Unia Solec Kujawski – Jarota Jarocin: kolejna wyjazdowa wygrana JKS-u

Unia Solec Kujawski – Jarota Jarocin: kolejna wyjazdowa wygrana JKS-u - Zdjęcie główne

Pewną wygraną 3:0 Jaroty Jarocin zakończył się mecz 30. kolejki III ligi grupy II z Unią Solec Kujawski.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych Marcina Woźniaka. Już w 6. minucie wynik otworzył Dominik Chromiński. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Dobrą sytuację do wyrównania mieli gospodarze w 20. minucie. Piłka po uderzeniu zza pola karnego wylądowała na słupku. To był sygnał ostrzegawczy dla Jaroty, która coraz częściej gościła pod polem karnym Unii. Okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali Jacek Pacyński czy Piotr Garbarek. Udało się to w 40. minucie Mateuszowi Dunajowi. Dzięki jego bramce JKS schodził na przerwę przy prowadzeniu 2:0.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. W 60. minucie kolejną okazję na zdobycie gola miał Pacyński, ale tym razem bardzo dobrze zachował się bramkarz gospodarzy. Wreszcie w 88. minucie rezerwowy Mikołaj Marciniak ustalił wynik meczu na 3:0. Napastnik Jaroty wykorzystał dogranie innego rezerwowego – Miłosza Kowalskiego. Dzięki tej wygranej Jarota zapewniła sobie utrzymanie w rozgrywkach III ligi na kolejny sezon.

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński, Marcin Banaszak, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski – Mateusz Dunaj (74’ Mikołaj Marciniak), Jakub Nowak, Dawid Kierzek (80’ Krzysztof Matuszak), Damian Sierant, Jacek Pacyński (62’ Jędrzej Ludwiczak) – Dominik Chromiński (87’ Miłosz Kowalski)