R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Ważna zmiana. Po pogotowie dzwonimy do Konina

› Aktualności› Na sygnale 11 dni temu    15.03.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 33 ocen 0 / 0%
A A A
Ubiegłoroczny wypadek w Żerkowie Ubiegłoroczny wypadek w Żerkowie  fot. Elżbieta Rzepczyk

Od dzisiaj po pogotowie ratunkowe dzwonimy do Konina.

 Do wczoraj w Wielkopolsce funkcjonowało pięć dyspozytorni medycznych. Kiedy mieszkańcy powiatu jarocińskiego wybierali numer 999 odbierał go operator w Kaliszu. Od piątku (15 marca) połączymy się z Koninem, gdzie znajduje się jedna z dwóch w województwie wielkopolskim dyspozytorni medycznych. Zmiana jest wynikiem realizacji założeń przyjętych przez ministerstwo zdrowia, które zakłada ich koncentrację.

R E K L A M A

 

- Na przestrzeni ostatnich 5 lat nastąpiła redukcja liczby dyspozytorni medycznych także w województwie wielkopolskim - z 31 w 2014 roku do 5 na koniec IV kwartału 2014 roku. Na dzień dzisiejszy w całym kraju działają wyłącznie wielostanowiskowe dyspozytornie medyczne w maksymalnej liczbie - 42 w kraju -  wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

 - Docelowo, od 1 stycznia 2028 roku na każde województwo będzie przypadała jedna dyspozytornia medyczna, z wyłączeniem województw śląskiego i mazowieckiego, gdzie z uwagi na znaczną liczbę mieszkańców przewiduje się po dwie dyspozytornie medyczne. Tworzenie wielostanowiskowych dyspozytorni medycznych poprawia zarządzanie zespołami ratownictwa medycznego (ZRM) i przynosi wymierne korzyści - głównie w postaci skrócenia mediany czasu dojazdu ZRM na miejsce zdarzenia oraz lepszego ich wykorzystania -  dodaje rzecznik.

 

Jednocześnie podkreśla, że konsolidacja nie zmienia nic dla osób wzywających pogotowie ratunkowe.

 

Nadal w powiecie jarocińskim będą funkcjonowały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, choć ratownicy medyczni i były już kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie Emil Maraszkiewicz wielokrotnie wskazywali, że potrzeba trzeciego zespołu wyjazdowego.

 

 Od 1 kwietni dodatkowa karetka pojawi się w powiecie pleszewskim z miejscem stacjonowania w Gizałkach.

4.121 razy - tyle razy wyjeżdżały jarocińskie ZRM w 2018 roku [ZOBACZ TUTAJ]

 

3.807 - liczba interwencji pleszewskich ZRM w ubiegłym roku

 

31 razy lądowało LPR w ubiegłym roku na terenie powiatu jarocińskiego [ZOBACZ TUTAJ]

 

15 razy usiadł śmigłowiec w powiecie pleszewskim

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (33)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pacjentka
10 dni temu ocena: 38%  33
Czy ma ktoś potwierdzoną wiadomość, że jarociński ginekolog - endokrynolog nie żyje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do obu idiotów poniżej.
8 dni temu ocena: 25%  32
Taka fama chodzi po mieście.
~ Do idiotki cd
9 dni temu ocena: 77%  31
No to masz nieprawdziwą wiadomość.
~ Do idiotki niżej
10 dni temu ocena: 30%  30
Mam taką wiadomość i nie dowierzam, dlatego pytam.
~ Do idiotki
10 dni temu ocena: 71%  29
Jak nie wiesz, to po co piszesz?
R E K L A M A
~ Maliniak
10 dni temu ocena: 92%  28
Przyjdzie kolejny już w kwietniu może emeryt do szpitala l. 65 Heniu Malina i uzdrowi szpital. Lech l. 72 nie dał rady. Zadłużył szpital, narobił milionów strat, zwolnią go, przeliczy sobie emeryturę i odejdzie na zasłużoną emeryturę. Nawet go nie podsumują, ładnie pisowcy mi podziękują, a winnym sytuacji oczywiście w sensie politycznym będzie następca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiedy referendum w powiecie?
10 dni temu ocena: 94%  27
Drzazga, Szczerbań, Stolecki, Czechak nic nie robicie. Pleszew załatwił sobie 3 karetkę. A wy co? Tylko koryto was interesuje? Co zrobiliście, żeby w Jarocinie była 3 karetka ratownictwa medycznego? Podejrzewam, że nic. PiS rządzi w kraju, a wy tylko fotki was interesują? Za co bierzecie wynagrodzenia. Stanowiska to też odpowiedzialność, a nie tylko branie kasy. W Pleszewie mniej wyjazdów, mniej zadysponowanych LPR. Pani Czechak była Pani u wojewody. Oprócz sweet foci poruszyła Pani tak ważny dla mieszkańców powiatu temat jak ilość karetek pogotowia?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tyttus
9 dni temu ocena: 100%  26
Mazurek problemu nie widział? Pleszew dostrzegł i 3 karetkę ma.
~ Politykierzy nie managerowie
9 dni temu ocena: 100%  25
No i Henryk Szymczak. Był w radzie nadzorczej szpitala i nie widział problemu? W Pleszewie widzieli i działali. Oni mają sukces, a Jarocin znowu porażka.
~ Tylko sweet focie wam wychodzą. Szczególnie ich ilość
10 dni temu ocena: 86%  24
Poziom powiatowych nieudaczników. "popraw butonierkę" "brylantyna". Czemu nawet jednej drogi w powiecie nie budujecie? Czemu za waszych rządów szpital w rok osiągnął ponad 4 miliony straty? Czemu zwalniacie profesjonalistów? 200.000 dla Ireneusza to wasz poziom merytorycznych decyzji, za niezgodne z prawem zwolnienie.
~ Brawo dla wizjonerstwa Pana Burmistrza
10 dni temu ocena: 81%  23
Co ci przeszkadza w łącznikach? Pozyskano 12 milionów darmowych pieniędzy. Lepiej zrobić drogę, niż zabudować wszystko domami, a potem płakać nad brakującymi drogami. Jest to przykład wizjonerstwa i wybiegania kilka lat naprzód, a nie życiem tu i teraz.
~ kelner proszę
10 dni temu ocena: 35%  22
Chłopcze popraw butonierkę bo ci się skrzywiła i brylantyna spadła. Zajmij się swoimi obietnicami wyborczymi.
~ !
10 dni temu ocena: 18%  21
Ubolewaj nad gminną oświatą, niewybudowanymi basenami (utknęły w martwym punkcie), wybudowanymi na prędce mieszkaniami, które pozostawiają wiele do życzenia, o rozwojowych łącznikach za miliony już nie wspomnę.
~ Czy znowu historia się powtórzy?
10 dni temu ocena: 81%  20
Jak szpital niedomaga przekonasz się na najbliżej sesji. Chyba że znowu pisowcy i ZSLowcy znowu będą chcieli wszystko utajnić i mataczyć jak było przy okazji sesji w grudniu, kiedy ratowano szpital 600.000 na spłatę zobowiązań wymagalnych powstałych za czasów Mazurka. Dali tyle kasy, ale głosami PO PSL PiS nie chcieli wiedzieć jaka jest strata szpitala czyli żeby Mazurek upublicznił rachunek zysków i strat. Jestem ciekaw czy nadal będą zamiatali problem finansowy szpitala i sukcesy Mazurka, czy Henryk Szymczak następca pokaże prawdę o szpitalu "Wychodzącego na prostą".
~ dereń
10 dni temu ocena: 18%  19
Zajmij się gminą ona bardziej niedomaga.
~ Mniej sweet foci, więcej pracy. Pani Lidio Czechak
10 dni temu ocena: 93%  18
Wojewoda z PIS i Lidia Czechak z PIS nie załatwiła, 3 karetki systemowej,? A w Pleszewie nie rządzi PiS i załatwili?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niech już kończą, wstydu oszczędźą. Jak Gonada i Teodor
10 dni temu ocena: 96%  17
Pleszew dostał 3 karetkę, a wyjazdów mniej niż w Jarocinie. A w Jarocinie tylko dwie. Znowu się PO PSL PiS nie POPISali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żenada
10 dni temu ocena: 88%  16
Prezes Leszek, prawie prezes Henryk Szymczak z PIS. Prawie prezes ma pomysł jak uzdrowić sytuację w szpitalu wg Krawca szefa PiS, który tak twierdzi na łamach gazety jarocińskiej. Szkoda tylko, że Henryk Szymczak od ponad dwóch lat zasiadający w radzie nadzorczej szpitala i z tego tytułu zarobiwszy prawie 40.000 nie podzielił się tymi pomysłami z prezesem Mazurkiem? Jak będzie zarabiał jako prezes 15.000 na miesiąc, to dopiero wtedy zdradzi tę słodką tajemnicę? Żeby nie było jak z 500 plus na pierwsze dziecko, które PiS "ukradł" PO.
~ Jan Brzechwa
10 dni temu ocena: 100%  15
Pozdrawiamy Panie ze szpitala. Współczujemy prezesa i prawie prezesa.
~ Pieszy
11 dni temu ocena: 22%  14
Na ratownictwo życia nie powinno być oszczędności, bo liczą się każde sekundy na ratowanie życia osób. A tu wychodzi nim przystąpisz do ratowania życia czyjej osoby musisz spędzić kilka minut na informacjach z operatorami (nie jedną ale przynajmniej dwójką) dopiero przystąpić do ratowania życia innej osoby. Zgodnie z przepisami jak zaczniesz pomocy przedmedycznej to nie wolno Ci odstąpić do czasu przyjazdu kwalifikowanej pomocy medycznej (pogotowia ratunkowego) i tu życie {:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nienazarty
10 dni temu ocena: 89%  13
A pomyslales że gdyby nie było tej selekcji, to nigdy byś się nie doczekał karetki, bo obsługiwałalaby bolące brzuszki od przezarcia
~ Lechu Stachu o to wam chodziło?
11 dni temu ocena: 100%  12
"Gdy w 2011 roku rząd PO-PSL wprowadzał ustawę o działalności leczniczej argumentował, że sp zoz-y nie mogą się w nieskończoność zadłużać, a samorządy do nich dokładać. I na nieudolne zarządzanie finansami batem będzie widmo przekształcenia w spółkę. A spółka zadłużona upaść już może."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POnton
10 dni temu ocena: 100%  11
Jednego nieudacznika mniej. Czekamy na drugiego, mam nadzieję, że już spakowanego.
~ Czekamy na drugiego nieudacznika
10 dni temu ocena: 92%  10
POszedł w PISdu.
~ 49% udziałów za grosze?
10 dni temu ocena: 100%  9
Zadłużyli i teraz by kupili panowie z listy wyborczej Gonady? No ale POszli.... na razie jeden. Najgłupszy, ale wydawało mu się, że najważniejszy.
~ Jarocinianka
11 dni temu ocena: 67%  8
Dlaczego Jarocińska usuwa komentarze? Proszę o wyjaśnienie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianka
11 dni temu ocena: 54%  7
To nie są pomówienia. Ten człowiek nie jest kompetentny i skoro źle zdiagnozował moje dziecko to to nie są pomówienia. Proszę o trochę obiektywizmu.
~ jarocinska.pl
11 dni temu ocena: 57%  6
Proszę zajrzeć do regulaminu. Komentarze zgodne z regulaminem, merytoryczne i nie mające charakteru pomówienia - nie są usuwane.
~ nk
11 dni temu ocena: 50%  5
to lepiej po zakład pogrzebowy od razu zadzwonić to co teraz wyprawiają śmiech na sali strach się gdziekolwiek udać na wieczorynkę itd pracują tam lekarze którzy wykonują swoją prace chyba za kare bo ciężko jest im zbadać pacjenta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaaauto
11 dni temu ocena: 80%  4
Wyłącznie ludzie są winni takiego stanu. Przyjdzie jeden zrobić awanturę, bo chcę antybiotyk na kaszel, pojawi się drugi z katarem, trzeci z zapaleniem płuc i już jest problem, bo najgorszy jest ten, który najbardziej tej pomocy potrzebuje.
~ Mieszkaniec
11 dni temu ocena: 36%  3
A niech lepiej od razu wszystko zlikwiduja niech powstanie wszystko prywatne łącznie z płatnymi numerami alarmowymi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kartoniki przygotowane? Spakowany? Stachu kartoniki pożyczył?
11 dni temu ocena: 89%  2
Zmiany, zmiany, zmiany w szpitalu . Hehe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A