R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 06.03-13.03

W niedzielę na festynie kolejowym będą zbierać pieniądze na remont parowozu

› Kultura i Rozrywka› Zapowiedzi 9 miesięcy temu    13.06.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Towarzystwo Kolei Wielkopolskiej

Tegoroczna edycja Festynu Kolejowego zbliża się wielkimi krokami. W niedzielę 17 czerwca podczas imprezy można będzie nabyć cegiełki na renowację parowozu TKt48-185 z 1955 roku.

 

R E K L A M A

 

Pojazd jest w bardzo złym stanie technicznym. Posiada on wiele ubytków w osprzęcie. To wynik kradzieży, które miały miejsce w Chrzanowie, a następnie w Trzebini, skąd po 18 latach parowóz powrócił do Jarocina. Lokomotywa ta jest o tyle ciekawa, że w 1992 roku była w gronie ostatnich czynnych parowozów, które kończyły erę pary w Jarocinie. - Zachęcamy do wsparcia renowacji zabytku. Dzięki funduszom zebranym w 2017 roku obecnie prowadzone są warsztaty z wolontariuszami i sfinansowane zostanie piaskowanie podwozia parowozu Pt47-101 - podkreśla Paweł Szymendera, prezes Towarzystwa Kolei Wielkopolskiej. Festyn w Parowozowni trwać będzie w godz. 10.00-16.00. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, a wśród nich możliwość przejazdu pociągiem retro i drezyną.

 

Szczegółowy program znajdziesz tutaj: http://www.jarocinska.pl/artykuly/festyn-w-parowozowni-pociag-retro-pojedzie-do-zerk,87139.htm

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nika
9 miesięcy temu 2
komu ta lokomotywa jest potrzebna i na co zeby zebrac na złom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ myśleć
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
wystarczy że nie zrobicie jednego łącznika i pieniądze bedą , przestańcie żebrać po ludziach jak sami ładujecie pieniądze na pierdoły
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A