Zabójcza końcówka niepokonanej Jaroty

Zabójcza końcówka niepokonanej Jaroty - Zdjęcie główne

Dwie bramki Dominika Chromińskiego w doliczonym czasie meczu dały Jarocie czwarte zwycięstwo z rzędu w III lidze. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia po pasjonującej końcówce pokonali 2:0 Polonię Środa.

W pierwszej połowie bliżsi zdobycia gola byli goście. Po przerwie lepiej prezentowali się gospodarze, jednak świetnie spisywał się bramkarz Polonii – Adrian Lis.

Przełomowym momentem meczu była czerwona kartka, którą w 85. minucie zobaczył były piłkarz Jaroty – Krzysztof Bartoszak (za dwie żółte, obie otrzymane w tej samej minucie za dyskusje z sędzią).

W ostatnich minutach Jarota walcząca o pełną pulę postawiła wszystko na jedną kartę. Do przodu przeszedł Piotr Garbarek i właśnie po jego zgraniu bramkę zdobył Dominik Chromiński.

Polonia szukała swojej szansy na wyrównanie po rzucie wolnym (w pole karne Jaroty udał się również bramkarz ze Środy), ale jarociniacy zdołali się nie tylko wybronić, ale również wyprowadzili kontrę, którą wykończył Chromiński.

Szerzej o derbach w Gazecie Jarocińskiej.

Jarota Hotel Jarocin – Polonia Środa Wlkp. 2:0 (0:0)
1:0 – Dominik Chromiński, po zgraniu głową przez Piotra Garbarka (90.+1)
2:0 – Dominik Chromiński, po podaniu Jacka Pacyńskiego (90.+3)

Jarota Hotel: Mateusz Filipowiak – Jędrzej Ludwiczak (67. Dawid Piróg), Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski - Krzysztof Czabański, Michał Grobelny - Hubert Antkowiak, Mateusz Ławniczak (78. Mikołaj Marciniak), Jacek Pacyński - Dominik Chromiński