R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wytną 741 drzew w parku. Uważasz, że to niedobra decyzja? Przyjdź porozmawiać w niedzielę

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    10.02.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 56 ocen 0 / 0%
A A A

W połowie lutego w jarocińskim parku ma się rozpocząć kolejna wycinka drzew. Według planów pod piłę ma pójść 741 drzew. Oburza was ten pomysł? Jesteście zmartwieni losem ptasich gniazd? Szansą, aby rozwiać te wątpliwości, będzie pierwsze spotkanie informacyjne, które odbędzie się w niedzielę 11 lutego w pałacu Radolińskich. Początek o godz. 15.00. 

 

R E K L A M A

 

Planowane w tym roku do usunięcia drzewa zostały oznaczone pomarańczowymi numerami. Zielone cyfry wskazują te, które są przewidziane  do pielęgnacji - przycięcia i uformowania koron.

Rewitalizacja Parku Miejskiego w Jarocinie odbywać się będzie w trzech etapach. O nich właśnie będą mówić zaproszeni fachowcy. W trakcie można też się będzie dowiedzieć, co czeka w tym roku jarociński staw.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (55)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ Leila
8 miesięcy temu ocena: 100%  55
Ciekawe kto zgarnie pieniądze za drewno z tych wyciętych drzew!
~ Opalone kieszenie
8 miesięcy temu ocena: 80%  54
Pewnie będzie jak ze złomem z wiaduktu ?
~ xzz
8 miesięcy temu ocena: 0%  53
co za głupi naród... idź się ustaw w kolejce, może ci odstąpią jakieś badyle
~ kijek
8 miesięcy temu ocena: 80%  52
albo bedzie rondo bo w jarocinie ich brakuje
~ kelner z witaszyc
8 miesięcy temu ocena: 88%  51
to teraz jak wytna par do pewnie dino powstanie
R E K L A M A
~ green
8 miesięcy temu ocena: 67%  50
Bylem na tym tzw spotkaniu i ponownie się przekonałem że to wszystko pic na wodę - Kaźmierczak i tak zrob to co chcę...nawet tzw prelegentów nie dopuścił do odpowiadania na zadawane przez zgromadzonych pytania bo przecież on wie najlepiej - szkoda czasu i energii na tego typu "konsultacje" bo t u tak wszystko w ramach "rozwoju"....
~ Chg
8 miesięcy temu ocena: 100%  49
A pawlicki ma go za takiego inteligentnego g
~ Anita
8 miesięcy temu ocena: 100%  48
Zgadzam się w 100% Robią niby konsultacje żeby nikt się nie czepiał a i tak wiceburmistrz wie najlepiej...Mam nadzieję że karma wróci bo to co się dzieje z parkiem to katastrofa.Niedlugo wszystkie drzewa wytną a potem będą się dziwić że latem skwar.Glupich nie sieją,sami rosną.A czego się chwyta pan Kaźmierczak to niszczy...
~ do Jacek
8 miesięcy temu ocena: 76%  47
Po krótkotrwałych rządach PO w Jarocinie pozostał tylko zrewitalizowany barak PKS za 500 tys , coś w rodzaju Skateparku i pofalowany chodniczek koło Jarkonu . Na rondo z budżetu obywatelskiego już nie starczyło . Starczyło za to na rozrywki . O aferach typu Kutera , Zadrożny nie wspomne przez grzeczność . I wy chcecie zafundować teraz jarociniakom powtórke ? Ludzie nie są tacy głupi żeby na was zagłosować patałachy !!!
~ Wyborca
8 miesięcy temu ocena: 57%  46
Wycina się to co zbędne ćwoku niedouczony . Krajobraz parkowy zostanie utrzymany w lepszej formie . Jakoś nikt z was larum nie podnosił jak samochody podjezdżały pod pałac i parkowały w alejkach . Samosiejki i krzaki muszą zostać usunięte . Ale tu nie o park chodzi . Chcecie kolesie zrobić taki przewrót jak w powiecie a póżniej TKM ! I stagnacja i marazm i kombinatorstwo . Ale jarociniacy nie dadzą się nabrać i nie przejdziecie . Nieudacznictwo nie ma racji bytu . Możecie sobie palić znicze i knować na Dąbrowskiego ale i tak nic z tego . Nie wygracie . I nawet nasyłanie ABW wam nie pomoże , bo tylko to potraficie . Adam Pawlicki wygra następne wybory bo tylko on jeden dobrze czyni miastu i obywatelom .
~ Leila
8 miesięcy temu ocena: 83%  45
Ćwokiem to raczej jesteś ty. Nie chodzi tu o samosiejki, tylko kilkudziesięcioletnie drzewa, które mają zostać wycięte przez chore pomysły władz naszego miasta!
~ GRATULACJE BARANY
8 miesięcy temu ocena: 52%  44
WYTNIJCIE CALY PARK.... po co rewitalizowac non stop
~ Nie będzie niczego
8 miesięcy temu ocena: 36%  43
https://www.youtube.com/watch?...
~ dzosik
8 miesięcy temu ocena: 50%  42
Może te drzewa trzeba wyciąć,może nie. Przydało by się jednak,żeby nasz park był ładny.Tylko,że samo wycięcie drzew nic nie da.Którędy spacerować ,żeby uniknąć błota po deszczach?Po za tym zieleń w mieście to nie tylko park.Wydaje się tam masę pieniędzy, a np. w okolicach cmentarza i na osiedlu Kopernika nie da się przejść czymś co nazywane jest chodnikiem bo gałęzie drzew na wysokości 1,5 metra od ziemi.
~ Nadszyszkownik
8 miesięcy temu ocena: 73%  41
Popieram drwala z Jarocina . Trzeba ciąć !
~ Drwal z Jarocina
8 miesięcy temu ocena: 75%  40
To co zbędne.,spróchniełe , nadjedzone przez kornika drukarza oraz nie pasujące do archtektury krajobrazu będziemy wycinać bez litości !!!
~ jaroodjazd
8 miesięcy temu ocena: 39%  39
dlaczego nie 750 na 750-lecie ?
~ Leila
8 miesięcy temu ocena: 55%  38
Lepiej 1000 żeby było na zapas jak będzie 1000-lecie
~ Robert
8 miesięcy temu ocena: 55%  37
Niech wszystkie wytną i postawią drugi kaufland albo lepiej parking, zalać wszystko betonem....
~ Wolny wybór
8 miesięcy temu ocena: 62%  36
Park to park - alejki , piękne drzewa ,ławeczki i przemyślana architektura parkowa . Nie może być tak jak było za " zniczowego" - że do parku wjezdżały sobie samochody i parkowały w alejkach . Rewitalizacja została przemyšlana pod okiem fachowców i zostanie zrealizowana ku pożytkowi ogólnemu . Jak ktoś chce do lasu to prosze - za cmentarze .
~ wyciąć, spalić, skremować
8 miesięcy temu ocena: 53%  35
jedyny pomysł tych ociężałych umysłowo władz to wyciąć wszystko w pień, tak robił ten geniusz z piekła rodem Szyszko i gdzie dzisiaj jest ? Mam nadzieję że podzielicie los Szyszki
~ Robert
8 miesięcy temu ocena: 54%  34
Popieram!!!!!!!!! Rewitalizacja - wyciąć wszystko...Niech mózgi sobie imbecyle wytną !!!
~ Prawo i porządek
8 miesięcy temu ocena: 43%  33
Referendyści + kodziarstwo palące znicze przed sądem się obudzili i hejtują wszystko co sprzyja rozwojowi miasta . Nawet spróchniałe drzewa by chronili przed wycinką żeby tylko zrobić na złośc Pawlickiemu . Ale to nie przejdzie . Pozostają wam dwa wyjścia : albo się pogodzić z rozwojem miasta i rewitalizacją parku albo wyp...... do Brukseli np. ? :)))
~ abc
8 miesięcy temu ocena: 42%  32
Ty masz chyba jakieś kompleksy . Zasięgnij porady psychologa. Czy ty myślisz, że Pawlicki zajmuje jakieś miejsce w umysłach ludzi myślących? Szkoda na tego Pana umysłów!
~ nie będę głosował na ZJ
8 miesięcy temu ocena: 59%  31
Jest trzecie wyjcie: zmienić władzę ZJ i Skazanego za ..., podczas wyborów, i właśnie zamierzam to zrobić osiołku z ZJ :-))))
~ Do anna
8 miesięcy temu ocena: 82%  30
Zapomniałaś o pawiach oraz łabędziach które miały budke przy stawie . Zapomniałaś o drodze na most do Zdroju , o ławeczkach które tam stały itp ... Ale idzie nowe i Jarocin też nie może stać w miejscu . Jesteś konserwatywna i archaiczna . Ja jestem za postępem i zmianami na lepsze.!
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 58%  29
Ty rozumiesz co napisales moze ty wypierdalaj gdzie chcesz Urodzilam sie w Jarocinie mieszkam przy Parku i tam spedzalam wieksza czesc swoich wakacji i wiem jak Park wygladal jak Pan Pawlak dbal o Park zero jazdy rowerem po alejkach byly Pawie Sarny Kasia i Wojtek chodzilam je codziennie karmic z butelki Park byl kiedys zdbany nie masz pojecia jak wygladal sie nie wypowiadaj duzo was do Jarocina przyszlo tych Wlozkow
~ ww
8 miesięcy temu ocena: 70%  28
znając życie to zaraz się przywiążą do tych oznaczonych drzew :-) chociaż nie, jest za zimno na takie akcje
~ jarociniak
8 miesięcy temu ocena: 59%  27
To się głowie nie mieści, dlaczego kolejna wycinka ? Idioci, brak słów... dopiero jak zacznie brakować drzew rządzący zacznąc nad tym myśleć, porażka oby do tego nie doszło!!!!
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 40%  26
Odpowiedz do anna nie nie zapomniałam napisałam o tym z czym mialam stycznosc codziennie nie badz za bardzo postepowy bo sie zagubisz w tym postepiea
~ jaroodjazd
8 miesięcy temu ocena: 56%  25
rządzący są jak lokalne społeczeństwo, oni tacy jak ich wyborcy, strach mieszkać w tym jarocku jak pomyślisz jakich możesz mieć sąsiadów
~ Jola
8 miesięcy temu ocena: 69%  24
O co chodzi rzecznikowi prasowemu powiatu? o czym on mówi? co to za gość? czy ten jegomość nadaje się na urzędnika?
~ Jo
8 miesięcy temu ocena: 82%  23
Nepotyzm w starostwie? To krewny Drzazgi.
~ Paw
8 miesięcy temu ocena: 56%  22
Od kiedy zabawa ,,w drwala'' nazywa sie rewitalizacją?
~ jaroodjazd
8 miesięcy temu ocena: 55%  21
może to będzie park o nazwie "Pole Golfowe RcutK" , ilość dołków na piłeczki golfowe: 741 :-)
~ hahaha
8 miesięcy temu ocena: 56%  20
Szyszko Show!
~ JAROCINIAK
8 miesięcy temu ocena: 67%  19
Myslę ze tą decyzje ktos przeanalizował . Topole przy ul : Sw Ducha np . trzeba wyciąc żeby gniazdujace tam ptaki nie srały na głowy przechodniów , i nie zabrudzały ulicy . Ptaki przeniosą sie na inne drzewa w parku - spoko , poradzą sobie . Sporo jest drzew starych , spróchniałych oraz samosiejek szpecących architekture parkową . Te też należy wyeliminować . Myślę ze to przemyślana decyzja władz .
~ hdkdjdjd
8 miesięcy temu ocena: 50%  18
drogi bezmózgi plebsie, drzewa będą wycięte z jakiegoś powodu, a nie z czyjegoś "widzimisię", nie musicie od razu startować z widłami i pochodniami
~ luty 2018
8 miesięcy temu ocena: 60%  17
Czy to jeszcze będzie park ?
~ czekam z nadzieją
8 miesięcy temu ocena: 50%  16
https://pl.wikipedia.org/wiki/...
~ czekam z nadzieją
8 miesięcy temu ocena: 86%  15
tak, wtedy dopiero będzie park. Zobaczcie, jak park wyglądał w czasach Radolinów. Cudo! A nie jak dziś, że wszędzie dokoła chaszcze, ciemno, smród, brud, psie kupy i strach wejść.
~ Elka
8 miesięcy temu ocena: 59%  14
To wreszcie bedzie park
~ Xxx
8 miesięcy temu ocena: 60%  13
I tak zrobią co chcą, ale będzie się mówiło że były konsultacje społeczne- obłuda.Czy Kaźmierczak słuchał kogokolwiek.
~ Jestem zayebisty
8 miesięcy temu ocena: 58%  12
Nie. On nawet przed lustrem się kłóci .
~ bos
8 miesięcy temu ocena: 50%  11
pytanie co daje tlen?! ja tam nie pujde do tych ktorzy i tak zrobia co chca! najlepiej zrownac wszystkie drzewa wogle zielen i wdychac syf!
~ do bos
8 miesięcy temu ocena: 70%  10
Naucz się pisać poprawnie analfabeto :)))
~ Xxc
8 miesięcy temu ocena: 60%  9
Wyciąć wszystkie dzewa zrobić łącznik. Mają rozmach s.........!!!
~ Wera
8 miesięcy temu ocena: 38%  8
Albo rozbudowac szpital....a co tam
~ jaroodjazd
8 miesięcy temu ocena: 69%  7
rondo imienia Bogumiły w środku parku zrobić, 4-pasmowe 2-poziomowe !!! Mają rozmach ...
~ Yebać szyszkę
8 miesięcy temu ocena: 56%  6
To był las a nie park. To jest potrzebne. Tylko niech tego nie robią jak ptaki zaczynają zakładać gniazda. Bo w Jarocinie juź były takie akcje. Nawet były palone ogniska przez sołtysa .
~ ogrodnik
8 miesięcy temu ocena: 62%  5
chlopy tnijcie ile trzeba mus to mus i kit tam z drzewami
~ Do ogrodnika z pissuu yebnij się prostaku
8 miesięcy temu ocena: 51%  4
Kit z drzewami które dostarczają tlen.
R E K L A M A
R E K L A M A