R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - JTBS
R E K L A M A

Wykonawca obwodnicy Jarocina wystąpił do GDDKiA…

› Aktualności› Wydarzenia 11 miesięcy temu    31.07.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały GDDKiA

Niecały  miesiąc został głównemu wykonawcy obwodnicy Jarocina na oddanie inwestycji w terminie. Niedawno drogowcy zapewniali, że zdążą i będzie możliwość przejazdu bajpasem. Mimo wszystko Budimex wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wydłużenie terminu realizacji.

R E K L A M A

 

Zgodnie z zapisami kontraktu z 2014 roku - obwodnica Jarocina powinna zostać oddana do użytku 18 sierpnia tego roku. Jednak Marcin Kucharczak z poznańskiego oddziału GDDKiA potwierdza, że Budimex wystąpił z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji inwestycji za blisko 300 mln zł. Decyzja jeszcze nie zapadła.

 

- W przypadku zgody GDDKiA na przedłużenie czasu na ukończenie ustalony będzie harmonogram prac. Zamawiający wraz z wykonawcą dołożą wszelkich starań, żeby przejazd ciągiem głównym obwodnicy Jarocina był możliwy do końca sierpnia 2017 roku - tłumaczy Kucharczak i dodaje, że dalsze prace prowadzone będą poza jedniami drogi ekspresowej.

 

Szef kontraktu budowy obwodnicy tłumaczy opóźnienia względami formalnymi, a dokładnie zmianą przepisów, która miała z kolei opóźnić wydanie zmiany tzw. ZRID-u (zgody na wykonanie inwestycji drogowej). - Mimo że złożyliśmy takie wystąpienie, robimy wszystko, żeby w sierpniu ruch był puszczony. Polega to na przegrupowaniu sił na trasę główną S11, kosztem prac na drogach bocznych, które będą kończone po puszczeniu ruchu obwodnicą. - zapewnia dyrektor Adam Barszczyński.

 

W ostatnich tygodniach niemal na całą obwodnicę trafiła wierzchnia, tzw. warstwa ścieralna asfaltu. Drogowcy skupiali się również na pracach wykończeniowych obu ciągów i wykonaniu konstrukcji ekranów akustycznych. Dyrektor dodaje, że jednocześnie budowane są ogrodzenia, bariery energochłonne, a także oznakowanie. - Biorąc pod uwagę obecne zaawansowanie, jeżeli nie wystąpią żadne dodatkowe utrudnienia, to plan puszczenia ruchu w sierpniu wydaje się jak najbardziej realny - przewiduje Barszczyński.

R E K L A M AAR1 - BZWBK - oferta kredytu
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ups
11 miesięcy temu ocena: 0%  10
oby z tym oddaniem obwodnicy nie było tak jak z mostem w Wolicy Pustej- dwa razy już zbierali asfalt i kładli nowy- ostatnio na początku tego tygodnia hmmm przykro by było
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin Marcisz
11 miesięcy temu ocena: 56%  9
Twój nick-To dzięki Panu Stasiowi mamy obwodnice.To Platforma Obywatelska byla przy wladzy.To dobra znajomosc Pana Stasia i posla Grupinskiego zaowocowala realizacja Jarocinskiej obwodnicy.Prosze pamietac czekalismy ponad 30 lat.Zmieniala sie wladza w parlamencie i samorzadzie Jarocinskim.Tylko obiecywali.Oni obiecywali za Pana Stasia zaczeli budowac...Temu czlowiekowi naleza sie wielkie podziekowania.Niewazne czy ktos lubi czy nie lubi Pana Stasia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mysliciel
11 miesięcy temu ocena: 56%  8
Nie zdziwie sie jeśli korki przeniosą się w inne miejsce. Te ronda to mają taką przepustowość że żadną. Jedyne rondo koło Biedronki na wylocie na Witaszyce ledwo wyrabiało. Obwodnica i tak niedosyć że nie cała to jeszcze pookrajana....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kzkdnc
11 miesięcy temu ocena: 63%  7
to idź i im pomóż leniwy śmieciu
~ Korkocin
11 miesięcy temu ocena: 63%  6
Czekamy na zakorkowane rondo. Nie mogli dac wlotu na Witaszyczkach? Byle kase miec do siebie. Dzis juz Jarocin stoi od rana..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Adam P
11 miesięcy temu ocena: 32%  5
Niektórzy dawali głowę a ja od początku mówiłem że obwodnicy nie będzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twój nick
11 miesięcy temu ocena: 30%  4
będzie część obwodnicy, bo całości nie umiał załatwić pan Stasiu...
~ Dowalić kary !!
11 miesięcy temu ocena: 39%  3
Standard w Polsce. Pogoda pasuje podwykonawcy robią swoje a główny wykonawca daje ciała żeby nie napisać du..y
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dowalic kary !!
11 miesięcy temu ocena: 53%  2
Kto się wyrobil w terminie skoro proszą o jego wydłużenie??? Coś z tym twoim myśleniem jest nie halo...
~ mysliciel
11 miesięcy temu ocena: 63%  1
A gdzie daje ciała? Super się wyrobili w terminie, na początku budowy szli jak burza, pod koniem tempo spadło ale i tak dobrze. Chcą trochę więcej czasu na wykończenia. Ciesz się że nie ma 2 letnich opóźnień jak na S5, S6/S11 koło Kołobrzegu czy na LK281.
R E K L A M A
R E K L A M A