R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Ubojnia w Golinie. Dzisiaj zebranie. Miał być burmistrz i inwestor

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    20.09.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 87 ocen 18 / 28%
A A A
 fot. Bartek Nawrocki/Archiwum portalu

Jarocin. Gmina Jarocin. Inwestycje Jarocin. Strefa Inwestycyjna w Golinie. Ubojnia drobiu w Golinie.

R E K L A M A

 

Dzisiaj wieczorem w Golinie zebranie sołeckie. Jak informuje sołtys, „zaplanowano spotkanie mieszkańców z przedstawicielami przyszłego inwestora w Wałbrzyskiej Strefie Inwestycyjnej w Golinie - firmą Polżywność Sp. z. o.o. oraz organami odpowiedzialnymi za wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zamierzenia inwestycyjnego pod nazwą "Ubojnia drobiu wraz z infrastrukturą".

 

Takiego spotkania domagali się mieszkańcy wsi podczas zebrania, które odbyło się pod koniec sierpnia [ZOBACZ TUTAJ]. Wtedy też ponad 100 mieszkańców poparło uchwałę sprzeciwiającą się budowie drugiej ubojni przemysłowej. Padły nawet propozycje społecznych protestów, gdyby władze nie wzięły pod uwagę głosu mieszkańców [ZOBACZ TUTAJ].

 

Tymczasem jak dowiedział się portal, wczoraj do sołectwa trafił list z Urzędu Miejskiego w Jarocinie [ZOBACZ TREŚĆ TUTAJ]. Burmistrz Adam Pawlicki informuje w nim, że w poniedziałek (18 września) otrzymał zapewnienie od inwestora, o „gotowości do spotkania z mieszkańcami”.

 

Jednak ze względu na brak pewności czy oferta złożona w przetargu zaplanowanym na dzień 27 września zostanie wybrana proponuję termin spotkania po tej dacie” - pisze szef gminy.

 

Burmistrz Pawlicki tłumaczy też, że nie może wziąć osobiście udziału w dzisiejszym zebraniu, bo jedzie do Warszawy, gdzie będzie uczestnikiem debaty dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów.

 

- Nie będę ukrywał, że tym pismem jestem trochę zaskoczony, ale zebranie się odbędzie, bo będziemy rozmawiać również na temat funduszu sołeckiego - tłumaczy sołtys Ryszard Żyto. - Swoją obecność zapowiedział przedstawiciel firmy ZPM Biernacki, który ma informacje dla naszych mieszkańców.

 

W ubiegłym tygodniu portal rozmawiał z burmistrzem na temat planowanej inwestycji i ewentualnego spotkania z mieszkańcami Goliny. Wielu z nich domagało się by „Pawlicki przyszedł i spojrzał im w w oczy”.

 

- Z dumą przyjdę i popatrzę, bo wiele lat żeśmy pracowali na to, żeby tam mogła powstać ta inwestycja. Nie rozumiem dlaczego miałbym nie przyjść. Dla nas to wielki sukces, że po tylu latach udało się stworzyć warunki, żeby taki zakład mógł powstać – zapewniał Adam Pawlicki.

 

ZOBACZ WIDEO PONIŻEJ

 

Zebranie rozpocznie się o godzinie 19.00 w świetlicy OSP. Będziemy tam z naszą portalową kamerą.

 

[AKTUALIZACJA 18:07]

 

Skontaktował się z nami przedstawiciel inwestora i poinformował, że firma chce zorganizować spotkanie informacyjne w Golinie. Ma się ono odbyć na przestrzeni kilku najbliższych tygodni.

- Obserwujemy to, co się dzieje tam na miejscu. Przed chwilą rozmawiałem z inwestorem i zamierzamy wyjść do mieszkańców z propozycją spotkania. Chcemy mieszkańcom wszystko osobiście wyjaśnić, żeby nie było żadnych obaw. W tej chwili ustalamy terminy - tłumaczy Maciej Wewiór z firmy Vision Group, która odpowiada za kontakty z mediami.

 

[19:05]

Tuż po 19.00 rozpoczęło się zebranie sołeckie. Na spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób. Wkrótce pokażemy wideorelację. 

 

[AKTUALIZACJA 22 września 7:59]

Zapis wideo z zebrania. Sprawa budowy ubojni w Golinie od 15 minuty.

 

 

R E K L A M A
R E K L A M A

Powiązane

+ 5 głosów: 18 (28%) 13 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (87)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ CZŁOWIEK Z MIASTA
  ponad rok temu 87
  Całą Goline zaorać i po problemie :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ witaszyce
  ponad rok temu ocena: 100%  86
  a potem czas na Witaszyce - o tym się nie mówi - powstanie tam przetwórnia krwi z tego zakładu....ha,ha i co na to Lamrecht i Roszok?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 100%  85
  ceny nieruchomości by pikowały...
  ~ dociekliwy
  ponad rok temu ocena: 43%  84
  czyli spotkanie może się odbyć, gdy już wszystko będzie podpisane i przyklepane. Pytanie: o czym wówczas rozmawiać?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Postawcie się jak Wołkowyja!!!
  ponad rok temu ocena: 56%  83
  Jeden Was zlał. Bo kocha pieniążki. Drugi przyciąga Bo mu zależy na czasie. Spotkanie będzie na otwarciu firmy . Dymają Was
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ Kolejka do koryta
  ponad rok temu ocena: 53%  82
  Kandydatów do fotela i w starostwie i w gminie nigdy nie brakuje . Ale co to za ludzie.? Zero osiągnięć . Jak referendyści chcieli to mogli zabłysňąć , a oni co ? Siedzą cicho jak mysz pod miotłą . Nikt nie zagłosuje na człowieka z ulucy . A ci co byli przed Pawlickim to się nadawali do sprzątania parku .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Aguś
  ponad rok temu ocena: 64%  81
  Drodzy mieszkańcy Goliny oraz całej gminy Jarocin. Nie podobają się wam rządy obecnego Burmistrza, Adama Pawlickiegio, macie szansę pokazać to jesienią 2018 roku, przy okazji wyborów. Skoro tyle lat jest Burmistrzem widocznie ktoś na niego musiał głosować. Kandydatów pewnie nie będzie brakować. Wylewanie swoich żali w komentarzach nic wam tutaj nie da. Pozdrawiam.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Komu powinniście podziękować, że w strefie nie ma do tej pory innej firmy...
  ponad rok temu ocena: 87%  80
  Był czas, za rządów PO-PSL (przynajmniej tak się PSL-e przechwalali !) , że gdyby tylko chcieli powstałby tam inny, mniej dokuczliwy dla mieszkańców Goliny zakład !!! Podobno..., gdyby tylko chcieli ... tyle że nie chcieli, bo miała być tam tylko kukurydza, żeby przy byle okazji pluć na Pawlickiego...Nie przewidzieli jednak, że ten wróci do władzy i zrobi wszystko by strefa w Golinie w końcu się ziściła i by powstała tam firma (firmy ?), no i teraz peeselki mają mokro w gaciach, bo przyszedł inwestor ale może być smrodek ;-))) Tak, tak misiaczki Goliniaki powinni zapamiętać komu zawdzięczają, że nie ma fabryki opakowań bo "ktoś" podburzył gawiedź i była "ruchawka", Goliniaki powinni zapamiętać komu zawdzięczają, że nie powstał zakład Osiewiczów - choć Martuzalski już podpisywał papiery !!! Przypomnijcie sobie Goliniacy ile firm interesowało się tym terenem, ale uciekali bo "klimat społeczny był nie ten, tego..."- czyli - Tylko spróbujcie coś tu robić, już MY wam pokażemy !!!
  ~ os..
  ponad rok temu ocena: 76%  79
  jeśli ta ubojnia powstanie to będzie wina golińskich radnych z PSL, że nic nie zrobili, gdy były takie możliwości, że tak bardzo chcieli zaszkodzić burmistrzowi, żeby na niego nie głosować. Że sprowadzili do Goliny kolejnego śmierdziela. Był czas, gdy były możliwości zablokować tą inwestycję.
  ~ racja-wybrane
  ponad rok temu ocena: 86%  78
  W Golinie w każdym gospodarstwie czuć obornik i gnojówkę i jakoś nikt nie narzeka. Wiatr zwykle wieje z zachodu więc trochę mieszkańcy Jarocina poczują swojskiego zapachu a Golina sporadycznie. A to jest wina naszych radnych z PSL i sołtysa, na decyzję środowiskową było 14 dni na odwołanie, i zgłoszenie sprawy do wojewody wielkopolskiego, decyzja w sanepidzie 30 dni na złożenia zażalenia. Za rok wybory i będzie przez złego burmistrza macie kolejny smród? Ale ta ubojnia jeśli powstanie to tylko dzięki pomocy radnych z PSL i do nich trzeba też mieć pretensję
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ z goliny
  ponad rok temu ocena: 53%  77
  mieszkam 1.5km od zakładu i śmierdzi przeważnie przez cały dzień .Wszystko w temacie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ocalony smród
  ponad rok temu ocena: 50%  76
  W mieście śmierdzi łapówkami. Wali od ulicy gołębiej.
  ~ Dobra rada
  ponad rok temu ocena: 52%  75
  Na wsi zawsze śmierdzi . Taki klimat . Jak sie komuś nie podoba to może sie przeprowadzić do miasta .
  ~ goliniok
  ponad rok temu ocena: 60%  74
  co was dziwi burmistrz przemyka ulicami jak szczurek (chyba że nawalony), po prostu boi się suwerenów i nie pokazuje się na zebraniach bo się boi żeby nie dostać jajkiem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Golina
  ponad rok temu ocena: 43%  73
  Kiedy wideorelacja ??? !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jarocinska.pl
  ponad rok temu ocena: 29%  72
  Pracujemy nad tym. Postaramy się jak najszybciej.
  ~ Wodzu prowadź !
  ponad rok temu ocena: 53%  71
  Ja tam zagłosuje w przyszłych wyborach na burmistrza Pawlickiego . Rozwój trzeba podtrzymać . To człowiek czynu . Keszcze dužo nam wybuduje !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ golina- pl
  ponad rok temu ocena: 60%  70
  to jest wina naszych radnych z PSL i sołtysa, na decyzję środowiskową było 14 dni na odwołanie, i zgłoszenie sprawy do wojewody wilekopolskiego, decyzja w sanepidzie 30 dni na złożenia zażalenia. Chodzi o to, że zły burmistrz znalazł inwestora jedno wielkie gówno a oni nic nie zrobili żeby utrudnić i przedłużyć procedury. Za rok wybory i będzie przez złego burmistrza macie kolejny smród. Ale ta ubojnia jeśli powstanie to tylko dzięki pomocy radnych z PSL i do nich trzeba też mieć pretensję.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Cfb
  ponad rok temu ocena: 75%  69
  Ciagle ucieka przed mieszkańcami czy mi się wydaje? Tylko żeby nie było potem zdziwienia ze mieszkańcu przed wyborami uciekną przed nimg
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tyfvb
  ponad rok temu ocena: 71%  68
  W skrócie Byrmistrz powiedział "żeśmy pracowali na sukces"" dwa ulubione słowa burmistrza! Tylko to co dla jednych sukecesem dla drugich porazka bo ludzie pewnie nie chcą smrodu i czy burmistrz ma odrobine empatii aby wczuć się w ich sytuacje? Nie stać ich na drugi dom !?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dobra wiadomośc
  ponad rok temu ocena: 45%  67
  Burmistrz zapewnił inwestora i to jest pozytywna wiadomośc dla chcących pracować . Jazgotu mamy dośc !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Precz z opaloną kliką
  ponad rok temu ocena: 42%  66
  Spyerdalaj urzędasie
  ~ 987
  ponad rok temu ocena: 52%  65
  wystarczy posłuchać wywiadu z burmistrzem od minuty 5:32. Przydałby się raport oddziaływania ale generalny dyrektor przystał na dokumentację gminy i nie wymaga tego, ale może przydałby się żeby się upewnić, że firma nie będzie uciążliwa ? no i burmistrz stwierdza jasno, że jeśli chcemy się pozbyć inwestora to tak. Wszystko jasne co nas czeka - kraina śmieciami i smrodem płynąca.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wrzesień 2017
  ponad rok temu ocena: 56%  64
  Też na to zwróciłam uwagę. Tą wypowiedzią Burmistrz jakby potwierdził , że dobrze nie będzie. Dziwię się mieszkańcom, że takie coś akceptują. Śmierdzi już jedna ubojnia i teraz druga będzie.
  ~ PUB Chicken
  ponad rok temu ocena: 39%  63
  Jeśli ta fotka jest aktualna, z dzisiaj... to szału frekwencyjnego nie ma... coś PSL-om skrzydełka opadły, kiepsko "ryją" ...;-)))
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ l
  ponad rok temu ocena: 65%  62
  Pawlicki TCHÓRZ, nie ma j... żeby spotkać się i porozmawiać prosto w oczy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Club cocomo
  ponad rok temu ocena: 64%  61
  Jaja to on ma. Jak w delegacje jeździ
  ~ KtoNaTymZyska
  ponad rok temu ocena: 71%  60
  To Pawlicki odpowiada za ta inwestycje , brakuje mu jaj aby się spotkać ? Ja nie z opozycji , jestem zwykły rolnik ale klamać to może pan sobie swoich radnych w gminie ja nie jestem naiwny niech ten smród Pawlicki wezmie sobie pod dom
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Skazany za przestępstwo
  ponad rok temu ocena: 66%  59
  Kasa nie śmierdzi. Zwłaszcza w mojej kieszeni.
  ~ nie wierze adamowi
  ponad rok temu ocena: 54%  58
  a ja wam powiem ze to jest inwestor fikcyjny i nie bedzie ubojni a ludzi jak oklamywal tak okłamuje dalej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec gol
  ponad rok temu ocena: 62%  57
  Tak, miejsca pracy to pewnie będzie 80% Ukraińców, firma której właściciel ma jeszcze trzy inne, dziwne spółki inwestycyjne, a te wszystkie podmioty założone w ciągu roku, dwóch. Dziwna szybkość działania władz, śmierdzi zanim zostało zbudowane
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Goliniec
  ponad rok temu ocena: 56%  56
  Czekam z niecierpliwością na videorelacje . . .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ghj
  ponad rok temu ocena: 59%  55
  Pawlicki szykuje wam smród a mieszkańcy golina idą na niego głosować
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 61%  54
  Pawlicki uciekł jak szczur!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do Ola
  ponad rok temu ocena: 65%  53
  Bywały takie przypadki że pies pogryzł ręke która go karmiła ale później zdechł z głodu .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ola
  ponad rok temu ocena: 67%  52
  Myślę że burmistrz nigdy nie pojawi się na żadnym zebraniu bo bardzo boi się mieszkańców Goliny. ....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mmm
  ponad rok temu ocena: 56%  51
  czas sie wyprowadzić
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marek
  ponad rok temu ocena: 36%  50
  Skoro poszukiwania lepszej inwestycji przez tyle lat nie dały dobrego rezultatu to dobra i taka choć może niezbyt pachnąca. Na wsi w każdym gospodarstwie czuć obornik i gnojówkę i jakoś nikt nie narzeka. Wiatr zwykle wieje z zachodu więc trochę mieszkańcy Jarocina poczują swojskiego zapachu a Golina sporadycznie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pokorne ciele dwie matki ssie
  ponad rok temu ocena: 34%  49
  Strefa ekonomiczna w Golinie wreszcie się ożywi . Już niedługo będzie wstępny nabór do pracy . Praca czysta dobrze płatna a więc selekcja musi być . Ci co piszą niepochlebne komentarze nie mają na co liczyć .Tylko lojalni i pracowici mają szanse . Zapamiętajcie !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pol
  ponad rok temu ocena: 47%  48
  Mają szanse na co.? Na minimalną krajową?
  ~ Goliniak
  ponad rok temu ocena: 48%  47
  Lojalność wobec przyszłego pracodawcy obowiązuje na wstępie . Ci ktôrym przyszły inwestor wadzi a chcieli by u niego pracować nie mają szans . To chyba normalne , prawda ?
  ~ Golina
  ponad rok temu ocena: 58%  46
  30 osób dostanie pracę a smród będzie czuć 2 tyś mieszkańców. Jakbym był na miejscu inwestora to był szukała innego miejsca bo goliniacy nie są głupi i zablokują tą budowę na kilka lat. I jeszcze są radni Matuszak, Półrolniczak, Grzesiek po coś są wybrani. Żeby chronić mieszkanców przed takimi ciemnymi interesami.
  ~ wrzesień 2017
  ponad rok temu ocena: 65%  45
  A ktoś sprawdza kto pisze niepochlebne komentarze ? Komu mają być lojalni kandydaci do pracy ?
  ~ WIKTOR
  ponad rok temu ocena: 45%  44
  PÓŁROLNICZAK DOMAGAŁ SIĘ INWESTORA , A JAK SIĘ ZNALAZŁ TO MU ZNÓW COŚ NIE PASUJE.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec Goliny
  ponad rok temu ocena: 66%  43
  Fajnie by było gdyby GJ nagrała to spotkanie gdyż nie wszystkim mieszkańcom Goliny pasuje ten termin i ta godzina spotkania. Można by było później ją zobaczyć na portalu. Pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ szpion
  ponad rok temu ocena: 62%  42
  Może Pan opowie wyborcom jaki jest prawdziwy cel Pana wyjazdu do Warszawy. Czy ja mam powiedzieć?
  ~ slup
  ponad rok temu ocena: 56%  41
  Fajnie by też było żeby ktoś niezależny od władzy i stojący po stronie ludzi nagrał całe spotkanie.
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 64%  40
  No coś podobnego!! Nagle jakaś tam dyskusja o odpadach w Warszawie ważniejsza od tej szemranej inwestycji?? Taki właśnie odważny jest ten "nasz" burmistrz - tylko u siebie w urzędzie, a konfrontacji z ludźmi boi się jak dzieciak - byle pretekst i już go nie ma!!! żenada. Na wyborach zostanie podsumowany. Współczuję Golinianom...kolejny smród obok nich. Nie tylko smród ale i ogromne zanieczyszczenie środowiska. Zatrute grunty, woda, powietrze. To wszystko będzie miało wpływ na Wasze zdrowie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ on
  ponad rok temu ocena: 69%  39
  Do Warszawy na ta dyskusje o odpadach jechał tez Gibasiewicz. Pawlicki mógł więc przyjść do ludzi, nie musiało dwóch burmistrzów jechać. Widocznie Pawlicki nie chciał przyjść.
  ~ Goliniak
  ponad rok temu ocena: 31%  38
  Cokolwiek burmistrz Pawlicki by nie zrobił to jego oponenci skrytykują . Takie lokalne PO . Chętnych do ratusza nie brakuje ale nieudaczników miastu i gminie nie potrzeba .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pawlicki Won z Jarocina!!!!!!!!!
  ponad rok temu ocena: 56%  37
  bo Pawlicki WON z Jarocina!!!
  ~ Goliniak
  ponad rok temu ocena: 34%  36
  Smrodu w ogóle nie będzie ! Zamontowane zostaną nowoczesne pochłaniacze antyodorowe i żaden przykry zapach nawet do Goliny nie doleci . Płace godziwe . Wypłata na czas . Dodatkowo urlop oraz wczasy nad morzem lub w górach . Opieka lekarska oraz inne udogodnienia . Przetwórnia drobiu to przyszłośc dla Goliny a zarazem dla gminy . Godne życie dla potomnych oraz pewnośc jutra . Dziękujemy Ci burmistrzu za troske i starania w pozyskiwanie inwestora .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ty
  ponad rok temu ocena: 57%  35
  Tak i jeszcze sanatorium w BYTOMIU
  ~ KaBe
  ponad rok temu ocena: 47%  34
  Ty agitator, ile ci płacą za te twoje niusy......
  ~ on
  ponad rok temu ocena: 59%  33
  Goliniak a ty jesteś od inwestora czy od burmistrza? Skąd ty to wszystko wiesz?
  ~ Cwaniak z urzędu
  ponad rok temu ocena: 59%  32
  Spadaj urzędasie !!! Nie mieszkasz tam !!!
  ~ Praca dla ukraińcow
  ponad rok temu ocena: 76%  31
  Smród dla Polaķów Praca dla Ukraińców
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ZNAWCA TEMATU
  ponad rok temu ocena: 49%  30
  Gdzieś trzeba było wybudować ubojnię, Golina to najlepsza lokalizacja. Tam już mieszkańcy są nauczeni do swojskich zapachów, więc po co tyle szumu o nic.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tony
  ponad rok temu 29
  Jak widac nie sa nauczeni bo protestuja
  ~ gosia
  ponad rok temu ocena: 60%  28
  to najwyższy czas żeby u takich jak ty pachniało koło domu
  ~ wrzesień 2017
  ponad rok temu ocena: 64%  27
  Czytam na pierwszej stronie Jarocińskiej, że Prezes i Wiceburmistrz z podwójnym wynagrodzeniem. Więc pytam dlaczego Pan Pawlicki jedzie do Warszawy w sprawie odpadów. Nie ufa Wiceburmistrzowi, to dlaczego zrobił go Prezesem od odpadów. A może boi się mieszkańców Goliny i dlatego jedzie do Warszawy, jest okazja się wywinąć. Zachowuje się jak "Bolek" Wałęsa, bo mówi , że jedzie na manifestacje jest gotowy, ale zawsze mu coś przeszkodzi. Ale to tylko NIECZYSTE SUMIENIE.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Goliniak
  ponad rok temu ocena: 37%  26
  Ale bzdury - przedszkole tam jest ? Ptaki chronione ? Tory kolejowe są kilometr od ubojni . Wypadki tam są ??? Chyba źe jakiś pijus przewrócił sie do oiwu i poturbował . Ludzie prosili burmistrza o inwestora to jest jaki jest ! Fabryka Mercedesa stanąła gdzie indziej . Cieszmy się z tego że ktoś dał się namówić na inwestycje . Ubojnia to nic strasznego . Położona niedaleko zagajnika - pracownicy będą oddychali na przerwach czystym leśnym powietrzem . Praca nieuciążliwa a wynagrodzenie godne . Ta inwestycja musi dojśc do skutku !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MIKE
  ponad rok temu ocena: 44%  25
  Jeżeli ktoś pisze, że tory kolejowe w Golinie znajdują się kilometr od ubojni to są dwa wyjścia: 1. Ma problemy z systemem metrycznym bo do torów kolejowych jest 400 m - nie rzucam słów na wiatr można sprawdzić (chyba że ktoś przesunie w nocy tory o jakieś 600 m) 2. Goline widział i zna jak Atlantydę Pozdrawiam
  ~ Kszaczkowsky
  ponad rok temu ocena: 32%  24
  Spadaj tłuku z zm
  ~ ....
  ponad rok temu ocena: 61%  23
  a skąd wiesz jakie będzie wynagrodzenie? a skąd wiesz czy decyzja środowiskowa została prawidłowo wydana? trzeba telewizję ściągnąć.
  ~ pis
  ponad rok temu ocena: 55%  22
  adam nie przyjedzie wysle durnego mopsa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zbeer
  ponad rok temu ocena: 50%  21
  Adam poczytaj: http://www.codziennypoznan.pl/...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ratujemy
  ponad rok temu ocena: 65%  20
  Będzie praca dla Ukrainców. Ta strefa ekonomiczna to tylko ciemne interesy burmistrza Pawlickiego i doktora Wojtcz.... Kto robi strefę ekonomiczną w takim miejscu, gdzie nie ma opcji poszerzenia drogi, gdzie jest przedszkole, gdzie są tory kolejowe i często zdarzają się wypadki. I jeszcze jeden argument niszczenie środowiska, tam jest las, to będzie dostawać się do gleby. Tam się gatunki ptaków chronionych. Więc nie wiem jak została wydana decyzja środowiskowa. Czy wojewoda wielkopolski o tym wie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jest inwestor !
  ponad rok temu ocena: 34%  19
  Do pracy w ubojni będą mieli blisko mieszkańcy Potarzycy ,Ruska ,Obry Siedlemina ,Jarocina no i Goliny . To bardzo pozytywna wiadomośc dla okolicznych wiosek . Będzie praca - będzie dobrobyt . A wszystko to dzięki naszemu burmistrzowi który dba o mieszkańców jak tylko może !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 67%  18
  Do Biernackiego też maja blisko a pracują tam sami Ukraińcy. Ludzie nie chcą takiej pracy!!! Miała być montownia silników - takie były zapowiedzi. A nie praca w chłodzie i smrodzie!!!
  ~ Kszaczkowsky
  ponad rok temu ocena: 24%  17
  Dobrobyt haha Do roboty to ma zj
  ~ KaBe
  ponad rok temu ocena: 71%  16
  Po co burmistrz do Warszawy w sprawie selektywnej zbiórki odpadów. Ma od tego specjalistów i prezesa. Zwykła ucieczka albo wycieczka, bo pewnie pojedzie cały wesoły autobus.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KaBe
  ponad rok temu ocena: 71%  15
  Burmistrz to zwykły tchórz, ucieka przed mieszkańcami bo wie, że to co robi jest przeciwko nim - mieszkańcom. To są ci jego inwestorzy, którymi mydli oczy od kilku lat.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pampol
  ponad rok temu ocena: 34%  14
  Ubojnia położona w strefie pod lasem z dala od posesji mieszkańców z nowoczesnymi pochłaniaczami odorowymi spełni wyśrubowane normy europejskie . Praca oraz płaca na najwyższym poziomie . Pełny socjal dla pracowników . Umowy o prace itp ... To szansa dla mikroregionu . Inwestor oraz burmistrz są w tym przypadku gwarantami rozwoju . Będzie ścieżka rowerowa do Goliny jak również z czasem mieszkania dla pracowników . Nie dajmy się zwieśc narzekaniom demagogów i referendystów . Zaufajmy burmistrzowi bo to prawy i rzetelny człowiek !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ CBA
  ponad rok temu ocena: 61%  13
  Zmieńcie ludzi do pisania komentarzy, bo takie jak ten powyżej aż śmierdzą propagandą za brudne pieniądze. W dodatku pisze to ktoś, kto nie ma pojęcia za jakie pieniądze i w jakich warunkach pracują ludzie w takich przedsiębiorstwach. Jak to mawia klasyk "jak czytam takie wypociny to aż rzygam tęczą".
  ~ Smrodowisko
  ponad rok temu ocena: 68%  12
  będzie tak pięknie jak z Biernackim, będzie pięknie pachnieć. Ukraińcy będą mieć pracę. Ten wpis powyżej to chyba sołtys zrobił.
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 67%  11
  NIE chcemy następnej ubojni, już jeden zakłąd truje powietrze w całej Golinie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 56%  10
  I nie tylko powietrze....gleba, wody gruntowe - wszystko jest zatrute. A nadzór środowiskowy to jedna wielka prowizorka. Inspektoraty są niedoinwestowane, brakuje im też ludzi żeby rzetelnie i drobiazgowo kontrolować co tego typu przedsiębiorstwa wyprawiają w swoich lokalizacjach. To wyjdzie po latach - między innymi w stanie zdrowia mieszkańców....
  ~ Pampol z Goliny
  ponad rok temu ocena: 36%  9
  Jako rzekłem - praca + godna płaca to dobrobyt mieszkańców Goliny . Inwestor oraz burmistrz Pawlicki to gwarantują . Chcieliśmy inwestora i wreszcie many .Burmistrz nie rzuca słów na wiatr . Głosujmy zatem na niego w najbliższych wyborach !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dobrobyt
  ponad rok temu 8
  Nie czekajcie na mnie.Stoje w kolejce po zasiłek.
  ~ quest
  ponad rok temu ocena: 61%  7
  Pampol boi się stracić pracę po wyborach czy właśnie dorabia ?
  ~ !!
  ponad rok temu ocena: 61%  6
  prawdziwy z ciebie Pampol z pustym łbem!
  ~ Michu
  ponad rok temu ocena: 38%  5
  golina to zawsze była porąbana wiocha
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborcy z Goliny
  ponad rok temu ocena: 28%  4
  My mieszkańcy Goliny dziękujemy ci burmistrzu za pozyskanie kolejnego inwestora w gminie. Będzie więcej pracy a więc zmiejszy się bezrobocie w powiecie . Golina się rozwinie oraz wypięknieje . Rozwój to podstawa dobrobytu mieszkańców . Przedwyborcze obietnice burmistrza to nie puste słowa . Będziemy na pana głosować na następną kadencje !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ panie Pawlicki cieszy cię że popieraja cię ludzie obłąkani? normalni takich bzdur by tutaj nie wypisywali
  ponad rok temu ocena: 64%  3
  trudno uwierzyć , że piszący tutaj wyborcy z Goliny siedzą w domu dla obłąkanych i mają dostęp do komputera?!
  ~ kot filemon.
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  Burmistrzał odleciał strach ze ktoś może zrobić mu a kuku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A