ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

W jaki sposób skutecznie przyciemnić pokój?

5 miesięcy temu    11.01.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Niezależnie od pory roku, słońce w godzinach szczytu potrafi docierać do pomieszczeń z dużą siłą. Jest to dobre uczucie, ponieważ promienie słoneczne dodają nam energii czy pomagają w produkcji witaminy D. Jednakże są sytuacje, gdy te światło nie jest mile widziane. Chociażby w letnie poranki o godzinie 5:00, gdy jeszcze chcemy spać. W południe, gdy oglądamy wiadomości i słońce odbija nam refleksy na telewizorze i nie widzimy zupełnie nic! W pracy też, gdy za plecami mamy okno i działamy na komputerze. Na szczęście są na to rozwiązania i już tłumaczymy jakie! 

Przyciemnienie sypialni

Sypialnia jest miejscem odpoczynku. Melatonina pomaga nam w miarowym i spokojnym śnie, ale tylko wtedy, gdy panują egipskie ciemności. Niestety od polowy marca do września słońce pojawia się na horyzoncie tak szybko, że nawet idąc na 8:00 do pracy, będziemy budzeni zdecydowanie szybciej. Dlatego ważnym jest, aby skutecznie przyciemnić pomieszczenie - bardzo szczelnie. Zasłony nie sprawdzą się z dwóch powodów - nie zapewnią idealnego krycia okna, a poza tym - poruszają się. Wystarczy otworzyć okno, żeby wiatr delikatnie je powiewał i wpuszczał rytmicznie promienie do wnętrza pomieszczenia.

Dlatego też najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie montaż rolety PCV z prowadnicą. Jeżeli do końca nie wiecie na czym to polega, wystarczy wejść na stronę: https://rolety.eu/pl/13-roleta-pcv-z-prowadnica. Materiał szczelnie przylega do okna, dlatego zapewnia idealne przyciemnienie. Jednak dużą rolę odgrywa także materiał i jego kolor. Im ciemniejszy - tym lepszy efekt, ale też trzeba skupić się na grubości wkładu. W sypialni sprawdzą się takie kolory jak granat, grafit, bordo czy brązy. Można też wybrać opcję z "przyciemnieniem", które znajduje się w ofercie sklepu.

Delikatne przyciemnienie na co dzień
Druga rzecz to przyciemnienie - ale delikatne na dzień. Tutaj także znajdziemy mnóstwo propozycji. Od klasycznych rolet z prowadnicą w jasnych kolorach, po rolety typu "dzień i noc" czy melange. Najlepiej kierować się własnym gustem oraz stylem w danym pomieszczeniu. Jeżeli roleta będzie często zaciągnięta ku dołu, wtedy kolor będzie musiał współgrać z tym co znajduje się na ścianie czy innej dominującej barwie w pomieszczeniu.

Jedno jest pewne, aby przyciemnić pomieszczenie jest wiele opcji. Od idealnie ciemnych po przepuszczające, nawet delikatnie. Dlatego wystarczy usiąść wygodnie przed komputerem i dokładnie przeanalizować dostępne możliwości.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!