ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Wymyślają choroby i dzwonią po pogotowie

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    10.03.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 26 ocen 0 / 0%
A A A

4.121 razy wyjeżdżały jarocińskie Zespoły Ratownictwa Medycznego w minionym roku. Liczba interwencji z roku na rok rośnie.
 


Policja, straż pożarna i pogotowie to służby, po które dzwonimy, kiedy potrzebujemy pomocy. Jednak najczęściej wzywamy Zespoły Ratownictwa Medycznego. W ubiegłym roku jarocińskie ZRM na ratunek jechały aż 4.121 razy. W porównaniu z poprzednim rokiem było ich o 4,7 procenta więcej.

 

Część wyjazdów generują pacjenci, którzy wprowadzają świadomie w błąd dyspozytorów medycznych. Niestety, chorzy niejednokrotnie przesadzają co do opisu swojego stanu zdrowia, a czasem zwyczajnie kłamią [ZOBACZ TUTAJ]

 

- Łatwiej jest dyspozytorowi przyjąć wszystkie wyjazdy niż odmówić. On nie jest na miejscu, nie widzi pacjenta, Zazwyczaj są to pielęgniarki, ratownicy medyczni i nie dysponują takim dużym doświadczeniem, jak ludzie, którzy pracują latami w pogotowiu. Jeżeli zdarzy się sytuacja, że dyspozytor nie wyśle zespołu, a pacjent umrze to ma poważne konsekwencje prawne łącznie z karą więzienia - mówi Emil Maraszkiewicz, lekarz pogotowia.

 

Z tym wiąże się kolejny problem - braku wolnych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Najczęściej, kiedy ekipa pogotowia jest u kogoś z błahego powodu, w tym czasie pomocy potrzebuje osoba z zawałem serca, udarem czy nagłym zatrzymaniem krążenia.Wtedy jedynym ratunkiem jest straż pożarna lub Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZOBACZ TUTAJ]

 

- Jesteśmy powiatem, w którym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe interweniuje dużo częściej niż w innych z powodu wolnej karetki pogotowia - twierdzi lekarz.

Jednocześnie przywołuje raport „NIK o pogotowiu ratunkowym”, z którego wynika, że liczba wyjazdów karetek rośnie, „ale wiele z nich - w niektórych przypadkach nawet 30 procent - nie dotyczyło nagłego zagrożenia zdrowia czy życia. Były to wyjazdy do zwykłych bólów brzucha czy niegroźnego nadużycia alkoholu.

(…) Przyczyną tak dużej liczby nieuzasadnionych wezwań są, podobnie jak w przypadku SOR-ów, luki w systemie opieki podstawowej: długie kolejki w przychodniach oraz niewydolny system pomocy nocnej i świąteczne”. Emil Maraszkiewicz zaznacza, że ratownicy, pielęgniarki i lekarze pracujący w ratownictwie medycznym są bardzo obarczeni pracą.

- Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że szpitalne oddziały ratunkowe udzielają 75 procent świadczeń więcej niż jakikolwiek inne oddziały, ale ten system jest strasznie przeciążony - twierdzi Emil Maraszkiewicz.

 

W ubiegłym roku jarociński szpital otrzymał nową karetkę [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 


 

 

 

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Będzie się działo
3 miesiące temu ocena: 100%  26
Czytam w gazecie, że Krawiec szef lokalnej PiS ma następcę na emeryta Mazurka - Henryka Szymczaka lat 65. Kolejny emeryt w szpitalu? Nie wiem czy budżet powiatu wytrzyma to finansowo?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czechak poważnie?
3 miesiące temu ocena: 100%  25
Krawiec to jakiś żart?
~ Wnuki bawić a nie za rządzenie się brać
3 miesiące temu ocena: 100%  24
Drzazga l. 65, Henryk Szymczak l. 65. Obaj z PISu. Nie po to PiS zmniejszył wiek emerytalny z lat 67 do lat 65, żeby teraz ramole blokowały stanowiska dla młodszych. Mazurek nawet PO które uchwaliło lat 67 nie posłuchał lat 72.
~ Gonada i POnton. Flip i Flap
3 miesiące temu ocena: 100%  23
Prezesowi na kibel czy umywalkę nie starczyło i Sanepid nie odebrał rozbudowy?Brawo Lechu. Brawo Ty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yhym
3 miesiące temu ocena: 33%  22
Szkoda że do mojej matki nim przyjechaliście musiałem gadać 40 minut przez telefon a potem czekać 20 minut na wasz przyjazd bo teraz może bym sobie z nią pogadał a nie jeździł na cmentarz zmienić kwiaty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Może to powinien pisać ten kto odpowiada za newsy wychwalajace Mazurka na stronie internetowej szpitala?
3 miesiące temu ocena: 88%  21
Tylko pamiętaj że gsdales z dysoozytorem w Kaliszu, a nie z zespołem który przyjechał. A to, że przyjechali po 20 "minutach to pretensje do baranów, którzy wzywają karetki bez uzasadnienia jakim jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego.
~ Specjalista ds służby zdrowia potrzebny, a nie specjalista ds oświaty.
3 miesiące temu ocena: 100%  20
Tak się kończy jak stanowiska prezesowskie są "rozdawane" jako łup powyborczy. W tym przypadku za podniesienie rączki za odwołaniem Bartosza Walczaka. Kariera stażysty nieuchronnie dobiega końca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miszcz z PO
3 miesiące temu ocena: 100%  19
W dwa lata wykręcić około 6,7 milionów strat. Nieźle. Super gospodarz, prawda panie Szczerbań?
~ Bagno
3 miesiące temu ocena: 100%  18
Współczuć następcy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Następca niech poczyta najpierw rachunek zysków i strat oraz pasywa spółki. Jest nieźle
3 miesiące temu ocena: 100%  17
200.000 dla Lamparta za niezgodne z prawem zwolnienie przez Teodora Grobelnego z PSL to przy tym bagienku finansowym w szpitalu mały pikuś.
~ Co na to twój właściciel zgromadzenie wspólników w osobach Czechak Drzazga Szymkowiakowa?
3 miesiące temu ocena: 100%  16
Mazurek napisałeś już pismo do zarządu powiatu o wyrażenie zgody na dalsze istnienie spółki? Przekroczyłeś już ze stratą połowę kapitału zakładowego spółki? Czy ratuje cię to że nie zamykasz roku 2018 czyli udajesz greka, że nie wiesz ile ta strata wyniesie? Raz twierdzisz w wywiadzie że 3,3 miliona innym razem że 4 miliony. A może czekasz, żeby to pisemko napisał twój następca?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oczka to im się za chwilę otworzą
3 miesiące temu ocena: 100%  15
Emeryta dali i do tego z Platformy Obywatelskiej i na co liczyli panie i panowie z PO PSL PiS?
~ Miss Focia
3 miesiące temu ocena: 100%  14
Będzie focia, będzie komentarz.
~ Cały Gonada
3 miesiące temu ocena: 100%  13
Coś się budowlaniec Stanisław nie POpisał nadzorując Tapeciarza przy rozbudowie. Nie odebrali im. A tak się mądrował ile to błędów w dokumentacji nie znaleźli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przez spółkę nie. Pewnie przez prezesa...
3 miesiące temu ocena: 100%  12
Nie odebrali, bo na kibel nie starczyło. To nie wina zarządu. "To są czynniki obiektywne, niezawinione przez spółkę." Prawda Panie Martuzalski. Cytat z wypowiedzi Stanisława z sesji, kiedy głosowano za 600.000 podwyższenia kapitału w szpitalu w grudniu 2018 na bieżącą działalność szpitala w praktyce zapłacenie niepoplaconych przez Mazurka faktur w terminie.
~ Kto teraz po was platfuski będzie sprzatał? Wybrany kamikadze?
3 miesiące temu ocena: 100%  11
Martazalski za co brałeś 8.000 na miesiąc wynagrodzenia? Członku od spraw szpitala.
~ Król okazał się nagi
3 miesiące temu ocena: 100%  10
Mocni.... ale w gębie. A raczej w DezInformatorze Powiatowym. PS. Mazurek jak tam strata szpitala za 2018 rok? Doliczyłeś się już, bo twój nadzorca Stanisław nie wie co wpisać w CV? Przekroczyłeś magiczną barierę 5 milionów strat? W jeden rok? To mieliście na myśli twierdząc przed wyborami, że SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ?
~ Specjalista ds strat
3 miesiące temu ocena: 100%  9
Mazurek doliczyłeś się już straty w 2018 w szpitalu? 4 czy 5 milionów strat?
~ Opowiadacze
3 miesiące temu ocena: 100%  8
Staś twierdził na stronie internetowej szpitala, w październiku 2018, że pacjentów będą w grudniu 2018 przeprowadzać. A Mazurek twierdził, że do listopada zakończą prace. Ewidentnie nie panują.
~ Smerf pracuś
3 miesiące temu ocena: 23%  7
Tacy są przepracowani,że robią na kilku etatach.Ja jak wracam z pracy to nie mam siły iść do innej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fanka
3 miesiące temu ocena: 24%  6
ogladam serial NA RATUNEK i bardzo podoba mi sie ekipa pogotowia wraz z lekarzem Banachem az milo popatrzec jak sa zgrani oddani zorganizowani i waleczni o kazde zycie czy zdrowie ... dla mnie ideal ekipy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qz
3 miesiące temu ocena: 10%  5
Można by też napisać artykuł o ratownikach w Jarocinie, którzy wezwani do osoby leżącej, wymiotującej, oddychającej ale bez kontaktu, sugerują, że pewnie jest pod wpływem alkoholu, a po diagnozie okazuje się, że jarociński szpital nie jest w stanie pomóc takiemu pacjentowi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocinianka
3 miesiące temu ocena: 100%  4
dziekujemy za ofiarna prace ,cierpliwosc i profesjonalizm.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kobieta
3 miesiące temu ocena: 15%  3
Po to płacimy podatki żeby móc korzystać z pomocy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
3 miesiące temu ocena: 16%  2
nie będzie ryzykował dla trzech tysięcy złotych więzienia ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
3 miesiące temu ocena: 90%  1
Historia od kolegów ze Szczecina. Nocna interwencja u pacjentki 90 lat, ból za mostkiem. Dyspozytor ma problem z zebraniem wywiadu, wysyła zespół jak do zawału. Na miejscu, starsza pani wyjmuje z ust sztuczną szczękę i sepleni, że ból za mostkiem jest nie do zniesienia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji