R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wrócili do poprzednich stawek za wodę

› Aktualności› Samorząd 11 miesięcy temu    10.04.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Do 11 czerwca mieszkańcy gminy Kotlin za wodę i ścieki będą płacili według stawek z 2017 roku.

To dobra informacja dla mieszkańców gminy Kotlin. 1 grudnia ubiegłego roku rada gminy zdecydowała, że opłaty za wodę i ścieki wzrosną o 5 procent w 2018 r.

R E K L A M A

- W międzyczasie - 12 grudnia - ukazało się rozporządzenie, że przez najbliższe 180 dni będzie obowiązywała stawka opłat za wodę i ścieki właśnie z tego dnia. Według nowych przepisów o wysokości opłat będzie decydowała spółka Wody Polskie. Każda gmina propozycje taryf przedstawiała spółce Wody Polskie. Teraz samorząd czeka na zatwierdzenie nowych taryf. Spółka Wody Polskie ma na to 45 dni. Jeżeli uznają, że gmina złożyła prawidłowe wyliczenia, to wydają decyzję, którą publikuje się na stronie internetowej i po 7 dniach zaczynają obowiązywać zatwierdzone ceny - wyjaśnia Irena Antczak, skarbnik gminy Kotlin.

Zgodnie z przepisami nowe taryfy powinny zacząć obowiązywać od 11 czerwca.

Przypomnijmy, ubiegłoroczna uchwała o podwyżkach cen wody wywołała sporo kontrowersji w gminie Kotlin. Samorząd wprowadził trzecią taryfę - za dostawę wody bezpowrotnie zużytej (wyższą od tej wykorzystywanej w gospodarstwie domowym - przyp. red.).

Wójt chciał w ten sposób zdyscyplinować tych, którzy wykorzystują uzdatnioną wodę do podlewania przydomowych ogródków. Jednak ta taryfa miała obowiązywać także rolników, którzy wykorzystują wodę do hodowli zwierząt.

*Stawki opłat za pobranie metra sześciennego wody do czasu decyzji Wód Polskich

gospodarstwa domowe 2,80 zł

pozostali odbiorcy 3,83 zł opłata abonamentowa 1,08 zł

*Stawki opłat za ścieki

gospodarstwa domowe 3,94 zł

pozostali odbiorcy 5,07 zł

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A