ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Z ostatniej chwili: Burmistrz Jarocina jedynką do Parlamentu Europejskiego [SONDA]

› Aktualności 4 miesiące temu    28.03.2019
Anna Konieczna
komentarzy 169 ocen 6 / 17%
A A A
Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki  fot. Archiwum jarocinska.pl

Kiedy zaledwie dwa tygodnie temu pytaliśmy burmistrza Jarocina, czy będzie startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego, odpowiedział, że właśnie odmówił kandydowania z listy Prawa i Sprawiedliwości. Teraz okazuje się, że jest „jedynką” w Wielkopolsce. Jak on to zrobił, czy, jeśli zostanie wybrany, będzie musiał zrezygnować z rządzenia w Jarocinie?

 

 

Ostatnie wybory do Europarlamentu odbyły się w 2014 roku. Wówczas do urn poszło 11.539 mieszkańców powiatu jarocińskiego - na 56.891 uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła zatem 20,28% - w województwie wielkopolskim była tylko nieco wyższa - 22,42%.

 

 

Wybranymi wówczas posłami do Europarlamentu z okręgu wyborczego nr 7 w Poznaniu, do którego należy powiat jarociński, są: z Platformy Obywatelskiej - Adam Szejnfeld (wybrany 69.852 głosami), Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (wybrana 66.419 głosami), z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy - Krystyna Łybacka (wybrana 42.441 głosami), z Polskiego Stronnictwa Ludowego - Andrzej Grzyb (wybrany 26.805 głosami) i z Prawa i Sprawiedliwości - Ryszard Czarnecki (wybrany 84.228 głosami).

 

 

Od dłuższego czasu mówiło się, że Adam Pawlicki ma aspiracje wykraczające poza Jarocin i ukierunkowane na wielką politykę.

 

 

On sam nigdy nie ukrywał, że znacznie bliżej mu do prawicy niż lewicy. Swoją polityczną karierę rozpoczął jako członek Stowarzyszenia Konserwatywno-Ludowego. Potem założył swoje stowarzyszenie - Ziemia Jarocińska i wyraźnie skupił się na budowaniu potencjału osobowego, a z drugiej - na korzystaniu z niego.

 

 

Podkreślał wręcz, że „tu na dole” liczą się ludzie, nazwiska, a nie to, gdzie, kto należy. - Dla mnie to nie jest żadna wartość dodana - twierdził w rozmowie z „Gazetą” w czerwcu ubiegłego roku. - Moim zdaniem samorząd powinien być odpolityczniony. Ale tak nie jest i często nie patrzy się na to, ile i co ktoś robi, tylko na to, z jakiej partii jest - zaznaczył.

 

 

Może dlatego Pawlicki coraz częściej widziany był w towarzystwie Jarosława Gowina, który gościł też kilka razy w Jarocinie. Niedługo trzeba było czekać, żeby okazało się, że jest członkiem partii wicepremiera - Porozumienie. Jak to się ma do wcześniejszych deklaracji Pawlickiego o apolityczności samorządu?

 

- To jest ugrupowanie, które najbardziej mi odpowiada, jest najbliżej moich poglądów politycznych. (…) Myślę, że to, że jestem w Porozumieniu pomaga, otwiera nam drzwi. Gdyby było inaczej, to dla dobra gminy powinienem być bezpartyjny. Natomiast w tej sytuacji jest lepiej dla gminy również, że jestem w Zjednoczonej Prawicy - twierdził w wywiadzie dla „Gazety” burmistrz Jarocina.

 

 

Jakiś czas później okazało się, że Pawlicki został pełnomocnikiem tej partii w okręgu kalisko-leszczyńskim [szczegóły TUTAJ]. - Myślę, że dobry klimat do pozyskiwania dodatkowych środków dla Jarocina jest jak najbardziej potrzebny. Mam swój udział w Zjednoczonej Prawicy (koalicja rządząca w kraju - przyp. red.) i te relacje na szczeblu państwowym są jak najbardziej przyjazne - podkreślał włodarz gminy.

 

 

Wszystko to spowodowało, że coraz częściej mówi się o tym, że te działania nie są przypadkowe i że Adamowi Pawlickiemu nie wystarcza już dzierżenie sterów gminy Jarocin i chce zostać posłem. A, że mamy rok wyborczy - w maju odbędą się wybory do euro parlamentu, a jesienią do naszego sejmu i senatu, to zapytaliśmy burmistrza, czy zamierza ubiegać się o mandat posła lub senatora.

 

 

- Pierwsze są wybory do Parlamentu Europejskiego - zaznaczył Pawlicki. Czy to znaczy, że szef gminy chce zostać europarlamentarzystą? - A czemu nie? Czas pokaże. Wszystko jest możliwe. Zobaczymy, jakie będą propozycje - oświadczył Pawlicki.

 

 

Rzecznik prasowy partii Jarosława Gowina poinformował nas, że kandydaci Porozumienia do Parlamentu Europejskiego startują z list Prawa i Sprawiedliwości. - Zgodnie z naszymi ustaleniami do wiadomości publicznej podajemy tylko „jedynki” i „dwójki” na listach. O pozostałych miejscach nie informujemy - stwierdził Kamil Bortniczuk, odpowiedzialny za kontakty z mediami.

 

Kilka dni po tej wypowiedzi Adam Pawlicki poinformował nas, że dostał propozycję startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja [więcej TUTAJ].

 

- Dzwonił do mnie sekretarz generalny Porozumienia - Stanisław Derechajło z pytaniem czy chcę startować do Parlamentu Europejskiego z list PiS-u. Odmówiłem - zakomunikował burmistrz. I zaznaczył: - Informacja jest oficjalna i ostateczna.

 

 

Minęły dwa tygodnie i gruchnęła wieść - „burmistrz Jarocina Adam Pawlicki jest na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego na pierwszym miejscu listy Kukiz15 z okręgu nr 7 - Wielkopolska.

 

 

Żeby potwierdzić tę wręcz sensacyjną wiadomość zadzwoniliśmy bezpośrednio do samego zainteresowanego. - To jest informacja sprzed dwóch godzin. jesteście szybsi niż moje służby. Nawet moi współpracownicy o tym nie wiedzą - stwierdzia Adam Pawlicki.

 

 

I dodaje: - Rozmawiałem dzisiaj dwa razy z Pawłem (Paweł Kukiz lider Kukiz15) I przyjąłem jego propozycję.

 

Przypomnijmy, że Paweł Kukiz namawiał jarociniaków, żeby tworzyli komitety referendalne [szczegóły zobacz TUTAJ]

 

Niedługi potem odwiedził Jarocin i rozmawial z osobami, które utworzyły taki komitet i chcialy w drodze referendum odwołać Adama Pawlickiego ze stanowiska burmistrza i przy okazji rozwiązać radę miejskąo był listopad 2015 roku.

 

Wcześniej - w maju 2015 roku burmistrz Adam Pawlicki, ówczesny starosta Bartosz Walczak, wiceburmistrz Robert Kaźmierczak i radny Mariusz Kaźmierczak gościli w Lubinie na oficjalnym wieczorze wyborczym Pawła Kukiza tuż po wyborach prezydenckich [więcej szczegółów TUTAJ].

 

A jak przyjęcie propozycji Pawła Kukiza ma się do przynależności Pawlickiego do partii Jarosława Gowina? - Porozumienie to partia, a Kukiz15 to ruch społeczny - tłumaczy enigmatycznie burmistrz.

 

 

Pytany, czy łatwo mu będzie zamienić Jarocin na Brukselę, odpowiada: - Najpierw trzeba wygrać, żeby o tym myśleć, ale to mogłaby być dodatkowa siła dla Jarocina. Przecież ja nie zamierzam rezygnować z pracy na rzecz tego miasta, a że być może z Brukseli, to czas pokaże.

 

 

Jeśli Adam Pawlicki zostałby europosłem, gminę Jarocina czekałyby ponowne wybory burmistrza.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Czy Twoim zdaniem Adam Pawlicki byłby dobrym europarlamentarzystą?

ankieta dodana 18.03.2019, ilość wszystkich głosów: 520
Tak
26%
Nie
71%
Trudno powiedzieć
4%

Powiązane

+ 1 głosów: 6 (17%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (169)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tyj
4 miesiące temu 169
PISior karierowicz. Jak wygra Po to się przepisze do nich !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kik
4 miesiące temu ocena: 90%  168
To niech ten azbest ,który będą zwozić do Jarocina ,bierze ze sobą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anka filiżanka
4 miesiące temu ocena: 78%  167
Ludzie Prima Aprilis...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tor
4 miesiące temu ocena: 83%  166
A jak tam z językiem angielskim. Miasto super zadłużył i teraz kogo chce jeszcze zadłużyć. Skoro chciał być Burmistrzem niech pracuje do końca kadencji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner z doświadczeniem
4 miesiące temu ocena: 85%  165
Juras nie może się doliczyć jakiej metody by nie stosował. Niedługo będzie szpital BIS, albo czynsz x2. Nie ma to jak specjalista prezes magazynier jak się za coś weźmie. 5000 zł za metr baraku wykończonego przez Ukrainców na terenach zwanych czekoladowymi stronami to przecież super wynik!
~ AB
4 miesiące temu ocena: 22%  164
Ludzio w dupach źle, bez względu na każdy ruch burmistrza. Jedni mają pretensje, że zostawi Jarocin, inni, że w ogóle został burmistrzem. Ja osobiście mu kibicuję i szkoda mi go, bo otacza go mnóstwo zawistnych kurew z każdej strony.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolo pindolo od zegarków
4 miesiące temu ocena: 80%  163
Osobiście to ty masz problem z tym co masz pod celem :-)))
~ ala
4 miesiące temu ocena: 88%  162
Mój x dostanie. Na drogę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Feliks
4 miesiące temu ocena: 89%  161
On tylko na to liczy. Nie ma tak dobrze, zgodził się za psa to niech szczeka. Chciał być burmistrzem to teraz niech dba o gminę i miejsca pracy. Jak widać dba tylko o siebie i swoją kieszeń.
~ mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 40%  160
Zagłosuje na niego, żeby robił "karierę"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolo
4 miesiące temu ocena: 91%  159
Nabrał kredytów a teraz umyka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adios
4 miesiące temu ocena: 50%  158
kredytów nabrał na gminę i teraz miasto ma do spłaty za łączniki, rondo etc.
~ dert
4 miesiące temu ocena: 88%  157
Ma kredyty? A jakie sumki ma do spłacenia? Nasz burmistrz
~ Kelner z doświadczeniem
4 miesiące temu ocena: 86%  156
Mówi się, że najbardziej wyżelowany w gminie Jarocin, młody i ambitny, ma chrapkę na posadę Pawlickiego, ale też chodzą słuchy, że jako utajniony jeszcze waginosceptyk dostał też propozycję na "Jedynkę" u Biedronia. Quo Vadis Jarocin?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ skarga nie mylić z Piotrem
4 miesiące temu ocena: 75%  155
Do mnie nikt nie przyjeżdża na imieniny to skarże. Poznali mnie...Nawet sąsiedzi spod byka na mnie patrzą. Kupuje torta i sobie dmucham raz świeczki raz torta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolo pindolo od zegarków
4 miesiące temu ocena: 96%  154
Znam lepszy sposób na immunitet od przyszłej odpowiedzialnosci karnej: zostań obywatelem Ukrainy i tylko dlatego ci to mówię chłopaku bo cię POlubiłem za łączniki!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do jurka z bagien
4 miesiące temu ocena: 7%  153
Stachu nie sądż po sobie i twoim pretorianie Jurku z bagien. Dyrektorka JOK skazana przez proroka, a to co się dowidzieliśmy dzisiaj na sesji RM do jakiej skali przwałek doszło za zgodą Jurka z Bagien , oraz całej bandy referendalnej to woła o pomstę do nieba. Teraz wiem skąd takie podejrzenia w stosunku do innych, są złodzieje po sobie. Kradli i myślą że wszyscy kradną. Jurek z bagien szukaj złodziei wśród swoich a nie zmarnujesz czasu :-)
~ szkoda słów
4 miesiące temu ocena: 86%  152
- ten chłoptaś na Ukrainie ma mocniejszych mocodawców a zobacz jak się ,,zabezpieczył'' tyle ,że on tak dużo łączników..... bardziej ,,chronometry''...
~ tadek
4 miesiące temu ocena: 100%  151
https://wiadomosci.radiozet.pl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grazyna
4 miesiące temu ocena: 85%  150
nie moze byc od kukiza, bo kukiz nie moze wystawic listy...bo mu ludzie nie chca podpisywac hahahah to chyba zart 1-kwietniowy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uik
4 miesiące temu ocena: 94%  149
To najlepsza informacja najbardziej wesoła. i zabawna. W tym smutnym świecie potrzeba nam trochę radości
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sed
4 miesiące temu ocena: 93%  148
No boki można zrywać!
~ Pierwszy obywatel Jarocina
4 miesiące temu ocena: 54%  147
Burmistrz na premiera !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żart
4 miesiące temu ocena: 67%  146
Na króla raczej ....
~ Lolo
4 miesiące temu ocena: 75%  145
Prima Aprilis
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Strachu
4 miesiące temu ocena: 78%  144
pewnie, bo gdzie będzie mu lepiej niż w jarocińskim folwarku
~ xxx
4 miesiące temu ocena: 27%  143
Jarocin Pana potrzebuje, bo nikt inny się nie nadaje na to stanowisko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ goguś z żerkowa
4 miesiące temu ocena: 74%  142
ziemianie żal mi was. Wasz góru was opuszcza. zostaniecie sami, bez decydenta. co wy teraz zrobicie biedaki. kelner też poleci za swoim panem. bez matki i ojca (tu proszę odrobić pracę domową kto jednym a kto drugim) jesteście pozamiatani, bezbronni...będzie smuta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiła
4 miesiące temu ocena: 79%  141
Jakby pan Adam się tam dostał to brałby do ręki 170 tys zł. na m-c uposażenia za nic. Bo oni posłowie tyle tam biorą czy dostają nie wytwarzając PKB ! No warto o to zabiegać, jak widać i czuć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żart
4 miesiące temu ocena: 67%  140
No musi zarobić żeby trzymać resztkę władzuy
~ Sszx
4 miesiące temu ocena: 67%  139
A jakby został ktoś inny to będzie mniej zarabiał?
~ obiektywnie BRAWO !
4 miesiące temu ocena: 27%  138
BRAWO!!! Nie ma na terenie powiatu jarocińskiego i powiatów ościennych lepszego kandydata z większym doświadczeniem i bardzo długą listą sukcesów w rozwoju gospodarki lokalnej i jakości funkcjonowania gminy !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wąż
4 miesiące temu ocena: 80%  137
Drwisz albo nie jesteś zbyt bystry.
~ Mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 67%  136
Panie burmistrzu dlaczego nas Pan oklamal? Mówił Pan, że nigdzie się nie wybiera!!! Tutaj ludzie na pana głosowali i liczyli a Pan sobie ucieka... ŻAL
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc
4 miesiące temu ocena: 75%  135
do opulonego : a może nie tylko kasa, ale i immunitet?
~ opoluny
4 miesiące temu ocena: 81%  134
kasa kasa kasa .....takie priorytety
~ Mieszkanka
4 miesiące temu ocena: 31%  133
Ale niektorych boli sukses A.Pawlickiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eryk
4 miesiące temu ocena: 35%  132
szczegolnie wykształciochow uczacych w Lo, taka jedna Pania nauczycielke, co wytykała chyba radnym bledy ortograficzne.
~ Gach
4 miesiące temu ocena: 84%  131
Wykształcony , zna języki w peawym i lewym bucie. Europa czekała z utęsknieniem na takiego fachowca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obywatel
4 miesiące temu ocena: 100%  130
Więc niech go sobie zabierze
~ dooopa
4 miesiące temu ocena: 92%  129
Pawlicki nawet z kartki poprawnie nie potrafi przeczytać. Po angielsku gęga nic poza tym. Troche czasu spędził w AUS i co nagle się poliglotą stał. Żenada hahahaha
~ Jak nie masz o czymś pojęcia to się lepiej nie wypowiadaj
4 miesiące temu ocena: 36%  128
Idź do Pana Burmistrza. Z przyjemnością porozmawia z Tobą po angielsku.
~ Gach
4 miesiące temu ocena: 83%  127
Wykształcony , zna języki w peawym i lewym bucie. Europa czekała z utęsknieniem na takiego fachowca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żal mi ciebie
4 miesiące temu ocena: 23%  126
Jesteś małym, zazdrosnym, zawistnym człowiekiem.
~ umi zumi
4 miesiące temu ocena: 83%  125
Szerokiej drogi....sukcesów....może uda się Drobud gdzieś w Brukseli na jakąś robotę wcisnąć....proszę nie zapomnieć zabrać swojego "sztabu" oraz kapelana...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
4 miesiące temu ocena: 100%  124
Jeszcze wszystkie gminne kredyty niech Pan Burmistrz zabierze.
~ Do nieudacznika
4 miesiące temu ocena: 22%  123
Żal du... ściska?
~ Nokaut
4 miesiące temu ocena: 32%  122
Czy się komuś Adam Pawlicki podoba czy nie to pozycja nr 1 do parlamentu europejskiego robi wrażenie! Jego przeciwnicy robią w gacie... Zresztą mało kto mu osiągnięciami dorównuje.... O mały test KGW Panienka teraz niech zrobi imprezę burmistrzowi bo On więcej zrobił niż ta Możdżanowska hehe. A wam bidulki lokalne zajmujące się powiatem... Co Wam zostaje... To forum i frustracja... Kasia walnij se fotę na fb najlepiej w parku w Jarocinie jest pięknie... A wiesz dzięki komu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ doopa
4 miesiące temu ocena: 100%  121
ile kosztował numer 1???????????????????????? Kukiz nie ma pieniędzy to jak Pawlicki zasilił ich klub to z radości by mu dali nawet numek 0 zeby tylko pierwszy był.
~ qaz
4 miesiące temu ocena: 88%  120
Hahahahahaha....poczuje absolutną satysfakcję jeśli zniknie z urzędu w Jarocinie. Kelnera pewnie zabierze ze sobą, Krzyż na drogę.
~ Gg
4 miesiące temu ocena: 80%  119
Niedługo 1kwietnia może to jest żart
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Precz z platfusami, zielonymi ludzikami z PSLu, pisuarami
4 miesiące temu ocena: 43%  118
1.200.000 zobowiązań wymagalnych na dzisiaj w szpitalu. Planowana strata na 2019 ponad 5,5 miliona złotych. Strata za sam styczeń 2019- 629.000 złotych. Za rok 2018 strata grubo ponad 4 miliony złotych. Brawo PO, PSL, PIS. Jak najszybciej referendum w powiecie bo będziemy się leczyć w Pleszewie. A w Jarocinie powstanie ZOL. Tylko Adam Pawlicki i jego drużyna jest w stanie uratować szpital.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc
4 miesiące temu ocena: 100%  117
Jak widać z twojej wypowiedzi to Pawlicki to jakiś cudotwórca? A jeśli tak to po co ucieka do Brukseli? Niech zostanie tutaj, spłaca gminne kredyty i "ratuje" szpital.
~ Errata
4 miesiące temu ocena: 33%  116
2016 zamiast 2026
~ Powiatowa liga podwórkowa kontra ekstraklasa drużyny Pawlickiego
4 miesiące temu ocena: 32%  115
Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Śrem, Słupca, Szamotuły, Puszczykowo szpitale z zyskiem. To tak na szybko, bez zastanowienia. Żadna spółka miejska pod nadzorem Pawlickiego nie ma strat w 2026, 2017 i 2018
~ doktor mniód
4 miesiące temu ocena: 89%  114
Fachowcu od ochrony zdrowia i wazelinarzu pawlickiego - pokaż mi jakiś szpital powiatowy który nie jest na stracie? szpital to nie rondo czy łacznik czy sztuczna spółka miejska w którą można pompować pieniądze,łączyć, likwidować i robić inne sztuczki księgowe...
~ nn
4 miesiące temu ocena: 87%  113
IMUNITET!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wazeliniarz malina aspirant na prezesa...
4 miesiące temu ocena: 67%  112
Malina z Witaszyc ty nie pajacuj bo co najwyżej możesz być prezesem szaletu a nie szpitala- wazeliniarzu posmaruj mydełkiem szewczykowi dratewce z pisuaru bo bez mydła ani rusz- co Malina ?
~ Koleżanka Gosi
4 miesiące temu ocena: 45%  111
Jesteś gonada żałosny. Czasy Koscielnikowej już minęły.
~ szkoda słów
4 miesiące temu ocena: 84%  110
,,Myster Mamona'' ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szkoda słów
4 miesiące temu ocena: 100%  109
,,Ff'' - na przykładzie banku - chciała łopozycja dowalić pisiorom robiąc zar zuty Grupinskiemu (fakt - za co ten cwaniak bierze taką kasę) i okazało się ,że na nie mniej złupili nas chamski i oklęty SLD-owiec Belka i PO-wska specjaliska od wywłaszczeń warszawska bufetowa. I tak ,,juma '' idzie od warszawki po tysiące jarocinków.- skomentować to można jedynie używając słów ,,powszechnie uznanych za obelżywe''
~ szkoda słów
4 miesiące temu ocena: 100%  108
- obrazić ? 90 % radnych ,posłów ,samorządowców itp. to cwaniaczki które dla keszu zrobią wszystko- nie zrobią nic dla swoich wyborców jezeli nie ,,uszczkną '' coś na swoje konto ale w jednym masz rację - to miernoty- bez charakteru i bez honoru.
~ Ff
4 miesiące temu ocena: 18%  107
Każdego kandydujacego możesz tak obrazić. Tylko partyjne miernoty mogą kandydować?
~ jak to było ?
4 miesiące temu ocena: 60%  106
" na bezrybiu i rak rybą" , ale żeby aż tak nisko ? https://wiadomosci.dziennik.pl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ moze coś wypłynie
4 miesiące temu ocena: 75%  105
Może być śmiesznie.
~ Zdementowane przez Pawła Kukiza
4 miesiące temu ocena: 41%  104
10.000 podpisów na województwo do 15 kwietnia to jakiś problem? Nie bądź śmieszny. W samym Jarocinie Adam Pawlicki zebrałby tyle podpisów
~ Węcek
4 miesiące temu ocena: 39%  103
Może to być jedyny Europoseł z Wielkopolski.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wieniawski
4 miesiące temu ocena: 50%  102
Reszta to jakieś spadochroniarze spoza Wielkopolski
~ Ale padaka u tych politykusów powiatowych
4 miesiące temu ocena: 56%  101
Za to w powiecie, a raczej w szpitalu powiatowym jest nieźle. Właściwie to padaka finansowa. Za styczeń 2019 strata spółki to 629.000 zł. A Mazurek przedstawił plan finansowy zarządowi powiatu na rok 2019 gdzie szacuje stratę na poziomie prawie 6 milionów. Jednocześnie okazuje się że wartość umowy z wykonawcą wzrosła z 8,5 miliona do 9.994.667. Genialne. Ciekawe czy wszystkie roboty dodatkowe zostały zlecone zgodnie z prawem?mam wątpliwość do zlecenia paneli nadłóżkowych w ramach umowy. Powinno być na nie ogłoszone osobne postępowanie przetargowe, bo to kwota powyżej 30.000 Euro. Już za to powinien w mojej opinii w trybie natychmiastowym polecieć. Nie jest to żadna robota której nie można było przewidzieć na etapie ogłoszenia przetargu, ani wynikającą np. z błędnej dokumentacji. Do sprawdzenia przez radę nadzorczą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ s
4 miesiące temu ocena: 100%  100
przypomnij sobie o ile wzrosła inwestycja burmistrza na osiedlu KONSTYTUCJI 3 MAJA a potem komentuj leniu jeden
~ doopa
4 miesiące temu ocena: 100%  99
ponad 5MLN STRATY ZA 2018 MA TEŻ ZGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ Pani Czechak Czy 5,5 miliona straty to nie zbyt ambitny plan dla Mazurka?
4 miesiące temu ocena: 80%  98
Faktycznie. Mazurek z PO (lat 72) planuje stratę w 2019 na poziomie 5.588.137, 00. Tak założył w planie finansowym, który przedstawił zarządowi powiatu Lidii Czechak z PIS (lat 43), Mirosław Drzazga (lat 65) z PiS, Kasi Szymkowiak z PSL (lat 50). Jednocześnie poinformował że, za styczeń 2019 z tego ambitnego planu osiagnął już 629.000 straty. Więc chyba mu się uda dobić na koniec roku do 5,5 miliona straty. Buhaha Hehehe
~ SZOK I NIEDOWIERZANIE
4 miesiące temu ocena: 64%  97
Wystarczy poczytać sprawozdanie zarządu powiatu z wczorajszej sesji. Ciężko w to uwierzyć. Ale tam są te liczby. 629.000 straty za sam styczeń 2019 i planowana strata przez Mazurka w 2019 prawie 6 milionów złotych. SZOK
~ Gonada
4 miesiące temu ocena: 69%  96
Mazurek stratami szpitala pozamiata pisuarki powiatowe i ich śmieszny powiatowy budżet. Już teraz nie budują żadnej drogi. A zgodnie z planem Mazurka na tegoroczny wynik szpitala to powiat niech szykuje ponad 5 milionów pieniędzy dla szpitala oprócz 1,2 miliona który wczoraj uchwalił dla szpitala. No to was pisiorki i zielone ludziki POnton POzamiatał. Łehehe.
~ kolo
4 miesiące temu ocena: 83%  95
W mądrej księdze jest napisane "a zysk to stracić". Amen
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jeden
4 miesiące temu ocena: 43%  94
Jedyny godny z Wielkopolski na pozycji nr 1
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pasikonik z Witaszyc
4 miesiące temu ocena: 59%  93
Kelner idź spać.
~ mokra big baba o rysach męskich
4 miesiące temu ocena: 60%  92
oj oj oj co ja zrobię jak jarek sie dowie .....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opentany 6,66 %
4 miesiące temu ocena: 63%  91
$urdyk ma tez startować. Pobił 3 % krawca dwukrotnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To nastepny czarny koń dojnej zmiany w jarocinie towarzysz malina
4 miesiące temu ocena: 100%  90
Malina ten słynny z Witaszyc się czai ale muszą mu sfinansować kampanie bo na szpitalnej radzie mało co dorobił a z ostrowa go wypierdoli....i będzie zbierał pod kościołem jałmużnę a resztę ma wyłożyć powiat z nadwyżki budżetowej na kampanię maliny.....
~ Każdy lokalny patriota w interesie własnym i dla dobra gminy Jarocin powinien zagłosować na Adama Pawlickiego!
4 miesiące temu ocena: 43%  89
Takiego ambasadora Jarocina potrzebują mieszkańcy Jarocina. Za jego ostatniej i obecnej kadencji pozyskał ponad 200 milionów darmowych pieniędzy (200.000.000) dla mieszkańców gminy Jarocin. Czyż z taką skutecznością nie zasługuje na bycie europosłem? Jak Jarocin będzie miał takiego lobbystę interesów Jarociniaków nie zyska na tym? To co uważacie, że Jarocin zyska jak wybierzemy Leszka Millera albo Kopaczową z Koalicji Europejskiej? Albo Krasnodębskiego albo zieloną Móżdzanowską z ZP?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szejk
4 miesiące temu ocena: 66%  88
Jarocin nic na tym nie zyska, jedyny zysk to pozbyć się Pawlickiego.
~ Felek
4 miesiące temu ocena: 40%  87
Nigdy w życiu na takiego egoistę.
~ M+
4 miesiące temu ocena: 57%  86
Dlaczego Pawlicki nie jest na listach PiS/Gowin? Pierwsze mieszkania plus w Jarocinie? Taka robota... dobra? O co chodzi z kukiz15
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A ile kasztuje gatunek drzewa katyński dąb. To jam miszcz Sru.. dykowski
4 miesiące temu ocena: 50%  85
Zapytaj pisuarów Krawca z Panamy, Mokrą z Pleszewskiego Rynku albo Surykatkę co nie dochodzi do rynku pseudonim "yyy, eee, uu, a jakie było pytanie?". Jak się nie ma pomysłów na rozwój, to jedynym pomysłem jest krytyka innych.
~ głosujemy na naszych !
4 miesiące temu ocena: 50%  84
Adam Pawlicki jedyny kandydat do Europarlamentu z Wielkopolski z JEDYNKI ! Wszyscy wielkopolanie zagłosują ZA ! A KIBICE LECH KOLEJORZ ! NR 1 !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocin
4 miesiące temu ocena: 68%  83
Piszecie o stracie szpitala. Sprawdźcie ile straty na ZGO. Ponad 5mln. Cała prawda o naszych spółkach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ doopa
4 miesiące temu ocena: 100%  82
STRATE ZGO MOZNA SOBIE SPRAWDZIĆ W NECIE. JEST STRATA OK 5,4MLN. GAMONIE Z ZIEMI
~ Nie jest dobrze
4 miesiące temu ocena: 78%  81
Chciałbym zakłamany platfusie. 5 baniek to będziesz miał w szpitalu strat w tym roku jak tak dalej pójdzie jak w styczniu i lutym. A w 2018 niewiele mniej ponad 4 miliony straty, około 4,3. Miejmy nadzieję że finanse powiatu to udźwigną. Pytanie czy dadzą radę do końca kadencji? Potrzebne może być pod 5 milionów rocznie na finansowanie bieżącej działalności i spłatę kredytu i obligacji. Jak nie dadzą finansowo rady grozi szpitalowi przekształcenie w Zakład Opiekuńczo - Leczniczy.
~ Gonada nie pij tyle
4 miesiące temu ocena: 78%  80
Politykusy powiatowe kłamali, kłamią i kłamać będą. Tylko to im wychodzi najlepiej. No jeszcze im szpital wychodzi... na prostą.
~ DO kłamcy w Jarocina !
4 miesiące temu ocena: 50%  79
ZGO Ma zysk oszuście ! Sprawdź w KRS !
~ xyz
4 miesiące temu ocena: 36%  78
https://wiadomosci.wp.pl/kukiz...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Heniu
4 miesiące temu ocena: 67%  77
A co to jest 10.000 na województwo podpisów do 15 kwietnia. W Jarocinie Adam Pawlicki tyle zbierze w dwa tygodnie.
~ jarock
4 miesiące temu ocena: 80%  76
Czytaj dalej "Wyborczą"...
~ Nieaktualne
4 miesiące temu ocena: 80%  75
Już to Kukiz zdementował.
~ Oszukani !
4 miesiące temu ocena: 60%  74
ADAM , ładnie nas załatwiłeś po cichaczu.I to jest ta twoja obiecana PRZYSZŁOŚĆ ??? Czujemy sie oszukani.Z tej strony Cie nie znaliśmy przez te wszystkie lata...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otwórz oczy
4 miesiące temu ocena: 100%  73
,,Z tej strony Cie nie znaliśmy"- odezwali się Ci ślepo zapatrzeni w swojego ,,Wodza". Tyle lat przekrętów, ustawionych przetargów, rozwoju tylko swoich, a nie przeciętnego mieszkańca. Własnie niech się burmistrz rozwija gdzie indziej. Szerokiej drogi
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 67%  72
"Załatwił x darmowych pieniędzy" I właśnie przez ludzi wierzących w "darmowe pieniądze" Jarocin to mentalne zadupie.
~ jarock
4 miesiące temu ocena: 50%  71
Gratulacje Panie Adamie ! Na jedynkach w WLKP są sami spadochroniarze ( Kopacz, Krasnodębski). Wielkopolskę stać , żeby zagłosować na Wielkopolanina !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
4 miesiące temu ocena: 53%  70
Widzisz krawiec to jest polityk ty to jesteś co najwyżej od zamiatania w pisie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sygnalista z żerkowa
4 miesiące temu ocena: 40%  69
Walczył kilka tygodni o miejsce na listach pisu a ci go nie chcieli, co za stara :-)... Ale cóż... żyć trzeba, może kukis ofertę przyjmie takiego męża stanu... W obecnej sytuacji Kukiz bierze każdy spam, a przede wszystkim taki z kasą, bez zasad, bez honoru...
~ wyborca
4 miesiące temu ocena: 43%  68
Panie BURMISTRZU my mieszkańcy Jarocina prosimy żeby Pan został nadal w Jarocinie ! ! Proszę nas nie zostawiać , bo Jarocin straci na wartości a my mieszkańcy pozostaniemy sami sobie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Info
4 miesiące temu ocena: 42%  67
Adam Pawlicki z każdą kadencją wrzucał wyższy bieg rozwoju Jarocina. Teraz jedziemy na 6 biegu. Dwieście milionów darmowych pieniędzy pozyskanych dla rozwoju Jarocina. A że 7 biegu już nie ma, trzeba wspierać Jarocin z poziomu europosła. Brawo Panie Burmistrzu. Prawdziwe wizjonerstwo. Tylko, żeby wyborcy wybrali kogoś z jego drużyny, a nie jakiegoś politykiera klakiera, żeby w gminie nie nastał czas marazmu jaki mamy w powiecie rządzonym przez PiS i PSL, a wcześniej przez PO PSL PIS. Żadnej drogi nie budują, wszystko co mają wolnego ładują menadżerowi oświaty z PO prezesesowi szpitala, żeby płacić niezaplacone przez niego faktury. Przez ostatnie 3 miesiące zaglosowali żeby przeznaczyć na zobowiązania wymagalne 1.300.000.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo szefie lokalnej Platformy Obywatelskiej.
4 miesiące temu ocena: 65%  66
Strata szpitala za 2018 rok ponad 3 miliony, a raczej ponad 4 miliony.
~ Info
4 miesiące temu ocena: 48%  65
Adam Pawlicki z każdą kadencją wrzucał wyższy bieg rozwoju Jarocina. Teraz jedziemy na 6 biegu. Dwieście milionów darmowych pieniędzy pozyskanych dla rozwoju Jarocina. A że 7 biegu już nie ma, trzeba wspierać Jarocin z poziomu europosła. Brawo Panie Burmistrzu. Prawdziwe wizjonerstwo. Tylko, żeby wyborcy wybrali kogoś z jego drużyny, a nie jakiegoś politykiera klakiera, żeby w gminie nie nastał czas marazmu jaki mamy w powiecie rządzonym przez PiS i PSL, a wcześniej przez PO PSL PIS. Żadnej drogi nie budują, wszystko co mają wolnego ładują menadżerowi oświaty z PO prezesesowi szpitala, żeby płacić niezaplacone przez niego faktury. Przez ostatnie 3 miesiące zaglosowali żeby przeznaczyć na zobowiązania wymagalne 1.300.000.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oprócz długów?
4 miesiące temu ocena: 71%  64
Kroplówka dla POntona. 1.300.000 dla szpitala rządzonego przez szefa PO Mazurka w trzy miesiące. Na popłacenie przeterminowanych faktur. Brawo. Starosta z PIS, koalicja w powiecie PiS z PSL. Może mi ktoś wytłumaczyć co jeszcze tam robi szef lokalnej Platformy Obywatelskiej jako prezes szpitala?
~ Info
4 miesiące temu ocena: 41%  63
Adam Pawlicki z każdą kadencją wrzucał wyższy bieg rozwoju Jarocina. Teraz jedziemy na 6 biegu. Dwieście milionów darmowych pieniędzy pozyskanych dla rozwoju Jarocina. A że 7 biegu już nie ma, trzeba wspierać Jarocin z poziomu europosła. Brawo Panie Burmistrzu. Prawdziwe wizjonerstwo. Tylko, żeby wyborcy wybrali kogoś z jego drużyny, a nie jakiegoś politykiera klakiera, żeby w gminie nie nastał czas marazmu jaki mamy w powiecie rządzonym przez PiS i PSL, a wcześniej przez PO PSL PIS. Żadnej drogi nie budują, wszystko co mają wolnego ładują menadżerowi oświaty z PO prezesesowi szpitala, żeby płacić niezaplacone przez niego faktury. Przez ostatnie 3 miesiące zaglosowali żeby przeznaczyć na zobowiązania wymagalne 1.300.000.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LUTEK
4 miesiące temu ocena: 67%  62
Tylko miejsca w publicznym przedszkolu dla dzieci nie ma. Bo w tym mieście jest tylko jedno takie przedszkole. A żłobkach nawet nie ma co wspominać. A ludzie napal o 4:20 do Poznania do roboty jeżdżą tak jak jeździli.
~ Specjalista ds męskich gonad i strat w szpitalu
4 miesiące temu ocena: 100%  61
Gonada prawdę powie jak się POmyli.
~ Tak się kończy jak za zarządzanie biorą się politykusy
4 miesiące temu ocena: 100%  60
5 milionów strat to będziesz miał w szpitalu w tym roku jak tak dalej pójdzie. Po dwóch miesiącach mają 900.000 strat. A w roku 2018 będą mieli około 4.300.000 w szpitalu. Przy takich stratach do końca kadencji szpital w Jarocinie może nie dotrwać. Będą go musieli przekształcić w ZOL. Powiat już dzisiaj ledwo finansowo zipie. Żadnej drogi w tym roku już nie budują. Nie będzie ich stać na dokładanie 3 milionów złotych rocznie do bieżącej działalności szpitala i 1,5 miliona na spłatę kredytów i obligacji.
~ Jarocin
4 miesiące temu ocena: 38%  59
ZGO strata ponad 5mln w roku 2018
~ OSZUSTWO WYBORCZE?
4 miesiące temu ocena: 67%  58
Martuzalski jak to skomentujesz? Wg ciebie we wrześniu czytałem, że szpital wychodzi na prostą. Czyli kłamałes przed wyborami? Pół roku minęło i w tym czasie trzeba wspomóc szpital kwotą 1.300.000? A Lidia Czechak twierdzi że na dzisiaj szpital ma niezaplaconych faktur po terminie na kwotę 1.200.000? Czyli klamałeś, żeby zostać radnym?
~ Info
4 miesiące temu ocena: 41%  57
Adam Pawlicki z każdą kadencją wrzucał wyższy bieg rozwoju Jarocina. Teraz jedziemy na 6 biegu. Dwieście milionów darmowych pieniędzy pozyskanych dla rozwoju Jarocina. A że 7 biegu już nie ma, trzeba wspierać Jarocin z poziomu europosła. Brawo Panie Burmistrzu. Prawdziwe wizjonerstwo. Tylko, żeby wyborcy wybrali kogoś z jego drużyny, a nie jakiegoś politykiera klakiera, żeby w gminie nie nastał czas marazmu jaki mamy w powiecie rządzonym przez PiS i PSL, a wcześniej przez PO PSL PIS. Żadnej drogi nie budują, wszystko co mają wolnego ładują menadżerowi oświaty z PO prezesesowi szpitala, żeby płacić niezaplacone przez niego faktury. Przez ostatnie 3 miesiące zaglosowali żeby przeznaczyć na zobowiązania wymagalne 1.300.000.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CBA
4 miesiące temu ocena: 100%  56
Od kiedy 200 milionów kredytów to darmowe pieniądze?
~ Róbcie więcej sweet foci zamiast ciężkiej pracy i nie będzie co zbierać
4 miesiące temu ocena: 100%  55
No to mamy odpowiedź czemu nie zdjęli Mazurka. Kto by chciał zarządzać szpitalem, który idzie w tym roku na rekord 5 milionów strat i bez pomocy powiatu w kwocie 3 milionów złotych do sfinansowania bieżącej działalności szpitala w 2019 i 1,5 miliona na spłatę obligacji i kredytu nie przetrwa i będzie go trzeba przerobić na ZOL. Póki powiat stać będzie na to, to pół biedy. Gorzej jak politykusy swoim zarządzaniem doprowadzą do zapaści finansów powiatu na wzór zapaści finansów szpitala. Wtedy jedynym wyjściem będzie ZOL. Rozwiązanie o którym już NFZ i ministerstwo zdrowia mówi. Nie w każdym powiecie musi być szpital.
~ Brawo platfusy
4 miesiące temu ocena: 83%  54
Analizując poziom zobowiązań wymagalnych szpitala na dzisiaj w kwocie 1.200.000 z czego 700.000 to zobowiązania z tamtego roku i podwyższenie w grudniu w kwocie 600.000 na spłatę zobowiązań wymagalnych, do tego wykorzystanie kredytu odnawialnego nasuwają się dwa wnioski. Pierwszy strata szpitala w roku 2018 to będzie około 4.300.000. Drugi jeśli na dzisiaj mają 500.000 zobowiązań wymagalnych z tego roku, a dane o zobowiązaniach mają na koniec lutego to strata tegoroczna będzie około 5 milionów złotych. Odliczając amortyzację i odsetki od kredytów które i tak powiat płaci wychodzi na to, że powiat musi szykować 3 miliony na dołożenie do bieżącej działalności szpitala w roku 2019
~ Brawo Mazurek, Brawo Martuzalski
4 miesiące temu ocena: 89%  53
Gdyby nie wsparcie powiatu kwotą 600.000 w grudniu 2018 i dzisiaj kwotą 700.000 szpital miałby niezaplaconych w terminie faktur na kwotę 1.800.000!!!!! Pomimo przekazania pieniędzy z budżetu powiatu w kwocie 1.300.000 w grudniu 2018 i teraz na dniach na popłacenie zaległych faktur, szpitalowi i tak będzie jeszcze miał niezapłacone faktury na kwotę 500.000!
~ Gonada
4 miesiące temu ocena: 57%  52
No to się dwa platfusy szpitalne POPISały. 1.200.000 faktur niezapłaconych w terminie. Stan finansów szpitala na dzisiaj.
~ Jajo
4 miesiące temu ocena: 72%  51
Z jednej strony dobrze, że tak daleko i nie będzie już szkodzil Jarocinowi. Z drugiej strony, Jarocin rozgrzebany- basenów nie ma, amfiteatru nie ma, o festiwalu cisza. Inwestor z helikoptera odlecial. Zostaną śmierdzące ubojnie i same milionowe dlugi - i komu zostawi to kukulcze jajo?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żółć ci mózg zalewa?
4 miesiące temu ocena: 47%  50
Zawiść cię matołku zżera?
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 58%  49
Z tego płyną następujące wnioski: 1. Pan Pawlicki nie szanuje swoich wyborców, którym zawdzięcza mandat do rządzenia miastem. 2. Jako, że w PE polscy europarlamentarzyści nie mają realnego wpływu na jakość życia polskich obywateli (w odróżnieniu od reprezentantów Niemców i Francuzów), stołek w Brukseli jest nagrodą za wierność i grzecznym odstawianiem na boczny tor (vide pani Szydło). 3. A więc Jarocin znajdzie się na celowniku polityków PiS, PO, Kukiz i PSL. Zgaduję, że będzie ekstra kasa do wzięcia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 100%  48
Z poziomu Brukseli da się tak samo wspierać rozwój miasta, jak można wspierać domowy budżet za pomocą kredytu konsumpcyjnego. Ok, zapłacisz cześć bieżących rachunków. Ale o rozwoju zapomnij, bo będziesz musiał spłacać "wkład własny", który musiałeś zorganizować biorąc inny kredyt pod zastaw mieszkania (w przypadku miasta - budynku urzędu miejskiego).
~ Znasz takie słowo LOBBING?
4 miesiące temu ocena: 64%  47
A czemu uważasz, że z poziomu Brukseli nie można wspierać rozwoju Jarocina? Adam Pawlicki jest burmistrzem, żeby rozwijać Jarocin. Jeśli uważa, że przez nowe kontakty, znajomości które pozyska pracując w Brukseli będzie mógł jeszcze lepiej wspierać rozwój Jarocina, to dlaczego uważasz że będzie to odszukanie ludzi?
~ Prawdziwy lokalny patriota Adam Pawlicki
4 miesiące temu ocena: 45%  46
Jest w stanie pomóc Jarocinowi będąc europoslem. Wystarczy tylko wybrać na Burmistrza kogoś z jego drużyny. A będziemy mieli najlepszego lobbystę interesów Jarociniaków.
~ Kukiz jest żałosny
4 miesiące temu ocena: 73%  45
Gardzę Kukizem, skończy marnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znowu pijesz?
4 miesiące temu ocena: 80%  44
Ty już jesteś skończony, Gonada.
~ sołtys
4 miesiące temu ocena: 72%  43
Mierz siły na zamiary.Adam wstydu oszczędź. Proponuje z całym szacunkiem na członka Rady osiedla ale pod warunkiem byleby nie w Jarocinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 33%  42
Dostanie się. Jedynki zawsze się dostają.
~ hi hi hi
4 miesiące temu ocena: 69%  41
A wiecie osiołki , pustaki, golasy jarocińskie , że jak Joasia Lichocka startująca z 3 miejsca dostanie się do Parlamentu Europejskiego to Lidzia wypina się na was i automatycznie wchodzi do sejmu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ggg
4 miesiące temu ocena: 100%  40
Nie radzi sobie ze szpitalem. Zdezerteruje jak będzie miała okazję
~ Kukiz jest żałosny
4 miesiące temu ocena: 60%  39
Nie opłaca się jej na parę miesięcy
~ To chyba żałosny żart
4 miesiące temu ocena: 67%  38
;D :D ;D :D ha ha ha tego jeszcze w kinach nie grali.... Za mało zamieszania w Jarocinie to jeszcze trzeba dalej namieszać. Za mało kwiatków posadzonych i rond zrobionych. Śmiech na sali...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zwolennik kukiza
4 miesiące temu ocena: 39%  37
No to w wyborach uzupełniających na burmistrza Jarocina kandydatem referendystow będzie... Bartosz Walczak :) :) :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartuś Sekretarka
4 miesiące temu ocena: 63%  36
Kelner, Kelner i te twoje mokre sny. A urząd jak rechotał z ciebie tak dalej rechocze. Memy z tobą robią... Nie szanują.
~ nie dajacy sie wkrecic.
4 miesiące temu ocena: 64%  35
Nie wysilajcie sie z opiniami 1 kwircien w poniedzialek a we wtorek bedzie w jarocinskiej ze to prima aprylis.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fffffff
4 miesiące temu ocena: 57%  34
1 kwietnia wstawiają artykuł pryma aprilisowy
~ dresik na sesje rozmiar 4xl
4 miesiące temu ocena: 70%  33
czy ktos wczoraj podarował imieniczczce nowy dres ? albo chociaz dres code ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocińczyk
4 miesiące temu ocena: 62%  32
https://wiadomosci.wp.pl/kukiz... Niezłą wybrał ofertę :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wizyta
4 miesiące temu ocena: 72%  31
Biedny wizjoner wczoraj przegrał wybory na sołtysa w Zakrzewie. Po wyborze sołtysa zbladł, zamiast pogratulować wyboru, wyszedł bez słowa i pokazał gdzie ma mieszkańców w gminie Jarocin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocińczyk
4 miesiące temu ocena: 79%  30
W PE zarobki dużo wyższe, niż pensyjka burmistrza. Ale jeżeli to prawda to szansę bardzo małe. Kukiz'15 to bardzo niejednoznaczna formacja i niestabilna politycznie, notowania też kiepskie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ggggg
4 miesiące temu ocena: 53%  29
Uuu grubo Adam lata w tej samej lidze co poseł Suski....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ggggg
4 miesiące temu ocena: 73%  28
Uuu grubo Adam lata w tej samej lidze co poseł Suski....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ politolog
4 miesiące temu ocena: 77%  27
Ugrupowanie Kukiz 15 ma problem z zebraniem wymaganej liczby podpisów pod listami, a czasu pozostało już bardzo niewieleMoże się okazać że nie wemą udziału w wyborach do PE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tacy ludzie powinni nas reprezentować
4 miesiące temu ocena: 37%  26
Jak żaden polityk zasługuje żeby nas reprezentować w Europie. Łączniki dofinansowanie 12 milionów złotych. Parki dofinansowanie 12 milionów złotych. Pałac Radolińskich i amfiteatr dofinansowanie 7 milionów złotych. Os Kopernika, Stare Miasto, oszczyszczalnia, stacja uzdatniania wody w Stefanowie dofinansowanie 128 milionów złotych. Boiska dofinansowanie 1,5 miliona złotych. Jako jedyny w Polsce zrealizował ponad 250 mieszkań w programie mieszkanie plus. Prawdziwy wizjoner i człowiek czynu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CBA
4 miesiące temu ocena: 100%  25
Mieszkania są z programu Mieszkanie+ tak samo jak ja jestem z Krainy OZ.
~ Ola
4 miesiące temu ocena: 71%  24
A gdzie baseny? Utknęły w martwym punkcie, może radni miejscy się tym zainteresują.
~ Bronek
4 miesiące temu ocena: 70%  23
Gdzie jest ten amfiteatr?
~ prima aprilis
4 miesiące temu ocena: 72%  22
a w poniedziałek (01.04) powiedzą podobał się wam żart
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wygrana pewna
4 miesiące temu ocena: 33%  21
Prawdziwy mąż stanu. Nie to co te partyjne popierdółki. Gratulacje za jedynkę Burmistrzu Adamie Pawlicki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
4 miesiące temu ocena: 79%  20
Tragedia, bez komentarza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ co tam jeszcze robi menadżer oświaty? Pani Lidio Czechak
4 miesiące temu ocena: 67%  19
a w powiecie Mazurkowi podłączona kolejna kroplówka dla spółki szpitalnej. W grudniu powiat wsparł szpital na popłacenie rachunków 600.000. Minęły 3 miesiące i dają szpitalowi 1.200.000 z tego na popłacenie zaległych rachunków 700.000. W ciągu 3 miesięcy dali na spłatę zobowiązań wymagalnych czyli nie popłaconych faktur w terminie 1.300.000. Ale to nie wszystko. Pani Starosta Lidia Czechak poinformowała radnych, że jeszcze niepopłaconych faktur zostanie na kwotę 500.000.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czy skarbnik powiatu jest gotowy na dodatkowe 3 miliony w tym roku dla szpitala?
4 miesiące temu ocena: 100%  18
500.000 zobowiązań wymagalnych to ma szpital po dwóch miesiącach, a nie trzech. Poziom zobowiązań wymagalnych po trzech miesiącach poznamy 20 kwietnia. Czyli rocznie będzie płynnościowo im brakować 3 milionów złotych. Plus 1,5 na spłatę kredytu.
~ Martuzalski jak to szło? SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ?
4 miesiące temu ocena: 83%  17
Jak tak dalej pójdzie to w tym roku będą jeszcze musieli dorzucić 2 miliony do bieżącej działalności. Jeśli po trzech miesiącach ma 500.000 zobowiązań wymagalnych. Lidka Czechak powiedziała że szpital ma 1.200.000 wymagalnych, a potrzeba 700.000, żeby spłacić zobowiązania z 2018 roku. Czyli wychodzi, że platfus narobił 500.000 wymagalnych zobowiązań przez 3 miesiące. Czyli w rok narobi kolejne 1,5 miliona.
~ PO fachowcy od VAT u
4 miesiące temu ocena: 57%  16
Zamiast budowanych dróg w powiecie będą finansować szpital. Tak się kończy jak za zarządzanie szpitalem zabiera się polityk, a nie prawdziwy menadżer z zakresu służby zdrowia.
~ Dziękujemy Panu Martuzalskiemu!
4 miesiące temu ocena: 65%  15
POzamiatały platfusy finanse szpitala
~ gonada
4 miesiące temu ocena: 52%  14
jednym słowem szpital wychodzi na prostą wg przedwyborczych doniesień Pana martuzalskiego. Buhahahaha Tym się różni zarządzanie Pawlickiego, od zarządzania partyjniaków z PO, PIS, PSL, SLD.
~ dezInformator Powiatowy
4 miesiące temu ocena: 50%  13
czyli strata szpitala za Mazurka prezesa w roku 2018 powyżej 4 milionów złotych. Mógłby to skomentować specjalista ds strat w szpitalu Pan Martuzalski?
~ Zyga
4 miesiące temu ocena: 76%  12
Żenada i wstyd dla Jarocina....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czemu nie?
4 miesiące temu ocena: 34%  11
Bardzo dobry kandydat. Pawlicki sprawnie włada językiem angielskim czego o buractwie z PiS nie można powiedzieć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do cba
4 miesiące temu 10
ale przeciez mieli tłumaczke
~ CBA
4 miesiące temu 9
Czym sprawnie włada? Obejrzyj filmik z przylotu tzw. inwestora z branży medycznej, tam jest jego "biegły" angielski.
~ Kkkk
4 miesiące temu ocena: 86%  8
Kłamczuszek z tego Adasia:) A dopiero w wilkowyi zapewniał mieszkańców że nigdzie się nie wybiera :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
4 miesiące temu ocena: 77%  7
Koziol w Wilkowyj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocin
4 miesiące temu ocena: 63%  6
Komentarze lądujecie masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A