ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AArmatura A1-podstrona-2019-11-19-2019-11-26
R E K L A M A

W szkole już dzisiaj świętowano rocznicę odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 13 dni temu    8.11.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Uroczystym apelem przygotowanym przez uczniów klasy III a oraz III b został uczczony Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie.

 

 

 

Po krótkim wprowadzeniu przedstawionym przez dyrektor Agatę Musioł, cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski - "Mazurka Dąbrowskiego". Później dzieci recytowały wiersze i śpiewały różne piosenki patriotyczne, m.in. "Przybyli ułani pod okienko”, „Co to jest Niepodległość?”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Przedstawiono również "Odrodzenie" - multimedialną opowieść o odzyskaniu niepodległości. Przedstawienie wykonane przez uczniów miało przypomnieć, jak ważnym wydarzeniem jest Święto Niepodległości.

 

 

W uroczystości wziął również udział Wojciech Koterba - członek grupy rekonstrukcyjnej, który już od kilku lat współpracuje z "dwójką" przybliżając najmłodszym historię poprzez mundury, elementy wyposażenia żołnierskiego, a nawet rodzaje uzbrojenia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A