R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ASopniewski_B1_
R E K L A M A

Ważna zmiana. Po pogotowie dzwonimy do Konina

› Aktualności› Na sygnale 2 miesiące temu    15.03.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 33 ocen 0 / 0%
A A A
Ubiegłoroczny wypadek w Żerkowie Ubiegłoroczny wypadek w Żerkowie  fot. Elżbieta Rzepczyk

Od dzisiaj po pogotowie ratunkowe dzwonimy do Konina.

 Do wczoraj w Wielkopolsce funkcjonowało pięć dyspozytorni medycznych. Kiedy mieszkańcy powiatu jarocińskiego wybierali numer 999 odbierał go operator w Kaliszu. Od piątku (15 marca) połączymy się z Koninem, gdzie znajduje się jedna z dwóch w województwie wielkopolskim dyspozytorni medycznych. Zmiana jest wynikiem realizacji założeń przyjętych przez ministerstwo zdrowia, które zakłada ich koncentrację.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA

 

- Na przestrzeni ostatnich 5 lat nastąpiła redukcja liczby dyspozytorni medycznych także w województwie wielkopolskim - z 31 w 2014 roku do 5 na koniec IV kwartału 2014 roku. Na dzień dzisiejszy w całym kraju działają wyłącznie wielostanowiskowe dyspozytornie medyczne w maksymalnej liczbie - 42 w kraju -  wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

 - Docelowo, od 1 stycznia 2028 roku na każde województwo będzie przypadała jedna dyspozytornia medyczna, z wyłączeniem województw śląskiego i mazowieckiego, gdzie z uwagi na znaczną liczbę mieszkańców przewiduje się po dwie dyspozytornie medyczne. Tworzenie wielostanowiskowych dyspozytorni medycznych poprawia zarządzanie zespołami ratownictwa medycznego (ZRM) i przynosi wymierne korzyści - głównie w postaci skrócenia mediany czasu dojazdu ZRM na miejsce zdarzenia oraz lepszego ich wykorzystania -  dodaje rzecznik.

 

Jednocześnie podkreśla, że konsolidacja nie zmienia nic dla osób wzywających pogotowie ratunkowe.

 

Nadal w powiecie jarocińskim będą funkcjonowały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, choć ratownicy medyczni i były już kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie Emil Maraszkiewicz wielokrotnie wskazywali, że potrzeba trzeciego zespołu wyjazdowego.

 

 Od 1 kwietni dodatkowa karetka pojawi się w powiecie pleszewskim z miejscem stacjonowania w Gizałkach.

4.121 razy - tyle razy wyjeżdżały jarocińskie ZRM w 2018 roku [ZOBACZ TUTAJ]

 

3.807 - liczba interwencji pleszewskich ZRM w ubiegłym roku

 

31 razy lądowało LPR w ubiegłym roku na terenie powiatu jarocińskiego [ZOBACZ TUTAJ]

 

15 razy usiadł śmigłowiec w powiecie pleszewskim

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (33)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pacjentka
2 miesiące temu ocena: 38%  33
Czy ma ktoś potwierdzoną wiadomość, że jarociński ginekolog - endokrynolog nie żyje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do obu idiotów poniżej.
2 miesiące temu ocena: 25%  32
Taka fama chodzi po mieście.
~ Do idiotki cd
2 miesiące temu ocena: 77%  31
No to masz nieprawdziwą wiadomość.
~ Do idiotki niżej
2 miesiące temu ocena: 30%  30
Mam taką wiadomość i nie dowierzam, dlatego pytam.
~ Do idiotki
2 miesiące temu ocena: 71%  29
Jak nie wiesz, to po co piszesz?
R E K L A M A
~ Maliniak
2 miesiące temu ocena: 92%  28
Przyjdzie kolejny już w kwietniu może emeryt do szpitala l. 65 Heniu Malina i uzdrowi szpital. Lech l. 72 nie dał rady. Zadłużył szpital, narobił milionów strat, zwolnią go, przeliczy sobie emeryturę i odejdzie na zasłużoną emeryturę. Nawet go nie podsumują, ładnie pisowcy mi podziękują, a winnym sytuacji oczywiście w sensie politycznym będzie następca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiedy referendum w powiecie?
2 miesiące temu ocena: 94%  27
Drzazga, Szczerbań, Stolecki, Czechak nic nie robicie. Pleszew załatwił sobie 3 karetkę. A wy co? Tylko koryto was interesuje? Co zrobiliście, żeby w Jarocinie była 3 karetka ratownictwa medycznego? Podejrzewam, że nic. PiS rządzi w kraju, a wy tylko fotki was interesują? Za co bierzecie wynagrodzenia. Stanowiska to też odpowiedzialność, a nie tylko branie kasy. W Pleszewie mniej wyjazdów, mniej zadysponowanych LPR. Pani Czechak była Pani u wojewody. Oprócz sweet foci poruszyła Pani tak ważny dla mieszkańców powiatu temat jak ilość karetek pogotowia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tyttus
2 miesiące temu ocena: 100%  26
Mazurek problemu nie widział? Pleszew dostrzegł i 3 karetkę ma.
~ Politykierzy nie managerowie
2 miesiące temu ocena: 100%  25
No i Henryk Szymczak. Był w radzie nadzorczej szpitala i nie widział problemu? W Pleszewie widzieli i działali. Oni mają sukces, a Jarocin znowu porażka.
~ Tylko sweet focie wam wychodzą. Szczególnie ich ilość
2 miesiące temu ocena: 86%  24
Poziom powiatowych nieudaczników. "popraw butonierkę" "brylantyna". Czemu nawet jednej drogi w powiecie nie budujecie? Czemu za waszych rządów szpital w rok osiągnął ponad 4 miliony straty? Czemu zwalniacie profesjonalistów? 200.000 dla Ireneusza to wasz poziom merytorycznych decyzji, za niezgodne z prawem zwolnienie.
~ Brawo dla wizjonerstwa Pana Burmistrza
2 miesiące temu ocena: 81%  23
Co ci przeszkadza w łącznikach? Pozyskano 12 milionów darmowych pieniędzy. Lepiej zrobić drogę, niż zabudować wszystko domami, a potem płakać nad brakującymi drogami. Jest to przykład wizjonerstwa i wybiegania kilka lat naprzód, a nie życiem tu i teraz.
~ kelner proszę
2 miesiące temu ocena: 35%  22
Chłopcze popraw butonierkę bo ci się skrzywiła i brylantyna spadła. Zajmij się swoimi obietnicami wyborczymi.
~ !
2 miesiące temu ocena: 18%  21
Ubolewaj nad gminną oświatą, niewybudowanymi basenami (utknęły w martwym punkcie), wybudowanymi na prędce mieszkaniami, które pozostawiają wiele do życzenia, o rozwojowych łącznikach za miliony już nie wspomnę.
~ Czy znowu historia się powtórzy?
2 miesiące temu ocena: 81%  20
Jak szpital niedomaga przekonasz się na najbliżej sesji. Chyba że znowu pisowcy i ZSLowcy znowu będą chcieli wszystko utajnić i mataczyć jak było przy okazji sesji w grudniu, kiedy ratowano szpital 600.000 na spłatę zobowiązań wymagalnych powstałych za czasów Mazurka. Dali tyle kasy, ale głosami PO PSL PiS nie chcieli wiedzieć jaka jest strata szpitala czyli żeby Mazurek upublicznił rachunek zysków i strat. Jestem ciekaw czy nadal będą zamiatali problem finansowy szpitala i sukcesy Mazurka, czy Henryk Szymczak następca pokaże prawdę o szpitalu "Wychodzącego na prostą".
~ dereń
2 miesiące temu ocena: 18%  19
Zajmij się gminą ona bardziej niedomaga.
~ Mniej sweet foci, więcej pracy. Pani Lidio Czechak
2 miesiące temu ocena: 93%  18
Wojewoda z PIS i Lidia Czechak z PIS nie załatwiła, 3 karetki systemowej,? A w Pleszewie nie rządzi PiS i załatwili?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niech już kończą, wstydu oszczędźą. Jak Gonada i Teodor
2 miesiące temu ocena: 96%  17
Pleszew dostał 3 karetkę, a wyjazdów mniej niż w Jarocinie. A w Jarocinie tylko dwie. Znowu się PO PSL PiS nie POPISali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żenada
2 miesiące temu ocena: 88%  16
Prezes Leszek, prawie prezes Henryk Szymczak z PIS. Prawie prezes ma pomysł jak uzdrowić sytuację w szpitalu wg Krawca szefa PiS, który tak twierdzi na łamach gazety jarocińskiej. Szkoda tylko, że Henryk Szymczak od ponad dwóch lat zasiadający w radzie nadzorczej szpitala i z tego tytułu zarobiwszy prawie 40.000 nie podzielił się tymi pomysłami z prezesem Mazurkiem? Jak będzie zarabiał jako prezes 15.000 na miesiąc, to dopiero wtedy zdradzi tę słodką tajemnicę? Żeby nie było jak z 500 plus na pierwsze dziecko, które PiS "ukradł" PO.
~ Jan Brzechwa
2 miesiące temu ocena: 100%  15
Pozdrawiamy Panie ze szpitala. Współczujemy prezesa i prawie prezesa.
~ Pieszy
2 miesiące temu ocena: 22%  14
Na ratownictwo życia nie powinno być oszczędności, bo liczą się każde sekundy na ratowanie życia osób. A tu wychodzi nim przystąpisz do ratowania życia czyjej osoby musisz spędzić kilka minut na informacjach z operatorami (nie jedną ale przynajmniej dwójką) dopiero przystąpić do ratowania życia innej osoby. Zgodnie z przepisami jak zaczniesz pomocy przedmedycznej to nie wolno Ci odstąpić do czasu przyjazdu kwalifikowanej pomocy medycznej (pogotowia ratunkowego) i tu życie {:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nienazarty
2 miesiące temu ocena: 89%  13
A pomyslales że gdyby nie było tej selekcji, to nigdy byś się nie doczekał karetki, bo obsługiwałalaby bolące brzuszki od przezarcia
~ Lechu Stachu o to wam chodziło?
2 miesiące temu ocena: 100%  12
"Gdy w 2011 roku rząd PO-PSL wprowadzał ustawę o działalności leczniczej argumentował, że sp zoz-y nie mogą się w nieskończoność zadłużać, a samorządy do nich dokładać. I na nieudolne zarządzanie finansami batem będzie widmo przekształcenia w spółkę. A spółka zadłużona upaść już może."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POnton
2 miesiące temu ocena: 100%  11
Jednego nieudacznika mniej. Czekamy na drugiego, mam nadzieję, że już spakowanego.
~ Czekamy na drugiego nieudacznika
2 miesiące temu ocena: 92%  10
POszedł w PISdu.
~ 49% udziałów za grosze?
2 miesiące temu ocena: 100%  9
Zadłużyli i teraz by kupili panowie z listy wyborczej Gonady? No ale POszli.... na razie jeden. Najgłupszy, ale wydawało mu się, że najważniejszy.
~ Jarocinianka
2 miesiące temu ocena: 67%  8
Dlaczego Jarocińska usuwa komentarze? Proszę o wyjaśnienie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianka
2 miesiące temu ocena: 54%  7
To nie są pomówienia. Ten człowiek nie jest kompetentny i skoro źle zdiagnozował moje dziecko to to nie są pomówienia. Proszę o trochę obiektywizmu.
~ jarocinska.pl
2 miesiące temu ocena: 57%  6
Proszę zajrzeć do regulaminu. Komentarze zgodne z regulaminem, merytoryczne i nie mające charakteru pomówienia - nie są usuwane.
~ nk
2 miesiące temu ocena: 50%  5
to lepiej po zakład pogrzebowy od razu zadzwonić to co teraz wyprawiają śmiech na sali strach się gdziekolwiek udać na wieczorynkę itd pracują tam lekarze którzy wykonują swoją prace chyba za kare bo ciężko jest im zbadać pacjenta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaaauto
2 miesiące temu ocena: 80%  4
Wyłącznie ludzie są winni takiego stanu. Przyjdzie jeden zrobić awanturę, bo chcę antybiotyk na kaszel, pojawi się drugi z katarem, trzeci z zapaleniem płuc i już jest problem, bo najgorszy jest ten, który najbardziej tej pomocy potrzebuje.
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 36%  3
A niech lepiej od razu wszystko zlikwiduja niech powstanie wszystko prywatne łącznie z płatnymi numerami alarmowymi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kartoniki przygotowane? Spakowany? Stachu kartoniki pożyczył?
2 miesiące temu ocena: 89%  2
Zmiany, zmiany, zmiany w szpitalu . Hehe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A