R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Uroki urządzania własnego mieszkania

› Dom 5 miesięcy temu    5.12.2018
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Można to przeżyć raz w życiu albo kilka razy. Zazwyczaj jest to bardzo przyjemne, tym bardziej że dotyczy ludzi młodych, którzy chcąc nie chcąc musieli przeżyć ileś lat w otoczeniu uformowanym przez innych, czytaj: przez rodziców. I choć dom rodzinny zawsze będzie im się dobrze kojarzył, a każdy drobiazg przywoływał wspomnienia, to z nieopisaną rozkoszą urządzają własne gniazdko, gdy już do niego „wyfruną”.

R E K L A M A


Pierwsze samodzielne cztery kąty

Jakaż to przyjemność wybrać się do sklepu, czy to internetowego, czy zwykłego, i wybierać rzeczy do pierwszego samodzielnego mieszkania. Teraz wreszcie można, przynajmniej na miarę własnych możliwości finansowych, wyrazić siebie i swój styl. U rodziców pijało się kawę w filiżankach, to teraz będą kubki. Tam były głębokie talerze do zupy, tu będą miseczki z uszkami. Tam trzeba było spać na wersalce, tu można w łóżku. I te kolory – nareszcie własne. Owszem, w swoim pokoju można było mieć zasłony i narzutę w ulubionych barwach, ale to za mało. Teraz nawet kuchnię i łazienkę można urządzić po swojemu.

Historia lubi się powtarzać

Ponieważ związki nie zawsze są trwałe, takie urządzanie można przeżyć razy kilka. Niektórzy często się przeprowadzają – wtedy nawet i kilkanaście razy, choć możliwości w wynajmowanych pokojach i mieszkaniach są mniejsze niż na swoim. Lecz jest jeszcze jedna możliwość przeżycia takich miłych chwil, a to w momencie zakładania pierwszej własnej firmy. Gdy już jest wpis w rejestrze i decyzja z urzędu skarbowego, można ruszyć na zakupy i urządzić własne biuro.

Nikt nie lubi biurokracji, ale…

Bardzo często pierwszymi zakupami są wówczas artykuły biurowe. I choć to tylko rozmaite przybory służące do utrzymywania „porządku w papierach”, mogą niezmiernie cieszyć. Ot, choćby takie segregatory, które będzie można ustawić na półce. Kiedyś się zapełnią. Zszywacz? Czemu nie, zawsze się przyda. Skoro segregatory, to i dziurkacz trzeba kupić. Koszulki na dokumenty, parę teczek… Wizytownik, koniecznie wizytownik, ale jaki? Książeczkowy czy może obrotowy, taki na biurko, które już czeka w kąciku?

Kilka długopisów, ze dwa – trzy markery, zakreślacz do kompletu. Co z tego, że dziś pisze się na komputerze, skoro i podpisać trzeba, i czasem coś zaznaczyć, żeby z pamięci nie umknęło. No a notatki? No właśnie, przecież trzeba kupić te kwadratowe karteczki. Te zwykłe, kolorowe, i te żółte, samoprzylepne. Do tego jakiś brulion albo skoroszyt. Przydałby się też kalendarz z miejscem na zapiski.

Zapas kopert, to też koniecznie trzeba mieć. Papier do drukarki – ze dwie ryzy zwykłego i jedną takiego o większej gramaturze, pod korespondencję. Taśma klejąca, folia bąbelkowa.

Ileż będzie radości, gdy przyjdzie paczka z tym wszystkim i będzie można zacząć pracę we własnym biurze.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
R E K L A M A
R E K L A M A