R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS kredyty do odwołania
R E K L A M A

Władze Jarocina: Budujemy mieszkania o połowę tańsze [WIDEO]

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    27.08.2017
Redakcja
komentarzy 39 ocen 11 / 45%
A A A
 fot. Tomasz Bartkowiak/UM w Jarocinie

Ruszył II etap budowy mieszkań czynszowych realizowanych w ramach jarocińskiego programu „Mieszkanie Plus”. 108 kolejnych lokali wybuduje poznańska firma Family House.

R E K L A M A

 

- Budowane szeregowce wspaniale wkomponowały się w jarociński krajobraz, a już niedługo zamieszkają w nich mieszkańcy. Wszystko idzie zgodnie z planem, jesienią przyszłego roku wszystkie 366 mieszkań zaplanowanych do budowy zostanie oddanych do eksploatacji – powiedział Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

 

W ramach projektu „Jarocin – Twoje miejsce na Ziemi” w ubiegłym roku rozpoczęto budowę 42 mieszkań na ul. Leszczyce w Jarocinie. Kolejne 120 mieszkań powstaje przy ul. Siedlemińskiej  w Jarocinie, a w oddalonym ok. 4 km dalej Siedleminie następne 96 lokali.

 

W szeregowcach powstają dwu- i trzypokojowe mieszkania. Lokale o metrażach do 55 m2 mają zostać zostaną wykończone „pod klucz”. Będą posiadały ogrzewanie gazowe. Inwestor podaje informuje, że również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co lokatorom umożliwi samodzielne rozliczanie się, bez zaangażowania JTBS-u.

 

Rozpoczęcie realizacji II etapu projektu oznacza budowę kolejnych 108 mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Łącznie będzie tam dostępnych 228 nowych lokali. II etap, który wykona Firma Family House będzie kosztował ponad 12,5 mln zł. Zakończenie budowy wszystkich 366 mieszkań zapanowano na jesień 2018 roku. 

 

- Zapotrzebowanie na mieszkania jest duże – informuje Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. O

 

366 mieszkań aplikuje ponad 600 chętnych i codziennie wpływają dodatkowe wnioski – mówi prezes Wolski. To pokazuje, że potrzebna jest kontynuacja projektu, dlatego będziemy budować dalej – dodaje.

 

- Budujemy mieszkania pod klucz w cenie o połowę niższej niż funkcjonuje na wolnym rynku.  To dobra wiadomość także dla przedsiębiorców, którzy chcą tu lokować firmy, bo będą mogli łatwiej pozyskać pracowników do swoich firm - dodaje burmistrz, cytowany w informacji przygotowanej na zlecenia ratusza.

[ZOBACZ WIDEO]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 5 głosów: 11 (45%) 6 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (42)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 007
  ponad rok temu 42
  Tylko niech prezes JTBS,burmistrz,p.Regulski powie prawdę kogo na mieszkania będzie stać na wpłatę 12-krotnego czynszu i kaucji WIEM bo bylem u wszystkich"panów" z pytanien jaką mam szansę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ityle
  ponad rok temu ocena: 50%  41
  Okaże się za kilka lat. Nie zawsze jakość podąża za ceną.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kat
  ponad rok temu ocena: 35%  40
  Mieszkania dla pracowników- czytaj dla Ukraińców bo Polacy jeżdżą do Poznania
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do roboty Panowie szlachta
  ponad rok temu ocena: 71%  39
  Dziadków z powiatu prosiłbym o przejazd drogami powiatowymi. Po wichurze sprzed dwóch tygodni wciąż w rowach leżą połamane tablice z informacją o dotacji unijnej pozyskanej na remonty dróg. To nie jest bezpieczne. Dziś tak wiało że tablica mogła komuś zrobić krzywdę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ On
  ponad rok temu ocena: 91%  38
  Przewidzial ze parafia sie powiekszy i ze ludu wiecej bedzie to i koscol wiekszy buduje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ Lugi bugi
  ponad rok temu ocena: 72%  37
  Zadnej pomocy od miasta parafia nie ma wszystko za swoje budujemy a tez dojdzie duzo parafian moze burmistrz da troche
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lugi
  ponad rok temu ocena: 63%  36
  Ale ksiadz na logach juz 15 lat temu zaczal budowac koscol i nikt nie pomaga z gminy ani burmistrz a bedzie wieksza parafia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dc
  ponad rok temu ocena: 75%  35
  A na jakiej podstawie ma pomagać gmina w budowie komnaty? Nie wszyscy, to osoby wierzące, a wystarczająco pieniędzy idzie do tej mafii z podatków. Niech buduje i 40lat, za mało dajecie na tace, a samochód trzeba utrzymać.
  ~ KADENCJA
  ponad rok temu ocena: 71%  34
  A dlaczego te budowle powstają tak daleko od Jarocina przecież to zwykłe obrzeża.Nie jest przypadkiem tak że ktoś kupił tanio tą ziemie i odsprzedał dużo drożej do urzedu i stąd ta lokalizacja.Kto widział budować mieszkania dla jarociniaków w Siedleminie. Czy to jest nowa akcja wyprowadzania Jarociniaków w pole.Zamiast budować w centróm buduje się jakiś chory łącznik.Jak widać wiele jest sposoboów aby wyciągnąć z kadencji.A teraz aby się bronić piszcie że jestem od Stacha, leśnym dziadkiem albo jakimś innym wymysłem waszej chorej wyobrażni.Nic z teg.Nie jestem od nikogo tylko realnie patrze na problem,bo to niestety jest problem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KADENCJA
  ponad rok temu ocena: 60%  33
  Słuchaj no PŁATNY CZŁON.Nie byłem i nie jestem rencistom.Napisałem o chorej wyobrażni .Twój wpis jest tego idealnym przykładem.A odnośnie koloru to zobaczymy jaki będzie. Centrum Warszawy za cienki jesteś aby tam zainwestować ,jedynie w Warszawie w centrum możesz sobie loda kupić.
  ~ Płatny człon
  ponad rok temu ocena: 55%  32
  Ty akurat pewnie jesteś rencistą jak się nie załapiesz na korytko utrzymywane z pieniędzy podatników, albo bez roboty jak w styczniu tego roku jak się układy w zusie pokończyły bo mateczka partia od korytka została odsunięta w Polsce. Chwilowo jesteś nadmiarowym członkiem który gdyby siedział w domu mniejszą przyniósł stratę i ponad 100.000 oszczędności dla powiatowego podatnika.
  ~ Kolor też pewnie ci się nie będzie podobał
  ponad rok temu ocena: 43%  31
  Ty jesteś problemem. Dla twoich bliskich. Weź się lepiej do roboty. Bo mataczyć, pomawiać i gęgać bez sensu to wielu potrafi. Jak byłyby takie kiepskie lokalizacje to nie byłoby tyłu chętnych. Uważasz tych ludzi za idiotów? Budowa w centrum? Tak wiem, najlepiej w centrum, w centrum Warszawy
  ~ Jja
  ponad rok temu ocena: 42%  30
  W Siedleminie to jest najlepsza lokalizacja dla rodzin z dziećmi, ładna szkoła tuż obok, boisko
  ~ Deweloper
  ponad rok temu ocena: 80%  29
  50 % ceny rynkowej??? Jak oni to robią???
  ~ zxz
  ponad rok temu ocena: 57%  28
  Tanie mieszkania z tanich produktów (wszyscy o tym mówią). Do tego małe klitki, czyli taki "lepszy" socjal.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zbigi
  ponad rok temu ocena: 100%  27
  Do zxz nie za to ci płacimy 120.000 rocznie, żebyś się budowlańcu co cegły w ręku nie trzymał jeno marchewkę mądrował o jakości materiałów. Pomądruj się lepiej o jakości leczenia prawie lekarzu
  ~ do zxz
  ponad rok temu ocena: 83%  26
  Przejedź się baranie po tych lokalizacjach i zobacz z jakich materiałów budowlanych się buduje. Gdybyś to widział baranie jeden to byś takich głupot nie wygadywał.
  ~ Jarociniak
  ponad rok temu ocena: 69%  25
  Trzeba wziąźc pod uwage że domy powstały na ornej ziemi czyli w polu . Mogą osiadać itp ..Czynsz też jest niemały . Wadium bardzo duże .Mieszkania daleko od cywilizacji . Bez garażu ,szopki czy piwnicy . Auto wręcz niezbędne . Średnio to widzę .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gonada rozpierducha
  ponad rok temu ocena: 38%  24
  Stachu martw się lepiej żeby Ci szpital nie osiadł.
  ~ zenon
  ponad rok temu ocena: 57%  23
  kredyt kredytem popchiety sciemniacze
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dan
  ponad rok temu ocena: 73%  22
  Do Bogusia JA sobie dom wybudowałem bez kredytu, bez 500+, bez mieszkanie+. Jak ktoś się stara, pracuje to może sam coś osiągnąć, a nie czekać aż" manna z nieba spadnie". Nigdy nie dostałem od państwa żadnej pomocy i to co mam zawdzięczam tylko sobie.
  ~ Boguś
  ponad rok temu ocena: 50%  21
  A ty mieszkanie albo dom to wybudowałes sobie za gotówkę? Sciemniaczu. A może komuna ci wybudowala i się teraz madrujesz?
  ~ bogdan
  ponad rok temu ocena: 71%  20
  ja polbudowlaniec wam prawde napisze ktora w oczy kole... budowle takie o nie bede pisac czy to tez tej dotyczy a wiec jedyne budowle typu dom kazdy sam wybiera material a wszedzie indziej z najtanszego wrecz z odpadow tzw recykling budowlany i nietylko no a jak pokazuja papiery to papier przyjmie wszystko
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do roboty, nygusy platfiormiane, a nie znowu tylko krytykować potraficie
  ponad rok temu ocena: 43%  19
  Tak tak jak kupujesz cegłę to ty masz spod lady, a firma która buduje setki bloków towar wybrakowany. A odpowiedzialność producenta i wykonawcy firm które mają renomę, twierdzisz że nie ma czegoś takiego. Bo żyjemy w dzikim kraju, chory na umysł platfusie. Jak już to tobie zuczku wcisneliby ci kiepski towar bo jesteś jednorazowym klientem, do tego amatorem co nie ma o niczym pojęcia bo buduje swój pierwszy dom.
  ~ Quenn
  ponad rok temu ocena: 52%  18
  Zamienili emeryturki 2.000 brutto na pensje od 8.000 do 13.000 i jeszcze wypisują że za ich podatki się buduje. Oni mają gdzie mieszkać. A młodzi? Brawo Burmistrz. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ktoś
  ponad rok temu ocena: 67%  17
  Ciekawe, czy wiesz kto już podał chęć mieszkania w tych domach?
  ~ slup
  ponad rok temu ocena: 64%  16
  Napiszcie przy okazji coś o poznańskiej karierze pana Wolskiego, proszę, please :-) kiedy to było? Jakie sukcesy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gggg
  ponad rok temu ocena: 50%  15
  Zazdrościsz mu, że jak zwolniony z powodów politycznych to sobie poradził?
  ~ Ggggg
  ponad rok temu ocena: 50%  14
  Powiatowi koryciarze do budy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Powiatowe Mapety
  ponad rok temu ocena: 57%  13
  Widzę że leśnych dziadków z powiatu szlag trafia.☺ jedynie co potrafią to krytykować.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ana
  ponad rok temu ocena: 41%  12
  Nieprawda! Mam już 65 lat i mieszkanie własne.Ale wysiłek gminy i pana burmistrza doceniam i to bardzo.Trzeba robić to co ludziom ułatwi życie a nie tylko wymyślać coś co nie jest potrzebne.
  ~ chory układ
  ponad rok temu ocena: 76%  11
  Mieszkańcy Jarocina ze swoich podatków finansują projekt Pawlickiego by mogli tu mieszkać ludzie spoza Jarocina , chore
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ???
  ponad rok temu ocena: 47%  10
  Piękne " wkąponowały się w krajobraz "Jarocina . Cudeńko
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Yolo
  ponad rok temu ocena: 70%  9
  Przecież to wyglada jak obóz koncentracyjny w nowoczesnym wydaniu, jeszcze tylko plot z drutu kolczastego postawić i pasuje. Do obozu(biernacki) daleko nie jest. Ach ten widok z okna na cmentarz w Siedleminie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zielony jełop
  ponad rok temu ocena: 57%  8
  A ty gdzie mieszkasz? W cerekwicy?
  ~ dan
  ponad rok temu ocena: 67%  7
  Mieszkanie plus znowu za moje podatki ( bo już jest 500 plus). Dlaczego ja mam pracować na innych, którym się nic nie chce i czekają tylko na "należy się" .A jeszcze tylko pytanie GDZIE JEST INWESTOR, NORMALNY INWESTOR??????????????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ljo
  ponad rok temu 6
  dwbil z ciebie wszyscy placa
  ~ Demokracja
  ponad rok temu ocena: 75%  5
  Człowieku na kogo głosowałes w wyborach?.??
  ~ slup
  ponad rok temu ocena: 88%  4
  Większy problem ze z Twoich podatków idą wypłaty jarocinskich urzędników, o których się mówi tu i tam (np w R.I.O. w Poznaniu). To jest buuul i problem inteligentniejszej części mieszkańców. Płacisz na kogoś, kogo może byś sam nigdy w życiu nie zatrudnił. A tu w Jarocinie większość wyborców tak a nie inaczej wybiera. Ot problem dla dobrze zarabiających w Poznaniu a w Jarocinie placacych podatki.
  ~ Syf
  ponad rok temu ocena: 60%  3
  Te slamsy nazywacie mieszkaniami? Gdyby oferowano mi klucze za darmo to bym odmówił.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xddd
  ponad rok temu ocena: 54%  2
  A ty gdzie mieszkasz? W domu po rodzicach? A może żona ci na dom zarobiła bo ty jedyne co potrafileś to po marchewkę i kapustę na giełdę pojechać do warzywniaka
  ~ df
  ponad rok temu ocena: 42%  1
  Mylisz się
  R E K L A M A
  R E K L A M A