R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Jacek Kmieć
R E K L A M AB1 - ZJ_kandydaci_01
R E K L A M A

Wojsko, policja i żandarmeria w akcji. „Atak na magazyn broni” [ZDJĘCIA]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    21.11.2015
Bartek Nawrocki
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
Żołnierze batalionu w akcji Żołnierze batalionu w akcji  fot. 16. jbrl w Jarocinie

Dwóch uzbrojonych napastników obezwładnia wartowników, forsują tylną bramę i uderzają na magazyn z bronią należący do 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk - tak wyglądał scenariusz ćwiczeń prowadzonych na terenie jarocińskiej jednostki.    

R E K L A M ASRT - Adam Pawlicki

W akcji prócz żołnierzy udział wzięli również jarocińscy policjanci, żandarmeria wojskowa i ochrona batalionu.  

- To było pozorowane naruszenie sytemu ochrony jednostki. Takie zajęcia prowadzimy cyklicznie raz w roku. Zawsze dotyczy to jakiegoś określonego punktu w systemie ochrony - tłumaczy st. chor. szt. Adam Butlański, rzecznik 16. jbrl. -  To jest takie zgrywanie się służb, na wypadek zaistnienia sytuacji, wystąpienia zagrożenia, że np. ktoś wtargnie na obiekt. Mamy swoje służby wewnętrzne, ale w przypadku większego zagrożenia w trakcie pokoju, korzystamy z pomocy policji i żandarmerii.

 Szefostwo batalionu przekonuje, że „wszystkie cele zostały osiągnięte”. W ćwiczeniach wzięli udział również ochraniarze, którzy na co dzień sprawują nadzór nad obiektem i w przypadku wtargnięcia są pierwszym systemem reagowania.  

Czy tematyka ćwiczeń miała związek z akcjami terrorystycznymi, które wydarzyły się w ostatnich tygodniach? - Nie. Co roku plan tych ćwiczeń jest zmieniany i realizujemy scenariusz np. dotyczący napadu na oficera dyżurnego czy napad na wartownię – wyjawia rzecznik jednostki. - Te zadania nie mogą się powtarzać, bo nie miałyby sensu. W tym roku był to magazyn uzbrojenia, który jak wiadomo w naszym przypadku, jest jednym ze strategicznych obiektów.

R E K L A M AAR1 - PSL_kandydaci
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (15)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
  ~ Duch
  10 miesięcy temu ocena: 100%  15
  Nie chciało się przyjść na miejsce tylko wstawili zdjęcia z przed dwóch lat ale profesjonalizm jarocinska WOW...
  ~ strzeeleec
  ponad rok temu 14
  Ładnie to wygląda na pokazówce a wrzeczywistości wojska tureckie zobaczcie https://www.youtube.com/watch?... i zestrzelenie helikop. na sprzecie widoczny niemiecki znak a sprzęt od turkow https://www.youtube.com/watch?... .W końcu za kim jest Turcja widać niestety
  ~ red
  ponad rok temu ocena: 100%  13
  Widzę, że wszyscy nie za bardzo są zorientowani w sytuacji, narzekając nieustannie. Wprowadzona ochrona firmy zewnętrznej najzwyczajniej pozwala żołnierzom szkolić się i wydajniej służyć zamiast po całodobowej warcie odsypiać dwie doby w domach - takie prawo. Mało kto widzi też, jak to 3/4 roku żołnierze spędzają poza domami, na poligonach. Skoro tak bardzo zazdrościcie żołnierzom tego niby ,,nieróbstwa", to dlaczego sami nie wstąpicie do armii, by w tym niby ,,nieróbstwie' słodko sobie tkwić?! Jarocińska jednostka rekrutowała ostatnio osoby finalnie do służby zawodowej.
  ~ MM
  ponad rok temu 12
  Tylko ze tam nie ma broni! Kiedys myslalem ze ta jednostke opanowal by maly oddzial komandosow. Po tym co widze teraz zmienilem zdanie, mysle ze wystraczy 2 ludzi ktorzy byli na paint-ballu 5 razy. Jednostke ochrania, firma ochraniarska, ewenement na skale swiatowa.
  ~ Tom
  ponad rok temu ocena: 83%  11
  Przedmówcy to zagrają nieudaczników, co jak domniemam uchylali się od służby wojskowej. No cóż może w kolejnym życiu coś się Wam uda.
  R E K L A M A
  ~ harcerzyki
  ponad rok temu ocena: 76%  10
  A 90% tych żołnierzyków nie jest gotowa nawet narazić zdrowia lub życia za nasz kraj! Znam kilku z Jarocina i otwarcie mówią ,że na żadne misje itp. by nie pojechali.. Są tam tylko dla dobrej wypłaty i całego rozpasanego socjala jaki im przysługuje..
  ~ płk. Klewiado-kwatermistrz
  ponad rok temu ocena: 40%  9
  Dokładnie tak jest. I bardzo dobrze mówią. Są bardzo normalni i cwani. Na tym życie polega.
  ~ realista
  ponad rok temu ocena: 78%  8
  Heh, tuptało się tam kiedyś na warcie z pełnym magazynkiem załadowanym w AK47MS - stare, dobre czasy... Teraz? Ochrona broni koszar... Śmiech na sali!
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 78%  7
  Przecież nasza JW to "fabryka szczotek" anie woksko. Proponuje stanąć o 15 koło jednostki !
  ~ soldier
  ponad rok temu ocena: 50%  6
  Widać, że jesteś na tyle zapracowanym człowiekiem, że masz czas stać o 15:00 koło jednostki i patrzeć na wychodzących do domu żołnierzy :)
  ~ rm
  ponad rok temu ocena: 67%  5
  kiedys byli wartownicy z wojska pozniej oddzialy wart cywilnych a teraz smieszni ochraniarze zero wartosci i jakosci w ochronie bo kto za 5 czy 6 zl bedzie sie narazal zeby cos chronic Tylko podwyzki w branzy i eliminacja emerytow i recistow uzdrowi ta branze
  ~ prorok
  ponad rok temu ocena: 53%  4
  Najwiekszy terrorysta,urzeduje w urzędzie miejskim,na pierwszym piętrze,prubuje ze swoimi obwiesiami zastraszyć wszystkich.
  ~ murarz z placu budowy obok
  ponad rok temu ocena: 82%  3
  scenariusz bez sensu, jaka grupa by chciała zdobywać jednostkę w biały dzień, gdzie wtedy znajdują się w niej wszystkie trepy. Takie rzeczy się robi w nocy, gdzie na terenie jednostki jest tylko kilku trepów i kilku "najlepszych inwalidòw z terenu za 5zł /h" (jak to napisał przedmówca). Wtedy wchodzą, zabierają sprzęt i wychodzą a trepy się orientują rano jak przyjadą do pracy w której łażą bez celu cały dzień i bąki zbijają.
  ~ Spec-grup
  ponad rok temu ocena: 89%  2
  Nasza jednostka jest nie do zdobycia - ochrania ją bowiem wyszkolona grupa złożona z najlepszych inwalidòw z terenu za 5zł /h
  ~ Zwykły obywatel
  ponad rok temu 1
  Spec-grup wygrałeś
  R E K L A M A
  R E K L A M A