R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wyrok w zawieszeniu za śmiertelny wypadek

› Aktualności› Na sygnale 8 miesięcy temu    8.02.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 32 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Archiwum

Na karę jednego roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata skazał Sąd Rejonowy we Wrześni 20-letniego Dawida D. z Jarocina.

Wyrok uprawomocnił się na początku stycznia, a dotyczył śmiertelnego wypadku drogowego z końca sierpnia 2016 roku. Tragedia rozegrała się w Gutowie Małym. Jak ustaliła wrzesińska prokuratura, wtedy 19-letni mężczyzna z Jarocina kierował audi, jechał z kierunku Witkowa w stronę Wrześni, na prostym odcinku drogi zjechał na lewe pobocze, gdzie czołowo uderzył w drzewo. Życie w wypadku straciła siedząca na tylnym siedzeniu 16-letnia mieszkanka Witaszyc. Druga z pasażerek - 19-latka - z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala.

R E K L A M A

Prokuratura oskarżyła mężczyznę o nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku. Dawid D. był trzeźwy. W jego organizmie nie stwierdzono środków odurzających.

Sąd Rejonowy we Wrześni, przed którym toczyła się rozprawa, uznał młodego jarocinianina za winnego popełniania zarzucanego mu czynu. Wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Orzekł również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 5 lat oraz dozór kuratora na okres próby. Skazany mężczyzna ma zapłacić po 10 tys. zł na rzecz dwóch pokrzywdzonych.

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ Rozczarnowanie
8 miesięcy temu 32
Pozdrawiam gazetę za usuwanie komentarzy, bo to jedyne co potraficie. Zablokować to nie.... Beznadziejny Brukowiec....
~ www
8 miesięcy temu ocena: 86%  31
wytatuować mu na czole zielony listek z Elki, jako że jest fatalnym kierowcą
~ 3 MAJ SIĘ DAWID
8 miesięcy temu ocena: 22%  30
Wyłączcie komentarze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BRUKOWIEC JAROCIŃSKI
~ Sprawiedliwość
8 miesięcy temu ocena: 50%  29
Zgadzam się. To już nic nie zmieni czy to komentujemy czy nie. Chociaż pisanie 3maj się do tego ZERA jest co najmniej niewłaściwe. Czy my będziemy krytykować portal czy nie i tak będą włączone. Dla nich liczy się pieniądz. W czterech literaci mają to co czuje rodzina czytając to wszystko. Proszę Was, administratorzy, zablokujcie komentarze i pokażcie sobą chociaż odrobinę przyzwoitości....
~ Jarocinianka
8 miesięcy temu ocena: 38%  28
Gazeta powinna zablokować dodawanie komentarzy w tym temacie. Nie wolno nam oceniać człowieka. Każdy w życiu popełnia błędy i każdemu z nas może się przytrafić jakaś tragedia. Ale kim my jesteśmy żeby to komentować i oceniać. Gazeto proszę o wyłączenia komentarzy bo zniszczycie człowieka.
R E K L A M A
~ Wrrrr
8 miesięcy temu ocena: 86%  27
Za auto wicej zapłacił niż za śmierć dziewczyny
~ ...
8 miesięcy temu ocena: 67%  26
CZAS WYŁĄCZYĆ KOMENTARZE!!! Jarociński hejt jest straszny!
~ lelel
8 miesięcy temu ocena: 88%  25
wyrok mały ale dzieciok i tak już nie będzie miał życia bo go wszyscy wytykają palcami
~ PerK
8 miesięcy temu ocena: 79%  24
I bardzo dobrze!
~ Ona
8 miesięcy temu ocena: 48%  23
Skąd w Was tyle zawiści? To był poprostu wypadek, chłopak nie był pijany ani naćpany, stało się, karę już ma taka że do końca życia będzie pamiętał co się stało! Starczy...
~ On2
8 miesięcy temu ocena: 100%  22
Po prostu wypadek. Widział ile km na godzinę jedzie. Wypadek to by był gdyby jechał przepisowo. Kazdy zna konsekwencje jakie mogą wyniknąć po niezadtosowaniu odpowiedniej prędkości. A juz zwłaszcza przez osobę która ledwo prawo jazdy ma.. Nazywanie tego zaledwie wypadkiem? Bzdura. Jak dla mnie powinien siedzieć bez możliwości kiedykolwiek ponownego prowadzenia pojazdu! Rozpuszczone dziecko...
~ On
8 miesięcy temu ocena: 62%  21
A co to zmienia kretynko, że był trzeźwy ani naćpany? Zabił więc powinien ponieść surową karę. Wybielanie się trzeźwością jest kretyńskie, bo to nie ma żadnego znaczenia.
~ andrzej
8 miesięcy temu ocena: 90%  20
Śmieszne wyroki sądowe najmniej kilka lat więzienia a zakaz na pojazdy 15lat dlatego w Polsce nic się nie zmieni co raz więcej wypadków jest winny i ponieś wysoką karę!
~ Wr
8 miesięcy temu ocena: 63%  19
Poczekamy jak sie tovie przydazy wypadek chyba ze pieszo lazisz
~ Sprawiedliwość ???
8 miesięcy temu ocena: 32%  18
Nie zrobił tego z premedytacją ! Dlaczego ludzie którzy celowo zabijają albo karcą dzieci dostają karę w postaci prac społecznych lub np zawiasy a chłopak który nie miał w sobie ani grama alkoholu czy inny substancji odurzających ma odpowiadać za "zabójstwo" ?! W tym kraju nie ma za grosz sprawiedliwosci! Zal dziewczyny ale to nie on za nią odpowiadał tylko rodzice. I nie powinnien za to odpowiadać! A na pewno nie powinien dostać tak surowej kary. Myślę że same zawiasy by już na pewno dały do myślenia.
~ Ana
8 miesięcy temu ocena: 100%  17
Ciekawe jakby to zginęlo Twoje dziecko....? Czy tez byś takie bzdury opowiadał/a?
~ Kiero
8 miesięcy temu ocena: 82%  16
Kierowca odpowiada za stan techniczny pojazdu oraz za wszystkich pasażerów oraz samego siebie, a także za innych uczestników ruchu drogowego. Więc nie pierdziel głupot, bo się tylko ośmieszasz niewiedzą!
~ Znamy się a wy nie
8 miesięcy temu ocena: 36%  15
Weźcie ludzie... Poznałem całą tą rodzinę wraz z chłopakiem bardzo sympatyczni ludzie. Dażący innych sympatią ,zrozumieniem i wgl... dużo by ty pisać. Jest jednach grono kilku osób nie mających co robić. Siedzą i glupoty wypisują. ... Pomysleliście ze sprawiacie im przykrość -,- A dlaczego rok ?? Ten chłopak nie chciał tego zrobić nie chciał by komukolwiek się coś stało. To był wypadek a zaraz znajdą się idioci co swojego życia nie mają, a przy okazji zniszczą kogoś. . .. Moje zdanie jest takie ze jeśli je znasz kogoś osobiście nie oceniaj...
~ BW
8 miesięcy temu ocena: 83%  14
Dokładnie każdemu może to się zdarzyć zabierając gdzies znajomych czy rodzinę... I wtedy też bedziecie wymagać sprawiedliwego wyroku gdy np. ojciec który kieruje samochodem jedzie z rodziną będzie miał wypadek zabije matkę albo swoje dziecko ? No ludzie ... Każdy jest człowiekiem i nie wiadomo jak jego życie się potoczy a oceniać to potrafi tylko Ci którzy mają brak zajęcia i nie powiedzą prawdy w oczy tylko wypisują te głupie komentarze.
~ NICK
8 miesięcy temu ocena: 52%  13
PROSZE MODERATORA O WYŁĄCZENIE KOMENTARZY. Chłopak poniósł już kare. A ludzie z nieróbstwa siedzą na dupach i wypisują głupoty.
~ Jarocinianka
8 miesięcy temu ocena: 24%  12
A nie pomysleliscie o tym że on tego nie wytrzyma i się sam zabije??
~ Podziwiamrodzicowtychdzieci
8 miesięcy temu ocena: 92%  11
Rodzice tej dziewczyny drugiej maja racje zabraniajac jej byc z nim.. A ona i tak slepa zabil czlowieka a oni w te wakacje znowu bujali się po skorzęcinie
~ eee
8 miesięcy temu ocena: 100%  10
wątpię, to wymaga odrobiny honoru
~ zal.pl
8 miesięcy temu ocena: 88%  9
no juz sie zabija :D koleś jezdzi sobie na imprezy i buja się po miescie za kasę starych
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 84%  8
Za śmierc - rok w zawieszeniu śmiechu warte
~ noname
8 miesięcy temu ocena: 0%  7
weź Ty się dziewczyno w głowę walnij a najlepiej jakimś stalowym młotkiem, żeby bardziej to do Ciebie dotarło. Znam go, chłopak w życiu nigdy nie popełnił żadnego wykroczenia, nie był łapany przez Policję a Ty piszesz takie bzdury? Daj żyć dziewczyno... Widzę, że populacja w Jarocinie żeruje tylko na takich osobach żeby jak najbardziej komuś dopiec..
~ Abcde
8 miesięcy temu ocena: 16%  6
Według mnie wina chłopaka jest jednoznacznaczna, jednak gdzie byli rodzice tej 16latki, kiedy wydarzyła się tragedia? To oni odpowiadają za śmierć córki.
~ Zbulwersowana
8 miesięcy temu ocena: 93%  5
A co do tego mają rodzice? Przepraszam bardzo, czy dzieci dopiero wypuszcza się z domu po ukończeniu 18 lat? Dzieci się nie wiąże i nie zamyka w domach. A gdyby to stało się w drodze do szkoły też byliby winni?
~ Zła
8 miesięcy temu ocena: 86%  4
Hiena jarocińska nadal żeruje na ludzkich dramatach.
~ Zbulwersowana
8 miesięcy temu ocena: 60%  3
Dokładnie, każdy potrafi tylko swoje zdanie powiedzieć... Nikt nie bierze pod uwagę tego, że to był wypadek... Widzę, że mentalność ludzi się nie zmieni... I myślę, że Ci co największe głupie komentarze dają żałują, że nie mogli sobie jeszcze fotek z wypadku strzelić i po wsi pokazać... Nie jeden by tam stał i utrudnial pracę straży i pogotowia....
~ Bartek.
8 miesięcy temu ocena: 47%  2
Wyrok słaby. Ale z drugiej strony młody chłopak... Szkoda zmarnować życie komuś jednym stuknięciem młotka.
~ Zal
8 miesięcy temu ocena: 65%  1
Za takie kary to mozna powodowac smiertelne wypadki. Mamusia z tatusiem splaca swoja synową i po sprawie.
R E K L A M A
R E K L A M A