ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M A

Wybory parlamentarne 2019: „Nie mam zamiaru dać się spacyfikować”

› Wybory 4 miesiące temu    5.10.2019
Karina Muszalska
komentarzy 37 ocen 8 / 63%
A A A
Stanisław MartuzalskiStanisław Martuzalski fot. Redakcja

Wybory Parlamentarne 2019. Wybory Parlamentarne 13 października 2019. Kandydaci w wyborach parlamentarnych 2019. Kandydaci z Jarocina. 

 

 

 

Rozmowa ze STANISŁAWEM MARTUZALSKIM, członkiem Platformy Obywatelskiej, kandydatem na posła Koalicji Obywatelskiej, radnym powiatowym.

 

 

R E K L A M A

Jest pan prawdziwym rekordzistą pod względem startów w wyborach i zajmowanych stanowisk w samorządzie. Trzykrotnie kandydował pan do parlamentu i to bez powodzenia. Nie obawia się pan kolejnej porażki?

 

Moim bezwzględnym celem nigdy nie było uzyskanie mandatu posła czy senatora. Biorąc udział w wyborach mam świadomość, że Jarocin jest małym miastem. Natomiast moim głównym celem jest pomagać tym, którzy chcą wprowadzać dobre rozwiązania, dlatego startuję w ramach drużyny. Moja postawa świadczy o tym, że jestem wiarygodnym partnerem dla kolegów i koleżanek z PO. Chcę również być wiarygodnym ambasadorem naszego regionu w miejscach, gdzie się decyduje o najważniejszych sprawach. Przypomnę, że moje starty w wyborach przyniosły konkretne efekty. Przykładem może być decyzja ministra Klicha w sprawie pozostawienia w Jarocinie jednostki wojskowej, a przecież był już rozkaz jej wyprowadzenia, albo decyzja o oddaniu pałacu Radolińskich miastu. A wreszcie najważniejszy sukces, wyczekiwany od lat, wybudowanie obwodnicy Jarocina. To, że zasiadałem w samorządzie na pewno ułatwiało kontakt z politykami szczebla krajowego. Oczywiście chciałbym otrzymać mandat posła, ponieważ zależy mi przede wszystkim na służbie zdrowia, która obecnie jest w fatalnym stanie. Uważam, że w tych wyborach jest to realne, gdyż z naszego rejonu jestem jedynym kandydatem na liście KO.

 

W pojemnikach znalezionych w Miniszewie były niebezpieczne substancje - szczegóły czytaj TUTAJ.

 

Skoro wywołał pan temat to przypomnę, że nadzorował pan jarociński szpital z ramienia zarządu powiatu za poprzedniego prezes. Obecna sytuacja finansowa placówki jest wręcz dramatyczna, o czym informacje wypłynęły dopiero, kiedy na stanowisku zasiadł nowy prezes. Dlaczego wcześniej nikt o tym nie mówił?

 

Na początku 2017 roku prezes Mazurek i nowy zarząd powiatu włącznie ze mną, miał odwagę powiedzieć, jak wyglądała sytuacja naszego szpitala w chwili jego przejęcia. Natomiast wcześniej nie ujawniano niczego. Żeby mieć pieniądze na prowadzenie placówki (za czasów prezesa Jantasa - przyp. red.), sprzedawano działki i nieruchomości, które w mojej ocenie powinny pozostać, po to, aby szpital mógł się rozwijać. Gdyby dzisiaj ktoś chciał wybudować np. oddział opieki paliatywnej, to nie ma na to miejsca. Wtedy nikt nie mówił o trudnej sytuacji, nie realizowano inwestycji. W momencie zmiany prezesa zrobiliśmy audyt, z którego jasno wynikało, że sposób zarządzania finansami był na tyle zły, że w czerwcu 2017 roku powinna zostać ogłoszona upadłość szpitala. Jednak zmiany, jakie udało nam się przeprowadzić w zarządzaniu i w finansach spowodowały, że na pewien czas ta trudna sytuacja została zażegnana.

 

WYBORY PARLAMENTARNE 2019. Trzech kandydatów na jarocińskim rynku [GALERIA]- szczegóły czytaj TUTAJ.

 

Jednak od połowy 2017 roku rząd wprowadził tak zwaną sieć szpitali. Kontrakty zastąpiono ryczałtem, zbyt małe pieniądze przekazywane przez NFZ ponownie spowodowały katastrofalną sytuację szpitali powiatowych, w tym i naszego. Taka polityka jest dla mnie draństwem. Co do wysokości tzw. ryczałtu szpitale nie mają żadnej możliwości negocjacji, nawet na drodze sądowej. Niestety nikt o tym nie wie. Ponadto moim zdaniem niedopuszczalne jest to, że urzędnik NFZ-u, a nie lekarz, podejmuje decyzje, czy użycie danego leku w leczeniu pacjenta było zasadne.

 

Bardzo zaangażowałem się w pracę nad restrukturyzacją szpitala, bo zależało mi na pomocy chorym ludziom i szpitalowi. Chorzy i umierający nie mają głosu! Nikt mnie nie przekona, że są ważniejsze zadania państwa niż ochrona zdrowia i życia człowieka. Dla mnie nie jest istotne, czy w Jarocinie będzie kolejny łącznik, bo ważniejszym problemem jest pomoc, jaką powinniśmy nieść starszym. Wiem, że wielu chorych i wiele starszych osób oczekuje na pomoc państwa i samorządu.

 

Często się słyszy, że ma pan poparcie społeczne, ale nie potrafi zbudować sobie dobrego zaplecza politycznego. Czy to właśnie nie jest powód, że pana próby dostania się do parlamentu kończą się fiaskiem?

 

To moja świadoma decyzja, że nie buduję tego zaplecza. Staram się argumentami przekonywać do moich racji. Przeciwstawiłem się temu, co stworzyła Ziemia Jarocińska. Mam tu na myśli ten „dwór”, czyli tak zwane zaplecze. Dla mnie ważne jest to, co mówię i w co wierzę, a wierzę w ludzi. To z nimi chcę rozmawiać. Pewnie jestem idealistą i wiele osób ma rację, że w tym plastikowym świecie najlepiej byłoby dać kilku osobom fuchę i tak sobie budować to zaplecze polityczne. Tylko czym bym się różnił od tych, których krytykuję? Pewnie miałbym pieniądze, nie musiałbym własnymi rękoma remontować domu. Mnie jednak nie interesują zaszczyty. Nie zrobiłem kariery w partii, bo nigdy o to nie zabiegałem, a mogłem. Nie chcę brać udziału w tym wyścigu, bo musiałbym zaprzedać swoje przekonania. Oczywiście dostrzegam w tym słabość mojego działania, ale to jest mój świadomy wybór. Zawsze mówię to, co myślę na spotkaniach partyjnych. Dla mnie nie jest istotny PR. Wolę bezpośredni kontakt z ludźmi i pomaganie im. Często potem ktoś mnie zatrzymuje na ulicy i dziękuje za coś, czego ja już najzwyczajniej nie pamiętam.

 

Wybory parlamentarne 2019. Konferencja prasowa PSL - Koalicja Polska [WIDEO].

 

Jak pan zamierza przekonać ludzi, żeby oddali na pana głos?

 

Będę docierał do wyborców za pomocą internetu. Mam tu na myśli media społecznościowe, za pomocą których będę przekazywał istotne treści. Oczywiście również podróżuję i spotykam się bezpośrednio z ludźmi. W czasie tych spotkań można usłyszeć bardzo wiele istotnych problemów ich nurtujących, które powinni rozwiązywać m.in. posłowie

 

W swoich wypowiedziach często podkreślał pan, że nie pozwoli się wyrzucić z samorządu. Stosuje też pan określenie „mała ojczyzna”. Wybrał pan jednak wielką politykę.

 

Mała ojczyzna będzie dla mnie zawsze najważniejsza. Przez te lata coś osiągnąłem i się nauczyłem, co o dziwo dostrzegają w Warszawie, a nie tutaj. Mam z tego satysfakcję, ale nieważne. Chcę bronić samorządu, bo w moim przekonaniu prezes Kaczyński pragnie mieć wpływ na wszystko, a tym samym osłabić samorządy. A przecież najlepsza zmiana, której Polska doświadczyła w ostatnich 30 latach, to jest właśnie samorząd, czyli możliwość rozstrzygania przez mieszkańców, kto ma podejmować decyzje o ich losie.

Powiat. Raz na dwadzieścia lat taka gala [ZOBACZ WIDEO].

 

Co chciałby pan zrobić, gdyby został posłem?

 

Chciałbym zająć się służbą zdrowia. To według mnie najważniejsze zadanie państwa - chronić zdrowie i życie obywateli. Poza tym edukacja, która jest w kompletnym chaosie. Tutaj stawiam na szkoły techniczne i możliwość finansowania szkół również przez przedsiębiorców.

Niestety ludzie nie mają dostępu do posłów, którzy odwiedzają ich tylko przed wyborami. Uważam, że każdy poseł powinien być dostępny przez 365 dni w roku dla ludzi i tak właśnie chciałbym działać.

 

Co sądzi pana rodzina o czwartej próbie dostania się do parlamentu?

 

Żona zaznaczyła mi, że to już ostatnie moje wybory. Rodzina była przeciwna, bo przecież ona także rykoszetem ponosi konsekwencje mojej działalności politycznej, hejterzy nie oszczędzają nikogo, ale ja nie mam zamiaru dać się spacyfikować. Pomimo ich krytycznego zdania, wszyscy mnie wspierają.

Powiązane

+ 5 głosów: 8 (63%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (37)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ PO fachowcy od VAT
4 miesiące temu ocena: 86%  37
Martuzalski twoje pojęcie o pieniądzach przekazywanych z NFZ jest zerowe wnioskuję z twojej wypowiedzi. W 2019 w stosunku do 2016 NFZ przeleje 7 milionów więcej. W 2016 było to 33 miliony. W 2019 będzie to ponad 40 milionów złotych. Tylko skąd ty to możesz wiedzieć? Ty jesteś od politykowania, oczerniania i narzekania. Wystarczyło zatrudnić menadżera od służby zdrowia, a nie menadżera od oświaty to nie byłoby tak katastrofalnej sytuacji szpitala, na granicy upadłości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
4 miesiące temu ocena: 90%  36
Jaki jest sens głosowania na kandydata , który przyznaje, że jego celem nie jest zdobycie mandatu posła ??? Jako Jarociniak wolę oddać głos na kogoś , kto ma realne szanse i jego celem jest zdobycie mandatu posła !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaka ta polityka zakłamana
4 miesiące temu ocena: 88%  35
Szkoda panie Martuzalski że gazeta Cię nie zapytała co miałeś na myśli w haśle SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. HAŚLE które promowaliście propaganowo w Informatorze Powiatowym w roku w którym szpital osiągnął historycznie wielką stratę na sprzedaży 4.600.000. Prawie 5 milionów. Jedyne co mi przychodzi na myśl to wprowadzenie opinii publicznej w błąd na dwa miesiące przed wyborami samorządowymi jacy to z was z Mazurkiem fachowcy od szpitala. Aby was wyborcy wybrali na radnych. Jeszcze do tego pomawiałeś poprzedników przypisując im stratę roku 2017 kiedy ty od stycznia byłeś już członkiem zarządu powiatu. Masz jakieś zasady etyczne którymi się kierujesz w polityce?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
4 miesiące temu ocena: 69%  34
PO i PSL odbiorą 500 plus i 13 emeryturę. Przywroca wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 roku życia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pliszka
4 miesiące temu ocena: 31%  33
jesteś głupszy od jarka
~ TRZEBA GŁOSOWAĆ NA STACHA, NIGDY NA ZADEN PIS, BO NASTANIE CIEMNOŚĆ
4 miesiące temu ocena: 25%  32
potraficie tylko innym ubliżać, ujadacie tutaj jak takie pieski za płotem, jesteście, ta wasza jarocińska prymitywna zazdrość i nienawiść was otumania i zabija, jesteście gówno warci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TRZEBA GŁOSOWAĆ NA STACHA MARTUZALSKIEGO, NIGDY NA JKIŚ PIS BO BĘDZIEMY MIELI PIEKŁO I PRYMITYWIZM I PRZESTEPCÓW U WŁADZY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Staszek co ty miałeś z jęz polskiego?
4 miesiące temu ocena: 71%  31
Pacyfikacja (od łac. pax = pokój, pacificatio) – dosłownie "uspokojenie". Termin ma kilka znaczeń: Tłumienie – przemocą bądź innymi środkami przymusu bezpośredniego – manifestacji, powstania, buntu itp. Użycie sił zbrojnych (wojska, żandarmerii, policji) w celu stłumienia niepokojów i przejawów niezadowolenia bądź oporu wobec władzy (np. Akcja „Wisła” w 1947 roku na terenie południowo-wschodniej Polski).
~ Gonada
4 miesiące temu ocena: 50%  30
Gosia może warto rozważyć nieopłacenie internetu?
~ Cześć i chwała bohaterom
4 miesiące temu ocena: 64%  29
Bohater bo sam maturę napisał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SeB
4 miesiące temu ocena: 73%  28
Za chwilę się dowiemy że Stanisław w kopalni Wujek pracował? Pacyfikowano ludzi takich jak śp Kornel Morawiecki i poległych bohaterów w kopalni Wujek. Trochę szacunku dla bohaterów. Twoja historia była trochę inna.... Pamiętasz jak esbecja zakładała związki zawodowe...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do nieuka
4 miesiące temu ocena: 75%  27
"Wójek" hehhehehe. Z jęz. polskiego się kiblowało, nieprawdaż?
~ do jakiegoś: ~ SeB
4 miesiące temu ocena: 36%  26
a Ty śmierdzielu nie wycieraj sobie tej jarocińskiej brudnej cuchnącej piwskiem mordy górnikami, szczególnie z kopalni Wójek!!!!!!!!!!!!!!!!! nie masz pojęcia o tamtych czasach więc przestań bełkotać
~ Mania prześladowcza
4 miesiące temu ocena: 94%  25
Panie Martuzalski. Pacyfikowało to się bohaterów z Solidarności za komuny. Więc trochę pokory. Jakaś mania wielkości...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Głos
4 miesiące temu ocena: 72%  24
Żeby rozbudować szpital nie są potrzebne działki byduje się w górę (kolejne piętra ) tak się robi na całym świecie ... kolejny prZyklad ze martuzalski nie ma pojęcia o niczym !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mocni ale w gębie
4 miesiące temu ocena: 57%  23
Stachu ty budowlaniec i w rozbudowie nie przewidziałeś możliwości rozbudowy o kolejne?
~ do cepa Głos
4 miesiące temu ocena: 50%  22
trzeba mięć naprawdę nasrane w głowie jak Głos żeby opowiadać bajki że na fundamentach z XIX wieku można dzisiaj wznosić wieżowce, ty cepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ ???
4 miesiące temu ocena: 55%  21
ile pięter wg dokumentacji udźwigną mury szpitala ? 1? 10 ? 100? Wyskocz czasami zobaczyć jak wyglądają szpitale w Poznaniu ? To są 10-pietrowe wieżowce ?
~ Jeszcze nie jest za późno na zmianę hasła
4 miesiące temu ocena: 94%  20
Może lepsze byłoby hasło STRZAŁ W KOLANO zamiast STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mafia
4 miesiące temu ocena: 81%  19
Kiedy Neumann zrezygnuje? Teraz Polacy wiedzą dlaczego staliscie że swieczkami po sądami. Będziecie siedzieć!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Z szacunku dla kasty.
4 miesiące temu ocena: 83%  18
Myślałem że to były znicze.
~ Jarociniak
4 miesiące temu ocena: 91%  17
.... I znowu z piłeczka na bilbordach , to juz nawet nie jest smieszne , to jest zalosne !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To już nawet nie jest śmieszne...
4 miesiące temu ocena: 95%  16
Upadłość musiałaby być ogłoszona po dwóch latach rządów Mazurka z PO w szpitalu gdyby zarząd powiatu w maju 2019 tego roku nie podjął decyzji o dalszym istnieniu spółki. A nie w czerwcu 2017 jak twierdzi Martuzalski. Znowu kłamie, żeby pomówić poprzedników. Naprawdę w tej Polsce politycy mogą mówić co im ślina na język przyniesie, a te BEZMYŚLNE MEDIA to drukować?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Erasmus
4 miesiące temu ocena: 91%  15
Martuzalski wystarczy nie kłamać, to nikt cię nie będzie jak to określasz pacyfikował. Nie znasz chyba znaczenia tego słowa. Prostowanie twoich kłamstw, to nie pacyfikacja
~ Byłeś ale odważny w pomawianiu
4 miesiące temu ocena: 90%  14
Martuzalski ale ty odważny byłeś. Miałeś odwagę powiedzieć o sytuacji szpitala jak go obejmowałeś. Rozumiem, że masz na myśli te swoje polityczne wypowiedzi o poprzednikach. Szkoda, że Ci przed wyborami samorządowymi zabrakło odwagi powiedzieć w jakiej sytuacji finansowej był szpital po prawie dwóch latach twoich rządów. Nie tylko zabrakło odwagi, ale poszedłeś dalej, zacząłeś uprawiać propagandę sukcesu m.in. w artykule SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żałosne
4 miesiące temu ocena: 92%  13
"Prosta"..... linia pracy serca na EKG czyli ZGON. CZYLI NIE KŁAMAŁ.
~ Dziad
4 miesiące temu ocena: 81%  12
"Miałeś chamie złoty róg ostał Ci się ino.... "
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oki
4 miesiące temu ocena: 38%  11
Bardzo fajnie, że jest wywiad w GJ. Duży plus.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyszło szydło z worka. Król okazał się nagi.
4 miesiące temu ocena: 90%  10
...dieta radnego opzycyjnego.
~ VAT
4 miesiące temu ocena: 73%  9
Dla kogo? Dla gazety?
~ bb
4 miesiące temu ocena: 61%  8
Za Adamem nie przepadam, ale Staszek się skompromitował kiedy był burmistrzem. Taka prawda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mundrość jarocinioków
4 miesiące temu ocena: 33%  7
Gdy S.Martuzalski był burmistrzem, większość w radzie miasta miała ZJ. Skompromitowali się wyborcy wybierając na burmistrza osobę spoza ZJ, ale większość radnych wybierając z ZJ. Gdzie mieli rozum ? Burmistrz jest wykonawcą woli radnych i kierownikiem urzędu miasta i gminy. Wsio.
~ Ręce opadają
4 miesiące temu ocena: 86%  6
Co za bełkot. W czerwcu 2017 po pół roku rządów Martuzalskiego i Mazurka sytuacja w jego opinii tak zła że szpital powinien upaść. Oczywiście winny Jantas, chociaż rok 2016 szpital kończy stratą na sprzedaży 1 milion. Po jego rządach SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ, kończąc rok 2018 stratą prawie 5 milionów. Martuzalski gubisz się w tych swoich kłamstwach, mijaniu się z prawdą albo własną głupotą. Sam sobie wybierz która odpowiedź jest prawdziwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciężko go zrozumieć
4 miesiące temu ocena: 90%  5
Logiczne myślenie to też umiejetność. Brak logiki. Taki fehler.
~ Kłamać trzeba umieć. Ty nawet tego nie potrafisz
4 miesiące temu ocena: 82%  4
Dla niego jak rządził poprzednik, to winny był poprzednik czyli prezes. Oczywiście NFZ i Min. Zdrowia było doskonałe bo tymi instytucjami rządzili nominanci PO i Psl. Natomiast jak rządził prezes Mazurek z PO, a NFZ etem rządził PiS to winny jest PiS, a prezes Mazurek to genialny menadżer.
~ Michu
4 miesiące temu ocena: 86%  3
Nawet nie tracę czasu na czytanie, wystarczy pomyśleć nad obecnym stanem finansowym szpitala i można śmiało wywnioskować do czego ten Pan się nadaje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
4 miesiące temu ocena: 67%  2
A te 140 afer PO to co? no PIS ma 100 po 4 latach wy trochę jesteście lepsi bo po 8 latach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO fachowcy od VAT
4 miesiące temu ocena: 79%  1
Nic nie przebije nawet 1000 afer wyłudzeń VAT oraz handlu paliwem bez uiszczenia podatków za czasów rządów PO i PSL
R E K L A M A