ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco

Wiceburmistrz niezadowolony z podejścia nauczycieli. Mówił o tym publicznie [VIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    29.12.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 119 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

- Włożył kij w mrowisko. Znowu podpadł nauczycielom - komentowano w czwartek wystąpienie wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka. Chodziło o słowa, które odczytał w czasie oficjalnych uroczystości z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

 

Tym razem źródłem problemu nie była historia Polski, ale kwestia obecności na oficjalnej uroczystości. Chodziło nie tylko o frekwencję, ale i o samo podejście do tematu 100. rocznicy niepodległościowego zrywu. 

 

- Dziękuję pocztom sztandarowym szkół obecnym dziś na rynku. Niestety nie wszyscy rozumieją tak samo słowo patriotyzm, dlatego dyrekcjom i nauczycielom szkół, które na zaproszenie delagacji i pocztów sztandarowych na dzisiejsze obchody zareagowali: „Ale wtedy jest przerwa świąteczna”, życzę, aby ta setna rocznica wybuchu powstania skłoniła do głębokiej refleksji nad zrozumieniem takich wartości, jak: wolność, niepodległość, patriotyzm, ojczyzna, mała ojczyzna, pamięć - stwierdził wiceburmistrz Robert Kaźmierczak.

 

O ile na pierwszej części obchodów, która odbyła się w parku im. Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego, obecnych było kilkadziesiąt pocztów sztandarowych, o tyle na mszy św. oraz podczas uroczystości na Rynku było ich już zaledwie kilka. Od początku do końca obecni byli przedstawiciele różnych organizacji kombatanckich, jarocińskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego oraz szkół z Mieszkowa, Goliny oraz nr 5 z Jarocina. 

 

ZOBACZ TEŻ JAK WYGLĄDAŁY ROCZNICOWE OBCHODY

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (119)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Agata Kania
2 miesiące temu 119
* Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy? ** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych na różne cele? ** Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów? Email: patfinanceloan01@gmail.com
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qualy
3 miesiące temu 118
The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful https://kissmanga.biz...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ honey
3 miesiące temu ocena: 0%  117
Thanks for sharing the information. It is very useful for my future. keep sharing http://strikeforceheroes3.game...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ U źródła
5 miesięcy temu ocena: 100%  116
Należałoby doprecyzować treść artykułu. Miejsca, w których były obecne sztandary w artykule byly wskazane 3, a Nauczyciele i Dyrektorzy zobowiązani/zaproszeni byli do obecności w Mieszkowie i parku. I tam też byli obecni. Odległość czasowa była dość duża. Trudno, żeby sztandary czekały kilka godzin, aby być obecni wszędzie. Dwa to fakt, że publiczne miejsce i tego typu obchody to nie czas na krytykę niezadowalającej ilości sztandarów. Można omówić podczas zebrania z Dyrektorami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator Uroczystości
5 miesięcy temu ocena: 100%  115
Tak tak... Wszystko fajnie... Ale jedno mnie ciekawi. Bo to że dwie osoby zasłabły w sztandarze to już nie ważne? Byłem obserwatorem tej całej uroczystości. Jedna młoda osoba ze sztandaru zrobiło jej się słobo i musiała usiąść. W parku w Jarocinie zemdlała młoda dziewczyna i to cud że sobie głowy nie rozbiła bo upadła na kostkę brukową. Ale pan K już tego nie widzi. Co jeszcze widziałem to po składaniu kwiatów w Mieszkowie coś panu było do śmiechu jakieś śmiechy hihy no co jak co, ale na takiej uroczystości nie wypada chyba co? I tak na koniec.. łatwo się mówi takie coś jak się nie stoi 3 godzin na baczność w mrozie. Absolutnie nie pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dziadek
5 miesięcy temu ocena: 96%  114
szkoda słów na takiego złośliwego człowieka w stosunku do nauczycieli, najpierw trzeba być nauczycielem za te zakłamane przez tego pana "5000 zł/miesięcznie" żeby potem przyjść i słuchać czytania z kartki o powstaniu. A tak nic od siebie panie nie łaska nic powiedzieć? istny ksiądz co wiare krzewi z czytania z kartki a nie z dekalogi, brzydko panie, trzeba samemu iść uczyć a po miesiącu L-4 pewne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ der
5 miesięcy temu ocena: 92%  113
Do ucznia Musisz się jeszcze dużo uczyć bo: Sprawa podatków za korki została uregulowana w rozporządzeniu i każdy szanujący się nauczyciel to przestrzega. Okazja uczenia dzieci w domu to powinna być przyjemność dla rodzica bycia ze swą pociechą. Jeżeli chodzi o łopatę to żadna praca nie hańbi więc na biologii z chęcią idzie się z dziećmi do lasu by np sadzić drzewa i krzewy Na razie Amen - uczniu
~ Uczeń
5 miesięcy temu ocena: 25%  112
Nauczyciel jak świat światem MA ZAWSZE MAŁO !! Nauczyciel twierdzi że jest taki zmęczony tymi dziećmi i pracą że ..., a tak naprawdę to RODZICE muszą siedzieć z uczniami w domu !!!! Nauczycieli tylko interesują PRYWATNE KORKI za które nie odprowadzają podatku !!! Tym trzeba się zainteresować . JAK sie komuś nie podoba praca z dziećmi to do łopaty , brakuje tam ludzi. Żadna praca nie .......!!!
~ Sza
5 miesięcy temu ocena: 97%  111
Wszystkich krytykujących nauczycieli pytam, dlaczego jeden z drugim dzieciaka nie wzieliscie i nie poszliscie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ halo halo tu Londyn
5 miesięcy temu ocena: 88%  110
a ten cały dyrektor z Bożej łaski z Liceum to jeszcze jest czy go wywalili?? Na maszcie przed Liceum nie ma flagi, została zdjęta na 100 rocznice, to SKANDAL, czy to ma być protest dyrektora wobec obchodów??? na zbity pysk za taka postawę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nika
5 miesięcy temu ocena: 17%  109
nie jestem fanka Kazierczaka ale powiedział w tym przypadku prawdę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Samuel Mendel
5 miesięcy temu ocena: 97%  108
Jaką prawdę? "Prawdę" Kaźmierczaka?
~ loponom
5 miesięcy temu ocena: 96%  107
A wydawałoby się, że czasy obowiązkowych akademii minęły jakiś czas temu... Jakoś gmina i wiceburmistrz nie zapewniły ani transportu ani opieki dla "zaproszonych" dzieci. A przecież środki i możliwości są (biedni nie je Taki mam zwyczaj (nie tylko ja,jak sądzę) że nie wykonuję swej pracy za darmo, a opieka nad dziećmi to praca i odpowiedzialność (prawna i finansowa Drodzy Państwo). Pytanie dlaczego RODZICE nie przytargali pociech należy zadać rodzicom. Inną kwestią jest znana wszystkim głęboka niechęć mopsa (tak.i z małej litery też) do nauczycieli co skutkuje sprzężeniem zwrotnym. Koniec końców taka właśnie jest wolność. Wolno mi nie przyjść na patriotyczny cyrk i w spokoju obchodzić to święto tak jak uważam że na to zasługuje. Nikt nie ma monopolu na rację
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ samuel
5 miesięcy temu ocena: 100%  106
A to była uroczystość dla szkół i nauczycieli ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kuba
5 miesięcy temu ocena: 27%  105
To może trzeba było dla nauczycieli przesunąć datę obchodów na inną - tak aby im odpowiadał (żart). Ludzie ograniczeni do swoich sztywnych godzin pracy nie potrafią poświęcić prywatnego czasu na patriotyczny ruch. Z jednej strony rozumiem - w pracy wzywają a ja mam przecież wolne, ale drugiej strony to nie byle jakie święto nie byle dla kogo można było się przełamać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiss
5 miesięcy temu ocena: 90%  104
Aby może by tak rodzice swoje tyłki podnieśli i swoje pociechy ze sobą zabrały na te uroczystości.Taka uroczystość z okazji 100 leci a Powstania Wielkopolskiego co roku się nie odbywa.Przyjemnie spędzony czas z dzieckiem.Ja tak spędziłem czas z synem i było super.A Kaźmierczak nagonki na NAUCZYCIELI niech nie robi bo czyn obowiązkowy społeczny za darmo skończył się wraz z komuną.
~ Niedobry
5 miesięcy temu ocena: 91%  103
Pomyśleć by można, że w Jarocinie mieszkają tylko nauczyciele. A gdzie byli inni mieszkańcy, burmistrz, radni, pracownicy UM i Ci wszyscy, którzy tutaj tak "pięknie" piszą o patriotyzmie, a sami nie ruszyli się z domu? Ci którzy wcale nie pracują, bo dostają 500+?
~ seek and destroy
5 miesięcy temu ocena: 96%  102
Patriotyzm to nie gadanie do mikrofonu. Patriotyzm to np. uczciwe przetargi, to uczciwa władza, codzienna praca, to wychowywanie dzieci w normalnej rodzinie, to niewspieranie ludzi nieuczciwych, to codzienne dojazdy do Poznania do pracy i przywożenie z tej pracy podatków, to wychowywanie własnych dzieci w poszanowaniu historii, uczciwości i pracy. To nie jest gadanie w mikrofon.
~ seek and destroy
5 miesięcy temu ocena: 86%  101
Niezwykle patriotycznym czynem było zburzenie amfiteatru ? Czyn dla przyszłych pokoleń ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
5 miesięcy temu ocena: 30%  100
zamiast uczniow mogli przyjsc nauczyciele dla PRZYKLADU. ale... sa przemeczeni nic nie robieniem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxxx
5 miesięcy temu ocena: 50%  99
Z Ciebie o obserwator jak z koziej D.. y trąba.
~ ktoś
5 miesięcy temu ocena: 77%  98
Chyba nie bardzo wiesz jak jest z pocztem sztandarowym. Dla ucznia bycie w poczcie sztandarowym to wyróżnienie. Ty chyba nigdy nie miałeś nawet najmniejszej szansy dostąpić tego zaszczytu
~ Yeti
5 miesięcy temu ocena: 82%  97
A czemu ty wszystkowiedzący "obserwatorze" nie przyszedłeś na te wątpliwe obchody?
~ Sos
5 miesięcy temu ocena: 77%  96
W życiu jest zawsze taka reguła ze ktoś jest człowiekiem a ktoś jest wieprzem.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie patriota
5 miesięcy temu ocena: 89%  95
Patriotą może być Kaźmierczak, Pawlicki, Czechakowa wiadomo dlaczego, ja nie mam najmniejszego zamiaru. W państwie nadal totalitarnym jakim jest nadal Polska. A jak ma nie być, jak przy władzy nie są Polacy, a jak już są to są sprzedajnymi szujami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ finis
5 miesięcy temu ocena: 33%  94
Niema patriotyzmu bez gotowości do ofiar. Kto chce ocalić nasz naród, nie nadstawiając karku, ten będzie widział powolne jego gnicie, a ostatni Polak, któremu sęp nie wyżarł mózgu - rzuciwszy naokół wzrokiem rozpaczliwym, nie zawoła już naprawdę Finis Poloniae!
~ anna
5 miesięcy temu ocena: 89%  93
Obowiazuje nadal zasada Za pieniadze Ksiadz sie modli za pieniadze lud sie podli
~ Mama
5 miesięcy temu ocena: 93%  92
Przepraszam bardzo, a czy w jakimkowiek poczcie ze szkoły idą nauczyciele, czy uczniowie? Dlaczego nauczyciel ma zmuszać uczniów do brania udziału w uroczystościach w czasie wolnym? Kto wtedy odpowiada na ich bezpieczeństwo? Poza tym z tego co widziałem na oficjalnychn uroczystościach pocztów było bardzo dużo, potem widocznie dzieci wolały iść do domu, niż sluchać przemówień pana wiceburmistrza. Kaźmierczak jak zwykle nie ma o niczym pojęcia, ale ma najwięcej do powiedzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tryk
5 miesięcy temu ocena: 88%  91
Pan Kaźmierczak dzieci nie ma i nie rozumie pewnych kwestii. Nauczyciele mają rację, to czas wolny dla ucznia a przymus minął wraz z poprzednim ustrojem.
~ Nauczyciel
5 miesięcy temu ocena: 78%  90
RK ma rację, że na takiej uroczystości powinno być znacznie więcej dzieci i młodzieży. Ale przykład idzie z góry. Pan RK nie umiał skutecznie zachęcić dyrektorów, którzy z kolei nie zachęcili skutecznie nauczycieli, wychowawców i wreszcie podopiecznych .Inna rzecz, że rezerwy dobrych nauczycieli się skończyły a nowych powołań za te marne pieniądze brakuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ test p
5 miesięcy temu ocena: 82%  89
Patriotyzm to służba Ojczyźnie pracą i gotowością jej obrony zgodnie z obowiązującymi ustawami. 1) Primo po pierwsze :-) : Czy i w której jednostce wojskowej Robert Kaźmierczak odbywał służbę wojskową, jaki ma stopień, ile czasu był w wojsku ? cdn.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ test p
5 miesięcy temu ocena: 33%  88
jeszcze raz: w zagadnieniach patriotyzmu nie ma co żartować, to poważny temat dla uczciwych ludzi więc…. ponawiam prośbę: Odpisz jak było, niech dzieci wiedzą co znaczy być patriotą ! "adwokatów" nie słuchamy, wywołamy do tablicy milczy ? Głupio tak przy tablicy.
~ Pałaszewski.
5 miesięcy temu ocena: 71%  87
Nie każdy jest patriotą i chce nim być. Narzucanie tego ustawami to totalitaryzm. Jeżeli pan Kaźmierczak nie był w "wojsku" to akurat trzeba mu przyklasnąć, bo to był wielki przymus i obóz koncentracyjny naonczas. Prawdziwa wolność to nie przymus i narzucanie swoich racji!
~ test p
5 miesięcy temu ocena: 38%  86
w zagadnieniach patriotyzmu nie ma co żartować, to poważny temat dla uczciwych ludzi więc…. ponawiam prośbę: Odpisz jak było, niech dzieci wiedzą co znaczy być patriotą !
~ szeregowiec MOPS
5 miesięcy temu ocena: 88%  85
Jednostka ZJ nr 1050, dowódca: Skazany za ... :-)))
~ test p
5 miesięcy temu ocena: 80%  84
Odpisz jak było, niech dzieci wiedzą co znaczy być patriotą !
~ kto sieje wiatr
5 miesięcy temu ocena: 92%  83
Czyżby nauczyciele byli najpierw niezadowoleni z postawy i działań vice-burmistrza?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wolność
5 miesięcy temu ocena: 90%  82
O taką wolność walczyli powstańcy? Niezadowolone władze, które pomiatają nauczycielami mają do nich pretensje? Wolność to...?
~ kto sieje wiatr
5 miesięcy temu ocena: 86%  81
Więc potrzebujecie osób, które nie patrząc na uposażenie nauczycieli, ich pozycję społeczną i autorytet będą zawsze przyklaskiwać samorządowym władzom, które ich po prostu nie szanują. KIM JESTEŚCIE? Jestem pewien, że bezinteresowność pracowników oświaty jest i tak większa, niż tzw. samorządowców.
~ jarock
5 miesięcy temu ocena: 30%  80
Dokladnie.Nie potrzebujemy takich osob ktore bezinteresownosc przeliczaja na dobra materialne. Zgadzam sie. To nie ten zawod.
~ kto sieje wiatr
5 miesięcy temu ocena: 88%  79
Mam nadzieję, że dzisiaj nie ma przymusu być kimkolwiek... Po prostu łatwy rachunek - za brak szacunku i obniżanie autorytetu nie ma sensu bezinteresowność, poświęcenie (czasu spędzonego z rodziną przede wszystkim)
~ jarock
5 miesięcy temu ocena: 30%  78
Nie ma przymusu byc nauczycielem.
~ Wojtek
5 miesięcy temu ocena: 84%  77
Dzieci mają/powinny być przede wszystkim wychowane na dobrych ludzi!!!Szkola ma w tym wielki udział ale nie jej najważniejszym zadaniem jest zrobić z młodego człowieka patriotę ma siłę, szkoła ma nauczyć historii ale nie wmusić pewne zachowania i odczucia...w kraju w którym klasa „rządząca” ma ludzi za idiotów i traktuje ich jak bezmyślnych baranów może liczyć na patriotyzm rac i pełnych złości okrzyków typu chwała bohaterom...Panie Kaźmierczak został pan olany albo nie potrafił pan zorganizować obchodów tak jak należy (albo tak jak by pan chciał) a teraz - jak zwykle - szukasz pan winnych. Przypominają mi się czasy mojej podstawówki i przymusowe pochody 1 majowe...w tym kierunku Panie Kaźmierczak pan zmierzasz...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtek
5 miesięcy temu ocena: 93%  76
Takimi właśnie kategoriami myśli i w ten sposób działa Kaźmierczak i reszta jemu podobnych patriotycznych populistów wprowadzając w życie neokomune a innych posądzają i wyzywają od komunistów....
~ i tyle
5 miesięcy temu ocena: 11%  75
Zryty mózg komuną. Szkoda mi Ciebie Wojtek
~ jarock
5 miesięcy temu ocena: 32%  74
Brawo Panie Burmistrzu. Gorzka refleksja ale prawdziwa. Kto ma uczyć patriotyzmu jak nie rodzice i szkoła ??? Nie chciałbym posyłać dziecka do szkoły , gdzie ważniejsza jest " przerwa świąteczna".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
5 miesięcy temu ocena: 14%  73
No to moge zapewnic aaa, ze mam prawo...
~ aaa
5 miesięcy temu ocena: 84%  72
Rozumiem, że jako pierwszy i najważniejszy nauczyciel swojego dziecka, zabrał je Pan do Mieszkowski, Parku Gorzeńskiego i na mszę 27 grudnia. Jeżeli tak to ma Pan prawo krytykować nauczycieli, ale jeżeli nie to proszę nie osądzać innych.
~ jarock
5 miesięcy temu ocena: 29%  71
Brawo Panie Burmistrzu. Gorzka refleksja ale prawdziwa. Kto ma uczyć patriotyzmu jak nie rodzice i szkoła ??? Nie chciałbym posyłać dziecka do szkoły , gdzie ważniejsza jest " przerwa świąteczna".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ finis
5 miesięcy temu ocena: 50%  70
do Do ~ , Dawno temu jeden z pierwszych obywateli ówczesnej Rzeczpospolitej napisał:"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli."Czy aby od "pieluchy?Czy tej cechy nie można się nauczyć?
~ jarock
5 miesięcy temu ocena: 19%  69
Cechy sa nabyte i odziedziczone...
~
5 miesięcy temu ocena: 90%  68
Patriotyzmu nie można się nauczyć ! Patriotyzm to cecha , którą się nabywa i kształtuje od pieluchy ! Patriotyzm na pokaz- ,bo tak każą -to obłuda!
~
5 miesięcy temu ocena: 82%  67
Chodziło o pokaz czy szczere uszanowanie pamięci naszych przodków? Niestety teraz każda rocznica to okazja do lansu...Kiedyś nie było tyle zamieszania ,a świadomość i szacunek do historii był wręcz samoistny . Więc chyba nie ważna jest liczba sztandarów i tłumy ludzi ........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ s35
5 miesięcy temu ocena: 26%  66
zgadzam sie z Robertem!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciekawy
5 miesięcy temu ocena: 91%  65
A szanownej redakcji, zamiast sensacyjnych tytułów, sugeruję zgłębienie tematu. Po to, by rzeczywisty przekaz nie był dwuznaczny. Również dziennikarskiej refleksji w Nowym Roku życzę. P. S. Może w Nowym Roku wrócę do wersji papierowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 86%  64
I jeszcze wymienione delegacje ze sztandarami... Hahaha! A reszta? A jakże! Po katolicku! Do piekła! Hahaha... Uważajcie katolicy, żebyście się nie zdziwili po śmierci... Tam wcale może nie być lepiej niż tutaj... A na Ziemii następują duże zmiany i dla takich zawistnych ludzi powoli miejsce się kończy... Pozdrawiam!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mój Boże...
5 miesięcy temu ocena: 42%  63
a jarocińscy radni, szczególniue ci z powiatu to gdzie ci biedacy byli???? czy tylko dieta jest dla nich ważna??? a zresztą co to sa za radni? mój Boże, mój Boże, mój Boże...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ar
5 miesięcy temu ocena: 50%  62
Hahaha!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaa
5 miesięcy temu ocena: 90%  61
A gdzie był burmistrz Adam Pawlicki? Bo jakoś nigdzie go nie widać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ToWiem
5 miesięcy temu ocena: 17%  60
W Poznaniu. Na obchodach z prezydentem Andrzejem Dudą.
~ Ciekawy
5 miesięcy temu ocena: 92%  59
Krótki komentarz do wypowiedzi Pana Wiceburmistrza, który widzi tylko to, co chce widzieć. Problem nie zawsze zawsze leży po stronie nauczycieli czy dyrekcji. Może Pan zapyta z jakim trudem kompletowano poczty sztandarowe, bo ..... akurat rodzice z dzieckiem wyjechali lub mieli inne plany? Nie wierzę, że nauczyciele czy Dyrektorzy w taki sposób zareagowali A jeżeli chodzi o postawy patriotyczne to zapytam. Gdzie był Pan Wiceburmistrz a także Burmistrz czy radni jarocińscy w czasie, gdy SP2 organizowała ( w dniu wolnym od pracy 11 listopada) jedyną w gminie wieczornicę z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości i Wybuchu Powstania Wielkopolskiego ? ..... Może na koncercie w JOK-u? A w Nowym Roku trochę więcej refleksji i obiektywizmu życzę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Belfer
5 miesięcy temu ocena: 89%  58
SP2 jest zawsze beee. Tylko czwórka się liczy, bo siedzi głęboko w... Tylko dzieci i nauczycieli żal, bo są narzędziem do realizacji czyichś ambicji.
~ obserwator
5 miesięcy temu ocena: 85%  57
O ile na pierwszej części obchodów, która odbyła się w parku im. Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego, obecnych było kilkadziesiąt pocztów sztandarowych, o tyle na mszy św. oraz podczas uroczystości na Rynku było ich już zaledwie kilka. W tym zdaniu zawarte jest sedno sprawy.Poczty sztandarowe uczestniczyły w części oficjalnej a Pana roberta widocznie wysłuchać i widzieć już nie chciały lub sił brakło. Na mszy św..być może nie byli obecni bo są za rozdziałem kościoła od państwa.Wszak nawet pan Prezydent Miasta Poznania nie był obecny na kościelnych uroczystościach w ten sposób manifestując swoje poglądy w tej materi.Pan w-ce burmistrz Jarocina nie powinien ganić pedagogów którzy być może myślą podobnie lub nawet wyczytali to w ustawie zasadniczej. A być może za przykładem Pana Burmistrza udali się świętować do Poznania. Panie Każmierczak pan tego nie mogł wiedzieć więc nie wolno panu oceniać i robić z tego zarzutów komukolwiek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ finis
5 miesięcy temu ocena: 67%  56
Tęczowy Jacek? W kościele bywa , a jakże, z Wałęsą. I jak się ma to do rozdziału państwa z kościołem?
~ JEWREJ
5 miesięcy temu ocena: 100%  55
Pan Jaśkowiak wolał iść do swoich, na święto... żydowskiej chanuki... Niż do KK.
~ tożsamość narodowa
5 miesięcy temu ocena: 57%  54
sądzę, że wszyscy wiedzą, kto to powiedział, a jeśli nie to proszę cofnąć się lat kilkaset do tyłu i sprawdzić cyt....takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie...
~ definicja patriotyzmu?
5 miesięcy temu ocena: 89%  53
Codzienne patriotyczne życie ciężką pracą z dziećmi kontra udział w imprezach lub uroczystościach pod pomnikami ? Ważniejsze jest to pierwsze. Ludzie pracy muszą odpoczywać, ludzie którzy mają dzieci, rodziny, bo patriotyzm to rodzina, uczciwa. Patriotyzm to praca wydajna, z której jest pożytek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ duplo
5 miesięcy temu ocena: 90%  52
Racja jest że 100 lecie powstania Wielkopolsiego to bardzo ważna data. Ale gazeto jarocinska dlaczego nie napiszecie prawdy o stołeczkach w magistratach. pisaliście że jeden kandydat był na sekretaża a kto miał startować, przecież wszyscy inni byli by bez szans tak jak w jarocinie,Nowym Mieście bo Pani już się chwaliła w swojej obecnej pracy że ma już stołeczek załatwiony, ciekawe czy jest już na tym stanowisku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
5 miesięcy temu ocena: 38%  51
nie jestem "fanem" Kaźmierczaka i wiele jego decyzji i wypowiedzi oceniam krytycznie, ale wiceburmistrz Kaźmierczak potrafi zwrócić uwagę na ważne kwestie dotyczące naszego miasta i historii, za to go cenię i za to co powiedział podczas uroczystości chciałbym burmistrzowi Kaźmierczakowi podziekować. Miał odwagę powiedzieć prawdę, niestety postawa nauczycieli w kwestii ich udziału w róznych uroczystościach rocznicowo - patriotycznych ma wiele do życzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
5 miesięcy temu ocena: 80%  50
Trzeba było zabrać dzieci i iść na obchody a nie liczyć na nauczycieli, to tylko oni wychowują czy rodzice?!
~ Jaro
5 miesięcy temu ocena: 77%  49
Trzeba było zabrać dzieci i iść na obchody a nie liczyć na nauczycieli, to tylko oni wychowują czy rodzice?!
~ Nick
5 miesięcy temu ocena: 88%  48
Panie Kaźmierczak niech się Pan tak nie stresuje bo o powstańcach historia nie zapomni. O Panu w Jarocinie zresztą też. A teraz niech Pan liczy koszty i sprzedane bilety na festiwal 2018 bo już koniec roku, A obiecał Pan w październiku przekazać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
5 miesięcy temu ocena: 25%  47
póki nauczyciel zdobywa stopień nauczyciela mianowanego, potem dyplomowany to się stara, osiągnie awanse i koniec z jego zaangażowaniem. Tylko podwyżki ich interesują. Brawo dla Kaźmierczaka!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dan
5 miesięcy temu ocena: 79%  46
Jaka płaca taka praca
~ Ojciec
5 miesięcy temu ocena: 84%  45
Nauczyciele to też matki i ojcowie mają swoje rodziny i mają z kim spędzać czas
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DOKŁADNIE
5 miesięcy temu ocena: 79%  44
Rodzic...jeszcze tego bylo malo! nie dosyć ze muszę robić lekcje za nauczycieli to jeszcze mam poswiecać czas na dowożenie mojego dziecka na uroczystość która jest na pokaz ? sami sobie róbcie tą szopkę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DOKŁADNIE
5 miesięcy temu ocena: 0%  43
do dan ..a czy aby na pewno ?
~ dan
5 miesięcy temu ocena: 83%  42
Nie za nauczycieli, podziękuj minister edukacji za przeładowany program i reformę edukacji
~ w Jarocinie niestety jest wielu prostackich debili którzy chca tylko rzreć i chlać, bo to dla tych debili jest największa wartość, niejtórzy są pewnie gotowi wytrzeć naszą flagą buty, co to za zacofane i kurewskie miasto???
5 miesięcy temu ocena: 50%  41
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
~ Łukasz
5 miesięcy temu ocena: 28%  40
Nie popieram obecnych władz ale brawo Panie burmistrzu, jak dzieci mają nieść pamięć powstania skoro nauczyciele swoim zachowaniem pokazują , że to nic nie znaczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A rodzice?
5 miesięcy temu ocena: 91%  39
A rodzice? Myślałam, że to oni wychowują... Swoją drogą ciekawi mnie na ilu apelach, uroczystościach czy wieczornicach organizowanych w szkołach PO POŁUDNIU był ktoś z UM?
~ Czysto technicznie
5 miesięcy temu ocena: 89%  38
Poczet sztandarowy to nie nauczyciele tylko uczniowie. W dni wolne od zajęć edukacyjnych - jeśli uczniowi coś się stanie - nauczyciel personalnie ponosi pełną odpowiedzialność. Nie ma prawa podwieźć uczniów własnym samochodem na rynek czy w inne miejsce obchodów, odpowiada za ich bezpieczeństwo w drodze na spotkanie pocztu sztandarowego i powrót do domu. Ubezpieczenie nauczyciela najczęściej obejmuje zajęcia obowiązkowe w szkole - rozumiem, że nie każdy chce brać na siebie taką odpowiedzialność.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do kod
5 miesięcy temu ocena: 100%  37
Owszem. Bardzo często nauczyciele pracują dodatkowo, po godzinach w wekendy - i jak to robia - nikt nie powie dobrego słowa. Np w Dniu Niepodległosci, kiedy zorganizowana była wielka wieczornica przez jedną ze szkół - w niedzielę, kiedy KAŻDY obywatel miał wolne to wielu nauczycieli od rana przygotowywało wieczornicę (nie wspomne o próbach popołudniowych trwających wiele dni). A w poniedziałek 12 listopada, kiedy KAŻDY obywatel miał wolne - nauczyciele sprzatali to, co zostało po wieczornicy, żeby we wtorek można było normalnie prowadzić lekcje. A na wieczornicy nie było NIKOGO z władz - to wtedy wszystko było pięknie. Masakra!!!
~ kod
5 miesięcy temu ocena: 15%  36
do Czysto technicznie i innych broniących nauczycieli . Jakoś nie było z tym problemu w uroczystościach związanych z 100 - tną rocznica odzyskania niepodległości , prawda? Byli nauczyciele uczniowie, rodzice. Natomiast tak istotną dla nas Wielkopolan datę, potraktowano jak co roku, wstyd. Czy to nie Pan Talaga poświęca swój prywatny czas wraz z swoimi uczniami pielęgnując pamięć powstańców, nie jednorazowo,nie na pokaz, od wielu lat. Można?Można. Nie ma usprawiedliwienia że w tym bardzo ważnym dniu nauczyciel ma przerwę świąteczną. Przytoczę słowa ślubowania nauczyciela" "Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej." Ślubowanie może być złożone z dodaniem słów: "Tak mi dopomóż Bóg.". Czy ten dzień nie zasługuje na powyższe? Po za tym za kilkanaście dni w naszym regionie ferie zimowe, 2 tygodnie odpoczynku.
~ Belfer
5 miesięcy temu ocena: 87%  35
Brawo!!! Głos rozsądku.
~ Lomen
5 miesięcy temu ocena: 15%  34
Nygusy nauczyciele nie zasługują na wolność !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ luj polski
5 miesięcy temu ocena: 100%  33
Nie za wszelką cenę "kod". Patriotyzm ma wiele gębów! Patriotyzm to nie tylko szacunek do ojczyzny. Można odpoczywać w domu i być większym patriotą od tych, co byli na jarocińskim rynku.
~ @123
5 miesięcy temu ocena: 81%  32
Co Pan Kaźmierczak może wiedzieć o szkolnictwie chyba tylko o tym ile do kieszeni się zmieści
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ patriota za dychę
5 miesięcy temu ocena: 79%  31
Płacimy ci ch... 10 tys to biegusiem na rynek, przecież dostajesz za to kasę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
5 miesięcy temu ocena: 33%  30
kiepscy uczniowie , kiepskie Państo , 123 lata pod zaborami przetrwaliśmy , dyniokracja ubije wszystko i wszstkich . do posłuchania wykład dr Jan Przybył https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Połowa nauczycieli to porażka...
5 miesięcy temu ocena: 44%  29
Dziś nauczycielami są w dużej mierze - może co najmniej połowie - ludzie z przypadku, którzy w ogóle nigdy nie powinni brać się za nauczanie i wychowywanie dzieci czy młodzieży... Taka jest PRAWDA. Niczego ich nie są w stanie nauczyć, w najlepszym przypadku MOŻE nie zrobią krzywdy. Ale na pewno nie nauczą, nie wychowają ani nie wesprą w wychowaniu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ola
5 miesięcy temu ocena: 100%  28
patrz Janek taca z powiatu-jaki teologiczny ze aż złość mu gałami wychodzi ...
~ taka prawda
5 miesięcy temu ocena: 28%  27
Powiedział prawdę i nauczycieli "duma" zabolała. Dzisiaj prawdziwi nauczyciele, którzy są z powołania są na wymarciu. Pamiętam swojego nauczyciela z matematyki w LO, który był chyba ostatnim prawdziwym nauczycielem i bezinteresownie poświęcał swój czas na pomoc osobom, które miały problemy z matmą (nie dostawał za to dodatkowych pieniędzy). Dzisiaj rzadko kto bezinteresownie pomaga uczniom. Pomijam już historyków, którzy w ogóle nie zaszczepiają w uczniach patriotyzmu. Dlatego Panu Kaźmierczakowi przyznaję rację, dobrze powiedział. Nauczyciele pod względem nauczania staczają się w dół, a oczekiwania i narzekania na wszystko wielkie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jar
5 miesięcy temu ocena: 58%  26
A pani na kasie też z niej nie schodzi jak jest kolejka i bezinteresownie kasuje mimo że jej czas pracy się skończył? Nie przesadzajmy, opinie nauczyciele mają gorsza niż jacyś więźniowie niedługo. Najlepiej niech pracują za 1600zl, bez urlopu i cale dnie w szkole spędzają. Ciekawe kto z um był obecny, wszyscy radni dostający dietę.
~ SS20
5 miesięcy temu ocena: 78%  25
Z powołaniami wszędzie krucho....nauczyciele są od nauczania a pielgniarki od szczepienia....nauczycielstwo to nie wolontariat tyko praca a jaka praca to taka praca....Kaźmierczak przytula co miesiąc grube siano to niech sobie sam będzie pocztem i sztandarem....
~ Teacher
5 miesięcy temu ocena: 81%  24
Laleczka Chucky był bardzo tępy w szkole i nauczyciele starali mu się wtłoczyć do łba trochę wiedzy i okazało się że ni jak nie można. Dlatego taka nienawiść do nauczycieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel
5 miesięcy temu ocena: 75%  23
Za 1800 pln netto nie mam zamiaru robić więcej niż absolutne minimum
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lowe
5 miesięcy temu ocena: 31%  22
to się zwolnij
~ Zyga
5 miesięcy temu ocena: 77%  21
Obecność Kaźmierczaka popsuła uroczystości mógł lepiej gdzies wyjechać i w samotności świętować ......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Beti
5 miesięcy temu ocena: 80%  20
Pan K. robil nauczycielom koło d... to mu sie nauczyciele odplacili. Nie zaluje go sam niej sobiee idzie do tej delegacji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Romb
5 miesięcy temu ocena: 82%  19
Panie Kaźmierczak otrzymał Pan tylko to co Pan daje lokalnej społeczności. Zmiany niech Pan zacznie od siebie. Czas na to wielki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zyga
5 miesięcy temu ocena: 82%  18
Lokalny Goebels się oburzył...on by chciał żeby było jak za Gierka sztandary orkiestry i całowanie władzy po rękach a tu du.pa blada....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uu
5 miesięcy temu ocena: 39%  17
Prawdę powiedział!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trk
5 miesięcy temu ocena: 75%  16
wiceburmistrz Robert Kaźmierczak polecił nauczycielom i dyrekcji cyt "zrozumienie takich wartości, jak: wolność, niepodległość, patriotyzm, ojczyzna, mała ojczyzna, pamięć" A ja powiem tak gdybym zarabiał tyle co włodarz - to bym codziennie świece pod tablicami zapalał. A pedagodzy ciężko harowali z młodzieżą więc im się wolne należą. Tak trzmac niech urzędnicy z ratusza chodzą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JKS
5 miesięcy temu ocena: 92%  15
A jest jeszcze jego żonka w kinie, z dotacjami bez granic...
~ berni
5 miesięcy temu ocena: 33%  14
Powstańcy też mogli odpoczywać 27 grudnia 2018.Dlaczego tego nie zrobili?
~ trk
5 miesięcy temu ocena: 82%  13
Podaje ile wykazał RK w zeznaniu podatkowym 30.04.2018. Dochód z wynagrodzenia to 156815 złotych czyli 13069 miesięcznie MOŻNA? można mieć kasę w Jarocinie
~ Belfer
5 miesięcy temu ocena: 71%  12
Tego pana to mam głęboko w ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ....Uj polski
5 miesięcy temu ocena: 83%  11
A ja mam tego (...) na kancie .... Uja...
~ Ja
5 miesięcy temu ocena: 28%  10
Twói wpis świadczy o intelektualnym rozwoju i poziomu polskiej edukacji.