Udana inauguracja Sparty Jarocin (ZDJĘCIA)

Udana inauguracja Sparty Jarocin (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin wygrała w meczu 1. kolejki I ligi rugby z Miedziowymi Lubin 25:21.

W sobotę odbyła się inauguracja rozgrywek I ligi rugby. O godzinie 14.00 na boisku przy ul. Maratońskiej Sparta Jarocin podejmowała beniaminka ligi – Miedziowych Lubin.

Początek meczu należał do Sparty, która w ciągu kwadransa zdobyła dwa przyłożenia. Najpierw w polu punktowym gości zameldował się Błażej Kalinowski wykorzystują lukę powstałą po przegrupowaniu, a następnie po wznowieniu z autu punkty przyłożeniem zdobył Krzysztof Ermanowicz. Później Sparta miała gorszy fragment, który wykorzystali goście z Lubina. Miedziowi konsekwentnie przesuwali się zaczynając posiadanie na własnej połowie i w końcu przyłożyli. Odpowiedź gospodarzy była szybka. W ciągu 10 minut kolejne przyłożenia dla Sparty zdobywali Damian Tomczak po indywidualnej akcji oraz Jan Krajka po akcji lewą stroną boiska. Niestety, tylko raz celnie między słupy z podwyższenia w pierwszej połowie kopnął Kacper Włodarek.

Sparta prowadziła po 40 minutach 22:7. W drugiej połowie Jarociniacy mieli znacznie więcej problemów z grą gości, zwłaszcza w młynach. Po kwadransie Miedziowi zdobyli drugie przyłożenie z podwyższeniem. Sparta rzadziej gościła pod polem punktowym rywali, a sama musiała w końcówce przez kilka minut bronić się przed rywalami tuż przed własnym polem przyłożeń. Ostatecznie to im się nie udało i Miedziowi po raz trzeci przyłożyli i podwyższyli, zbliżając się do Sparty na punkt różnicy. Jednak tuż przed końcowym gwizdkiem Kacper Włodarek zdobył 3 punkty za celny kop z rzutu karnego, co ostatecznie dało Sparcie zwycięstwo 25:21.

W sobotę, 14 września Sparta podejmie AZS AWF Warszawa, który w swoim pierwszym meczu wygrał 17:7 z Rugby Białystok. Początek meczu o 14.00.