R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABx - MebleJarocin
R E K L A M A

Z myślą o tych, dla których nie wystarczyło wejściówek na festiwal w Kotlinie

› Kultura i Rozrywka› Relacje 11 miesięcy temu    11.10.2017
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

XXII Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych w Kotlinie zbliża się do półmetka. Do końca zostało jeszcze pięć wydarzeń, ale niestety nie ma już wejściówek na żadne z nich. 

 

R E K L A M A

 

Koncert inauguracyjny odbył się w niedzielę 1 października w kościele św. Kazimierza. Wszystkie pozostałe odbywają się w Domu Kultury. Występom zespołów towarzyszy też wystawa akordeonów i instrumentów pokrewnych ze zbiorów Pawła Nowaka, właściciela kolekcji liczącej 330 eksponatów prezentowanych na co dzień w prywatnym muzeum w Kościerzynie. Można ją oglądać do końca festiwalu.

W najbliższy piątek 13 października odbędzie się "Turniej mistrzów" z udziałem muzyków z Polski, Mołdawii i Ukrainy, a dzień później muzyczny seans filmowy. W przyszłym tygodniu w Domu Kultury zagrają "Sokół Orkestar" i Marcin Wyrostek z zespołem "Corazon". Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych w tym roku został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach program „Kultura - Interwencje 2017”.

Cykl imprez zakończy się w piątek 27 października panelem dyskusyjnym dotyczącym kultury i metod pozyskiwania nowych odbiorców. Organizatorzy "Święta Akordeonu" w Kotlinie mają w tym duże doświadczenie. Z uwagi na znacznie mniejszą ilość miejsc w domu kultury trzeba było wprowadzić ograniczenia za pomocą wejściówek. Bezpłatne bilety rozeszły się w rekordowym tempie. Powstały nawet listy rezerwowe na wypadek, gdyby któraś z osób posiadających wejściówki zrezygnowała. Dla tych, którym nie udało się załapać na festiwal mamy kilka filmowych migawek z imprezy. Na początek niedzielny występ „Amalgalis Duo”.

   

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Duży tatko
11 miesięcy temu 1
Napiszecie w końcu jakiś nagłówek do końca? Wciąż tylko "..." :/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A