ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Włamali się na teren schroniska. Podrzucili psa. Wszystko nagrała kamera [WIDEO]

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    9.10.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 39 ocen 6 / 83%
A A A
 fot. Fanpage Schronisko w Radlinie

Policja poszukuje pary, która podrzuciła psa do schroniska w Radlinie. Na dodatek wtargnęli na teren zamkniętego obiektu. Zdarzenie nagrała kamera.

 

 

 

Władze przytuliska film opublikowały w mediach społecznościowych. Co widać na nagraniu?

Niedziela 29 września, kilka minut po godzinie 16.00. Kobieta podchodzi z psem na smyczy pod bramę schroniska. Rozgląda się badawczo. Czerwono-granatową kurtkę naciąga na głowę. Po chwili przychodzi do niej młody mężczyzna w niebieskiej koszulce i krótkich spodenkach. Rozmawiają.

 

Próbują bezskutecznie otworzyć bramę. Wreszcie mężczyzna decyduje się przeskoczyć przez metalowe ogrodzenie. Ma problem, aby się na nie wspiąć. Kobieta pomaga mu. W końcu dostaje się na teren schroniska. Na kilka minut znika z pola widzenia kamery. Kobieta cały czas oczekuje przed bramą schroniska. Na moment nawet odchodzi spod bramy. Jednak powraca po chwili. Otwiera bramę od wewnątrz posesji i razem wchodzą na teren schroniska. Kobieta wprowadza zwierzę na smyczy. Nie wiemy, co robią, bo kamera już nie obejmuje pozostałego obszaru przytuliska dla zwierząt.

 

Po kilku minutach pojawiają się ponownie na nagraniu. Kobieta wychodzi bramą. W tym czasie mężczyzna głaszcze psa. Zamyka bramę, po czym przez nią przeskakuje. Zwierzę pozostaje na terenie schroniska. Bezskutecznie usiłuje się wydostać pod bramą.

Jego właściciele na moment zatrzymują się z drugiej strony ogrodzenia. Wsiadają do skody o numerach rejestracyjnych PK...  i odjeżdżają.

 

 

- Nagranie przekazano policji w celu ustalenia sprawców – informuje Maciej Troiński, kierownik Schroniska w Radlinie.

 

Oficer prasowy jarocińskiej komendy asp. Agnieszka Zaworska potwierdza, że wpłynęło zgłoszenie w tej sprawie.
Czytaj również: Szczyt bezczelności. Przyjechał na stację benzynową, poszedł do toalety i ukradł kosz... [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (45)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tr
3 miesiące temu ocena: 83%  45
Aż się serce kraje jak się ogląda to co robi ten piesek żeby się z tamtad wydostać. A mówią że zwierzęta nie mają serca to błąd tu właśnie pokazane jest czarne na bialym jak tego serca brakuje niektórym ludziom. Ci co to zrobili powinni się wstydzić mnie oglądając to serce boli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sąsiad
3 miesiące temu ocena: 57%  44
Ta osoba miała wybór jaki miała im też nie było lekko podejmując taką decyzję nie znacie jaka była sytuacja to nie gadajcie kto zna to zna nikt przed nikim nie musi się spowiadać bo nie jest na spowiedzi u księdza a że schronisko nie pozostawiło im innej możliwości to woleli zrobić tak niż zabijać bądź cokolwiek innego temu pieskowi bo nigdy źle w tej rodzinie nie miał ! Zamujcie się tymi co robią gorsze przestępstwa a nie uprzykszacie tym ludzia życie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mmmm
3 miesiące temu ocena: 25%  43
Wiecie co powiem wam tak on miał wybór albo dzieci albo pies jego syn ma atopowe zapalenie skóry przes sierści psa i do tego przeszkadzał sąsiadom a wy z tego robicie sensację
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciej
3 miesiące temu ocena: 33%  42
Rozgłos rozglosem ale nie w taki sposób że widać tych ludzi twarze bo mogli chociaż zamazac a nagranie z twarzami oddać w ręce policji i oni by się tym zajęli nie zdziwiła bym się jak założyli by Ci ludzie sprawę z stopy cywilnej i schronisko również poniosło by konsekwencje bo jest ochrona danych i wizerunku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
3 miesiące temu ocena: 50%  41
Psy są przyjmowane do schroniska nie komentuje się tego że oddają tylko czy muszą w tym celu wchodzić przez ploty? Chyba nie. I przestańcie już straszyć że teraz to wszyscy powybijaja psy które im się znudza. Bestie pozabijaja a reszta odda do schroniska. Tyle psów w schronisku i nie widzę nigdzie nagrań właścicieli. Teraz pierwszy raz bo wejście raczej nietypowe. Sami się prosili o rozgłos.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nina
3 miesiące temu ocena: 60%  40
To tu jest Pani w błędzie bo schronisko nie przyjmuje zwierząt a na dodatek są nie inteligentni i opryskliwi. To co ci ludzie mieli udawać że to pies który się błąkał jak to wiele ludzi robi ? Popieram ich bo pozwolili temu pieskowi na to by mógł znaleźć nowy dom a nie pozostawili psa na pastwę losu !
~ Jacek
3 miesiące temu ocena: 75%  39
Teraz będzie więcej sytuacji gdzie psy będą błąkały się po ulicach lub będą utopione w rzekach wiedząc pomimo tego że trafił by zwierzak pod dobrą opiekę bo po tylu negatywnych przykrych wręcz dręczących komentarzach w stosunku do drugiego człowieka ludzie będą patrzeli obyć się tych wszystkich obelg i prześladowań wzrokiem jak na jakiegoś mordercę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
3 miesiące temu ocena: 63%  38
Morał z waszych komentarzy płynie jeden: Jak nastepnym razem ktoś będzie chciał psa się pozbyć to niech nie idzie go oddać do schroniska tylko wywiezie do lasu i przywiąże do drzewa. Niestety sami ludzie takim linczem publicznym zmuszacie do takich zachowań, a wszechobecne kamery na terenach zamieszkałych tylko wzmagają problem. Nie mam nic więcej do powiedzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nina
3 miesiące temu ocena: 33%  37
A co tu w tej sytuacji jest wspólnego z moim szacunkiem do zwierząt kobieto nie wiesz to nie wypowiadaj się w sprawie jaki mam szacunek bo w tym przypadku to jest tylko twój domysł nic więcej ja tylko stwierdzam fakt że lepiej zrobili to tak niż zabijając tego psa a teraz tylko każdy wiesza na tych ludziach haki i w takich przypadkach będzie teraz więcej sytacji gdzie zwierzęta będą porzucane w lasach bądź zabijane bo każdy będzie się bał że będzie ukazywany jego wizerunek co to również jest karane i schronisko również może zostać ukarane za ukazanie wizerunku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beti
3 miesiące temu ocena: 56%  36
Widzę że nie szanujesz zwierząt ani miejsca gdzie przebywają. Nawet nie chodzi o to że coś ktoś weźmie ale psy w bokach mogą różnie reagować próbować się podkopywac jeśli są na wybiegu lub zrobić krzywdę przez ogrodzenie psu który został porzucony on nie wie co się stało. Byłaś kiedyś w schronisku myślę że nie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nina
3 miesiące temu ocena: 38%  35
Co też wielce jest tam by móc cokolwiek ukraść śmieszne. Informacja może i istnieje ale być może nie sprawdzali a zresztą schronisko nie przyjmuje zwierząt więc lepiej że zrobili to w taki sposób niż by mieli zabić tego psa bądź porzucić przy ulicy kilka kilometrów za miastem. Nikt z was nie wie jaka była sytuacja tego mężczyzny i kobiety że musieli tak zrobić lepiej że tak niż w inny sposób. Dramatem to jest to jak się słucha o innych przykrych sytuacjach gdzie psy są katowane, wleczone za samochodem itd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kkk
3 miesiące temu ocena: 33%  34
Masakra i pomyśleć że tego gościa kojarzę i trochę znam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beti
3 miesiące temu ocena: 56%  33
Nina a skąd wiesz co oni tam robili? Zamknięte to zamknięte tak trudno to zrozumieć. Informacja o godzinach otwarcia istnieje. Poczuli że nagle muszą go oddać właśnie jak jest zamknięte. Normalny człowiek odchodzi a nie przeskakuje bramę. Dramat.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nina
3 miesiące temu ocena: 38%  32
Lepiej że Ci ludzie zrobili tak a nie inaczej jak się słyszy nie raz w wiadomościach o zakatowanym psie bądź przywiązanym do drzewa w lesie tu przynajmniej wiedzieli że psu nie stanie się krzywda i dostanie odpowiednią opiekę. I o jakim włamaniu tu jest mowa ? Niczego nie zniszczyli ani nie ukradli przynajmniej mieli sumienie żeby nie rzucać psem. Za to schronisko może dostać również karę za udostępnienie wizerunku bez zgody tych osób bo w tych czasach jest takie coś jak rodo a przez takie udostępnienie ci ludzie mogą być teraz szykanowani bądź i nawet dręczeni więc to też nie jest w porządku .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beti
3 miesiące temu ocena: 43%  31
Pomijając podrzucenie członka rodziny którym jest pies jest jeszcze wtargniecie na zamknięty obiekt który posiada info o godzinach otwarcia. Ciekawe co powiedzieliby Ci którzy uważają że nic takiego się nie stało gdyby im na posesję ktoś wskakiwal. Na przykład ta Pani na kamerze która ma akurat dom z ogrodem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XD
3 miesiące temu ocena: 80%  30
Wszyscy potraficie wpiepszac się w cudze sprawy i komentować a nie mówiąc o ocenianiu tych ludzi zajrzyjcie najpierw w swoje brudy a później oceniajcie tych ludzi. Nie znając jaka była faktycie przyczyna która zmusiła do takiego czynu a nie innego to robicie z tych ludzi bestie. Lepiej że do schroniska bo wiedzieli że krzywda im się nie stanie niż do lasu bądź utopić co nie ? Co z was za ludzie by tak szykanowac i ich dręczyć nie wiedząc jaka była faktyczna sytuacja każdy szuka tylko sensacji żal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pati
3 miesiące temu ocena: 67%  29
Kuuu...wa!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
3 miesiące temu ocena: 67%  28
Dramatyczne. Nie chodzi o to , ze podrzuco no psa do schroniska.....tylko o sam fakt PORZUCENIA. Co trzeba miec w glowie, by miec sumienie świadom ukrzywdzić ... Ale coz takie czasy.....but na obcasie, kamizelka z futerka, biala fura, a na ręce na pewno branzoletki z zawieszkami. No i pewnie na wakacje all inclusive wylatuja nastepnego dnia..... A nierasowym psiakiem pochwalic sie trudno..... Nie zal mi takich ludzi. Wedlug mnie sa zbędni społecznie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zomer
3 miesiące temu ocena: 86%  27
Lepiej jak pies trafił do schroniska jakby miał być przywiązany do drzewa bez jakiejkolwiek możliwości przeżycia jak w wielu przypadkach.. Owszem para wtargnęła na teren schroniska, ale pies nie był wrzucony przez bramę, więc to też jest wg mnie dla nich na duży plus.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
3 miesiące temu ocena: 40%  26
Marcin dla mnie ty tez musiałbyś dostac porzadnego kopa w dupe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
3 miesiące temu ocena: 38%  25
Niestety tak bo następne może być dziecko . Dla mnie nie ma różnicy. Krzywdza zywa istote . Zobacz jak ten pies sie zachowuje. Kara 5000 tyś złoty i 1 rok pracy w schronisku może by to coś tych palantow nauczyło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ laws
3 miesiące temu ocena: 67%  24
wtargnięcie na czyjąś posesję paragraf jak nic... i dobrze kara musi być raz tak zrobili i zrobią kolejny raz. Mogli przyjść jak ludzie jak będzie otwarte a nie się włamywać nic ich nie usprawiedliwia!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hahahahah
3 miesiące temu ocena: 50%  23
ale laga przyjebali w 1:45, bo się ojscam xD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 56%  22
Poplakakam sie .... ludzie bez serca .... bestie........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
3 miesiące temu ocena: 57%  21
Jak umierają z głodu w ilości dziesiątek tysięcy rocznie dzieci w Afryce też płaczesz?
~ kd kj hdkdkd
3 miesiące temu ocena: 33%  20
trochę podobny do kutasabanany
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianin
3 miesiące temu ocena: 20%  19
Dobrze ze chociaż do schroniska podrzucili a nie uwiązali do drzewa w lesie i zostawili ale i tak powinni ich ostro ukarać min. 5000 zł żeby zapamiętali do końca życia ze się zwierzaka nie porzuca a trzeba go kochać jak swoich rodziców bo zwierzak tez ma serce i uczucia a jak się tego nie jest wstanie tego dać to się po prostu nie bierze .....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
3 miesiące temu ocena: 67%  18
Oczywiście, że tak. Ludzie tutaj zachowują się jak by mózgów nie mieli. Od tego jest schronisko, by tam psa zawieźć. Opinia publiczna nie jest od osądzania faktów, że ktoś jest bestią bo psa oddał. Wiecie ile może być powodów takiego stanu rzeczy? Począwszy od narodzin małego dziecka, poprzez stwierdzone uczulenie na sierść psa, a skończywszy na np. chorobie nowotworowej tego pieska, na której finał właściciela nie mieli serca patrzeć i woleli oddać. Ale naród jest głupi i ocenia tylko to , co widzi tu i teraz. Zero refleksji.
~ M.
3 miesiące temu ocena: 75%  17
Brak słów...Życzę im takiego samego losu. Pies to nie zabawka.. on także czuje, przywiązuje się do ludzi, co widać na załączonym filmie..powinni ponieść konsekwencje za tak skandaliczne zachowanie. Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chłosta
3 miesiące temu ocena: 50%  16
Jesteście naprawdę ciężko rozumni. Myślicie ze sobie z dnia na dzień wymyślili aby się go pozbyć? Pomyślcie jaka musiała być historia tego psa, ile męczarni przeszedł, ponieważ był po prostu niepotrzebny u nich. Widzicie jak ten pies reaguje? Kocha ich bezgranicznie, nieważne co wcześniej mu zrobili i co zrobili teraz. dramat zwierzęcia i tyle. Ukarać surowo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
3 miesiące temu ocena: 92%  15
A ja się cieszę, że odwieźli go do schroniska. Piętnujcie dalej takich ludzi, to zobaczycie ile będzie utopionych/zakatowanych/przywiązanych do drzewa w lesie psów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ela
3 miesiące temu ocena: 80%  14
Prawda. Bardzo przytomny komentarz
~ Ela
3 miesiące temu ocena: 85%  13
Lepiej, że podrzucili do schroniska niż by mieli go zostawić w lesie czy wyrzucić gdzieś na autostradzie. Może sposób w jaki to zrobili nie był najlepszy ale jako tako krzywdy tego psu nie zrobili. A schronisko nie przyjmuje nowych zwierząt więc przypuszczam, że dlatego wybrali taki sposób na oddanie psa a nie inny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ QUEST
3 miesiące temu ocena: 83%  12
Również twierdzę że dobrze zrobili. Lepiej do schroniska niż do lasu jak to inni robią.
~ Miś
3 miesiące temu ocena: 100%  11
Naganne na pewno. Ale mimo całej dramaturgii, mimo braku, no wiadomo czego.., mimo tego wszystkiego - tej kobiecie chciało się dojechać do schroniska i dać temu nieszczęśnikowi szansę. Nieporównywalne z przywiązywaniem pieska do drzewa w głębokim lesie czy coś w podobnym stylu.... Mimo wszystko, to lepsze rozwiązanie. Film zaś pokazuje jedno - dramat zwierzęcia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
3 miesiące temu ocena: 50%  10
Jak mają nr rejestracyjny to co za problem dla nich o ustelenie do kogo należy auto?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ El
3 miesiące temu ocena: 100%  9
Odpowiedzialni raczej nie są. Nie wyobrażam sobie zostawić przyjaciela. Jednak wydaje mi się, że to co zrobili można jeszcze wybaczyć. Przez takie udostępnianie będzie więcej psów przywiązanych do drzew albo zabijanych i zakopywanych. Każdy to nie będzie mógł opiekować się zwierzęciem będzie bal się zostawić w schronisku żeby nie zostać upublicznionym. Wydaje mi się że te sprawę można było załatwić w inny sposób
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
3 miesiące temu ocena: 60%  8
Marcin no cóż jesteś idiota czy wstydem też dla tych bandytów tak ich będę traktował i nazywał kupić psa, decydując się na psa trzeba ponosić pełną odpowiedzialnosc. Życzę Ci by spotkała Cię taka s sytuacja byś został sam i trafił do ośrodka dla samotnych, zobaczymy co czujesz. To żywa istota jak tego nie rozumiesz to się nie odzywaj.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
3 miesiące temu ocena: 81%  7
Ojej, chusteczkę do łez może chcesz? Ludzie zawsze się do czegoś przyczepią, zawsze. Gdyby ta sama para osób zostawiła tego psa w lesie, skutego łańcuchem do drzewa i zarejestrowała by ich foto pułapka leśna to byście ich tu zlinczowali i ukamienowali. Co drugi z was by pisał, że jak to tak można, że przecież można było do schroniska psiaka oddać. No więc oddali do schroniska i co? I też ich linczujecie.
~ Psiur
3 miesiące temu ocena: 83%  6
Zero odpowiedzialności ze strony ludzi. Biorą/kupują psa a potem oddają, porzucają albo o zgroza zabijają! Mnie by serce się krajało gdybym tak miał zrobić ze swoim psem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
3 miesiące temu ocena: 82%  5
Różnie życie się układa i nie zawsze wszystko jest takie czarno-białe. W mojej ocenie wybrali najlepsze wyjście z sytuacji, bo mogli go również otruć lub wywieźć do lasu 30km dalej i uwiązać. Zwróćcie uwagę, że gość przeszedł przez płot, by nie przerzucać tego psa przez płot, co mógł zrobić bez problemu, bo pies mały i zapewne by mu nic wielkiego się nie stało. Od tej strony na to również należy patrzeć.
~ Marcin
3 miesiące temu ocena: 72%  4
Właściwie gdzie tu jest przestępstwo, bo nie rozumiem? Zginęło coś? Zdewastowano coś? Podrzucili psa do schroniska na wzór ludzkiego "okna życia". rozumiem, że lepiej, by przywiązali w lesie do drzewa?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Takie prawo
3 miesiące temu ocena: 82%  3
większe konsekwencję będzie miało schronisko za upublicznienie wizerunku bez ich zgody :/
~ Marcin
3 miesiące temu ocena: 76%  2
Może wstydem było właśnie dla tych ludzi przyjechać w godzinach pracy i oddać swoje zwierzę? Ludzie mają różne motywy działania i przemyślenia. Tak samo dziecko po porodzie kobieta również może bez konsekwencji zostawić w szpitalu, a mimo to wymyślono okna życia, by można to zrobić anonimowo, bez kontaktu z drugiem człowiekiem. Nie wiem co ma w ogóle na celu ten artykuł i ta cała wrzawa z monitoringiem. Jeśli coś zginęło lub stwierdzono dewastację mienia to oczywiście należy ich ukarać ale wychodzi na to, że gdyby brama była otwarta to by psa po prostu tam wpuścili i odjechali. Klasyczna gówno-burza.
~ xxx
3 miesiące temu ocena: 53%  1
Można było tego pieska po prostu przywieźć w godzinach pracy schroniska, a nie chamsko przeskakiwać przez bramę. Widać twarze i numery auta. Octavia też charakterystyczna, bo Style, biała, pakiet sunset, a tych mało w rejonie. Konsekwencje może minimalne, ale wstyd.
R E K L A M A