Wygrana i porażka Jaroty w 19 godzin

Wygrana i porażka Jaroty w 19 godzin - Zdjęcie główne

Zawodnicy Jaroty Jarocin w piątek i sobotę rozegrali dwa mecze towarzyskie podczas przygotowań do sezonu 2019/2020.

Początkowo spotkanie z beniaminkiem IV ligi – Victorią Ostrzeszów miało odbyć się w sobotę o 18.00, ale rozpoczęło się 23 godziny wcześniej. Jarociniacy szybko, już w 5. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Alana Janowskiego. Ten sam zawodnik na niespełna kwadrans przed końcem pierwszej połowy podwyższył prowadzenie Jaroty na 3:0. W międzyczasie drugiego gola dla JKS-u zdobył jeden z testowanych zawodników. Gospodarze w końcówce nie ustrzegli się błędu i Victoria zdobyła swoją pierwszą bramkę. W drugiej połowie gole już nie padły, choć lepsze sytuacje ku temu mieli Jarociniacy. Jarota wygrała 3:1.

W sobotnie popołudnie w Grodzisku Wlkp. Jarota zmierzyła się z innym III-ligowcem – Legią II Warszawa. Rezerwy Wicemistrza Polski w ubiegłym sezonie zajęły 8. miejsce w grupie I. Tym razem wynik nie był korzystny dla podopiecznych Piotra Garbarka. Zdecydowanie lepszą i skuteczniejszą drużyną była Legia, która zaaplikowała Jarocie pięć bramek. Jarociniacy nie byli w stanie odpowiedzieć nawet honorowym trafieniem i mecz w Grodzisku zakończył się wysoką wygraną ekipy ze stolicy 5:0.

Jarotę czekają jeszcze dwa spotkania towarzyskie przed startem rozgrywek III ligi. W najbliższą środę w Jarocinie o 18.30 JKS zmierzy się z LKS-em Gołuchów, a dwa dni później w Kleczewie o 18.00 z Sokołem.

Więcej o przygotowaniach Jaroty w najbliższym numerze Gazety Jarocińskiej.