R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Społeczne
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Urząd gminy w Nowym Mieście nad Wartą będzie większy

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    6.04.2017
Jakub Nowak
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Urząd gminy chce kupić budynek na tyłach swojej obecnej siedziby przy ul. PoznańskiejUrząd gminy chce kupić budynek na tyłach swojej obecnej siedziby przy ul. Poznańskiej fot. Jakub Nowak

Nowe Miasto nad Wartą. Urząd gminy "wzbogaci się" prawdopodobnie niedługo o dodatkowy budynek. Władze chcą wykupić przylegający obiekt, który należy dziś do firmy telekomunikacyjnej.

Wspomniana piętrowa nieruchomość znajduje się na tyłach urzędu, przy ul. Poznańskiej 14. Niedawno została wystawiona na sprzedaż. - Wcześniej należała do Telekomunikacji Polskiej, później stała się własnością Orange - wyjaśnia wójt gminy Nowe Miasto nad Wartą, Aleksander Podemski. Przyznaje, że plany związane z wykupem są już mocno zaawansowane. Jak precyzuje skarbnik gminy, Elżbieta Mnich, szacowany koszt to ok. 160 tys. zł. W sumie chodzi o ok. 124 m² samego budynku oraz 235 m² działki.

R E K L A M A

- Po wykupie w grę wchodzi jednak udostępnienie pewnej infrastruktury, która się tam znajduje. Orange pozostawia sobie po prostu prawo do użytkowania części obiektu - przyznaje wójt.

Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o ok. 32 m² na piętrze oraz o tzw. służebność przesyłu. - Wiąże się to z kablami, które się tam znajdują, na piętrze jest centrala z urządzeniami zasilającymi - precyzuje Podemski.

Po co urzędowi dodatkowa nieruchomość?

- Chodzi głównie o cele gospodarcze. Są tam m.in. pomieszczenia garażowe, zastanawiamy się również nad umieszczeniem w tym miejscu naszego archiwum. Potrzeby na nowe pomieszczenia na pewno są, budynek znajduje się zresztą na naszym kompleksie, w naszej zabudowie, warto więc, żeby zamiast innego, nowego właściciela, teren ten należał do gminy - odpowiada Podemski.

Wszystko wskazuje na to, że transakcja powinna zostać zrealizowana w ciągu najbliższych miesięcy.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ maniek---
ponad rok temu ocena: 100%  3
kiedyś czekałem na korytarzu na dole i patrząc na niektóre pracujące tam panie trochę zastanawiałem się gdzie się znalazłem- bo podarte spodnie i trampki to średni look urzędniczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kabeleczek
ponad rok temu 2
Trochę podestetyzowali by główny budynek, bo wejscie wygląda jak do chlewa...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bank
ponad rok temu ocena: 80%  1
Idź spróbuj zapłacić coś w kasie :) Ta miła pani ciągle gdzieś jeździ w godzinach pracy pod pretekstem, że jedzie do banku :) Trzeba mieć szczęście aby trafić na otwartą kasę :)
R E K L A M A
R E K L A M A