ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Uwaga kierowcy! Utrudniony przejazd przez Jarocin

› Aktualności 6 miesięcy temu    29.01.2019
Anna Konieczna
komentarzy 18 ocen 3 / 33%
A A A
 fot. B. Nawrocki

Kierowcy poruszający się po Jarocinie dawną jedenastką muszą liczyć się z utrudnionym przejazdem ulicą Wojska Polskiego. Co się tam dzieje i jak długo potrwają roboty w tym miejscu?

 

Na wysokości stacji paliw Lukoil - u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Śródmiejskiej i Hallera budowane jest duże rondo. W związku z tym od początku listopada ubiegłego roku zamknięty jest wjazd na Śródmiejską od strony dawnej jedenastki [więcej czytaj TUTAJ].

 

[o planach przebudowy krajowej "dwunastki" - przeczytasz TUTAJ]

 

Rondo ma połączyć dwa odcinki łącznika, który przetnie centrum Jarocina i połączy miasto z nową obwodnicą. Część inwestycji - w dwóch etapach - został już oddana do użytku [szczegóły TUTAJ] [więcej przeczytasz też TUTAJ].

 

Łącznik będzie w całości przejezdny, kiedy zakończy się budowa ronda. Wykonawca - firma Drobud - przewiduje, że nastąpi to na końcu czerwca.

 

Teraz kierowcy muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami. W ciągu ulicy Wojska Polskiego rozpoczęła się budowa przepustu na rzece Lipince. Roboty prowadzone są na jednym pasie drogi.

 

Z informacji przekazanej przez wykonawcę wynika, że z podobnymi utrudnieniami - mniejszymi lub większymi - kierowcy muszą się liczyć do momentu zakończenia budowy ronda, czyli do końca czerwca.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jaro 1
6 miesięcy temu 20
Dokładnie.I jeszcze samochody tak stoją,że trzeba zjechać na drugi pas ,mijając łuk.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
6 miesięcy temu ocena: 100%  19
A gdzie artykuł o niewłaściwie parkujących z mieszkań plus w Jarocinie.Czyżby był niewygodny?Parkują na zatoce do autobusu na trawniku na chodniku i na miejscach"niebieskich "dla niepełnosprawnych.Gdzie jest policja?Przecież jeżdżą tamtędy na Bohaterów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ad
6 miesięcy temu ocena: 50%  18
Ja się cieszę, że powstało tyle ścieżek rowerowych przy okazji łącznika, będę miał gdzie pośmigać :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Frajer głosujący na ZJ
6 miesięcy temu ocena: 50%  17
A ja się nie cieszę bo ROZWÓJ mnie nie dotknął tylko Ciebie i KANBUD i Skazanego za ... i HM , i HMB itd......
~ Ad
6 miesięcy temu ocena: 100%  16
Jakiś upośledzeniec zgłosił mój jakże niewłaściwy komentarz, no nie mogę :-D
~ K3
6 miesięcy temu ocena: 56%  15
I tak rowerem każdy pojedzie jezdnią wzdłuż ścieżki, a ścieżką pójdą piesi, jak zwykle...
~ twój nick
6 miesięcy temu ocena: 80%  14
Patrząc na tę inwestycję nasuwa mi się wiele pytań. 1. Czy inwestycja jest przygotowywana dla rozwoju Jarocina czy rozwoju tylko jednostek z Ziemi Jarocińskiej ? 2. Czy tereny na których teraz buduje developer to zbieg okoliczności czy powiązana lokalizacja osiedla tego developera , łączników i rond ? 3. Czy powiększany i udoskonalany park w sąsiedztwie osiedla developerskiego nie wpłynie na ceny mieszkań ? 4. Czy miasto przypadkiem nie podnosi cen tych mieszkań i zysku dla ... ? 5. Można powiedzieć, że park za pieniądze pozyskane z zewnątrz, dobrze, ale dlaczego miasto tak mało pozyskuje pieniędzy na zrujnowane drogi ? 6. Czy jest gdzieś taka gałąź drzewa genealogicznego, gdzie spotyka się burmistrz z developerem ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adrian
6 miesięcy temu ocena: 50%  13
myślę , że Pan R który ma ziemie dokoła też na tym nie lada się obłowił , sprzedaż łaki gdzie już jest droga , oraz działek przy lookoil oj oj ... rodzina na swoim ? Przyjaciele razem ? czemu w tym mieście wszystko to jeden wielki układ ?
~ Frajer glosujacy na ZJ
6 miesięcy temu ocena: 75%  12
I jeszcze jedno pytanie ode mnie: Dlaczego byłem tak glupi i naiwny i glosowalem na ZJ i Skazanego za ... ?
~ Piotr
6 miesięcy temu ocena: 30%  11
Nie rozumiem skąd tyle nienawiści w komentarzach miasto się rozwija i tyle będzie skrócony czas pomiędzy poszczególnymi częściami Jarocina ja się ciesze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
6 miesięcy temu ocena: 85%  10
Piotr nie masz chyba 5 lat i włosów kręconych?
~ Jarocinianka
6 miesięcy temu ocena: 80%  9
Do Racjonalista.Czy dla Pana osoby pobierające 500+to sama patologia?Ja z mężem pracujemy za najniższą mamy dwójkę dzieci w tym jedno niepelnosprawne i też pobieram na jedno 500+ na drugie nie bo jest pełnoletnie.I Pan wszystkich jedna miarą mierzy?Troche szacunku dla osób pracujacych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alpinista
6 miesięcy temu ocena: 70%  8
Bez kitu już się rzygać chce od tego łącznika. Wszystko wiecznie pozamykane, milion objazdów, skrętów, zakrętów. Do szpitala dojechać się nie da, na Wrocławskiej sztuczne wymuszenie skrętu, na Bema ciągle stłuczki. Ale Soho idzie w górę, kopią dzień i noc - widać mają sporo opóźnienia, że tak gnają z robotą. Po co ten łącznik za tyle baniek??? Zajęczą zrobili za 3,5 mln, ile dróg można byłoby zrobić, utwardzić już istniejących, ścieżek rowerowych. No ale jak się robi dla swojaków - no to tak właśnie się kończy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Frajer głosujący na ZJ
6 miesięcy temu ocena: 93%  7
Ja myślałem, że ROZWÓJ to dla wszystkich będzie, a tu tylko dla swojaków: Skazany za ..., Kanbud, deweloperzy, HM itd.... Co ja zrobiłem przy urnie wyborcze j ?...
~ Jarocinianin
6 miesięcy temu ocena: 88%  6
Dokladnie, mogliby utwardzic istniejace drogi bo tym wyrownywaniem to juz mozna sie pozygac. Doprosic sie nie idzie a auta cale w blocie po przejechaniu takiej drogi.
~ Łącznik za dziesiątki milionów
6 miesięcy temu ocena: 79%  5
Panie redaktorze - pomyłka w artykule!!! Aby w całości oddać łączniki do użytku musi rozstrzygnąć się jeszcze jeden przetarg na połączenie nowo powstałego ronda do wybudowanego już wcześniej łącznika "Z". To jest absurd do którego doprowadzają rządzący naszym miastem. Ile jeszcze milionów dołoży gminny samorząd aby powstał łącznik który jest budowany, aż z takim rozmachem nie do końca wiedząc po co?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Frajer glosujacy na ZJ
6 miesięcy temu ocena: 78%  4
Oj jeszcze dołożymy trochę do ROZWOJU Skazanego za ... i Kanbudu, no ale tak wybraliśmy :-(
~ Gość
6 miesięcy temu ocena: 81%  3
Jarocin miasto rond, marketów i banków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Frajer głosujący na ZJ
6 miesięcy temu ocena: 75%  2
Miasto Skazanego za ..., Kanbudu i Deweloperów....
~ Racjonalista
6 miesięcy temu ocena: 53%  1
Oraz patologii z 500+
R E K L A M A