ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco

UWAGA! Ważna zmiana organizacji ruchu w Jarocinie [MAPA OBJAZDÓW]

› Aktualności 2 miesiące temu    11.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 21 ocen 0 / 0%
A A A
Budowa ronda ma się zakończyć w czerwcuBudowa ronda ma się zakończyć w czerwcu fot. Bartek Nawrocki

Już dzisiaj - od godziny 16.00 zamknięty zostanie odcinek ulicy Wojska Polskiego - od skrzyżowania z ulicą Wodną do skrzyżowania z ulicą Bema. Zmiana będzie tymczasowa i będzie obowiązywała od dzisiaj do piątku - 24 maja. W związku z tym przez ponad miesiąc w centrum Jarocina wyznaczono objazdy. Jak będziemy jeździć- zobacz MAPĘ poniżej.

 

 

Przeorganizowanie ruchu związane jest z budową łącznika, który ma przeciąć centrum miasta i połączyć ulicę Wrocławska z nową obwodnicą. Zwieńczeniem całej inwestycji będzie duże rondo, które powstaje u zbiegu ulic Bema, Śródmiejskiej i Hallera [zobacz na jakim etapie jest budowa - TUTAJ].

 

 

Nowa droga może kosztować nawet 40 milionów złotych. Z tego gmina pozyskała ponad 12 milionów złotych ze środków zewnętrznych [więcej TUTAJ].

 

 

Budowa ronda już w listopadzie ubiegłego roku wymusiła wprowadzenie zmiany organizacji ruchu po zamknięciu wyjazdu z ulicy Śródmiejskiej i Hallera na Wojska Polskiego [szczegóły czytaj TUTAJ].

 

 

[o egzaminach gimnzjalnych w cieniu strajku nauczycieli - czytaj TUTAJ]

 

 

Teraz kierowców czeka kolejna zmiana. Zamknięta zostanie bowiem ulica Wojska Polskiego - od skrzyżowania z ulicą Wodną do skrzyżowania z ulicą Bema.

 

Zmiana będzie tymczasowa i będzie obowiązywała od czwartku - 11 kwietnia do piątku - 24 maja. Na ten czas wyznaczone zostały objazdy - zobacz MAPĘ poniżej.

 

 

[Jarocin Festiwal 2019 - kolejna odsłona - szczegóły TUTAJ]

 

W związku z zamknięciem odcinka ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulicą Wodną do skrzyżowania z ulicą Bema od czwartku - 11 kwietnia wprowadzona została także następująca ZMIANA W KURSOWANIU AUTOBUSÓW LINII 3,4 i 9:

 

 

LINIA nr 3 - ominie przystanek przy ul. Wojska Polskiego i Al. Niepodległości (szkoła) autobus kursował będzie od przystanku przy Al. Niepodległości (poczta) - przez Dworzec Autobusowy - ul. Dąbrowskiego - ul. Śródmiejską i dalej jak w rozkładzie jazdy -autobus z Potarzycy pojedzie ulicami Hallera, Dąbrowskiego przez Dworzec Autobusowy do Al. Niepodległości (poczta)

 

LINIA nr 4 -autobus ominie przystanek przy ul. Wojska Polskiego

 

LINIA nr 9 -autobus ominie przystanki przy ul. Wojska Polskiego, Al. Niepodległości(szkoła i poczta) -autobus pojedzie w kierunku Siedlemina ulicami Hallera-Dąbrowskiego - Dworzec Autobusowy i Al. Niepodległości (cmentarz) i dalej jak w rozkładzie jazdy w kierunku Jarocina autobus pojedzie ulicami Al. Niepodległości(cmentarz) - przez Dworzec Autobusowy - ul. Dąbrowskiego - Śródmiejską i dalej jak w rozkładzie jazdy.

 

 

WYZNACZONE OBJAZDY:

 

Dla pojazdów powyżej 12 t

 

Na ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulicą św. Ducha w kierunku Kalisza obowiązywać będzie ograniczenie „zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 12 t”:

 

 

- od strony Poznania objazd przez następujące ulice: Wojska Polskiego, św. Ducha, Jarmarczną, łącznik ulicy Jarmarcznej z ulicą Glinki i dalej ulicą Batorego do ulicy Wojska Polskiego

 

- od strony Kalisza objazd przez ulice: Batorego, łącznik ulicy Jarmarcznej z ulicą Glinki, dalej ulicami Jarmarczną i św. Ducha do ulicy Wojska Polskiego UWAGA W związku z przejazdem przez ulicę Batorego oraz możliwym wystąpieniem utrudnień zamknięty będzie wyjazd na skrzyżowanie z ulicą Podchorążych i ulicą Słowackiego, a także zostanie wprowadzony ruch wahadłowy - przy użyciu sygnalizacji świetlnej.

 

Dla pojazdów poniżej 12 t Tak jak dla pojazdów powyżej 12 t lub:

 

- od strony Poznania zalecany objazd przez ulice: Wodną, Śródmiejską, przez budowane rondo, łącznik klasy Z do ronda Jarocińskich Latających Kompanii 1918-1919, łącznik do ulicy Bema i do Wojska Polskiego

 

- od strony Kalisza zalecany jest objazd przez: ulicę Bema, łącznik do ronda Jarocińskich Latających Kompanii 1918-1919, łącznik klasy Z do budowanego ronda, ulice Śródmiejską i Wodną do ulicy Wojska Polskiego UWAGA W okolicach nowobudowanego ronda wprowadzony zostanie ruch wahadłowy przy użyciu sygnalizacji świetlnej

 

MAPA OBJAZDÓW obowiązujących od 11 kwietnia do 24 maja

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (21)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dobry mieszkaniec Jarocina
miesiąc temu 21
Czy temat używania telefonów w czasie jazdy nikogo nie interesuje w Jarocinie? Czy Policja ma zamiar się tym zająć? czy lepiej czepiać się kogoś, że zaparkował pod swoim domem...?!(śmieszne i dziwne ale prawdziwe) "Kierowcy"(bezmyślne cwaniaki) śmieją się Policji w twarz bo nic z tym nie robi...a dlaczego? Możliwości jest wiele ale to jest ich zadanie a nie moje. Co drugi jedzie z telefonem przy uchu, najczęściej "młoda mamusia"która zawozi dziecko do przedszkola albo do szkoły...Czy to jest normalne? Takich ludzi można nauczyć tylko wysoką i nieuchronną karą, łącznie z ujawnieniem wizerunku na policyjnych stronach i nie tylko.Najlepsza kara to napiętnowanie przez innych.Myślę, że Gazeta powinna temat nagłaśniać i ponawiać a mam wrażenie, że mój poprzedni komentarz został usunięty bo chyba dla kogoś był niewygodny. Zróbmy coś zanim dojdzie do kolejnych tragedii jak ta z Goliny nie dawno...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ .....
2 miesiące temu ocena: 50%  20
zastanawia mnie fakt po co sygnalizacja świetlna na ul .Batorego jest tam nie potrzebna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
2 miesiące temu ocena: 100%  19
Zróbcie coś z tymi tirami jeżdżącymi po śródmiejskiej i wodnej . Mury pękają w starych kamienicach , ciekawe czy miasto za to zapłaci ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tobiasz
2 miesiące temu ocena: 100%  18
zobczcie jak tiry rozwaliły chodnik na rogu Wodnej i Śródmiejskiej ... za chwile rozwalą nam domy a Miasto ma mieszkańcow w tyłku !!!
~ FAN ANNY KONIECZNEJ
2 miesiące temu ocena: 88%  17
"od strony Kalisza objazd przez ulice: Batorego, łącznik ulicy Jarmarcznej z ulicą Glinki, dalej ulicami Jarmarczną i św. Ducha do ulicy Wojska Polskiego" Pani KONIECZNA myślenie nie boli ! Dlaczego powtarza Pani za jakimś hm d... . Wyjeżdżając z Jarmarcznej na Św.Ducha stoi jak wół nakaz skrętu w prawo. Nie można więc skręcić w lewo do ul. Wojska Polskiego. A tak poza tym, to co na to Czesław Nowak, szeryf osiedla i ul. Jarmarcznej ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obywatel74
2 miesiące temu ocena: 25%  16
a co może szef osiedla ... na władze nie poradzę !!!
~ lubilemswojerodzonemiasto
2 miesiące temu ocena: 75%  15
nie jestem ekologiem, czy boby budownicze wiedza skad jest tlen -niby, ja wiem na pewno nie stad gdzie jest ulica, prawdziwy tlen byl na konstytucji ale zabudowali zielsko by dalej bylo tylko zielsko przy smrodzie aut, czas stad wyjechac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gda
2 miesiące temu ocena: 100%  14
Proponuje zrobić takie jebitne, świetlne strzałki! Ludzie zapierdzielaja jak debile! Właśnie jeden taki wjechał w pachołek, tłukąc sobie lampe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gda
2 miesiące temu ocena: 100%  13
Ładne żniwo by zebrały...
~ kbj
2 miesiące temu ocena: 100%  12
Lepsze by były betonowe zapory, szybciej uczą.
~ Mania
2 miesiące temu ocena: 77%  11
Podhorążych? Serio? Wstyd, pani Konieczna, zamieszać wpis z błędem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ FAN ANNY KONIECZNEJ
2 miesiące temu ocena: 80%  10
MANIA - Pani Konieczna chodziła do szkoły podczas strajku nauczycieli, więc skąd ma znać zasady ortografii ?
~ alex
2 miesiące temu ocena: 71%  9
mieszkancy sa naprawde wdzieczni deweloperom z "prestizowej lokalizacji", ąe dzieki nim nasz super burmistrz wybudowal ten jakze niezbedny nam łącznik i mamy wciaz zablokowane pół miasta. bijemy poklony z wdziecznosci!!!! najwazniejsze ze zarobione, i burmistrz pewno tez nie narzeka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do alex
2 miesiące temu ocena: 43%  8
Dopóki nie było internetu to tylko twoja rodzina wiedziała źeś debil .
~ Matt
2 miesiące temu ocena: 50%  7
@~ Do jełopa A co straszysz go? Też masz jakieś uklady? Czy masz "skądś" prestiżową działkę w prestiżowym miejscu?
~ ja
2 miesiące temu ocena: 33%  6
Alex jak ty mnie zaimponowałeś teraz
~ Do jełopa
2 miesiące temu ocena: 69%  5
Jaka prawda? Chyba gówno prawda. Co to zarzut zablokowane pół miasta? Chyba czasowo. A jak to mają wybudować? W fabryce i zrzucić helikopterem w jeden dzień? A druga kwestia to pomówienie. Sąd rozstrzygnie...
~ alex
2 miesiące temu ocena: 31%  4
prawda w oczy kole i uderz w stół :]
~ Kretyn genetyczny czy referendalny?
2 miesiące temu ocena: 58%  3
Kretynem się urodziłeś czy to wina środowiska którym się otaczasz?
~ StefanBatory
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Genialny objazd przez ul. Batorego. Brawa dla kierownika ruchu. Zwężenie przy ul. Batorego Słowackiego i piękny kamień przy bloku napewno ułatwią manewry kierowcom.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Juhas
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Popieram.Objazd Batorego????