ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AAkademia Krasnali
R E K L A M A

Wybory parlamentarne 2019: "Jarocin potrzebuje posła"

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    8.10.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 38 ocen 20 / 95%
A A A
 fot. Archiwum

Wybory Parlamentarne 2019. Wybory Parlamentarne 13 października 2019. Kandydaci w wyborach parlamentarnych 2019. Kandydaci z Jarocina. 

 

R E K L A M A

 

 

 

Rozmowa ze JANEM SZCZERBAŃ, przewodniczącym Rady Powiatu i kandydatem na posła Prawa i Sprawiedliwości.

 

Wybory parlamentarne 2019. Krzysztof Kłosowski kandydatem na posła z Lewicy [CZYTAJ TUTAJ]

 

Dlaczego chce być pan posłem? Co pana przekonało i spowodowało, że postanowił pan zmienić politykę lokalną na ogólnopolską?

Nie będę oryginalny jeśli powiem, że Jarocin, powiat jarociński potrzebuje posła. Powinna to być osoba, która pochodzi stąd, tu mieszka, zna problemy tego regionu i potrzeby mieszkańców. Od 13 lat nieprzerwanie jestem radnym powiatowym. Świadczy to o tym, że mieszkańcy mi ufają, za co im szczerze dziękuję i są zadowoleni z mojej pracy. Mam duże poczucie odpowiedzialności i troski. Więc kiedy zaproponowano mi miejsce na liście pomyślałem, że powinienem wystartować, żeby działać na szerszym polu, zadbać o nasz region, a także o nasz kraj.

W jaki sposób prowadzi pan swoją kampanię?

Kampanię rozpocząłem od mediów społecznościowych - FB. Rozwiesiłem banery, plakaty, roznoszę ulotki, ale one są tylko formą informacji. Człowieka nie poznaje się poprzez ulotkę, tylko poprzez czyny i jak traktuje drugiego człowieka. Najważniejszym elementem w kampanii są bezpośrednie spotkania z mieszkańcami. To wtedy poznaje ich potrzeby i problemy. Dziękuje im za to, że są otwarci na rozmowę niezależnie od poglądów.

 

WYBORY PARLAMENTARNE 2019. Trzech kandydatów na jarocińskim rynku [GALERIA] - WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW TUTAJ.

Czy nie uważa pan, jako członek PiS-u, że na liście powinien być tylko jeden kandydat - Lidia Czechak? Czy jest sens startować z 22. miejsca? Jak ocenia pan swoje szanse? Jakiego wyniku się spodziewa?

Do Sejmu startuję po raz pierwszy, z 22. miejsca na liście i wiem, że uzyskanie mandatu posła będzie bardzo trudne. Wiedziałem to decydując się na start, ale podjąłem się tego wyzwania, bo nie jest to niemożliwe. Kiedy pierwszy raz startowałem w wyborach samorządowych byłem ostatni na liście. Mówiono mi, że nie mam szans, a miałem drugi wynik. W ostatnich wyborach samorządowych osiągnąłem jeden z najlepszych wyników w powiecie. Dla mnie, a myślę że też dla Lidii Czechak ważne jest, aby lista PiS osiągnęła jak najlepszy wynik, bo od niego zależy ile mandatów przypadnie dla Prawa i Sprawiedliwości. Cieszę się, że mogę wspierać tych, którzy w ostatnich latach tak wiele dobrych rzeczy zrobili dla ludzi.

 

Wybory parlamentarne 2019. Konferencja prasowa PSL - Koalicja Polska [WIDEO] - [ZOBACZ TUTAJ]

 

Na jakim, jednym punkcie, pana zdaniem najważniejszym z programu PiS chciałby się pan skupić, gdyby został Pan posłem?

Każdy punkt programu jest bardzo ważny. Jeśli muszę wybrać to będzie to służba zdrowia, która boryka się z wieloma problemami. Kondycja finansowa szpitali nie jest dobra i trzeba to jak najszybciej naprawić. Szczególnie należy zadbać, aby pacjentom, cierpiącym na choroby rzadkie i nowotworowe, zapewnić skuteczne metody leczenia. Nie można tym chorym odbierać nadziei. Najbardziej boleję nad tym, że niektóre metody leczenia, które w innych krajach Europy są refundowane, u nas ciągle są niedostępne, albo bardzo kosztowne dla chorego.

Czy jeśli nie zostanie pan posłem, a zostanie nim Lidia Czechak, to zdecyduje się pan objąć stanowisko starosty jarocińskiego? Pana nazwisko pojawia się najczęściej wśród kandydatów na to stanowisko.

Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Jeśli Lidia Czechak zostanie posłem to wtedy zastanowimy się kto mógłby zastąpić ją na stanowisku starosty. A może okaże się, że będzie trzeba szukać nowego przewodniczącego rady powiatu...

Rozmowę ze STANISŁAWEM MARTUZALSKIM, RADNYM POWIATOWYM I CZŁONKIEM PLATFORMY OBYWATELSKIEJ, KANDYDATEM NA POSŁA KOALICJI OBYWATELSKIEJ [CZYTAJ TUTAJ]

Powiązane

+ 19 głosów: 20 (95%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (37)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zawiedziony obywatel
4 miesiące temu ocena: 33%  37
Nie idę na wybory bo lotto oszukuje PiS nic z tym nie zrobił a ja znowu nie wygralem. Lichwa i mafie dobrze się mają i PiS z tym nic nie zrobił. 500 plus ok ale po co tym którzy nie wiedzą co z kasą robic. I po pójdę nie wierze, nikomu. A Polska to taki krajek że można z nim wszystko zrobić wladze polskie doradcy zagraniczni i po co pójde
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ katr
4 miesiące temu ocena: 20%  36
Jak przeczytałem na jego ulotce jakie ma osiągnięcia to mi ręce i nie tylko opadły. Do roboty niech się weźmie a farmazony na temat 'dobrodziejstw" z PIS- u zostawi rodzinie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
4 miesiące temu ocena: 36%  35
Niech się Pan zdecyduje- albo zależy Panu aby Jarocin miał swojego posła i podbiera Pan głosy jedynej realnej kandydatce Pani Czechak albo zalezy tylko na tym aby wypromować swoją osobę ? Liczy Pan na dwa mandaty z Jarocina z listy PIS ??? Proszę się obudzić !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotrek
4 miesiące temu ocena: 75%  34
Precz z Komuną Tylko KONFEDERACJA !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty komuch
4 miesiące temu ocena: 0%  33
a kim jest konfederacja--układ z ruskimi haha obecnie nie ma na kogo głosować Okragły stół nadal ma sie dobrze niestety
~ Nauczyciel z 30 letnim stażem
4 miesiące temu ocena: 29%  32
Nigdy nie powinien prowadzić jakichkolwiek zajęć w szkole. Wstyd mi za takiego nauczyciela!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wielkibeukotek
4 miesiące temu ocena: 93%  31
Kogoś pupcia zaczęła boleć. Oj chłoptasie, jak mi jest was szkoda.
~ GULU
4 miesiące temu ocena: 30%  30
Ten pan jest po prostu śmieszny i nie wie co mówi. A jeżeli chodzi o czyny to nigdy nie potrafił ich zrealizować . Wielkie obietnice i kariera w głowie . Zero wiedzy merytorycznej.
~ POL
4 miesiące temu ocena: 92%  29
Daleko mi do pisu, ale Panie Janku, życzę powodzenia! KONFEDERACJA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obiecanki...
4 miesiące temu ocena: 14%  28
Kto Cię Obroni Polsko niezły baner https://www.facebook.com/Legia... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anka
4 miesiące temu ocena: 76%  27
Wspaniały człowiek z charyzmą. Panie Janie, ma Pan mój głos i mojej rodziny. Komentarzy zawistników poniżej nie czytać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stasiu
4 miesiące temu ocena: 27%  26
W mowie to jest wspaniałyczłowiek . Poza tym jest zero. Karierowicz.
~ Lila
4 miesiące temu ocena: 23%  25
na szczęście Anka to tylko twoje zdanie, widać, ze nigdy z wioski nie wyjeżdżałaś, ty na prawdę nie wiesz co znaczy facet z charyzmą, ale to twój problem
~ Jank
4 miesiące temu ocena: 30%  24
Pokory nie ma nic ten człowiek. Rzekomo katecheta? Czego on uczy na tych lekcjach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
4 miesiące temu ocena: 34%  23
panie Szczerbań, panie Szczerbań, panie Szczerbań, mamy pytania, jest pan przecież wielką figurą bo przewodniczącym rady powiatu, otacza się pan tzw. "znaczącymi" ludźmi, chce pan być posłem nawet (mój Boże) jest pan osoba publiczną, medialną etc,etc, więc zadajemy pytania: czy szafarz musi mieć czyste sumienie kiedy daje komunię świętą wiernym???? czy szafarz może knuć, robić podjazdówki, mówić bezpodstawnie źle o innych, czy szafarz może kłamać? czy panie Szczerbań może odpowiedzieć na te pytania? w Jarocinie nie robi pan spotkań przedwyborczych więc nie mamy okazji aby te pytania panu zadać, a w szkole nie wypada, wszak pan ciężko pracuje jako katecheta prawda?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
4 miesiące temu ocena: 27%  22
Zgadzam się z panem Andrzejem . Kto go nie zna bliżej to myśli że wspaniały człowiek.bo tak umie sie tuszować. Cała prawda jak wyżej.
~ sklip
4 miesiące temu ocena: 84%  21
Pegaz jesteś niedoinformowany i pierdoły opowiadasz.
~ pegaz
4 miesiące temu ocena: 31%  20
Zgodnie z wytycznymi Kurii radny nie powinien być Szafarzem, i ten Pan i inni o tym wiedzą.
~ Andrzej
4 miesiące temu ocena: 37%  19
O tej porze ceny tucznika zawsze spadały donoszą Wieści Rolnicze i to jest ważna wiadomość. Poseł z Jarocina nam jest nie potrzebny, mandat posła to nie mandat radnego!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli mamy sprawy do załatwienia w gminie lub w powiecie to niech się do roboty wezmą burmistrzowie, starostowie, radni miejscy i powiatowi!!!!!!!!!!!!! Nie mamy zamiaru głosować na nieudolnych, zadufanych w sobie, mścitych i partyjnych ludzi z gminu, którzy niczego jeszcze nie zrobili dla społeczności lokalnej, a później będą tylko patrzeć jak sobie nabić kasę i rodzinie i ustawić rodzinę. To nie porozumienie z myśleniem, ze Jarocin musi mieć swojego posła!!! widać kompletne nie zrozumienie sprawy. To prowincjonalne i prymitywne myślenie tak jak Polska miała swojego Papieża, głupie ogródkowe myślenie. Kandydaci z Jarocina powinni wszyscy zrezygnować, PARLAMENT TO ZA WYSOKIE PROGI NA ICH NOGI, co pokazali w codziennym dotychczasowym swoim życiu. Więcej POKORY i więcej pracy"szanowni" kandydaci!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarociniak
4 miesiące temu ocena: 23%  18
Świat się kończy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maryola
4 miesiące temu ocena: 0%  17
I mam nadzieję że zbyt długo nie będziemy na to czekac
~ psl won
4 miesiące temu ocena: 100%  16
Jestem ciekawy czy jest w stanie w gminie Jaraczewo zabrać głosy pslowi. Jaraczewo to zagłębie psl.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kikus
4 miesiące temu ocena: 90%  15
wejdz na strone wyborynamapie.pl i zobacz ile punktów procentowych miał pis, a ile psl w wyborach parlamentarnych 2015 w naszych gminach
~ qaz
4 miesiące temu ocena: 53%  14
Ale w wyborach parlamentarnych , w Jaraczewie królowało PSL.
~ Ciekawostka
4 miesiące temu ocena: 89%  13
W ostatnich wyborach samorządowych w gminie Jaraczewo i w gminie Kotlin zwyciężyło PiS.
~ Ja
4 miesiące temu ocena: 38%  12
Jasiu miej honor i zrezygnuj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zmiana!
4 miesiące temu ocena: 40%  11
Tylko KONFEDERACJA! Czas na nowe rozdanie w parlamencie! Precz z banda okrągłego stołu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ konfiu fiu
4 miesiące temu ocena: 53%  10
daj spokój mariuszku
~ Adam
4 miesiące temu ocena: 92%  9
PSL nie przekroczy progu wyborczego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pamietajmy
4 miesiące temu ocena: 80%  8
Pamiętajmy że to PSL i PO podnieśli wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67. Pamiętamy Panie Kosiniak co Pan zrobił Polakom.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sort
4 miesiące temu ocena: 31%  7
pamiętamy co nam oferuje pis rozdawnictwo i życie na kredyt, jak to się kończy, pokazała Grecja, a przy tym, pamiętamy też o Trybunale, SN, misiewiczach i obajtkach i o tym, że "nam (pisowi) to się należy" uwierz mi, pamiętamy!!!
~ elektor
4 miesiące temu ocena: 39%  6
Jan Szczerbań najlepiej potrafi zdefiniować potrzeby "zwykłego zjadacza chleba", czyli potrzeby swoje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 38%  5
BRAWO !
~ PO pierwsze nie szkodzić
4 miesiące temu ocena: 32%  4
To że pan kandyduje, to nie mam do Pana pretensji, bo to decyzja członków PiS, którzy chcą żeby głosy jarociniaków się rozłożyły i mandaty przypadły dla Kalisza, Ostrowa Wlkp etc. Obawiają się że Lidka Czechak zdobędzie mandat kosztem kogoś np. z Kalisza. Ale mógłby Pan mniej się udzielać i nie szkodzić wynikowi Lidki. Przykładowo po co Pana banery w Jarocinie. Mógłby Pan chodzić po ludziach w gm. Jaraczewo i prosić o głosy na Lidkę. Jeszcze nie jest za późno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JA
4 miesiące temu ocena: 33%  3
Bo on zawsze tylko DO SIEBIE
~ Nie
4 miesiące temu ocena: 76%  2
wydaje się, że Pani Lidia to taki odpowiednik Pani Pawłowicz przynajmniej strojem
~ sort
4 miesiące temu ocena: 38%  1
zgadzam się, po pierwsze nie szkodzić, jeśli ziemia jarocińska miałaby mieć posła pis, to lepiej, by go nie miała, podkreślam, po pierwsze nie szkodzić!!!
R E K L A M A