ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M A

Udana inauguracja Sparty Jarocin (ZDJĘCIA)

› Sport i rekreacja 5 miesięcy temu    7.09.2019
Dawid Borucki
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A

Sparta Jarocin wygrała w meczu 1. kolejki I ligi rugby z Miedziowymi Lubin 25:21.

R E K L A M A

 

 

W sobotę odbyła się inauguracja rozgrywek I ligi rugby. O godzinie 14.00 na boisku przy ul. Maratońskiej Sparta Jarocin podejmowała beniaminka ligi – Miedziowych Lubin.

Początek meczu należał do Sparty, która w ciągu kwadransa zdobyła dwa przyłożenia. Najpierw w polu punktowym gości zameldował się Błażej Kalinowski wykorzystują lukę powstałą po przegrupowaniu, a następnie po wznowieniu z autu punkty przyłożeniem zdobył Krzysztof Ermanowicz. Później Sparta miała gorszy fragment, który wykorzystali goście z Lubina. Miedziowi konsekwentnie przesuwali się zaczynając posiadanie na własnej połowie i w końcu przyłożyli. Odpowiedź gospodarzy była szybka. W ciągu 10 minut kolejne przyłożenia dla Sparty zdobywali Damian Tomczak po indywidualnej akcji oraz Jan Krajka po akcji lewą stroną boiska. Niestety, tylko raz celnie między słupy z podwyższenia w pierwszej połowie kopnął Kacper Włodarek.

 

 

Sparta prowadziła po 40 minutach 22:7. W drugiej połowie Jarociniacy mieli znacznie więcej problemów z grą gości, zwłaszcza w młynach. Po kwadransie Miedziowi zdobyli drugie przyłożenie z podwyższeniem. Sparta rzadziej gościła pod polem punktowym rywali, a sama musiała w końcówce przez kilka minut bronić się przed rywalami tuż przed własnym polem przyłożeń. Ostatecznie to im się nie udało i Miedziowi po raz trzeci przyłożyli i podwyższyli, zbliżając się do Sparty na punkt różnicy. Jednak tuż przed końcowym gwizdkiem Kacper Włodarek zdobył 3 punkty za celny kop z rzutu karnego, co ostatecznie dało Sparcie zwycięstwo 25:21.

W sobotę, 14 września Sparta podejmie AZS AWF Warszawa, który w swoim pierwszym meczu wygrał 17:7 z Rugby Białystok. Początek meczu o 14.00.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ jarock
  5 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Czy w Sparcie nastąpiły jakieś ruchy kadrowe ? Mamy mocniejsza czy słabsza drużynę ? Po wycofaniu Rumii to pytania bardziej kluczowe niż wymęczone zwycięstwo z beniaminkiem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jarock
  5 miesięcy temu ocena: 100%  2
  ~DB : Dziękuję za merytoryczną odpowiedz, tym bardziej jako prenumerator "GJ" nie będę miał problemu. Brawa dla Sparty za akcję z plackiem na trybunach... Jesteśmy kibicami Jaroty i Sparty !
  ~ DB
  5 miesięcy temu ocena: 75%  1
  Zapraszam do najbliższego numeru Gazety Jarocińskiej. Myślę, że będą tam odpowiedzi, które Pana/Panią zadowolą
  R E K L A M A