ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AAkademia Krasnali
R E K L A M A

Usiłował zabić dwie osoby. Jest wyrok

› Aktualności› Na sygnale 14 dni temu    12.02.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Mieszkaniec Witaszyc jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa pozostającej z nim w separacji żony oraz jej partnera. Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Kaliszu ma zapaść wyrok.
 

 

R E K L A M A

Przed kaliskim sądem toczy się proces o usiłowanie zabójstwa dwóch osób. Do zdarzenia doszło prawie dwa lata temu w Jarocinie. Do jednego z mieszkań na ul. Moniuszki w Jarocinie wtargnął wtedy 48-letni mieszkaniec Witaszyc [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

- Mężczyźnie zarzucono, że działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia dwóch osób. Najpierw uszkodził zamki, drzwi, następnie wdarł się do mieszkania, gdzie zadał ciosy młotkiem dwom osobom usiłując dokonać ich zabójstwa. Zamiaru swego nie zrealizował z uwagi na niezwłoczne udzielenie pokrzywdzonym pomocy – relacjonował zdarzenie prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Czytaj również: Usiłował się włamać do bankomatów. Nagrała go kamera

 

Ofiary napaści doznały poważnych obrażeń w postaci ran tłuczonych głowy i klatki piersiowej. Policjanci zatrzymali agresora, a w jego organizmie stwierdzono 1,28 promila alkoholu.

Oskarżonemu grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

 

Sąd ma ogłosić wyrok dzisiaj po południu.

 

[AKTUALIZACJA 16:20]

Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał Grzegorza W. na 12 lat pozbawiania wolności. Każdemu z pokrzywdzonych ma zapłacić po 20 tys. zł.          

 

Sędzia Marcin Borowiak powiedział, że okoliczności przestępstwa nie budzą wątpliwości.

 

- Oskarżony działał wobec pokrzywdzonych z zamiarem bezpośrednim pozbawiania ich życia albowiem chciał pokrzywdzonych zabić, a przy tym zmierzając do pozbawiania ich życia realizował uprzednio przemyślany i przygotowany plan działania - mówił przewodniczący składu sędziowskiego.                       

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tyyy
14 dni temu ocena: 0%  2
Takich ludzi to aby do worka i do rzeki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jozef Stalin
14 dni temu ocena: 50%  1
Strzał w potylicę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A