ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Wiemy, kiedy będzie Jarocin Festiwal 2019

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    12.09.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 24 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Materiały organizatora

- Do zobaczenia w przyszłym roku. Tak mi obiecali organizatorzy - powiedział na zakończenie niedzielnego koncertu Sebastian Riedel, lider zespołu "Cree" i syn legendarnego wokalisty "Dżemu". Przyszłoroczny Jarocin Festiwal ma być poświęcony właśnie Ryszardowi Riedlowi. 

 

 

Organizatorzy Jarocin Festiwalu 2018 na zakończenie podali informację o tym, jaki ma być temat przewodni. Nie było jednak informacji na temat terminu przyszłorocznej edycji. Datę podano do wiadomości publicznej dzisiaj.

 

Na tegoroczny festiwal, który odbywał się w dniach 13-15 lipca, składało się ponad 50 koncertów i wydarzeń na czterech scenach. Bohaterem tegorocznego motywu  był Johnny Rotten - wokalista Sex Pistols i Public Image Limited. W latach 70-tych XX wieku swoją muzyką rzucił wyzwanie brytyjskiemu społeczeństwu, a jak się później okazało także globalnej kulturze, dając światu punk rocka.

 

 

Przyszłoroczna edycja ma być poświęcona Ryszardowi Riedlowi.  W 2019 roku przypada bowiem 25. rocznica śmierci Ryszarda Riedla. W związku z tym Sebastian Riedel i zespół Cree postanowili upamiętniających twórczość legendarnego wokalisty zespołu Dżem Ryszarda Riedla programem „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu”, który jarociniacy będą mogli usłyszeć podczas koncertu organizowanego na parkingu przed aquaparkiem w niedzielę 9 września, dwa dni po 62. urodzinach Ryśka.

 

Jarocin Festiwal ma się ropocząć dokładnie za 10 miesięcy. Wydarzenia towarzyszące i koncerty odbywać się będą w dniach 12-14 lipca. 

 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (24)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kelner to do Ciebie
9 miesięcy temu ocena: 0%  24
Kelner! To jak to będzie z tym festynem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ruda
9 miesięcy temu 23
Dżem był i jest. Piosenki pozostały. Czasy niby się zmieniły, ale młodzi ciągle się buntują dajmy im wykrzyczeć się muzyką. Szkoda, że giną festiwale młodych talentów. Młodzi zawsze byli "głodni" muzyki, wolności i szału w ich rozumieniu. Dlaczego im tego nie dać. W pewien sposób byłoby to kontrolowane i w miarę bezpieczne, zmiana czasów to i zmiana świadomości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jap
10 miesięcy temu ocena: 100%  22
To co z tym festiwalem ? będzie czy nie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner to do Ciebie
9 miesięcy temu ocena: 100%  21
Kelner! To jak to będzie z tym festynem?
~ amfiteatr zburzony
ponad rok temu ocena: 67%  20
Zamknąć festiwal i Spichlerz Polskiego Rocka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ undertaker
ponad rok temu ocena: 100%  19
upośledzeni umysłowo organizują pikniki a temat jest sprawdzony popatrzcie na szał u jurka w kostrzynie jakie kapele walą ,dodać podobne ściagnąc legendy z tym że chyba pomnik glana coś sugeruje prawda? to bunt, chaos, brud i dzwięki kakofoniczne -prawie, lecz bardziej z polski bo rotten to nie do końca jarocin i to po 40latach tam a u nas po 94roku 24 lata od typowych festivali wiec proponuję dwie sceny punk, metal, goth ,i coś na kompromis cukierkowy green day ,the cure na drugi dzień na trzeci albo ghotic metal mamy mnóstwo do wyboru albo coś z metalu jako mega koncert ,cała reszta róźnych kapel o wybuchowym charakterze z czujem i jajem ,a publika ma być z polski i z europy bo jarociniacy to mieszkańcy a fala przyjezdnych robi swoje ,tv ,i radia niezależne ,to tak co mogę rzec a jestem bywalcem jako i muzyk i fan festivali i koncertów,dotychczas odnoszę wrazenie że w jarocinie pokutował flakowaty charakter pewnie z obawy na zadymy ale to zupełnie inna młodzież
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nika
ponad rok temu ocena: 0%  18
nie chcemy wiedziec bo wiekszosci to nie interesuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
ponad rok temu ocena: 78%  17
Trzeba było kontynuować muzykę z przed lat punk,metal,reggae i frekwencja by była a tak mamy muzyczne wynalazki.Zburzyliście amfiteatr, konkurs młodych kapel i tak by dalej wymieniać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda:)
ponad rok temu ocena: 75%  16
A ja myślę że pomysł dobry. Tylko skoro organizatorzy są Ci sami czyli Wiraszko i Mopsik to mam wrażenie że znów to spier...ą. Odzwierciedleniem dobrej imprezy jest frekwencja a ta była najgorsza od 2005 roku. Byłem na wszystkich więc wiem co pisze. Druga sprawa czy festiwal który trwa od 2005 roku trzeba reaktywować? Nie on już jest wpisany na stałe dla ludzi z klimatu. Tylko że trzeba ich zachęcić do przyjazdu dobrymi zespołami oraz ceną biletu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dro
ponad rok temu ocena: 50%  15
Rysiek spoko myzyka też .Ale nie rozumiem zachwytu człowiekiem który był ćpunem i alkocholikiem . Wszyscy się podniecają ale przy dłuższym słychaniu łapie się doline ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
ponad rok temu ocena: 60%  14
Ryszard Riedel to Legenda do pięt mu nie dorastacie a ze wykończyly go narkotyki to nalóg jak każdy nigdy nie wiadomo jak każdy z was skonczy idealni
~ Jaroub
ponad rok temu ocena: 40%  13
jak wyżej ! :) zamknijcie ten festiwal w cholere ... ;/
~ Czy rock umarł? tutaj?
ponad rok temu ocena: 80%  12
Ja...pd...ole ale smęty! Czy zawsze musi być poswiecony ludziom, ktorzy juz swoje nagrali i stworzyli, a wy to ciagle wałkujecie. Lunatycy otaczaja mnie do zrzygania! Rysiek był swietny gosc, jak na swoje czasy! Natomiast teraz tez sa fajni! Doceniajmy zyjace kapele. Czy Jarocin nie zrobił sie trupem ROCK AND ROLLA? Czaszka w logo Baru przy spichlerzy Polskiego rocka oznacza- jedno! Rock is dead! Przynajmniej wg pomysłodawcy tego muzeUM! ROCK nie umarł, zyje na cąłym swiecie tworza mniej lub bardziej dobre czy znane zespoły grajace rocka, ale nie jakis Pan polityk ma pomysły na ciągłe koncerty poswiecone trupom czyli niezyjacym juz muzykom! Pasuje oczywiscie to do całego muzeum, bo muzeum to miejsce gdzie sa pamietaki, po czyms co nie zyje! I TA CZASZKA! Polecam wyjazd z kraju! Rock zyje ma sie dobrze. Pozniej sie nie dziwcie, ze impreza techno zbiera wiecej ludzi, bo to co organizujecie te koncerty na czesc kogos kto juz nie zyje jest PO PROSTU TRAGICZNE!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K3
ponad rok temu ocena: 100%  11
Świetny? Nie znałem, ale wątpię. Żaden człowiek uzależniony od heroiny nie jest świetny, po prostu. Może być świetnym, utalentowanym artystą, owszem, ale jako człowiek nie będzie świetny, bo jego życiem zawsze będzie kierować nałóg.
~ Ad
ponad rok temu ocena: 31%  10
Sounds Of Freedom pokazało czego ludzie oczekują i przy czym się bawią w dzisiejszych czasach, zastanówcie się, jaki jest sens reanimować tego rockowego trupa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miasto na łopatkach
ponad rok temu ocena: 63%  9
To samo cały to miasto. Reanimować ? Czy przekształcić na teren wiejski ?
~ Joana
ponad rok temu ocena: 65%  8
Cóż za butna pewność, że będziecie organizować przyszłoroczny festiwal. A ja mam pewność, że Pawlicki nie wygra wyborów i festiwal będzie organizowało ponownie Go Ahead. Bo nikt jak oni nie miał wyczucia formatu, targetu i okoliczności. Oby już się skończył ten kosxmar i nastapiła zmiana władzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kawosz Piwa
ponad rok temu ocena: 67%  7
Adam wygra w pierwszej turze.
~ nick
ponad rok temu ocena: 25%  6
Zgadza się ,tylko Go Ahead ale Pawlicki wygra wybory bo nie ma kontrkandydata.
~ iiiiiiiiiiii
ponad rok temu ocena: 33%  5
a ja mam pewność, że wygra
~ Klapa
ponad rok temu ocena: 45%  4
Myślałem ze po totalnej klapie w tym roku mopsik już odpuści a burmistrz przerzuci kasę na sounds bo to o wiele lepsza impreza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mati
ponad rok temu ocena: 0%  3
Tez mam taka nadzieje,ze ten chory twór zniknie i zostanie Sounds oraz Disco Stars! Widać po frekwencji czego chcą mieszkańcy!
~ Fan
ponad rok temu ocena: 71%  2
Mam nadzieję że Dżem będzie!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fanka
9 miesięcy temu 1
Dżem zawsze będzie a w naszych sercach najbardziej! Wiecznie żywy :-)
R E K L A M A