ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M A

Więcej mieszkań chronionych i nowe miejsce dla ŚDS-u [GALERIA]

5 miesięcy temu    9.09.2019
Anna Konieczna
komentarzy 2 ocen 5 / 80%
A A A
Rozbudowany obiekt przy ulicy Zacisznej w JarocinieRozbudowany obiekt przy ulicy Zacisznej w Jarocinie fot. A. Konieczna

Środowiskowy Dom Samopomocy w Jarocinie już wkrótce czeka przeprowadzka. W nowej siedzibie mają być lepsze warunki i znacznie więcej miejsca. Dzięki temu więcej osób będzie mogło korzystać z ŚDS-u. W tym samym miejscu powstały także dodatkowe mieszkania chronione.

 

R E K L A M A

 

Nowa siedziba Środowiskowego Dom Samopomocy powstała po rozbudowie domu z mieszkaniami chronionymi przy ulicy Zacisznej w Jarocinie [o tym pisaliśy więcej TUTAJ].

 

 

- Tam będzie znacznie większa powierzchnia, dlatego liczbę 25 uczestników, którzy są tam obecnie, chcielibyśmy zwiększyć do 40 - wyjaśnia Igor Armon. I dodaje: - Te obie placówki (ŚDS i mieszkania chronione - przyp. red.) są ze sobą powiązane, ponieważ kilku uczestników ŚDS-u mieszka przy ulicy Zacisznej.

 

 

 

[Dom Pomocy Społecznej czekają zmiany - szczegóły TUTAJ]

 

 

 

W nowej części znajduje się także duża sala rehabilitacyjna. Przewidziany jest również gabinet lekarza rodzinnego i pielęgniarki. Będą z nich mogli korzystać uczestnicy ŚDS-u oraz osoby z mieszkań chronionych.

 

 

W pobliżu budynku znajduje się przystanek autobusowy, co ułatwi dojazd na ulicę Zaciszną z innych rejonów Jarocina. Rozpatrywana jest także możliwość uruchomienia specjalnych kursów busa, który dowoziłby osoby potrzebujące.

 

 

[bezpłatne badania profilaktyczne - gdzie i kiedy - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Pomieszczenia przy ul. Wrocławskiej zwolnione po przeprowadzce Środowiskowego Domu Samopomocy na ul Zaciszną zostaną zagospodarowane na potrzeby jarocińskiego MGOPS-u.

 

 

- Mamy coraz więcej zadań. Chociażby z ostatnio przydzieloną nam obsługą świadczeń prorodzinnych (500+, „Dobry start” - przyp. red.), dlatego potrzebujemy więcej miejsca - argumentuje Igor Armon, dyrektor MGOPS-u w Jarocinie.

 

 

W obiekcie przy ulicy Zacisznej do tej pory znajdowało się 20 mieszkań chronionych. Dzięki rozbudowie powstało 10 dodatkowych.

 

 

Wprowadzą się do nich osoby, które mają orzeczenie o niepełnosprawności i są w trudnej sytuacji materialnej oraz rodzinnej. Na liście jest kilkunastu oczekujących.

 

 

[smród nie daje żyć mieszkańcom - co na to burmistrz - czytaj TUTAJ]

 

 

Zdaniem Igora Armona, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie, zapotrzebowanie na takie mieszkania jest coraz większe.

 

 

- Jak tylko zwalnia się miejsce, jest od razu zajmowane - przyznaje dyrektor placówki. Dlatego podjęto decyzję o rozbudowie budynku przy Zacisznej.

 

 

Nowy budynek razem z tym, który już istnieje utworzyły „podkowę”. W środku powstało miejsce, które docelowo ma być zagospodarowane, a dbaniem o nie będą mogli zajmować się mieszkańcy i uczestnicy ŚDS-u. Ma to być element terapii i rehabilitacji dla nich.

 

 

[Jarocin Sport rozbudowuje się, co z basenem odkrytym - na ten temat czytqaj TUTAJ]

 

 

Wykonawcą rozbudowy, która kosztowała około 1,9 miliona złotych, była firma Hadrzyński z Kotlina. Nowy, dwukondygnacyjny budynek ma około 600 m2 powierzchni.

 

 

Oficjalne oddanie nowego obiektu przy ulicy Zacisznej planowane jest na początku października.

 

 

Mieszkania chronione mają około 20 m2 powierzchni. Każde składa się z salonu z sypialnią, aneksu kuchennego oraz łazienki. W niektórych mieszkają pojedyncze osoby. Ale są i takie, gdzie lokatorami są dwie albo trzy spokrewnione ze sobą osoby, na przykład małżeństwa albo rodzice z dorosłym dzieckiem.

 

 

[długo czekali na przebudowe drogi - mamy dla nich dobrą wiadomość - jaką, czytaj TUTAJ]

 

 

Dla chętnych mieszkańców MGOPS dostarcza obiady. Zainteresowani mieszkaniem chronionym, mogą złożyć wniosek o przydział takiego lokalu do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie.

 

 

Miesięcznie koszty utrzymania - w tym opłaty za wszystkie media - mieszkania chronionego w zależności od powierzchni i dochodu mieszkańca wynoszą od 500 zł do 700 zł. Za osoby o najniższych dochodach opłaty reguluje gmina.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Pazdzioch
  5 miesięcy temu ocena: 50%  2
  Wszystkich patoli wysłać na Madagaskar i nie będzie potrzeba jakiś 500+, MGOPSow, SDS czy jakiś tam k....wa ochronek.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ taka prawda
  5 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Komentarz nie na miejscu... Akurat w tym budynku tego typu ludzie nie mieszkają, więc nie obrażaj ich.
  R E K L A M A