R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wypadek motolotniarza pod Jarocinem. "To wyglądało koszmarnie" [ZDJĘCIA]

› Daj znać 8 miesięcy temu    15.07.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 4 ocen 13 / 92%
A A A
 fot. Adam Majewski

Jarocin. Wypadek lotniczy. Wypadek paralotniarza. Upadek paralotni. Paralotniarz spadł w Witaszycach. Wypadek motolotniarza  

 

R E K L A M A

 

Paralotniarz spadł na pole w okolicach Witaszyc - dowiedział sie portal nieoficjalnie. Na razie nieznane są okoliczności wypadku. Nie wiadomo też nic o przyczynach. 

 

Na miejscu, jak relacjonują nam mieszkańcy, są w tej chwili strażacy. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że pilot przeżył upadek. Jest ranny. Trwa akcja ratunkowa.

 

Do wypadku doszło niedaleko ulicy Ceglanej. Lotnik upadł nieopodal zabudowań. Wcześniej był widziany między innymi w okolicach Jarocina. 

 

- Moment upadku wyglądal koszmarnie - opowiada jeden ze świadków. Latającego motolotniarza widziało dzisiaj popołudniu wielu mieszkańców. Piszą o tym na naszym facebookowym fanpage. 

 

[AKTUALIZACJA 21:14]

Lotnik był widziany tego popołudnia nad Jarocinem. Przelatywał między innymi nad parkiem, gdzie odbywa się Jarocin Festiwal [ZOBACZ TUTAJ].  W poprzednich latach miejscowi paralotniarze również latali w trakcie imprezy.

Zdjęcie udostępnił nam jeden z reporterów dokumentujących Jarocin Festiwal. Nie wiemy, czy to właśnie ta motolotnia uległa wypadkowi. 

 

Na miejscu jest już zespół dochodzeniowo-śledczy z jarocińskiej policji, który ustala okoliczności zdarzenia. 

- Otrzymaliśmy informację, że w okolicach Witaszyc, dokładnie niedaleko ulicy Ceglanej spadła paralotnia. W chwili obecnej na miejscu zdarzenia znajdują się cztery zastępcy straży pożarnej - OSP Witaszyce i trzy zastępy z JRG Jarocin, a także oficer operacyjny - informuje portal dyżurny Państwej Straży Pożarnej w Jarocinie. - Pogotowie ratunkowe zabrało osobę poszkodowaną w stanie przytomnym do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 

 

Do tej pory najtragiczniejszy wypadek lotniczy na naszym terenie wydarzył się w 2013 roku. Wówczas w okolicach Hermanowa (gm. Nowe Miasto) spadł mały helikotper. Lecących maszyną dwóch mężczyzn zginęło na miejscu [ZOBACZ TUTAJ].

 

[21:40]

 

Poszkodowany mężczyzna przebywa w jarocińskim szpitalu. Wiadomo, że jest mieszkańcem gminy Żerków. 

 

[22:50]

- W wypadku motoparalotni obrażenia odniósł 56-letni mieszkaniec gminy Żerków, są to poważne obrażenia, ale z informacji jakie uzyskaliśmy - niezagrażające życiu pilota - informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. - W chwili obecnej nie zakwalifikowano zdarzenia, natomiast wykluczono udział osób trzecich.

Policji nie udało się jeszcze przesłuchać poszkodowanego. Wiadomo natomiast, że pilot posiadał odpowiednie świadectwo kwalifikacji uprawniające do lotów motoparalotnią.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 12 głosów: 13 (92%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    R E K L A M A
    R E K L A M A