ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona
R E K L A M A

Wybory w powiecie. Mamy nowego starostę. Kto jest zastępcą?

› Aktualności 9 miesięcy temu    22.11.2018
Anna Konieczna
komentarzy 120 ocen 11 / 18%
A A A
Po raz pierwszy starostą jarocińskińskim została kobieta. Jest nią Lidi CzechakPo raz pierwszy starostą jarocińskińskim została kobieta. Jest nią Lidi Czechak fot. Transmisja sesji

Komisarz wyborczy wyznaczył termin pierwszego posiedzenia Rady Powiatu Jarocińskiego. Zostaną na nim wybrane nowe władze - starosta, jego zastępca oraz prezydium rady.

 

 

[TA INFORMACJA OD 12.00 JEST AKTUALIZOWANA - odśwież lub wciśnij F5]

 

W przeciwieństwie go gmin, gdzie wójtowie i burmistrzowie wybierani są przez mieszkańców w wyborach bezpośrednich, władze powiatu wybierają radni.

 

W tegorocznych wyborach najwięcej osób do rady powiatu wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość - 7. O jedną mniej, ugrupowanie burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego - Ziemia Jarocińska. 4 reprezentantów ma Polskie Stronnictwo Ludowe, a 2 koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. [szczegółowe wyniki - zobacz TUTAJ]

 

Żadne z ugrupowań nie ma większości. W tej sytuacji doszło do zawiązania koalicji PiS - PSL (11 radnych na 19). Rekomendację na starostę jarocińskiego z ramienia PiS-u otrzymała Lidia Czechak. Z kolei PSL na wicestarostę desygnował Katarzynę Szymkowiak.

 

[więcej o koalicji PiS - PSL - przeczytasz TUTAJ]

 

Jak będzie, czy rzeczywiście władzę w powiecie przejmą kobiety - okaże się w czwartek - 22 listopada w czasie pierwszego posiedzenia nowo wybranej Rady Powiatu Jarocińskiego. A, że głosowanie będzie tajne, mówi się, że wszystko może się jeszcze zdarzyć.

 

Posiedzenie rozpocznie się o godz. 12.00 w sali konferencyjnej jarocińskiego starostwa. Wstęp wolny.

 

[ZAPRASZAMY NA RELACJĘ Z POSIEDZENIA - informacja będzie aktulizowana]

 

[AKTUALIZACJA 12.25]

 

Nowo wybrani radni powiatu jarocińskiego rozpoczęli obrady. Odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Przystępują teraz do procedury wyboru władz powiatu. Obrady prowadzi radny senior Jacek Jędraszczyk, były burmistrz gminy Żerków.

 

[12.45]

 

Radna Lidia Czechak zgłosiła kandydaturę Jana Szczerbania na przewodniczącego rady powiatu. Szczerbań pełnił tę funkcję w poprzedniej kadencji. Jest jedynym kandydatem. Trwa głosowanie w trybie tajnym.

 

[12.57]

 

Jan Szczerbań został przewodniczącym Rady Powiatu Jarocińskiego na kadencję 2018 - 2023. Otrzymał 13 głosów poparcia. 5 radnych było przeciwnych.

 

Zgłoszono kandydatów na wiceprzewodniczących. Są nimi: Hanna Szałkowska, Teodor Grobelny oraz Michał Urbaniak. Trwają przygotowania do tajnego głosowana.

 

[13.38]

 

W wyniku głosowania nowymi wiceprzewodniczącymi rady powiatu zostali: Hanna Szałkowska (w przeszłości wiceburmistrz Jarocina) i Teodor Grobelny (ustępujący dzisiaj starosta).

 

[13.43]

 

Radny Mirosław Drzazga zgłasza kandydaturę Lidii Czechak na stanowisko starosty - przewodniczącej zarządu powiatu.Nikt więcej nie został zgłoszony. Nazwisko Lidii Czechak było wymieniane, jako przyszłego starosty już od czasu wyborów samorządowych. Wtedy radna Czechak uzyskała rekomendację Prawa i Sprawiedliwości na najważniejsze stanowisko w powiecie.

Trwa głosowanie w trybie tajnym.

 

[13.59]

Lidia Czechak została wybrana starostą jarocińskim. Głosowało na nią 16 radnych, 2 wstrzymało się od głosu.

Starosta Lidia Czechak zgłasza kandyaturę Katarzyny Szymkowiak na stanowisko wicestarosty. Jest to jedyna kandydatura. Trwa przygotowania do głosowania.

 

13 głosami "za" radni wybrali Katarzynę Szymkowiak wicestarostą jarocińskim.

 

[14.50]

 

Radni wybrali dwóch etatowych członków zarządu powiatu. Zostali nimi: Mirosław Drzazga i Mariusz Stolecki. Tym samym zarząd powiatu będzie liczył czterech członków: starostę, jako szefa zarządu, wicestarostę oraz dwóch etatowych członków.

Trwa wybór członków komisji stałych rady powiatu.

 

[15.42]

 

Rada powiatu zakończyła obrady.

Powiązane

+ 2 głosów: 11 (18%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (120)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wilkowji
8 miesięcy temu 120
Poprawna pisownia to Wilkowyi !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lidka przemyśl to wszystko....
8 miesięcy temu ocena: 50%  119
PO i SLD już nie ma. Czas na Arbuzików z PSL. TYLKO PIS I ZJ! Szkoda że Lidka nie czyta książek historycznych. I nie wie co to komuniści i ich następcy POstkomunisci, a czasem przebierańcy. Jakby wiedziała co to za zaraza to wzniosłaby się ponad krótkowzroczne analizy i podszepty kolegów partyjnych bojących się o własne stołki i zrealizowała wizję prawdziwego patrioty Adama Pawlickiego. Tylko prawdziwy mąż stanu jest w stanie patrzeć dalekowzrocznie. Jakbyś Lidka nie wiedziała kto odsunął od władzy komunistów w 2002, a następnie zmarginalizował lub całkowicie wykluczył z jarocińskiej sceny politycznej postkomunistow z PO I SLD to przypomnę Ci - Adam Pawlicki. Dzięki temu m. in. zostałaś starostą. Szkoda tylko że zbratałaś się z najbardziej prorosyjską partią w Polsce wg Gazety Polskiej czyli z PSLem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kac przak poziom dziecka
8 miesięcy temu ocena: 71%  118
jej stary za czysty to nie był kryształowy
~ halooo
8 miesięcy temu ocena: 63%  117
ona przecież nie myśli
~ Precz z POstkomunistami i komunistami.
8 miesięcy temu ocena: 70%  116
PO i SLD są już historią polityczną Jarocina. Hurra hurra hurra. Chwalmy Pana... Dziękuję mieszkańcom za mądry wybór. A jeszcze 4 lata temu panoszyli się jako burmistrz i wiceburmistrz. Jeszcze tylko PSL za 5 lat niech idzie w piz... i będzie pięknie. Ważne że nie weszli Walenty były naczelnik komunistyczny, Betoniara i Jacek dyrektorzy za komuny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Barański podnmiotowo czy przedmiotowo będziesz traktowany?
8 miesięcy temu ocena: 65%  115
Barański wytną ci drogę z Magnuszewic do kotlina? Która dostała 3 miliony dofinansowania. Masz pierwszy sprawdzian żeby pokazać że głosy na ciebie oddane nie były głosami straconymi. Ale myślę że potraktują cię jak szm....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kultura.. lnie olany
8 miesięcy temu ocena: 78%  114
Szczerbań Drzazga Matuszak Szymkowiakowa Czechak pokażą mu ile ma do gadania.
~ Strajk
8 miesięcy temu ocena: 63%  113
Pielęgniarki z dps za czym czekacie zadajcie od krawca 1600podwyżki jak w szpitalu on zatrudniał swoich za 7000 bo za 5000 ni e opłaca się wstawać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nieudacznik miernota minus jeden grosz
8 miesięcy temu ocena: 80%  112
krawiec w swoim życiu pozyskał publiczne pieniadze: 1 pół etatu dla żony za sprzedanie członka pis z Jaraczewa.2 etat zastępcy dyrektora ds pozyskania środków - pozyskałminus jeden grosz - za sprzedanie pis i przejęcie z którego sie wycofał widząc koniunkturę 3 trzy rady nadzorcze dojnej zmiany, 4 kase z projektu dla żony z projektu mirosławnym 5 przechowalnie dla bezrobotnej córki Stąd krawiec widząc kogokolwiek to pozyskał tyle jak Adam uważa za złodzieja
~ pi$
8 miesięcy temu ocena: 63%  111
wiem że krawiec był zastepca dyrektora ds pozykania środków brał ponad 50 000 i nie pozyskał złotówki sam sie chwalił w kampani wyborczej 2014 red, Górskiemu ze pozyskał minus jedne grosz ale wziął sporo za nic
~ yantaz
8 miesięcy temu ocena: 47%  110
Nie opłacało się wstawać nadderektorowi z Zakrzewa. Jeśli już ruszyłeś szpital to odpowiedz ile zarabiał Bartosz Walczak w szpitalu, kiedy prezesem był Jantas i ile pozyskał środków unijnych. Mogę ci w tym pomóc, nic nie pozyskał tylko kase doił.
~ kanapa powiatowa dla grubolachnej
8 miesięcy temu ocena: 83%  109
Kiedys i rozsądny Stachu wyruchał Krawca z członka zarządu i zrobił Musielaka Stach wiedział że tylu nierobów nie może być i dobrze zrobił ze Krawca ograł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
9 miesięcy temu ocena: 67%  108
Pani Kasia przegrała wybory i nie uzyskała akceptacji Jarociniaków do pełnienia funkcji Burmistrza. Dlaczego ma rządzić powiatem ??? W nagrodę ???Powiaty to dobrze płatne stanowiska bez wielu mocy decyzyjnych i inwestycyjnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żenuła
9 miesięcy temu ocena: 45%  107
Jarock wytłumacz w takim razie dlaczego Walczak był Starostą? W nagrodę?
~ poczekamy, zobaczymy
9 miesięcy temu ocena: 79%  106
spokojnie. Daję im rok rządzenia. Za tydzień zniechęcą do siebie Barańskiego z PIS z Kotlina, bo wytną mu drogę Magnuszewice - Kotlin która dostała 3 miliony dofinansowania na 2019 rok, ale trzeba dołożyć 4 mln z budżetu powiatu. Szkoda 4 baniek na jednego radnego. Później ograją 3 radnych z Żerkowa Jędraszczyka, Stoleckiego i Bandyka, bo im wytną ścieżkę od mostku do jarocina. Razem 4 plus 2 z PO (już ograli) plus 6 z ZJ i będzie 12 do odwołania starosty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Barański będą cię traktować poważnie?
8 miesięcy temu ocena: 88%  105
Szkoda by było zrezygnować z 3 milionów dofinansowania darmowych pieniędzy. Ale czy Barański da radę żeby wpisać tę inwestycję w budżet powiatu 2019? Myślę że go oleją.
~ za tydzień budżet powiatu. Panie Barański bądź Pan czujny
9 miesięcy temu ocena: 67%  104
Ciekawe jak zachowa się radny Barański z PIS z Kotlina jak mu wytną drogę z Magnuszewic do Kotlina? https://www.poznan.uw.gov.pl/s...
~ NAJWIĘKSZY PRZEGRANY
9 miesięcy temu ocena: 97%  103
Największy przegrany wyborów 2018. PO i Stanisław Martuzalski. ZJ ma burmistrza większość w RM - 13 radnych i 6 radnych w powiecie. PSL ma wicestarostę, 4 radnych w powiecie i 2 radnych w gminie. PIS starostę i 7 radnych w powiecie i 2 radnych w gminie. ZJ rządzi w gminie, PIS i PSL w powiecie. A Staszek przegrał wszystko był starostą, potem burmistrzem, potem członkiem zarządu powiatu i został z niczym. PO dwóch radnych. Smiech na sali. Siedzi na końcu stołu i myśli jak ja tego dokonałem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Precz z POstkomunistami i komunistami.
8 miesięcy temu ocena: 80%  102
SLD i PO już są historią. Hura hurra hurra. Dziękuję mieszkańcom gminy i powiatu za mądrość wyboru.
~ Członek komisji skarg i wniosków. Buhaha
8 miesięcy temu ocena: 100%  101
STACZA SIĘ NA SAMO DNO
~ My Przegrani Wyborcy
8 miesięcy temu ocena: 100%  100
Zarządzanie to nie włosy, które przez rok dorosną do oczekiwanego poziomu. Trzeba mieć ogromną wiedzę i ...predyspozycję żeby być dobrym managerem. Te panie tego nie potrafią a ja nie zgadzam sie aby uczyły się "za moje". Można za te pieniądze znaleźć lepszych fachowców ale do tego musi "dorosnąć" rada! Mój boże, widzisz i nie grzmisz!
~ do Adama
8 miesięcy temu ocena: 0%  99
Adam nie opowiadaj głupot że kaban zrobił przyzwoity wynik to efekt 1 jaka miał na liscie i pionków ziemi na terenie gminy reszta kilka głosów jego klanu Barbara uciekłą z jego listy i wprowadziłą radnych
~ KABAN
8 miesięcy temu ocena: 17%  98
NAJWIEKSZYM PRZEGRANYM JEST KABAN Z KSZANA ZIEMIA NIE DAŁĄ SOBIE POWIEDZIEC ZE TO JEST ZERO NIC NAWET W GMINIE OD KMIECIA DZIEKI KABANOWI ŻADNEGO RADNEGO W GMINIE ŻERKÓW ZA KABANA ROZGRYWKI WAZELNIARSKIE I MYSLENIE TYLKO SOBIE
~ POzamiatani szpitalem. Członek niepłatny
9 miesięcy temu ocena: 94%  97
Stanisław został członkiem komisji skarg i wniosków, której przewodniczy Pan Dworzyński również z PO. Ciekawe jak go Lechu będzie tytułował? Panie członku? Szkoda tylko że za tego członka nie dostanie ani złotówki tylko dieta radnego 1.000. Wcześniejszy członek był lepiej płatny 8.0000.
~ Wypiją piwo które sobie naważyli.
9 miesięcy temu ocena: 82%  96
No to niech pokażą co potrafią zrobić z tym bigosem które narobiły w szpitalu partie PSL-PiS i PO, którym PiS oddał 2 lata temu władzę. Wyrzucenie Martuzalskiego nie wiele pomoże. PiS niech teraz po nich sprząta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Judyta.
9 miesięcy temu ocena: 80%  95
To pisiory są odpowiedzialne za sytuacje w szpitalu, bo za koryto wice starosty dla Drzazgi oddali szpital w ręce PO Mazurka i Martuzalskiego. Zabawa się skończyła a samorząd to nie wirtualna gra, a prawdziwi ludzie i prawdziwe pieniądze.
~ się nie udało?
9 miesięcy temu ocena: 80%  94
"Wolny rynek to konkurencja, ale w przyszłości, sprywatyzowane powiatowe szpitale będą musiały ze sobą współpracować, a nie walczyć ze sobą o pacjenta. Konkurencją mogą być małe oddziały prywatne, które prawdopodobnie będą powstawać z udziałem kapitału zachodniego – mówi starosta Martuzalski." http://pleszew.naszemiasto.pl/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RM
9 miesięcy temu ocena: 56%  93
w Radzie Miejskiej ZJ ma większość i znowu marionetki będą głosować. Na szczęście Powiat jest poza zasięgiem ZJ. Z roku na rok poparcie ZJ raczej maleje więc za 5 lat może w końcu będzie normalnie w RM i ziemianie nie będą mieli większości
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiatowy dramat
9 miesięcy temu ocena: 80%  92
I przez 2 lata zrobią wiatę przystankową tak jak w powiecie.
~ Ana
9 miesięcy temu ocena: 57%  91
Może i inaczej bym wolała ale na szczęście decydują wybrani przez nas radni. Pani Kasia jest ok, ale ponieważ nie jest radną- nie będzie miała prawa głosu.I to wydaje mi się trochę sztuczne. Najpotężniejszy jest pan Drzazga bo największa część budżetu jest w jego władaniu. A podejrzewam, że profesorem składu rady jest pan Janek S. Facet wie czego chce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A-Z
9 miesięcy temu ocena: 80%  90
No już, pos...eś się od tej nienawiści? Ty wiesz wszystko najlepiej i nikogo się nie boisz niczym Stefek Burczymucha.Żałosne to jest.
~ proszę nie pisać że Drzazga jest potężny, bo czasem te komentarze też czytają ludzie poważni
9 miesięcy temu ocena: 69%  89
Ana, większych bzdur jak ty na trzeźwo nie mógł nikt wymyślić!!!!!!!!!!!!!!! sorry ale chyba się czegoś nawąchałaś, bo piszesz o jakimś potężnym Drzazdze, tylko płakać!!!!!!! potęga i Drzazga, mój Boże, mój Boże, jak można skojarzyć takie będące na dwóch biegunach rzeczy!???? a profesor jakiś??? czy ty masz dobrze nawalone w tej mózgownicy?? oni wszyscy to się własnego cienia boją i nie wiedzą tak naprawdę czego chcą, może tylko kasy???!
~ sza
9 miesięcy temu ocena: 74%  88
straciłam głos oddając na PSL,nie ma mojej zgody na kolaborację z PiS.Zapamietam do następnych wyborów.!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Referendyści
9 miesięcy temu ocena: 71%  87
porzuceni i wykorzystani buhahahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ leśne dziadki opalonego
9 miesięcy temu ocena: 46%  86
Kolejny referendysta będzie radnym a za 5 lat będą nas dziesiątki, natomiast ekipa wuja Pawlickiego się kurczy,
~ joj
9 miesięcy temu ocena: 50%  85
jurek podobno kupił odznakę szeryfa w zabawkarskim
~ ref
9 miesięcy temu ocena: 63%  84
teraz referendyści mogą sprawdzać spółki gminne i będą mogli podać prawdziwe zadłużenia spółek które ukrywa pawlicki z resztą bandy. zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni
~ 6666
9 miesięcy temu ocena: 63%  83
Jarocinioki to pisioki....]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!!
9 miesięcy temu ocena: 68%  82
boszeeeee. nie mam słów !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ o niczym
9 miesięcy temu ocena: 71%  81
jaki ten portal nudny, tak samo nudny jest jarocin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianka
9 miesięcy temu ocena: 57%  80
Gratulacje obu Paniom, kobiety górą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koryciarze.
9 miesięcy temu ocena: 65%  79
To w gminie Jarocin będzie klub radnych Katarzyny Szymkowiak bez Katarzyny Szymkowiak. A Wilkowyja wydymana bez radnej. Tylko o korycie myślą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ snutka
9 miesięcy temu ocena: 67%  78
To tak wydymana jak Golina. Radny Zj zrezygnował z mandatu na korzyść Mieszkowa. Już więcej mu się to nie uda, bo nie będzie radnym.
~ Adam
9 miesięcy temu ocena: 61%  77
Przecież Adam Pawlicki powiedział kto ma być starostą i tak się stało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jesienny
9 miesięcy temu ocena: 75%  76
Gratulacje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaaa
9 miesięcy temu ocena: 68%  75
Gratuluję obu Paniom!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dialog
9 miesięcy temu ocena: 62%  74
Ciekawe jak dlugo ci starzy wyjadacze wytrzymają pod rządami dwóch bab... cienko to widze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nn
9 miesięcy temu ocena: 48%  73
A ja gratuluję Pani Kasi. To dobra kobieta, o wielkim sercu. Każdemu pomoże. Powodzenia !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do jkm
9 miesięcy temu ocena: 57%  72
myślę, że to kobiety żądzą męzczyznami, nie odwrotnie, powiedz mi jaki charakter ma Twoja: żona, kochanka, partnerka, a powiem Ci jak ułoży Ci się życie na nastepne 10 lat. Meżczyzni od dziecka, lubia być sterowani, a kto nimi steruje zza kurtyny? Kobieta. Wiec jeśli Kwaśniewski robił coś na cele charytatywne, to tylko dzięki Jolce! To kobieta napędza ambicje męzczyzny!Płeć piękna znacznie przewyższa męską pod każdym względem za wyjątkiem siły fizycznej.kto rządzi w naszym związku? Nie wiem - muszę zapytać żony
~ Do JKM
9 miesięcy temu ocena: 71%  71
Do JKM Zaproponuj Pawlickiemu i jego kolegom żeby pensje przeznaczali na cele charytatywne. Byłby to na pewno wyjątkowy gest :)
~ JKM
9 miesięcy temu ocena: 56%  70
Jeśli Pani Kasia jest dobrą osobą o wielkim sercu, to może zdeklaruje się, ze część pensji przeznaczona będzie na cele charytatywne? Przecież każdemu, co się pcha w te "demokratyczne" struktury przyświeca słuzba i dobro społeczeństwa.. Byłby to na pewno wyjątkowy gest :)
~ Ludwik 15
9 miesięcy temu ocena: 79%  69
Pani Janek Szczerbień na prezesa szpitala . Może uda mu sie posprzątać bałagan po poprzednikach i wyprowadzić szpital na prostą ? Z pomocą Boga oczywiście .
~ Śmiech kabaret
9 miesięcy temu ocena: 77%  68
Dzień dobry tu Pani emeryturka. Znowu 580zl na miesiąc, bez obawy ja tam ledwo 10 tysięcy mam :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenek
9 miesięcy temu ocena: 72%  67
a członki po co? reszta nie daje rady?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaja sobie robią
9 miesięcy temu ocena: 64%  66
Hahahah Stolecki etatowym członkiem zarządu :D dobry kabaret!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ długi jak miesiąc cienki jak wypłata
9 miesięcy temu ocena: 80%  65
Poczta kiepsko płaci więc Lidunia pozwoli dorobić. Syn Bronka dowoził żywe paczki w wybory do urny w Żerkowie ?????Babcie musiały głosować na Grzebyka ????
~ Czasy się zmieniają,
9 miesięcy temu ocena: 88%  64
Ludzie się zmieniają Miro wiecznie przy korycie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miro$law
9 miesięcy temu ocena: 100%  63
G...zawsze na wierzch wypływa
~ Abc
9 miesięcy temu ocena: 83%  62
Wielka szkoda dla powiatu
~ Czekamy
9 miesięcy temu ocena: 87%  61
Zobaczymy jaki dialog zaproponuje pani Kasia:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To pan Kołek się nie dostał do rady?
9 miesięcy temu ocena: 53%  60
Myslałam że udało się mu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do JKM
9 miesięcy temu ocena: 43%  59
On jest najgorszy. Jest takie powiedzenie, najgorszy ten ptak co w swoje gniazdo sra.
~ JKM
9 miesięcy temu ocena: 56%  58
Pan Kołek już nie jest wcale taki zły. A Ci obecni są już tak bardzo honorowi? No raczej nie...
~ Obcy
9 miesięcy temu ocena: 79%  57
Ludzie na nim się poznali. Człowiek bez honoru.
~ kasa podzielona na 5 lat
9 miesięcy temu ocena: 78%  56
KASA publiczna rozdzielona i tyle w temacie na najbliższe 5 lat ! ______________ Niektórzy świętują swój nowy budżet w okolicach 11300x60miesiecy => 678.000 zł. polskich _____ a inni troszku mniej ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Poprawka brutto-brutto
9 miesięcy temu ocena: 91%  55
Poprawka-brutto pracodawcy czyli koszt dla Społeczeństwa/ podatników od 11300zł to 13624,24 x 60mies to 817.454,4
~ To do Kelnera Hejtera
9 miesięcy temu ocena: 41%  54
Nie ma Kelnera, nie ma...
~ Ło Panie
9 miesięcy temu ocena: 57%  53
brutto kolego brutto
~ Samuel
9 miesięcy temu ocena: 81%  52
Etatowy Mira$288 głosów. Poruta !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To do Kelnera Hejtera
9 miesięcy temu ocena: 29%  51
Nie ma Kelnera, nie ma...
~ miro$ławny
9 miesięcy temu ocena: 82%  50
karolek z goliny głosowałes za mirosławnym czy wyszedłes jak ostatnio ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzychu
9 miesięcy temu ocena: 63%  49
Ktoś się śmieje z listonosza ? Jakie wykształcenie miała specjalistka od budżetu w gminie pani Pilarczyk ? Doktor, docent czy profesor nadzwyczajny ? Słabo Ziemia słabo, powiat przegrany z kretesem, nawet kelner uciekł, w gminie też coraz mniej radnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
9 miesięcy temu ocena: 72%  48
Pani Lidio Czechak, pracowała pani w agencji rolnej.Nie są Pani pewnie obce zwierzęta. Więc niech się Pani w czasie tej kadencji nie da nabrać i nie pomyli cech baranka i wilka. Przyjdzie czas,zobaczy Pani, w najmniej oczekiwanym momencie na Pani powiatowej drodze stanie wilk odziany w skórę baranka. Niech mi Pani uwierzy, tak będzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kelner hauuu
9 miesięcy temu ocena: 38%  47
Jeden piesek już po urzędzie biega, tylko piętro wyżej. Niech nie zapuszcza się na parter.
~ Spom
9 miesięcy temu ocena: 42%  46
To będzie taki mały pies na 4 litery. Przypadek?
~ do Adama
9 miesięcy temu ocena: 43%  45
toś Adam strzelił sobie w kolano. W ZASADZIE NIE SOBIE bo będziesz posłem albo europosłem, a te 2 baby będa przejmować gmine po Tobie bo jak mops nie dał rady tak samo bedzie i teraz niestety. Za chwile dostaniesz desant zwolnionych pionków ziemi ze starostwa do gminy i bedzie bardzo ciasno. Potem jak bedziesz posłem lub euro to co prawda bedziesz miał immunitet ale schedy po Tobie nikt nie przejmnie za ten bład ze pozwalasz sie tym 2 babom lansować myslślac ze ciemnota wyboracza rozróznia co zrobił powiat a co gmina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szklana kula
9 miesięcy temu ocena: 65%  44
Adam sobie przemyślał i lansuje kelnera. Powiedz kto normalny pompowałby tyle kasy w kampanie radnego? To było budowanie wizerunku - ludzie muszą go z Adamem kojarzyć, żeby właśnie jeszcze kilka łączników zbudować i emeryturka...
~ łyn sie przemelduje jak sekretarzyk fijał
9 miesięcy temu ocena: 52%  43
Ja myślę że kaban z kszana będzie następcą Adama
~ 2 damy albo i nie damy
9 miesięcy temu ocena: 67%  42
historia zatacza koło 2, 5 nierobów potrzebuje młodego jak Musielaka ówczesnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To do Kelnera Hejtera
9 miesięcy temu ocena: 36%  41
Nie ma Kelnera, nie ma...
~ Asf
9 miesięcy temu ocena: 94%  40
A nie wystarczy tak jak w innych powiatach starosta i vice jako etatowi a reszta zarządu to radni za dietę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ .
9 miesięcy temu ocena: 95%  39
Chciałabym zobaczyć gębę Koniecznej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
9 miesięcy temu ocena: 58%  38
Uspokój się, bo złość piękności szkodzi, a ty już nie masz czym szarżować.
~ Piter
9 miesięcy temu ocena: 45%  37
Nie dać ziemianom żadnych funkcji, tak jak to oni zrobili w gminie z opozycją. W sumie myślę sobie, że Zj nie zadbała o swoich radnych w powiecie. Przecież gdyby w gminie opozycja pełniła jakieś funkcje, to myślę, że w powiecie też ziemianie mogliby liczyć choćby na wiceprzewodniczących komisji. Mścity dwa razy bity.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hgtf
9 miesięcy temu ocena: 56%  36
Oferta Pawlickiego była wyjątkowo nieszczera i wykalkulowana na ewentualną destabilizację rządów PiSu. Można powiedzieć że to była zdradziecka propozycja, czego tylko głupi nie zauważy.
~ Krzychu
9 miesięcy temu ocena: 44%  35
Adam gdzie jesteś teraz ? ograli cie jak konia w sądzie, z tym sądem zresztą więcej skojarzeń by się znalazło, trzeba wypłakać się u Gowina, on taki empatyczny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BER Be
9 miesięcy temu ocena: 85%  34
W powiecie jest pusty worek, Na nic nie ma tylko zawsze sa pieniądze na wynagrodzenia rządzących i człon......ów zarządu . Dla ppp...ch już nie ma
~ .
9 miesięcy temu ocena: 46%  33
W powiecie jest coś co jednak chciałby adam mieć.....kasa do dojenia.
~ OH OH! do Krzychu
9 miesięcy temu ocena: 68%  32
Mylisz się człecze , Adam P. wie co robi, właśnie pije kawę i się cieszy. Jak dobrze znasz starostwo i zadania to muszę ci powiedzieć ,że tam nic ciekawego nie ma w tym powiecie do roboty więc nie ma nawet sie po co tam pchaĆ !!! radni koalicji to same bu....ki ! Zobacz po ich zachowaniu i wymowie a te nowe panie co mają rządzić to urodą nie świecą a za 5 lat to dodaj im jeszcze po 10 kg. SUPER REPREZENTACJA POWIATOWA. !!!!!!!! I tak zawsze mówi się o GMINIE a nie o powiecie. Taka prawda. Ludzie nawet nie wiedzą co to jest i gdzie sie mieści ten powiat. Jak sie z nimi rozmawia to tylko mówia No ale mamy fajnych BURMISTRZÓW W Jarocinie . GRATULUJE Panowie. GRATULUJę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ Maria
9 miesięcy temu ocena: 32%  31
Panie Szczerbań gratuluję.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NIE
9 miesięcy temu ocena: 86%  30
Śmieszny człowieczek z niego jest i tyle . Mozna sie z niego tylko pośmiać . NO NIE &&&&
~ Olo
9 miesięcy temu ocena: 64%  29
Dlaczego nie transmitowaliście pierwszej sesji nowej kadencji Gminy Jarocin?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Etna
9 miesięcy temu ocena: 68%  28
Zegar starostą, Nicke wice , a Bajda etatowym............hmm...................taki żarcik.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abc
9 miesięcy temu ocena: 56%  27
Wszyscy trzej do luftu
~ xd
9 miesięcy temu ocena: 89%  26
Gazeta wtedy PISAŁA http://www.jarocinska.pl/artyk... stronniczo i specjalnie w takiej retoryce "W poprzedniej kadencji sprawa antresoli i muru, który ostatecznie przeciął bar Cafe Kadr - podzieliła też samorządowców i wywoływała gorące spory. Po jednej stronie stał ówczesny burmistrz Stanisław Martuzalski, po drugiej - radni z klubu Ziemia Jarocińska, a szczególnie obecny II zastępca burmistrza Jarocina. Ostatecznie miasto odebrało lokal najemcy, który jak informowali urzędnicy, nie regulował na czas należności. Wiele osób żałowało kawiarni. Przez moment lokal, jako prywatny przedsiębiorca, chciał przejąć bratanek obecnego burmistrza."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xd
9 miesięcy temu ocena: 67%  25
Jaka retoryka! Czyli Jak ktoś coś chce ważnego zrobić w gminie, albo tworzyc biznes, a ma w rodzinie polityka, to się nie podaje już jego imienia i nazwiska, ale pokrewieństwo z danym politykiem. To trochę nie fair, bo czemu nie podaliscie gazeto nazwiska osoby, ktora chciała prowadzic lokal, tylko zaraz pokrewieństwo/ ? To samo jest z bratankiem Patryka Jakiego, nikt nie napisał w mediach, ze "Filip Jaki to artysta rapper", ale "Bratanek Patryka Jakiego jest rapperem" !
~ xd
9 miesięcy temu ocena: 76%  24
http://www.jarocinska.pl/artyk... takie decyzje podejmowała Pan Szałkowska
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewa
9 miesięcy temu ocena: 75%  23
Pani Szałkowska i Pan Martuzalski są też, to są Ci państwo od stawiania murów w kawiarni?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xd
9 miesięcy temu ocena: 83%  22
http://www.jarocinska.pl/artyk...
R E K L A M A