R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Uczą się w naszych szkołach. Ich osiągnięcia docenił premier

› Aktualności ponad rok temu    18.12.2017
Anna Konieczna
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały ZSP nr 1

Tradycyjnie już Prezes Rady Ministrów przyznaje stypendia dla uczniów z wyjątkowymi osiągnięciami. Tak się stało również w tym roku. Wśród wyróżnionych byli uczniowie z naszych szkół.

 

R E K L A M A

W gronie stypendystów znaleźli się: Kornelia Wróbel i Klaudia Krysztofiak - uczennice ZSP nr 2 w Jarocinie, Szymon Piasecki i Weronika Szymendera - uczniowie ZSP nr 1 w Jarocinie, Jakub Płomiński - uczeń ZSP-B w Tarcach, Maciej Rzepecki - uczeń LO w Jarocinie oraz Karolina Piasecka z Zespołu Szkół w Nowym Mieście.

- Wyniki tych uczniów są doskonałą wizytówką dla szkół, do których uczęszczają. Wszystkim stypendystom gratuluję osiągnięcia, tak wysokich wyników i życzę dalszych sukcesów - stwierdza wicestarosta Mirosław Drzazga, odpowiedzialny za oświatę w powiecie jarocińskim. I dodaje: - Oczywiście również gratuluję rodzicom stypendystów, nauczycielom i wychowawcom, którzy pomogli naszym uczniom osiągnąć, tak doskonałe rezultaty.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać uczeń szkoły ponadgimnazjalnej kończącej się maturą, który uzyskał promocję z wyróżnieniem, osiągając przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych wyniki co najmniej dobre.

Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danego typu szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Wynosi 258 zł miesięcznie i jest wypłacane w dwóch ratach - 1.032 zł za okres od września do grudnia oraz 1.548 zł za okres od stycznia do czerwca.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marek
ponad rok temu ocena: 100%  2
Gratulacje dla najlepszych uczniów poszczególnych szkół. Wszak stypendia to nie uznanie premiera bo są one przyznawane z klucza- jesteś najlepszy w szkole- masz zagwarantowane stypendium premiera.Tym sposobem wszyscy najlepsi uczniowie z wszystkich szkół w Polsce otrzymują stypendium
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu ocena: 80%  1
Gratulacje dla STYPENDYSTÓW !!! Brawo Kuba!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A