ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1

Upały dają się we znaki nie tylko ludziom. Wystaw miskę z wodą dla zwierząt i ptaków

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    12.06.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. KTOZ

Wysokie temperatury powietrza są niebezpieczne nie tylko dla zdrowia i życia ludzi. Również zwierzęta domowe jak i te dziko żyjące, są w te dni narażone na przegrzanie, a nawet udar cieplny.

 

 

Poza psami i kotami, które żyją wokół nas są też ptaki, jeże, i inne małe gryzonie, które w okresie upałów nie mają gdzie napić się wody. Dlatego w czasie upałów skorzystają one chętnie z wody udostępnionej w płaskich naczyniach, ustawionych w cieniu. Ten drobny gest może przynieść ulgę niejednemu stworzeniu. Dostęp do świeżej wody jest też o tyle ważny, ponieważ w ciepłe dni bardzo szybko namnażają się w niej bakterie.

 

Jeśli nie chcemy pomagać, to chociaż nie przeszkadzajmy tym, którzy to robią. W tej sprawie zadzwoniła do nas jedna z czytelniczek, mieszkanka osiedla Konstytucji 3 Maja w Jarocinie. - Jest tak gorąco, że nawet ptaki latają z szeroko otwartymi dziobami. Ja już dwa razy wystawiłam miskę z wodą, ale za każdym razem ktoś ją zabrał - stwierdziła.

 

W czasie upałów trzeba też pamiętać o naszych domowych ulubieńcach. Należy ograniczyć wychodzenie na spacery pomiędzy godziną 10.00 a 16.00. Pamiętajmy także, że takie gatunki zwierząt jak: króliki, świnki morskie, chomiki czy papużki w upały nie powinny być wystawiane na balkony i działki „dla zdrowia”. W gorące dni zapewnijmy im cień. Zabójcze dla zwierzęcia, może być zarówno wielogodzinne zamknięcie na wystawionym na słońce balkonie, jak i zamknięcie w samochodzie. Już 10-20 minut przegrzania zwierzęcia może skończyć się jego śmiercią.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ eee
3 miesiące temu ocena: 0%  1
Mam dawać wodę ptakom za to, że mi srają na auto? Nigdy w życiu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A