R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Kandydaci - Szymkowiak
R E K L A M A

W niedzielę 283 wolontariuszy zbierać będzie pieniądze na WOŚP. Tym razem pomogą noworodkom

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    14.01.2018
Lidia Sokowicz
komentarzy 32 ocen 2 / 100%
A A A
Sztab Organizacji Harcerskiej Sztab Organizacji Harcerskiej "Rodło" jest co roku jednym z największych. W tym roku kwestować będzie znów 65 harcerzy i zuchów fot. Lidia Sokowicz

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018. Jarocin, Kotlin, Żerków, Nowe Miasto.Zbiórka dla oddziałów noworodkowych. 

R E K L A M A

 

W najbliższą niedzielę 14 stycznia już po raz 26. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Ziemi Jarocińskiej działać będzie osiem sztabów - trzy w Jarocinie, po dwa w pozostałych gminach powiatu i jeden w Nowym Mieście. Pieniądze na sprzęt dla oddziałów noworodkowych zbierać będą na naszym terenie 283 osoby.

 

[INFORMACJE NA BIEŻĄCO - ZOBACZ TUTAJ]

Jarocin

W Jarocinie działać będą trzy sztaby - Organizacji Harcerskiej „Rodło”, Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie oraz Zespołu Szkół w Wilkowyi. Wolontariusze ostatniego z nich kwestować mają również od godz. 15.00 podczas imprezy w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Tam przewidziano m.in. licytacje, występy grup tanecznych, warsztaty robienia bransoletek i nadruków na koszulkach. Główną licytację zaplanowano na godz. 17.00. W jej trakcie zlicytowana ma być m.in. gitara z autografem Zenka Martyniuka przekazana przez burmistrza.Pod młotek pójdą m. in. gadżety WOŚP, pamiątki z jarocińskich festiwali z lat 80. i 90., zdjęcia z autografami zespołów "Raz Dwa Trzy", "Pectus" i "Farben Lehre", książka z autografem Anny Seniuk oraz płyta z zapisem koncertu kolęd i pastorałek "Golec uOrkiestra" z podpisami muzyków. Na zakończenie imprezy wystąpi zespół „Dubska” oraz zostanie wysłane tradycyjne „Światełko do nieba”.

„Rodło” przeprowadzi też licytacje przedmiotów, ale tylko za pośrednictwem allegro. Na internetowych aukcjach WOŚP można kupić m.in. kalendarz ścienny Ladies&Motorcycles na 2018 roku, który powstał przy współpracy Jarocińskich Pasjonatów Fotografii i Pasjonatów Motocykli oraz tatuaż, który wykona studio Jarocin Damage Inc. Do tej pory kwota za voucher na 4-godzinną sesję licytujący są zdecydowani zapłacić 790 zł.  

Nowe Miasto

Sztab zarejestrowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście grać będzie z orkiestrą już po raz 16. Kwestować ma 30 wolontariuszy. Impreza finałowa potrwa w godz. 17.00-20.00 w sali widowiskowej GOK-u. W trakcie nastąpi podsumowanie zbiórek ulicznych. Przewidziano występ zespołu „Cisza”, a także aukcje przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

Żerków

Ciekawie zapowiada się finał WOŚP w Żerkowie, który jest organizowany przez Fundację Zerknij Tu po raz trzeci. W tym roku kwestować będzie 23 wolontariuszy, ale organizację całości wydarzenia wspiera ponad 50 osób - przedstawiciele stowarzyszeń, KGW, OSP, ZHP, lokalni przedsiębiorcy. Impreza oficjalnie „wystartuje” o godzinie 14.30 w auli Szkoły Podstawowej w Żerkowie (ul. Cmentarna). W programie m.in. koncert noworoczny w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz Orkiestry Dętej MCT, a także pokazy taneczne. Dla dzieci przewidziano liczne atrakcje m.in. wyspę piratów, krainę wróżek, świat dinozaurów i strefę strażaka. Dla fanów sportu interesująca może być możliwość wylicytowania m.in. koszulki z autografami reprezentacji Polski w piłce nożnej, piłki z podpisem Zbigniewa Bońka, rękawic bramkarza reprezentacji Polski Łukasza Fabiańskiego, czy koszulki Mai Włoszczowskiej. Ci, którzy wolą muzyków będą mogli nabyć koszulkę z podpisami złożonymi przez zespół „Eney”, obrazy od zespołu „Cree” i Tomasza Budzyńskiego, a także zdjęcie z autografem Agnieszki Chylińskiej. Na zakończenie o godzinie 20.00 uczestnicy włączą się w ogólnopolską akcję „Światełko do nieba”. Pokazowi sztucznych ogni będzie towarzyszył akompaniament Orkiestry Dętej MCT.

Od wielu już lat samodzielny sztab ma też Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie. Tutaj nie tylko odbywa się zbiórka funduszy, ale finał jest też okazją do dobrej zabawy i integracji środowiska lokalnego. Tak będzie też i w tym roku. Impreza rozpocznie się w budynku podstawówki o godz. 16.00.

Kotlin

W Kotlinie działać będą dwa sztaby, w tym jeden przy Szkole Podstawowej w Kotlinie oraz Domu Kultury, który liczy 25 wolontariuszy oraz drugi przy oddziale terenowym Towarzystwa Walki z Kalectwem z 10 kwestarzami. Koncert w Domu Kultury rozpocznie się o godz. 16.00. Oprócz występów zaplanowano licytacje, „kącik malucha” i „Światełko do nieba”. Kotliński finał WOŚP zostanie zorganizowany już po raz siódmy. Dzień wcześniej, w piątek w podstawówce pod szyldem WOŚP odbędą się rozgrywki w unihokeja.

 

W 2017 rok na Ziemi Jarocińskiej 295 wolontariuszy zebrało 132.072,78 zł. Jaki wynik zostanie osiągnięty w tym roku? Okaże się już po niedzielnym finale. Dużo zależeć będzie od pogody, choć w zeszłym roku zapału wolontariuszy nie obniżyły nawet ujemne temperatury i śnieg.

[INFORMACJE NA BIEŻĄCO - ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M AAR1 - PSL_kandydaci
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (32)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sw
  9 miesięcy temu ocena: 100%  32
  A burmistrz też bierze odział w tym przedsięwzięciu?. Ma przecież male dzieci
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ :)
  9 miesięcy temu 31
  MOZE PIS MU ZABRONIŁ NA CZELE Z GOWINEM
  ~ ...
  9 miesięcy temu ocena: 55%  30
  jeśli ktoś jest przeciwny WOŚP to niech złoży oświadczenie: nie będę korzystał z karetek wośp, proszę mojego dziecka nie ratować sprzętem zakupionym przez wośp.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ @
  9 miesięcy temu ocena: 33%  29
  Ale pieprzysz. To tak jakby ktoś powiedział, jeśli nie jestes za PISem to nie bierz 500+.
  ~ Qwert
  9 miesięcy temu ocena: 50%  28
  W jednym zdaniu dwa razy sobie zaprzeczyłeś a na dodatek obrażasz zarzucając kłamstwo (to takie już typowe dla obrońców Owsiaka). Zalecam pogłębić wiedzę na temat funkcjonowania tej konkretnej fundacji oraz powiązań rodzinnno-biznesowych z wosp. Transparentność naszej lokalnej władzy przy wosp to kryształ
  R E K L A M A
  ~ BrawoJurek
  9 miesięcy temu ocena: 0%  27
  Qwert i po co kłamiesz ale nie ci będzie ze uzyczaja ale prawda jest taka ze dawaja , a słyszałeś ze gdzieś Owsiak zabrał przynajmniej jeden inkubator z powrotem do siebie przez 26 lat daj jeden przykład i pokaza ten przykład odrazu w tvp :)
  ~ Qwert
  9 miesięcy temu ocena: 38%  26
  Złóż oświadczenie, ze chcesz być leczonym tylko i wyłącznie sprzętem użyczonym szpitalom przez wosp, podkreślam użyczonym, bo nie są one przekazywane na własność jak to jest przedstawiane opinii publicznej. Co roku wydatki na nowy sprzęt medyczny to rząd kilku miliardów pln, WOŚP to zaledwie jakiś promil tej kwoty ale PR wokół tego jakby było odwrotnie wiec włącz myślenie i kalkulator puchatku
  ~ Leszek B
  9 miesięcy temu ocena: 100%  25
  Oddam na licytację dyplom magistra
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tyy
  9 miesięcy temu ocena: 77%  24
  Sprawdźcie ile kosztuje utrzymanie wosp a ile caritas te pacany z caritas kosztują raz wiecej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tyy
  9 miesięcy temu ocena: 40%  23
  WOSP przeczytaj uważnie co napisałem jak nierozumiesz to poproś mamę nie pisałem nic złego na wosp tylko na caritas ze złodzieje
  ~ Qwert
  9 miesięcy temu ocena: 45%  22
  Wywołany tutaj Caritas pod każdym względem bije na głowę wosp. Środki finansowe, rzeczowe, pomoc w postaci prowadzenia rożnego rodzaju instytucji w kraju jak i za granica jest olbrzymia więc puchatki nie próbujcie porównywać rzeczy nieporównywalnych. I to wszystko po cichu, bez rozgłosu, bez emocjonalnego szantazu
  ~ WOSP
  9 miesięcy temu ocena: 64%  21
  to tylko sobie porównaj ile daje rocznie wośp na dzieci a ile caritas ? nie chcesz to nie pomagaj wypełnij sobie taką ankietkę że w razie czegoś nie życzysz sobie abyś ty albo twoja rodzina byłą ratowana sprzętem zakupionym przez wosp , miłego dnia włącz sobie tvp :)
  ~ daje20
  9 miesięcy temu ocena: 62%  20
  ludzi ubożsi często dawają więcej a ci zamożni wymyślają że Owsiak to złodziej , nie chcesz to nie dawaj , odpal sobie tvp i żyj w swojej bajce , ja dawałem zawsze 2 zł , jak w tvp przestali transmitować to daje 20 zł od taka moja dobra zmiana :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nie dam
  9 miesięcy temu ocena: 36%  19
  grosza nie dam cwaniaczkowi ,,, dziecioki pod koscioly wysyla wstyd i hanba
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ☼
  9 miesięcy temu ocena: 67%  18
  Owsiak należy do hare kryszna, a zbiera pod kościołami. Zbyt wiele niejasności w jego działaniach.
  ~ hh
  9 miesięcy temu ocena: 50%  17
  nie chcesz nie dawaj ale jak będą ci podłączaj sprzęt z serduszkiem tez pamiętaj powiedzieć NIE
  ~ księżaLepsi
  9 miesięcy temu ocena: 80%  16
  księża są lepsi bo wysyłają dzieciaki co tydzień pod kościół a raz do roku chodzą po kolejne pieniądze od domu do domu :)
  ~ samuel
  9 miesięcy temu ocena: 79%  15
  Uważajcie na zaborców powiatowych ! Lubia siegać po nie swoje pieniądze !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xyz
  9 miesięcy temu ocena: 75%  14
  Najgorsza wladza powiatowa jak siegam pamiecia a mirus jest wszechwladni i wszechwiedzacy
  ~ Posiadacz pięciozłotówki.
  9 miesięcy temu ocena: 63%  13
  Ja dam 5 złotych. A jak.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Yyy
  9 miesięcy temu ocena: 85%  12
  A ja dam 10 a jakze, chociaz mam 900 zl renty i musze zyc ale lubie sie dzielic
  ~ Zenek
  9 miesięcy temu ocena: 63%  11
  Nie mnie jest oceniać Owsiaka ale w akcji nie będę uczestniczył skoro nie są przejrzyste wydatki. Z drugiej strony Jurek Prezes wypłaca sobie 10.000 miesięcznie więc za darmo nic nie robi poza tym to robią tylko wolontariusze nie on. Nikomu nie zabraniam chcesz to dawaj.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Qwert
  9 miesięcy temu ocena: 40%  10
  Burdel w Polsce to chce zrobić tzw. opozycja, świadczy o tym fakt, ze nawet w swoich szeregach nie potrafią utrzymać porządku. Tak to jest gdy na swoich sztandarach ma się puste hasło róbta co chceta
  ~ antypis
  9 miesięcy temu ocena: 50%  9
  a prezio kaczynski robi cos za darmo? tylko burdel i bajzel.
  ~ Qwert
  9 miesięcy temu ocena: 44%  8
  Ta...to jest "koronny"argument obrońców sekty WOŚP, ze nawet jak owsiak doi z kasy fundacje to i tak mu się należy....
  ~ Katolik
  9 miesięcy temu ocena: 35%  7
  Do Zenka, trzeba popracowac spolecznie tak dlugo i wtedy sie wypowiadac. Skoro mozna brac kase za nic nie robienie to jemu akurat sie nalezy.
  ~ matematyka i otwarte oczy
  9 miesięcy temu ocena: 69%  6
  popieram, budżet NFZ w 2017 wyniósł 77 miliardów, jurek i spółka, czy raczej spółek wiele, które nigdy nie opublikowały, rozliczeń finansowych, przy pomocy pozytywnie, w dobrej wierze zakręconych wolontariuszy, zebrali w 2017 105 milionów z groszem, co stanowi, jeśli dobrze policzyłem 0, 1371% (zero przecinek trzynaściesiedemdziesiątjeden punktów procentowych) ogólnej kwoty wydatkowanej na służbę zdrowia w tym kraju :), ale gdy się słucha jurka, to można odnieść wrażenie, że gdyby nie jego działalność, a de facto, to nieświadomych dzieci, to służba zdrowia by nie istniała, a wystarczy wykonać jedno, proste działanie matematyczne, by wiedzieć, jaki jest udział jurka, w robieniu biznesu, dla kogo ...., niech każdy odpowie sobie sam, pamiętajcie tylko o mrówce całej itp.
  ~ kol
  9 miesięcy temu ocena: 92%  5
  A ja zarabiam tyle, że cały czas jestem wolontariuszem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Katolik
  9 miesięcy temu ocena: 79%  4
  A moze z jednej mszy datki przekaza na WOSP. Wspanialy gest Panowie Proboszczowie! Dajcie przyklad calej Polsce, badzcie jedyni.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Qwert
  9 miesięcy temu ocena: 47%  3
  Puchatku, owsiak promuje sektę hare Kryszna, powinien wiec wysłać wolontariuszy pod ich świątynie a nie pod kościoły katolickie. Wtedy jednak kasa by mu się nie zgadzała a firm jego i jego rodziny dojących fundacje jest jednak kilka a z czegoś trzeba zyc
  ~ Zenek
  9 miesięcy temu ocena: 45%  2
  Może ty daj wypłatę Owsiakowi a proboszcza zostaw w spokoju. Dam na Caritas ale cwaniakowi nie.
  ~ Ewa
  9 miesięcy temu ocena: 75%  1
  Brawo Wolontariusze
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A