ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Ważna dla szkoły postać ma tablicę pamiątkową [ZOBACZ WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    12.10.2018
Redakcja
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Janek Marcinkowski

Jarocin. Gmina Jarocin. Potarzyca. Szkoła w Potarzycy. Kierownik szkoły w Potarzycy. Stefan Styszyński. Tablica poświęcona Styszyńskiemu w Potarzycy. Uroczyste odsłonięcie tablicy. 

 

 

Życiorys Stefana Styszyńskiego przedstawiła Anna Piętka, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Potarzycy. Przypomniała, że był on od 1 września 1945 roku nauczycielem i kierownikiem tej właśnie placówki. W 1948 roku dzięki jego staraniom rozpoczęto budowę nowoczesnego, jak na te czasy, budynku oświatowego z salą gimnastyczną. Z Potarzycą był związany do 1957 roku. Później, aż do przejścia na emeryturę pracował jako nauczyciel i wychowawca w internacie Technikum Przemysłu Drzewnego. Znany był również ze swojej działalności w ZHP. Zmarł w 2002 roku i został pochowany na cmentarzu parafialnym w Jarocinie.

W uroczystości, która odbyła się w Potarzycy, wzięły udział dzieci Stefana Styszyńskiego, które przekazały też pamiątki na okolicznościową wystawę. Cała czwórka odsłoniła tablicę pamiątkową. 

 

Stefan Styszyński był również poetą. W tym roku, w maju ukazał się zbiór jego tekstów, publikowanych na łamach przedwojennej "Gazety Jarocińskiej"

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ idiota
8 miesięcy temu 7
- a gen .Taczak ma tablicę pamiatkowa na dworku Taczanowskich . Jaki związek z tym budynkiem ma Taczak ? Ano 5 pierwszych liter w nazwiskach. Jarocinscy ,,patrioci-hipokryci. Regionalisci-paranoicy. Pytanie dla tych dwóch grup.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dobre sobie
8 miesięcy temu ocena: 75%  6
pan Rodziak regionalista?????!!! hahahahahahahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wnuk jarocinianina
8 miesięcy temu ocena: 75%  5
Przecież kiedy powstanie wielkopolskie wybuchło, Stefan Styszyński miał zaleedwie 6 lat!!!!!!!!!!!!! Ludzie opaaaanujcie się !!!! Powstanie warszawskie w którym podobno uczestniczył wybuchło w 1944r, co robił w czasie okupacji pan St. Stszyński do wybuchu powstania warszawskiego i co robił po upadku powstania, to jest ogromna luka i jak widać, co ciekawe, nawet rodzina nie wie a poza tym jak to sie stało, ze w 1945 roku od razu znalazł się w Potarzycy ?????? O tym wszystkim czytajaca pani nic nie wspomniała, jakoś okres okupacji zupełnie został wyrzucony z zyciorysu pana nauczyciela, ciekawe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niezły cyrk
8 miesięcy temu ocena: 75%  4
a co ma Styszyński wspólnego z powstaniem???? niezły cyrk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarex
8 miesięcy temu ocena: 20%  3
To zapytaj dzieci Stefana Styszyńskiego to ci powiedzą
~ Ola
8 miesięcy temu ocena: 75%  2
z tym Styszyńskim coś się wam popieprzyło, starsi ludzie z Jarocina sie z was śmieją
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Potarzyczanin
8 miesięcy temu ocena: 33%  1
Może więcej konkretów?Czy tylko na tyle Cię stać?