach centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa (www.krwiodawstwo.kalisz.pl) zamieszczone są informacje dotyczące bieżącego stanu zapasów krwi i jej składników. Najbardziej potrzebna jest krew grupy O Rh-, gdyż w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej grupy, może być przetoczona każdemu biorcy. Problem polega na tym, że jest to jedna z rzadziej występujących grup krwi. Posiada ją zaledwie ok. 7 proc. Polaków. Potrzebne są jednak wszystkie grupy krwi.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA Ar2
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bandyta z mocy prawa
4 dni temu ocena: 14%  7
Ostatnio bylem oddac krew, warunki niczym sie nie poprawiają, caly czas jest tak samo jak bylo 15 lat temu, scisk, duszno, nawet nie ma zabardzo jak usiasc.... jezeli oddac krew to w poznaniu lub w kaliszu rckk. Jak na ten czas to warunki uragajace,...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -/-
3 dni temu ocena: 100%  6
Załatw inny lokal za darmo, łatwo krytykować i nic nie robić . Szanujmy się nawzajem krwiodawców i tych co organizują oddawanie krwi.Zresztą Bandyta z mocy prawa..............................
~ Dawca
4 dni temu ocena: 100%  5
Z chęcią oddam krew ale jak ustrzec się przed staniem w kolejce?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -/-
4 dni temu ocena: 100%  4
Fajnie by było żeby była kolejka i to duża, bo to kolejka która może uratuje komuś życie.
~ Katarzyna
4 dni temu ocena: 100%  3
Mam mocny katar.. czy w tej sytuacji mogę oddać krew?czy poczekać aż zupełnie przejdzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -/-
4 dni temu ocena: 100%  2
Do niedzieli na pewno zapomni Pani o katarze.
~ krwiodawca
4 dni temu ocena: 100%  1
Prośba do krwiodawców przekazujcie tę informację o oddawaniu krwi w niedzielę i wtorki znajomym może ktoś się zdecyduje i odda krew. Krew to lekarstwo którego nie idzie niczym zastąpić. Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia i pogody ducha w tych trudnych chwilach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A