ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Uwaga! Zgasną światła w centrum Jarocina

› Aktualności 3 miesiące temu    15.03.2019
Anna Konieczna
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Budynek Urządu Miejskiego i Starostwa w JarocinieBudynek Urządu Miejskiego i Starostwa w Jarocinie

W sobotę wieczorem - 30 marca zgasną podświetlenia zabytków w centrum Jarocina. Światła zgasną przy budynkach: Urzędu Miejskiego, Szkoły Podstawowej nr 2, Ratusza, Skarbczyka oraz kościoła pw. św. Jerzego. Jaki jest powód takiej decyzji władz miasta?

 

Taka sytuacja ma miejsce nie po raz pierwszy. Czy jest spowodowana przez oszczędności czy kłopoty finansowe samorządu? W żadnym wypadku. Otóż Jarocin już po raz kolejny włączył się w akcję ekologiczną „Godzina dla Ziemi”.

 

[o prestiżowej nagrodzie dla artysty, który wyróżniony repertuar przygotował na Jarocin Festiwal - szczegóły TUTAJ]

 

Jest to globalna akcja, która polega na symbolicznym zgaszeniu światła, na jedną godzinę. Jej celem jest troska o naszą planetę i promowaniu idei ochrony środowiska naturalnego.

 

Dodatkowo, od kilku lat w Polsce „Godzina dla Ziemi” służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”.

 

[o młodzieżowym strajku klimatycznym, który odbędzie się już dzisiaj - 15 marca - przeczytasz TUTAJ]

 

- W tym roku chcemy edukować, jak każdy z nas codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki, może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę. Chcemy również pokazać Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety - podkreślają organizatorzy akcji.

 

I na stronie godzinadlaziemi.pl zachęcają do złożenia podpisu pod apelem w tej sprawie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ obcy
3 miesiące temu 2
Godzina dla ziemi, a poza tym to hulaj dusza piekła nie ma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Gminy Żerków
3 miesiące temu 1
A propo świateł chodzi o uliczne lampy dlaczego lampy GASNĄ GDY JEST JESZCZE CIEMNO NA DWORZE PRZY GŁÓWNEJ RUCHLIWEJ DRODZE na Ul. Poznańskiej w okolicy sygnalizacji świetlnej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji