ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOLNE MIEJSCE G1
R E K L A M AGmina Żerków wielkanoc A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

UWAGA! Nowe terminy rozliczeń ze skarbówka

2 miesiące temu    18.01.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Każdy, kto rozlicza się z urzędem skarbowym powinien zwrócić uwagę na zmianę terminu składania zeznań podatkowych PIT za rok 2019. Jak to wygląda w tym roku?

 

R E K L A M ASchronisko 1% 04_2020

 

Wszystkie zeznania PIT za 2019 rok podatnicy będą mogli składać od 15 lutego. Od tego dnia też będzie liczony termin zwrotu nadpłaty. Przypomnijmy, że urząd ma na to 45 dni, licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego (w przypadku deklaracji złożonych elektronicznie), ale nie wcześniej niż od 15 lutego 2020 r.

 

 

[przedsiębiorco, uważaj na rozliczenia ze skarbowką - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Deklaracje PIT będzie można składać - tak jak w poprzednich latach - do 30 kwietnia. Wyjątkiem jest PIT-28, którego termin przekazania do urzędu skarbowego upływa 2 marca.

 

 

Ze złożeniem formularzy PIT warto poczekać do 15 lutego - wtedy bowiem w usłudze Twój e-PIT udostępnione zostaną automatycznie wypełnione zeznania podatkowe: PIT-28*, PIT-36*, PIT-37 i PIT-38.

 

 

[sprawdź swoj numer mikrrachunku - szczegóły TUTAJ]

 

 

Zamiast wypełniania całego formularza wystarczy tylko sprawdzić poprawność danych (oraz dodać ewentualne informacje o ulgach i odliczeniach z których chcemy skorzystać) i jednym kliknięciem wysłać PIT do urzędu skarbowego.

 

 

* W zakresie PIT-28 i PIT-36 usługa nie będzie dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A