ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AAkademia Krasnali
R E K L A M AStimi Stihl B1 01_2020
R E K L A M A

WYBORY PARLAMENTARNE 2019. Starcie kandydatów ze szpitalem w tle [SONDA]

4 miesiące temu    8.10.2019
Anna Konieczna
komentarzy 61 ocen 0 / 0%
A A A
Lidia Czechak (siedzi pierwsza z lewej) i Stanisław Martuzalski (stoi pierwszy z prawej) Lidia Czechak (siedzi pierwsza z lewej) i Stanisław Martuzalski (stoi pierwszy z prawej)  fot. A. Konieczna

Wybory Parlamentarne 2019. Wybory Parlamentarne 13 października 2019. Kandydaci w wyborach parlamentarnych 2019. Kandydaci z Jarocina. 

 

Kampania wyborcza wkroczyła na ostatnią prostą. Atmosfera robi się coraz bardziej gorączkowa. Widać to również po tym, co dzieje się w mediach społecznościowych. Tam też doszło w ostatnim czasie do starcia dwójki kandydatów na posłów z Jarocina. Powodem był szpital, a konkretnie pieniądze, których nie ma.

 

 

Otóż w maju starosta Lidia Czechak, która teraz jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do sejmu, zapowiedziała na konferencji prasowej, że powiat złożył wniosek o dofinansowanie do zakupu nowego wyposażenia dla oddziałów położniczo-noworodkowego i ginekologicznego, które mają się przenosić do nowo wybudowanej części szpitala [kto już się przeprowadził do nowej części szpitala - czytaj TUTAJ]. Dotacja ponoć była już nawet obiecana przez premiera Mateusza Morawieckiego.

 

 

Całkowita wartość potrzebnych urządzeń to ponad 3,3 mln zł. Powiat wnioskował o wsparcie w wysokości 2,6 mln zł (80%) z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Wkład własny powiatu miał wynieść 664 tys. zł.

 

 

W ramach projektu lecznica miała zakupić między innymi aparat do znieczulenia na sali do cięć cesarskich, USG, 32 łóżka z napędem elektrycznym, 3 łóżka porodowe, 5 inkubatorów, 10 stanowisk do pielęgnacji niemowląt oraz 4 stanowiska do resuscytacji niemowląt.

 

 

Od tego czasu minęło prawie pół roku a w temacie panuje kompletna cisza. Już jakiś czas temu mówiło się nieoficjalnie, że Andżelika Możdżanowska, która jako sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju aktywnie uczestniczyła w staraniach o pieniądze dla jarocińskiego szpitala [więcej na te temat czytaj TUTAJ], po wyborze na europosłankę, spakowała się, przeniosła do Brukseli i zapomniała o obiecanym wsparciu finansowym dla Jarocina. Ale oficjalnie nikt tego powiedzieć nie chciał.

 

 

[więcej o dodatkowym finansowaniu dla jaroci nskiego szpitala przeczytasz TUTAJ]

 

 

Ale trwa kampania przed wyborami do parlamentu - tym razem naszego, krajowego i w ferworze walki mówi się różne rzeczy. Do takiej wymiany zdań doszło ostatnio w mediach społecznościowych między dwójką jarocińskich kandydatów na posłów z przeciwnych obozów politycznych - Stanisławem Martuzalskim z Koalicji Obywatelskiej i Lidią Czechak z Prawa i Sprawiedliwości. Przedmiotem starcia było właśnie to obiecane przez premiera dofinansowanie dla szpitala w Jarocinie.

 

 

Stanisław Martuzalski umieścił na swoim profilu następujący wpis:

 

 

Dotarła do nas informacja, że starostwo nie dostanie pieniędzy rządowych na wyposażenie nowo wybudowanej części jarocińskiego szpitala. Od wiosny radni powiatowi, mieszkańcy powiatu otrzymywali informacje o przyznaniu przez rząd około 3 mln złotych dla szpitala. Starosta informowała na sesjach o uruchomionej procedurze, w wyniku której zostanie zakupiony nowy sprzęt. I co? I nowe sale stoją od 8-miu miesięcy puste! Czy wprowadzono nas celowo w błąd? Kiedy pacjentki będą mogły być w końcu leczone i rodzić w cywilizowanych warunkach? Dziwna cisza jaka zapadła w tej sprawie, pomimo wywiadu jaki udzielił prezes szpitala!

 

 

Na takie doniesienia natychmiast zareagowała Lidia Czechak.

 

 

[o finansowych kłopotach jarocińskiej lecznicy pisaliśmy TUTAJ]

 

 

Pan już wie bo my jeszcze nie. Wniosek złożyliśmy do rezerwy budżetowej. Przeszedł pozytywne opinie 3 ministerstw. Czekamy na środki. I nie wiem, skąd ta kwota? Pozytywna decyzja była na 2 mln. To może ja zapytam, co z wnioskiem na środki na Rewitalizację Szpitala, które Pan obiecał.

 

 

 

Martuzalski nie pozostał dłużny:

 

 

Lidka, oj przepraszam widzę, że idzie na ostro, bo mamy przejść na per pani/pan. Ok, jak sobie Pani życzy. A swoją drogą mogła Pani siedzieć cicho i nie prowokować mnie do ujawnienia niewygodnych dla was faktów. Generalnie hołduje zasadzie, aby nie wdawać się tutaj w polemikę, ale dzisiaj dostąpiłem zaszczytu, zaatakowała mnie sama Pani Lidia. No to po kolei, w krótkich żołnierskich słowach. Po pierwsze, to proszę się spytać swojego prezesa o jego wypowiedź udzieloną w wywiadzie Po drugie sama Pani o tym fakcie powiedziała nam w kuluarach. Po trzecie od listopada 2010 pani koledzy tworzyli koalicje i współrządzili powiatem. W czasie kiedy były osiągalne środki unijne na rozbudowę infrastrukturę szpitalnej pozyskali kwotę 0,00 zł w odróżnieniu np. do powiatu wrzesińskiego, który pozyskał, z tego co pamiętam, ok. 40 mln zł! Po czwarte w lutym 2017 r., kiedy został mi powierzony obowiązek nadzorowania szpitala, w tym czasie jedynym programem infrastruktualnym był Program Rewitalizacji terenów zdegradowanych. I tak jak Szanowna Pani piszę, obiecałem złożyć projekt i tak się stało.

 

 

 

Polemika trwała jeszcze kilka wpisów dalej. Włączyło się do niej kilka innych osób. Ogólnie rzecz biorąc, kandydaci stojący po przeciwnych stronach wyborczej barykady przerzucali się argumentami - a raczej zarzutami, z których dla pacjentów jarocińskiego szpitala pewnie niewiele będzie wynikało.

 

 

W aktualnim numerze "Gazety Jarocińskiej" publikujemy obszerny artykuł na temat kolejek do lekarzy spcjalistów oraz opinie i pomysły kandydatów w wyborach na rozwiązanie tego problemu.  

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Szpital Powiatowy w Jarocinie

Czy Twoim zdaniem szpitale powiatowe powinny być wyjęte spod wpływów politycznych?

ankieta dodana 08.10.2019, ilość wszystkich głosów: 153
Tak
93%
Nie
6%
Nie mam zdania
1%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (70)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 4.600.000 STRATY W SZPITALU za 2018 rok za czasów Mazurka i Martuzalskiego z Platformy Obywatelskiej
4 miesiące temu ocena: 100%  70
Jeśli chcesz żeby inne szpitale w Polsce miały rewelacyjną sytuację finansową jak nasz, zagłosuj na Martuzalskiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Buhaja
4 miesiące temu ocena: 100%  69
Stanisław Martuzalski SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Hehehe hehehe
~ Partia Oszustów
4 miesiące temu ocena: 91%  68
PO to dno. Za ich czasów dobrze mieli ale ci co wyłudzali VAT. Podatek VAT z którego państwo polskie finansuje większość wydatków. Pozwalali okradać państwo. Mało tego zmienili kwalifikacje tego typu przestępstw, tak, że podlegały pod kodeks karo-skarbowy a nie karny, bo tam groziły niższe kary. Najczęściej w zawieszeniu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ggg
4 miesiące temu ocena: 15%  67
https://www.google.com/amp/s/b... rozumiem ze w całej Polsce zle zarządzają a zysków nie przynosi tylko szpital w Jarocinie. Nikt noe wierzy w te Pisowskie kłamstwa, bo ludzie mają oczy i widzą co się dzieje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kłamca klamca kłamca
4 miesiące temu ocena: 100%  66
Nie stresuj się sytuacją innych szpitali. Wg Martuzalskiego nasz SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ
~ Żeby coś komentować, to najpierw trzeba mieć o czymś jakiekolwiek pojęcie
4 miesiące temu ocena: 100%  65
Nikt nie atakuje Mazurka że zwiększył zadłużenie szpitala, bo zaciągnął kredyt na rozbudowę. Tylko za stratę w wysokości prawie 5 milionów za jeden rok 2018. Zadłużenie szpitala i strata szpitala za dany rok to dwa różne pojęcia. Dwie różne wartości.
~ Lokalne platfusy znalazły sobie wytłumaczenie swojej nieudolności
4 miesiące temu ocena: 100%  64
Co ma zadłużenie do nieudolności zarządzających szpitalem? Im więcej inwestycji tym większe zadłużenie. Nikt nie rozbudowuje szpitali bazując na gotówce. Nawet Orlen z setkami milionów zysku ma zadłużenie idące w setki milionów.
~ Fgh
4 miesiące temu ocena: 100%  63
Link który podpiąłeś dotyczy zadłużenia szpitali. Nic to nie mówi, bo na przykładzie Jarocina, szpital zaciągnął kredyt i obligacje na rozbudowę w wysokości 10 milionów. I będzie sobie przez 10 lat spłacał po 1 milionie. I co złego w tym zadłużeniu?
~ Errata
4 miesiące temu ocena: 100%  62
Ten przedostatni wynik, to oczywiście św kategoriach ebitda, czyli odejmując koszt amortyzacji, bo to koszt którego szpital nie musi płacić
~ Przemyśl zanim skomentujesz
4 miesiące temu ocena: 92%  61
POczytaj sobie komentarze poniżej, a dopiero potem komentuj. Szpital w Jarocinie ma prawie najgorszy wynik finansowy wśród 30 szpitali powiatowych w Wlkp. Przedostatni wynik. Tylko Gniezno miało gorszy wynik w 2018. Żebyś to zrozumiał, podam przykład dwie osoby mają kredyt. Czyli dwie są zadłużone. A w szczegółach jedna ma 10.000 kredytu odnawialnego, a druga 0,5 miliona. Diabeł tkwi w szczegółach. Szpital w Jarocinie miał prawie 5 milionów straty odejmując koszt amortyzacji to nadal 3 miliony, których brakuje i które np powiat musi dać. A są szpitale które mają stratę milion, a koszt amortyzacji 4 miliony. Czyli pomimo straty mają po roku 3 miliony na koncie. Platfusy Jarocińskie znalazły sobie wytłumaczenie swojej nieudolności w stratach innych szpitali. I tyle na temat.
~ Polen
4 miesiące temu ocena: 100%  60
Same oszusty na każdym kroku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO i nie ma pytań
4 miesiące temu ocena: 100%  59
Nie dziwi prawie 5 milionów straty w 2018 w szpitalu jeśli się wie, że za szpital odpowiadał duet z Platformy Obywatelskiej w osobach Martuzalski i Mazurek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonada
4 miesiące temu ocena: 100%  58
Kolejki jak i zamykane oddziały to konsekwencja braku lekarzy. W 4 lata w jedną kadencję nikt nie namnozy lekarzy. W dwie które miało po i PSL już tak. Jaki wniosek? PiS musi rządzić drugą kadencję aby ten problem rozwiązać. Platforma Obywatelska swoją 8 letnią szansę miała i zadanie ją przerosło. Nic nie zrobili.
~ PO fachowcy od VAT
4 miesiące temu ocena: 100%  57
PiS zlikwidował limity na zaćmę, badania tomografu i rezonansu. PiS spowodował że jest najwięcej w historii realizowanych endoprotez. Za PISu pielęgniarki i położne zarabiają o 2000 brutto więcej niż za PO i PSL. Pochwal się sukcesami arłukowicza i kopaczowej za czasów 8 lat rządów PO i PSL?
~ PO fachowcy od VAT
4 miesiące temu ocena: 100%  56
Brak lekarzy powoduje zamykanie oddziałów. Wyszkolenie lekarza studia plus specjalizacja to minimum 10 lat. Czyli tak, masz rację to wina PO i PSL. Gdyby zwiekszyli ilość miejsc na studiach w 2008-2015 to pierwszych specjalistów bylibyśmy mieli w 2018 - 2019. Ale nic nie zrobili, żeby konkurencji lekarzom nie robić.
~ Ggg
4 miesiące temu ocena: 45%  55
Za kilku miesięczne wydłużenie kolejek winne PO, za wycenę zabiegów i ich refunkację winne PO za naklady w kraju na onkologie niższe niż na TVP PIS Kurskiefo winne PO, za największą umieralność w Polsce po II wojnie swiatowej winne PO, kondycja szpitali jest tak dobra, że GUS boi się podać dane o ich zadłużeniu to też wina PO za cofnięcie refundacji na leki też jest winne PO za mafie lekowe i masowe wywożenie leków a przez co drożyznę w aptekach też jest winne PO. Za brak lekarzy zamykane oddziały, fatalnie niskie limity przyjeć na studia też jest winne PO.Z ministerstwa zdrowia pieniądze do Rydzyka też wysyla PO co za świat ja pierd... Kuwa
~ Cała prawda na taśmach o PO
4 miesiące temu ocena: 94%  54
Stasio chciał zabłysnąć... Ale Neumanna z PO nie przebił
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ggg
4 miesiące temu ocena: 25%  53
Od 4 lat w Polsce rządzi PIS a za najgorszą sytuację finansową w slużbie zsrowia od 2007 (poprzednie rządy Pis) jest winny, Marruzalski i Mazurek.A może Tusk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO fachowcy od VAT
4 miesiące temu ocena: 94%  52
To Martuzalski twierdził w sierpniu 2018 po 3 latach rządów PiS w kraju że SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Najpierw niech się Martuzalski przyzna że kłamał wtedy, bo była kampania wyborcza samorządowa i chciał uchodzić z Mazurkiem za fachowców od służby zdrowia a wtedy możemy porozmawiać o polityce NFZ i Min Zdrowia za czasów 8 lat rządów PO i PSL 2008-2015 i 4 lat rządów PiS 2015 - 2019. Przez dwa lata pomawiał Martuzalski poprzedniego prezesa robiąc z niego winnego sytuacji finansowej szpitala. A po dwóch latach rządów Mazurka i Martuzalskiego nadzorcy, kiedy Mazurek osiągnął prawie 5 milionów straty w 2018 prawie pięciokrotnie więcej niż poprzednik w 2016 i trzeba było tego bronić to przypomniał sobie o NFZ i polityce zdrowotnej państwa.
~ Poczytaj sobie artykuły w necie z roku 2015 o sytuacji szpitali po 8 latach rządów PO i PSL
4 miesiące temu ocena: 94%  51
W 2016 NFZ przekazał do szpitala w Jarocinie 33 mln. W 2019 przekaże 40 mln. Czyli 25% więcej. W 2016 szpital miał 1 milion straty. W 2018 za Mazurka prawie 5 milionów straty. To napisz ile ten NFZ ma jeszcze przekazać żeby szpitalem mógł rządzić działacz partyjny pokroju Mazurka i żeby były zyski? A tak w ogóle po co prezes partyjny z pensją 17.000 miesięcznie jak wszystko zależy od NFZtu?
~ POgrążyć szpital, doprowadzić do upadłości i sprzedać 49% udziałów za bezcen?
4 miesiące temu ocena: 92%  50
Mazurek prezes szef lokalnej Platformy Obywatelskiej chciał wydzierżawić sprzęt co byłoby gwoździem do trumny szpitala, bo całość raty dzierżawy byłaby kosztem dla szpitala. Tak samo jak pogrążył finanse szpitala dzierzawiąc tomograf za 900.000. Które szpital będzie spłacał przez 3 lata. A nowy 16-rzedowy tomograf kosztuje ok 1 milion. A tak po 3 latach po wydaniu 900.000 szpital zostanie bez tomografu. I Panie Martuzalski Pan go nadzorował w tym czasie, swojego szefa politycznego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak to nigdy w szpitalu nie będzie zysków
4 miesiące temu ocena: 100%  49
Może CBA powinno sprawdzić tę dzierżawę?
~ 4.600.000 straty w szpitalu za 2018 za prezesury Mazurka szefa partyjnego Martuzalski ego
4 miesiące temu ocena: 95%  48
Stanisław SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ Martuzalski!!!!!!!!!!!!!!
~ Gonada prawie lekarz
4 miesiące temu ocena: 100%  47
Martuzalski o co ci chodziło z tym hasłem przedwyborczym jak kandydowałeś na radnego SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ? Chodziło Ci o zgon finansów szpitala pod wodzą twojego szefa partyjnego Mazurka? Wiadomo w służbie zdrowia linia prosta bicia serca na aparacie EKG oznacza ZGON.
~ KLA
4 miesiące temu ocena: 17%  46
Jarociniaków mieszkający w Kaliszu. Czytam te bzdury które tutaj wypisujecie. Albo jak to młodzi mówią hejtujecie. Z tego co tutaj czytam to szpital miał stratę na ok 4 mln. i to ma być wina poprzednio zarządzających.? Tak? No to pewnie oni też zarządzał w ponad 90% szpitali w Polsce, no bo tyle szpitali ma wielomilonowe straty za ubiegły rok. Dobrego dnia życzę siewcom hejtu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ddd
4 miesiące temu ocena: 95%  45
Lokalne platfusy znalazły sobie wytłumaczenie swojej nieudolności i amatorszczyzny. 90% szpitali ma stratę. No i co z tego? Jakby Mazurek miał milion straty na sprzedaży jak w 2016, a nie 4.600.000, to nie byłoby problemu z płynnością. Milion straty i 5 milionów straty to oznacza że tu i tu strata.
~ PO fachowcy od VAT u
4 miesiące temu ocena: 96%  44
Mazurek w kategorii zysk/strata ebitda zaszczytne przedostatnie miejsce spośród 30 szpitali powiatowych. Prawie najgorszy wynik. Tylko Gniezno miało gorszy wynik.
~ Do piszącego dyrdymały
4 miesiące temu ocena: 92%  43
To nie są dyrdymały. Tylko fakty. Przeanalizuj sprawozdania finansowe dostępne w internecie szpitali powiatowych i dopiero komentuj. A nie wypisujesz dyrdymały. Fakty są takie że Mazurek prezes szpitala miał prawie 5 milionów straty, a Martuzalski go nadzorował do XI. To są fakty. I gorszy wynik z punktu widzenia płynności miało tylko Gniezno.
~ PO fachowcy od VAT
4 miesiące temu ocena: 96%  42
Jarocin miał drugą co do wielkości stratę ebitda w województwie spośród szpitali powiatowych. Gorsze było tylko Gniezno. Podam przykład Puszczykowo ma stratę, ale zysk ebitda. Czyli strata poniżej kosztów amortyzacji. Czyli nie ma problemow z płynnością. A w Jarocinie przy stracie 4.600.000, odejmując koszt amortyzacji wychodzi około 3 milionów których brakuje i które np. Powiat musi dopłacić. Reasumując strata stracie nierówna. Najłatwiej usprawiedliwić nieudolność zarządzających szpitalem w Jarocinie twierdząc że 90%szpitali ma stratę. Tylko że w województwie wlkp 70%szpitali powiatowych ma zysk ebitda.
~ beka
4 miesiące temu ocena: 11%  41
nikt poważny na poważnie nie bierze tych dyrdymałów tu wypisywanych
~ Był rządził, zadłużył, mury stoją puste i jeszcze się mądrzy...
4 miesiące temu ocena: 88%  40
Gdyby PiS podsumował dwuletnie rządy Platformy Obywatelskiej w szpitalu w osobach Mazurka i Martuzalskiego, to byśmy teraz prawdopodobnie nie byli narażeni na wymądrzania jednego Pana. Pani Lidio. Kto ma miękkie serce, ten musi mieć twardą du....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytania do kandydata na posła z Platformy Obywatelskiej
4 miesiące temu ocena: 100%  39
Najpierw niech Martuzalski pochwali się stratą wygenerowaną przez Mazurka szefa lokalnej PO w wysokości 8 milionów złotych w dwa lata i dwa miesiące. O drugie niech pochwali się stratą szpitala w 2010 w wysokości 3,5 miliona złotych, w roku w którym był starostą do XI,. 2010. I po trzecie niech powie czemu rozpoczął inwestycję nie mając zaprwnionego finansowania wyposażenia i co zrobił przez prawie dwa lata żeby zapewnić to finansowanie. A potem dopiero niech atakuje PiS.
~ Wiktor
4 miesiące temu ocena: 25%  38
Głosuje na PiS ale nie na lokalnych działaczy , którzy walczą o mandat poselski między sobą i są na per ty ze Stasiem. PO które razem z PSL i SLD robią wszystko żeby odsunąć PiS od władzy.Jak tak mogli postąpić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nn
4 miesiące temu ocena: 90%  37
to się zastanów, bo ordynacja wyborcza to jeden wielki szajs, który gardzi twoim widzi mi się
~ kto najlepsszy ? to oczywiste
4 miesiące temu ocena: 20%  36
Najlepsi kandydaci do odbudowy społecznej i gospodarczej jarocina to ludzie, z którymi walczyła lokalna władza. Co do kraju: z tymi z którymi walczyły wladze PRL i ich pociotki, ci są najlepsi do budowania silnego kraju. Zawsze najlepsi są niezależni, bezkompromisowi, spoza układów. Uczciwi. Tacy nie mają poparcia mediów, bo nie są w żadnej grupie interesów, ba są niebezpieczni dla wszystkich grup interesów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
4 miesiące temu ocena: 17%  35
w pełni popieramy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ Zadanie platfusów przerosło i zostali odwołani lub niepowołani
4 miesiące temu ocena: 96%  34
8 milionów strat w szpitalu za rządów Mazurka szefa lokalnej PO. I nie mam więcej pytań. A reszta to bicie piany kandydata na posła
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ggg
4 miesiące temu ocena: 10%  33
A z kim była koalicja gdy powiatem rządziła Po a starostą kto byl miro z Pisu .Tyle w temacie od pierdolenia tych bzdur .Po to po tamto .Zajechane długami szpitale w całej Polsce to też wina Martuzalskiego Mazurka a może Tuska.
~ Jeszcze jakieś wątpliwości o fachowości członków po
4 miesiące temu ocena: 96%  32
Dwa lata i dwa miesiące potrzebował Mazurek na osiągnięcie takiej straty. Jednak najlepszy to był plan finansowy przygotowany przez Mazurka na rok 2019 i przekazany Lidii Czechak zakładający 7 milionów straty w szpitalu w roku 2019.
~ Zenek
4 miesiące temu ocena: 87%  31
Martuzalski, Neuman, dziękuję dobranoc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
4 miesiące temu ocena: 83%  30
Pan Martuzalski to taki jarociński Wałęsa... nikt rozsadny nie powinien traktować poważnie tego co mówi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Andrzeja
4 miesiące temu ocena: 91%  29
Albo Wałęsy Martuzalskim?
~ Andrzej
4 miesiące temu ocena: 14%  28
nie obrażaj S. Martuzalskiego Wałęsą!!!!!!!!!!!1
~ Ostatnia niedziela Stanleya. Wg Małgosi
4 miesiące temu ocena: 88%  27
Dwa lata miał Martuzalski i Mazurek na znalezienie finansowania wyposażenia. Efektów brak. Kasy brak. Mury za 9 milionów stoją i straszą. Prezes musi płacić odsetki od kredytu. Zobowiązań po terminie 3 miliony. Nieźle was POnton urządził. Panie Stanisławie lepiej niech pan nie przeszkadza. I bez wymądzania się. Lidia to załatwi.... Ty miałeś dwa lata i nawet wniosku nie napisałeś. A co dopiero mówić o pozyskaniu pieniędzy na wyposażenie. Kończ Waść wstydu oszczędź. Szczególnie rodzinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Król okazał się nagi
4 miesiące temu ocena: 90%  25
Staszko nerwowość wynikającą z nadchodzącej niedzielnej porażki? Czemu rozpocząłeś inwestycje nie mając zaprwnionego finansowania na wyposażenie? Co zrobiłeś przez dwa lata, żeby zapewnić to finansowanie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cała prawda
4 miesiące temu ocena: 85%  24
Pozbawiła go koryta i teraz fika
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
4 miesiące temu ocena: 38%  23
PIS i PO jedno i to samo DNO
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
4 miesiące temu ocena: 34%  22
Tak, masz rację, kłócą się celowo,przypominam, że to odchodne z AWS, a pochodne z PC= początki cwaniactwa. i UW czy z UD. PS. PAN PREZES- pisze ,w liście do wyborców -głosuj na Polskę PLUS- czyli PiS albo na Polskę MINUS -czyli pozostałe partie - to ja głosuje na Minus- dla pisowskiej sekty.Trzeba skończyć z TKWM- gdzie obecnie W= wszystko.
~ PO I PiS siebie warci
4 miesiące temu ocena: 65%  21
Jeden drugiego warty, opowieści i obietnice i nic poza tym. Szpital jest w czarnej dziurze dzięki polityko najpierw PO a teraz PIS , którzy ciągną go ku upadłości. Najwięcej zasług w tym zakresie ma prezes szpitala szefo PO w Jarocinie niejaki Mazurek. Został prezesem dzięki Janowi Szczerbaniowi i innym z PiS.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nowymann
4 miesiące temu ocena: 95%  20
Nie obrażaj PISu porównaniem do PO
~ Szpitalnik
4 miesiące temu ocena: 46%  19
Ciekawe czy kasa pójdzie do szpitala w Kaliszu? Koniec końcem PO do senatu przeciw Wojtyle, wystawiła przewodniczącego Rady Miasta Kalisza. Dyrektorem kaliskiego szpitala jest kaliski radny z PO. A szpital mocno zadłużony.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niedawno rodząca
4 miesiące temu ocena: 100%  18
Pod artykułem o przecięciu wstęgi pisałam o tym, żeby póki co doprowadzić do porządku to, co jest w tej chwili. Może ktoś w wyścigu o obiecanie gruszek na wierzbie za ponad dwa mln wyciągnie z kieszeni dwie stówy i ogarnie tę toaletę poródówkową do stanu używalności. W tej chwili ciężko się tam załatwić kobietom, bo brakuje kilku podstawowych rzeczy. Szczególne pozdrowienia dla "aksamitnego" szarego papieru - ale to najmniejszy problem, bo kto już rodził to wie, że najlepiej mieć ze sobą swój. Powtórzę: nowa deska do WC, uchwyt na prysznic, mała półka na przybory higieniczne i wieszak na ręcznik. Powodzenia politycy:). Kto pierwszy, ten lepszy;p
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fffff
4 miesiące temu ocena: 92%  17
Mazurek z Martuzalskim nie ogarnęli przed dwa lata. Pewnie skupieni byli na osiągnięciu historycznej straty. W rok prawie 5 milionów
~ pytanie do kandydata na posła
4 miesiące temu ocena: 88%  16
Panie Martuzalski dwa lata nadzorowałeś Mazurka i nawet deski klozetowej nie załatwiliście?
~ Aleksander61
4 miesiące temu ocena: 97%  15
DOKŁADNIE. PODSTAWOWYCH RZECZY NIE MA A ONI O MILIARDACH. TO TAK JAK SALONY Z MARMUREM I KIBELEK NA DWORZE
~ pliszka
4 miesiące temu ocena: 44%  14
a pani starościna Lidia Czechak, która z racji stanowiska nadzoruje działalność szpitala z PIS zamiast zająć się tematami, ludzkimi tematami tu na miejscu bo od tego jest to chce być posłem, to skandal!!!! opowiastki, opowiastki jaki to PIS dobry a tu co? sama pani Czechakowa na bilbordzie napisała : skuteczna w działaniu, patrząc na to co sie dzieje w szpitalu który jej podlega a co tez opisała pacjentka, to jest jakaś paranoja, jak może Czechakowa pisać w tej sytuacji na bilbordach że jest skuteczna w działaniu?!, to jest oszukiwanie ludzi, robienie z wyborców głupków, Pani Czechakowa to nie poważne, gdzie przyzwoitość, tylko w tym pisie oszukujecie ludzi tym swoim słodkim gadaniem!!
~ Ggg
4 miesiące temu ocena: 60%  13
Kasa idzie na 500 i już j e j brakuje.Pacjencie lecz się sam najlepiej u Jezierskiego.W 2018 roku umarlo w PL najwięcej ludzi po II wojnie światowej .Ludzie kur.. my nawet apteki dost€pnej cały czas nie mamy a wy szpitala chcecie z prawdziwego zdarzenia.buaha po wyborach powiatowe szpitale pójdą do likwidacji bo są zajechane długami na maksa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aleksander61
4 miesiące temu ocena: 61%  12
Masz rację.
~ Jakieś haki?
4 miesiące temu ocena: 93%  11
Martuzalski: "A swoją drogą mogła Pani siedzieć cicho i nie prowokować mnie do ujawnienia niewygodnych dla was faktów." Panie Martuzalski zabrzmiało to jak GROŹBA ALBO SZANTAŻ. Faktycznie na ostro.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szew na jajach
4 miesiące temu ocena: 92%  10
Chciał zamknąć usta Pani Lidki Czechak? Bo miał jakieś haki? Do tego jaki prostak "mogła Pani siedzieć cicho" panie Martuzalski z szacunkiem dla kobiet. Wypadałoby wykazać się w wypowiedzi większą kulturą osobistą. Jest Pan osobą publiczną, a nie gościem spod budki z piwem. Przypomniał mi Pan swój występ na Facebooku o zbyt ciasnych spodniach Pana Prezydenta.
~ Miałeś swoje 5 minut. Trzeba było się wykazać, a nie teraz się mądrzyć
4 miesiące temu ocena: 89%  9
A kogo to zasługa że stoją mury i straszą od 8 miesięcy? Kto rozpoczął inwestycję nie zapewniając środków na wyposażenie? Panie Martuzalski za Pana czasów rozpoczęto inwestycje. Miał Pan dwa lata aby zdobyć dofinansowanie na wyposażenie. Nic Pan nie pozyskał. Efekt? Mury za 10 milionów z kredytu i obligacji. Roczny koszt odsetek dla szpitala 350.000 zł. I jeszcze szpital na granicy upadłości
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stachy coms pl
4 miesiące temu ocena: 89%  8
A te 5 baniek z których zadłużył szpital oddał już ? No nie dziwota ze kasa się teraz nie zgadza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Milczenie jest złotem. Szczególnie w twoim przypadku
4 miesiące temu ocena: 89%  7
Jakby Mazurek nie zrobił w 2018 roku straty na 4.600.000 to byłoby na wyposażenie. A tak to powiat musi dofinansowac bieżącą działalność szpitala. Martuzalski kłamałeś przed wyborami samorządowymi że SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ?
~ Michu
4 miesiące temu ocena: 93%  6
Stanley proszę cię, zamilcz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie dla KO i PIS
4 miesiące temu ocena: 56%  5
sami zobaczcie na kogo chcecie głosowac, jeden i drugi wart siebie !!! Nie sa wiarygodni, a wy ich bronicie po co i tak zagraja do własnej bramki a was oleja!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
4 miesiące temu ocena: 62%  4
O tej porze ceny tucznika zawsze spadały donoszą Wieści Rolnicze i to jest ważna wiadomość. Poseł z Jarocina nam jest nie potrzebny, mandat posła to nie mandat radnego!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli mamy sprawy do załatwienia w gminie lub w powiecie to niech się do roboty wezmą burmistrzowie, starostowie, radni miejscy i powiatowi!!!!!!!!!!!!! Nie mamy zamiaru głosować na nieudolnych, zadufanych w sobie, mścitych i partyjnych ludzi z gminu, którzy niczego jeszcze nie zrobili dla społeczności lokalnej, a później będą tylko patrzeć jak sobie nabić kasę i rodzinie i ustawić rodzinę. To nie porozumienie z myśleniem, ze Jarocin musi mieć swojego posła!!! widać kompletne nie zrozumienie sprawy. To prowincjonalne i prymitywne myślenie tak jak Polska miała swojego Papieża, głupie ogródkowe myślenie. Kandydaci z Jarocina powinni wszyscy zrezygnować, PARLAMENT TO ZA WYSOKIE PROGI NA ICH NOGI, co pokazali w codziennym dotychczasowym swoim życiu. Więcej POKORY i więcej pracy"szanowni" kandydaci!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Stachu
4 miesiące temu ocena: 91%  3
Martuzalski krytykował poprzedników że ogłosili przetarg na rozbudowę szpitala, nie zapewniwszy finansowania. Pamiętacie sformułowanie "Brakuje 13 milionów". Dobrali 3 miliony kredytu na konto szpitala do 6 milionów zapewnionych z obligacji i postawili mury które straszą od 8 miesięcy. Generują koszty chociażby odsetek od kredytu i obligacji. I nie służą pacjentom, bo nie ma wyposażenia. I do kogo teraz pretensje? To pan rozpoczął inwestycję nie zapewniając środków na wyposażenie. A teraz pretensje do Lidki Czechak?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO fachowcy od VAT
4 miesiące temu ocena: 94%  2
Mazurek złożył wniosek o pieniądze na modernizację starego skrzydła szpitala, bo miał projekty po poprzedniku przygotowane do Urzędu Marszałkowskiego rządzonego przez PO i PSL w 2018 roku. Chwalił się tym w kampanii wyborczej samorządowej. Niestety pieniądze nie zostały przyznane. Nie załapał się w liście rankingowej wniosków do dofinansowania. Więc Panie Martuzalski jest Pan ostatnią osobą która może krytykować brak pozyskania środków unijnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mocny ale.... w gębie
4 miesiące temu ocena: 96%  1
Jeszcze się chwalił, że w tym wniosku są przewidziane pomieszczenia lekarza rodzinnego. Bo było to przewidziane w projektach które odziedziczył po poprzednikach. Dofinansowania oczywiście nie pozyskał.
R E K L A M A