ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona

W tym roku nie musisz wypełniać PIT-u. Jak to możliwe?

› Aktualności ponad rok temu    .00.0000
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Czekają nas istotne zmiany w rozliczeniach PIT. Tym razem jednak maja nie utrudnić, a znacznie ułatwić nam życie. Okazuje się jednak, że niewiele osób o nich wie. A biura rachunkowe, które zazwyczaj wyręczają nas w wypełnianiu PIT-ów, alarmują:

 

- Napiszcie proszę coś o tym że Urząd Skarbowy rozlicza PIT37. Biura rachunkowe mają już dość informowania płatników... za urząd. W gazetach telewizji powinno huczeć od informacji, a nikt nic nie wie. Prosimy bardzo o pomoc - apelują.

 

Początek nowego roku oznacza, że czas rozliczyć się z urzędem skarbowym z podatku dochodowego odprowadzonego w roku poprzednim. Dla wielu z nas wpisanie odpowiednich kwot we właściwe rubryki to spory problem.

 

Często wyręczają nas w tym biura rachunkowe albo specjalnie dedykowane do rozliczeń PIT-ów programy internetowe. Najczęściej i tak czekamy do ostatniej chwili, żeby się wywiązać z obowiązku.

 

W tym roku nie musi tak być. Zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotuje za podatników urząd skarbowy bez potrzeby składania jakiegokolwiek wniosku.

 

Między 15 lutego a 30 kwietnia każda osoba będzie mogła zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym. Po zalogowaniu się będzie można swoje zeznanie: zaakceptować, odrzucić albo dokonać w nim zmian - na przykład zaktualizować swój numer rachunku osobistego - i zaakceptować zeznanie.

 

Dla nie przekonanych do takiej formy rozliczenia, PIT można również złożyć elektronicznie na dotychczasowych zasadach lub w formie papierowej.

 

Od nowego roku zmianie uległy terminy zwrotu nadpłaty - zeznanie złożone: elektronicznie - 45 dni, papierowo - 3 miesiące. Dla zeznań złożonych w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 14 lutego 2019 roku (bez względu na formę) termin zwrotu nadpłaty liczony będzie od 15 lutego 2019 roku.

 

[kto powinien rozliczyć się PIT-em 37 - zobacz TUTAJ]

 

W 2019 r. deklaracje podatkowe PIT składać należy do: 31 stycznia 2019 r. - PIT-28 i do 30 kwietnia 2019 r. - PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

 
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A